Pôrodnica Nové Zámky. Máte skúsenosti?

psyxooo
19. máj 2007

Nenasla som tu este totiz ziaden prispevok o tejto porodnici. Som z Nitry, ale kamosky ma odhovaraju od tunajsej porodnice, netecie zevraj tepla voda, a sestonedelie je v katastrofalnom stave, tak rozmyslam nad NZ.
Mate nejake skusenosti?

alicia28
14. máj 2012

@katuskaaa29 , krasny porod, vsetko dobre zelam nech ste zdravi a vela radosti s babetkom

timety13
14. máj 2012

ahojte. niektorú z Vás poslala dr. Halmesova do Bratislavy na morfologicky ultrazvuk?

mariamihalikova
14. máj 2012

Ahojte 🙂 takze porodila som 07. 05. 2012 🙂 bohuzial cisarskym rezom, ale inak to neslo, necakane komplikacie z prenasania, akutna sekcia to bola. Moje dojmy z Pôrodnice v NZ : lekari a sestricky na gynekologii na 2. poschodi super, fakt, na porodnych salach boli same spuchnute ropuchy, ktore som otravovala tym, ze idem rodit a kym sa tam neukazal primar mali ma hlboko v pazi ... a prave tam potrebuje clovek najvacsiu oporu podla mna... na 3. poschodi, ked sme lezali s drobcom, to bolo rozne...aj velmi ochotne a mile sestricky, ale niektore smeny boli uplne otrasne....asi tak, lekari vsade dobry pristup 🙂 exemik uz tu vyssie spominany z ich nemocnicneho oblecenia sme si samozrejme domov priniesli, ale na stastie nie v nejakej silnej forme.Stastne sme to prezili a konecne sme doma ;)

janqa24
14. máj 2012

@katka_1983 ja som rodila v januari 2010, lekara som zazmluvnenho nemala, sluzbukonajuci bol vtedy MUDr. Žifčák a pri porode bol este MUDr. Georeogh, mala som sekciu a vsetko prebehlo bez komplikacii.....a druhykrat zazmluvnovat tiez nebudem, tie peniaze viem vyuzit inak 🙂 jediny moj problem boli zenske sestricky na oddeleni sestonedelia, niektore by mali prehodnotit svoje spravanie k pacientkam alebo rovno zmenit povolanie, lebo sa spravali, akoby ich ta praca nekonecne otravovala 🙄 samozrejme, nasli sa aj vynimky, asi dve-tri, ale inak otras.... a detske sestricky z novorodeneckeho boli fantasticke vsetky do jednej, nemali problem aj v noci prist a pomoct, ked sa mi naliali prsia a mala sa nevedela prisat a vrieskala od hladu 🙂 na lekarov nemam jedno zle slovo, ci uz gynekologovia alebo detski lekari - vsetci boli velmi mili a ustretovi 🙂

trutka
14. máj 2012

@timety13 ahoj.mna poslala ina do BA, vysiel ti pozitivny screening?

timety13
14. máj 2012

@trutka ahoj. vysla mi hodnota 1:343 cize negatívny, ale doktorka by bola kludnejsia, keby som isla do BA. povedala som jej, ze do Nitry na amnio nechcem ist, a potom mi poradila BA. ale este som sa nerozhodla. ty si bola u koho? aky vysledok si mala?

trutka
14. máj 2012

@timety13 ja som mala 1:190,bola som u Cunderlika,stalo nas to 70 eur,ale mi hovorili ze pokial budes mat doporucenku od svojej doktorky,tak v BA v Medifere je Dr. Holan a tam sa na to odporucanie vela neplati.

katuskaaa29
14. máj 2012

@katka_1983 ahojko, nemala som nikoho zazmluvneneho, nechala som si to na nahodu

katuskaaa29
14. máj 2012

@alicia28 no mna sitie vobec nebolelo, a bolo to raz dva, ohladom toho gelu, kazdy ma iny nazor, to je pravda, ze vela to pomoze psychicky, ale ja verim tomu, ze prave tento gel mi pomohol aj v tom, ze z vnutra vobec nic, ziadne poranenie, a lekar hovoril, ze to neaplikoval pvy krat a kazdej mamicke to pomohlo, viem, ze tyzch 100 eur da sa lepsie vyuzit, ale aj to je nazo clovek, to je to iste ako ked zazmluvnis lekara (co v NZ oficialne sa neda) a platis za to (ak dobre viem, lepsie povedane to som pocula, za v NZ lekari beru od 300 o 500 eur za porod) no a podla mna aj tie peniaze mozes lepsie vyuzit, ked je problem pi porode tak to budes mat aj vtedy ked mas niekoho zazmluvneneho, ci je to uz piebeh porodu alebo to sitie, ale aj to je kazdehho osobny nazor. To sitie ma vobec nebolelo, ani teraz ma to neboli, len citim, ze je to tam a ze sa to tak taha, ano mam trosku poblemu s tym, ze si sadnit teba a podobne ale to len kvoli tomu, ze doma mame nizku postel a aj stolicky, kedze ja som dost vysoka, ked si mam sadnut na nieco vyssie tak to nie je problem, Ja len pajem kazdej jednej aby porod mali aspon taky lahky ba aj lahsi nez ja 🙂

katuskaaa29
14. máj 2012

@alicia28 dakujeme

alicia28
14. máj 2012

@katuskaaa29 , to je super, ze si to tak krasne zvladla, ja som sa ako prvorodicka potrhala zvnutra na franforce a zvonka tiez a preto to sitie trvalo strasne dlho a bolo nekonecne a hlavne bolestve daleko viac ako porod, som sa citila ako v stredoveku v muciarni,,,nikdy som taku bolest nezazila ako keby ma šili zaživa a nekonecne dlho,,,skoda ze som nevedela o tom gely ked som isla rodit 1x
to by som si to urcite kupila aj za 200 €, lebo som sa bala najviac toho potrhania a aj to tak bolo ,,,co som sa obavala to sa aj splnilo,,,nechcem na to ani mysliet, bolo to hrozne,,,hlavne tie nekonecne mesiace kym som sa dala dokopy a zahojilo sa mi to,,,doma som mohla sediet len na nafukovacom kolese inak sa nedalo, no hrozne,
aj ja som chuda a vysoka a preto som sa cudovala ze co sa mi to moze tolko mesiacov hojit a stale nic.... ved keby mam vyse sto kg sadla tak to pochopim ale ja mam sotva nejaky tuk na tele 😀 tych mojich par kg
teraz dufam ze druhe porodim lahsie a gel si preto nekupim, lekara mam po znamosti, samozrejme ze oficialne sa to v NZ neda , tam sa toho este vela neda 🙂
ja ti len ticho zavidim ako dobre si to zvladla a tesim sa ze niekto ma teky super porod ako si mala ty, dufam ze by to mohlo byt tentoraz aj u mna tak

sandy80
16. máj 2012

Dievčatá, Adrika (Adrioska) včera večer porodila🙂 Malá sa volá Adrika🙂 Všetko najlepšie jej prajemeeee 😀 😀 😀

gabuci
16. máj 2012

@sandy80 presne na termín?🙂fakt jej prajem všetko naj..........:Písala ti SMS?Dúfame,že to mala ľahko,však určite sa potom ozve.

pitbullka
16. máj 2012

ahojte babeny 🙂 chcela by som sa spytať na doktora Smolarika...dporucila mi ho moja doktorka, že jeho si zvyknu chvaliť ženy.... a gratulujem vsetkym, ktore ste uz porodili...ja sa neviem dockat kedy bude moja slečna na svete 🙂

jaja32
16. máj 2012

@pitbullka Ja som mala pri porode dr. Smolarika a dr. Bezakovu. Z mojej skusenosti mozem povedat len, ze som bola nadmieru spokojna. On toho vela nenahovori ale to mi neprekazalo. Rodila som spontanne KP.

alzbet124
16. máj 2012

@pitbullka ahoj 🙂 ja som mala pri pôrode dr. Smolárika,tak ako píše Jaja, veľa nenahovorí, ale aj ja som bola spokojná...

h0blinka
17. máj 2012

@pitbullka vidim ze si zo sale, tam ho odporučaju? Alebo chodiš sem ku gyn?
Tiež sa pridavam k babam, mam len dobre skusenosti s ním (až na vyšetrenie - ale to bol ešte v tedy neskuseny a mlady - teraz je to už lepšie) je pravda ze vela nehovorí ale ked sa vypytujes tak ti odpovie a ukludní ťa. Myslím že je z neho odborník a hlavne pri Bezákovej sa toho musel veľmi veľa naučiť 🙂. Rodila som sekciou, rana malá a nízko.

_________________________
I added cool smileys to this message... if you don't see them go to: http://s.exps.me

katuskaaa29
17. máj 2012

@pitbullka ahojko ja som mala stastie na neho pred tyzdnom,akurat on mal sluzbu a je ozaj vynikajuci a trpezlivy odporucam ho!!!

xenia2734
18. máj 2012

@timety13 mna poslala Renckova do BA k Cunderlikovi

katka_1983
18. máj 2012

@xenia2734
ahoj. a kvoli comu ta poslala k Cunderlikovi? ja som tam tiez bola. v 20tt na morfologickom utz.

xenia2734
18. máj 2012

@katka_1983 Ahoj, mne vyslo z krvnych testov zvysene riziko DS, tusim 1:135. Poslali ma na amnio, ale odmietla som. Tak ma poslali Cunderlikovi do BA. Sice na zaklade USG, nemohli na 100% vylucit anomalie, ale ani nepotvrdili. Nastastie vsetko bolo o.k. 🙂

katka_1983
18. máj 2012

@xenia2734
mne vyslo riziko 1:221, bola som na genetike v nr, ale to bolo o nicom. tiez som odmietla amnio, potom som bola u Cunderlika a ten na zaklade utz nijake anomalie nevidel...
inak tie krvne testy su podla mna totalna blbost. v zahranici sa nerobia....su velmi nepresne a zeny su potom zbytocne vystresovane.
som rada, ze je vsetko v poriadku 😉

xenia2734
19. máj 2012

@katka_1983

Katka presne tak, take iste skusenosti som mala aj ja. Neboj vsetko bude v poriadku. Drzim palce. Papa Xenia

moon1979
19. máj 2012

@katka_1983
kamoške povedali, že dieťa bude mať ráštep chrbtice, potom dokonca aj ráštep pery, hotová bola psychicky, plašili ju kadejakými genetickými anomáliami, odmietla isť na amnio a povedala, že čo ma byť nech je a narodilo sa jej uplne zdrave dieta ... takze netreba sa hned plasit ...

tinci
20. máj 2012

baby neviem ci sa to tu uz vravelo ale momentalne prenasam treti den a zajtra sa mam hlasiit v nemocnci - budu mi porod vyvolavat, alebo sa bude cakat ci sa to nerozbehne samo? Tak ako pri prvom porode mam krcok uplne uzatvoreny a bez nejakych vyvolavaciek to tak skoro nevypada.....dakujem za info

katuskaaa29
21. máj 2012

@tinci ahojko mozno, ze budu cakat a potom ked nic tak vyvolaju, ja ked som tam bola tak tam bola jedna coo uz penasala 5 den a neotvarala sa, a potom jej to vyvolali.

adulka89
21. máj 2012

ahojte, chcem sa vas opytat či je v novych zamkoch nejaky predporodny kurz , som prvorodicka a vobec neviem ako čo bude prebiehat , snad ma chapete, lebo je to ine ked si to prečitam na nete a ked mi to niekto vysvetli 🙂

trutka
21. máj 2012

@adulka89 ahoj.ano je,robi ho pani Kalmanova - 0903 575 409.trva 7 tyzdnov,vzdy v pondelok.

katuskaaa29
22. máj 2012

@adulka89 ahoj moja, tak ako trutka ti pisala robi to pani Kalmanova, dala ti na nu aj kontakt, viem co citis aj ja som bola tak, chodila som k nej a velmi mi to pomohlo a mala som aj take stastie ze bola v sluzbe ked som rodila, je velmi mila pani, a super sa tam budes citit, viem ti to len odporucat!!!!

adrioska
22. máj 2012

Ahojte baby,

Tak sa vam hlasim ako cerstva dvojnasobna mamina...V nedelu nas pustili z porodnice. 🙂
Moj porod bol takyto: uz asi 2 dni som pocitovala nepravidelne bolesti cez den aj v noci. V den porodu mi volali pribuzni, ze co a ako, tak som hovorila, ze zatial nic. To som netusila, ze poobede sa to teda riadne zvrtne. Asi okolo 16.00 som zacala mat pravidelne bolesti. Vtedy dosiel moj muz z prace, ja som si teda zacala merat pravidelnost, bolesti som mala uz kazde 4 minuty. Tak sme sa pobalili a vyrazili do porodnice. O pol siestej ma prijali, oholili ma, dali klystir. Sluzbu mali Dr. Bezakova a Dr. Koprdova. Tusila som, ze rodit budem asi pri Koprdovej. Prisla, vysetrila ma, hlavicka este nebola zostupena,ale otvorena som bola uz na 3,5 cm. Tak povedali, ze asi sa to rozbehne. Moj manzel mal byt pri porode, ale nemal pri sebe prezuvky, tak ho poslali domov, ze nech sa vrati o siedmej. Porodnica bola plna, nevedeli mi pridelit postel, tak som sa len prechadzala po chodbe, predychavala kontrakcie a chodila na zachod po klystire.Nejak po osmej prisla Dr. Koprdova a pustila mi vodu. Juj, strasne ma to bolelo, aj som myslela, ze uz idem tlacit, ale povedala, ze este nie, ze nech idem este na WC a prechadzat sa, ze sa to uz potom viac rozbehne. Tak som isla,ale asi po 3 kontrakciach, ked som uz nielen fucala, ale aj aukala od bolesti, ma zavolali na porodny stol. Ani neviem na kolko zatlaceni bola mala vonku, asi na 4, ale doktorka sa smiala, ze som mala povedat, ze tak rychlo budem tlacit, lebo ze ma nestihla ani nastrihnut. Hovorim jej, ze ved mala isla sama von, to nielen ja. 😅 Ale samozrejme nevadilo mi, ze ma nenastrihla, ja som ani nechcela. Ked mi ju polozili na brucho, to bola laska na prvy pohlad, take male uzasne stvorenie. 😵 😵 😵 Strasne som si vydychla, ze uz to mam za sebou, aj muzovi som povedala, ze uz mi stacilo, ja uz nechcem viac rodit. 😀 Ale to som este nevedela, ze ma este nieco caka. Vraj sa mi potrhali plodove obaly alebo co, tak mi museli robit kyret. Snad polhodinu ma tam doktorka trapila. Potom aj sitie som citila, ale to mozno uz aj preto, ze som bola podrazdena z toho kyretu...no ale ledva som cakala, aby uz skoncila aj s tym sitim. Teraz je to uz v pohode, dokonca uz na oddeleni som si po niekolkych dnoch vedela v pohode sadnut. Co sa tyka personalu, tak na porodnej sale nemozem jedno zle slovo povedat na nikoho. Doktorka bola uzasna, strasne mila, pomohla mi malu aj prilozit k prsniku, aj ked vedela, ze sestra, ktora ju ma na starosti, nebude nadsena. Aj tak bolo. Nepacilo sa jej, ze som ju dala dole z podlozky a ze som ju vytocena na porodnom stole kojila. No ale bolo mi to jedno, nech si hovori, co chce. Vsetci tam inak boli ku mne strasne mili, ochotni, aj porodne asistentky, vsetko mi vysvetlili, co bude nasledovat, co mi preco davaju, citila som sa tam ako nejaka celebrita, na ktorej im naozaj zalezi. 😀 Takisto aj na sestonedeli, lekari ci uz detski alebo zenski na jednicku, mili , ochotni, vsetko vysvetlili. Co sa tyka sestier, ani tam nemozem povedat skoro nic zle, ale ja som ani nemala chvalabohu ziadne problemy, takze nejak som ich neotravovala. Malu som kojila, oni mi ju len okupali. Niektore sa obcas tvarili suverenne, ale v podstate boli vsetky OK. Este by som chcela par slov podotknut k ich „uzasnej“ strave. Nieze by mi na nej nejak extra zalezalo, kedze tych par dni clovek vydrzi a ak som bola hladna, tak mi priniesli jedlo aj pribuzni, ale nad tym sme sa aj so spolubyvajucou zastavovali, ze ako to tam oni varia, ze vsetko tam chuti inak. 😀 Zemiakova kasa vobec nechutila ako zemiakova kasa, puding mal jednotnu chut, ci bol jahodovy alebo kakaovy, krupicova kasa aj ryzova kasa chutili naslano a boli posypane nejakym velmi cudnym kakaom. A ked sme mali maso, tak omacka k nemu chutila tiez vzdy rovnako... 😀 Co mi najviac chutilo boli rezance so struhankou a cukrom. 😀 Juj som sa rozpisala, tak mi prepacte takyto dlhy prejav. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre