Pôrodnica Nové Zámky. Máte skúsenosti?

psyxooo
19. máj 2007

Nenasla som tu este totiz ziaden prispevok o tejto porodnici. Som z Nitry, ale kamosky ma odhovaraju od tunajsej porodnice, netecie zevraj tepla voda, a sestonedelie je v katastrofalnom stave, tak rozmyslam nad NZ.
Mate nejake skusenosti?

beuska88
5. apr 2012

@desszi to rada počujem, bo velmi rozmyslam, že za nou pojdem... aj mne sa zdala byt velmi zlata 😀

desszi
5. apr 2012

@beuska88 pri porode bola velmi mila, rozvazna, perfektne ma vedela ukludnit a podla mna velmi dobre odviedla porod a to som mala jeden z tych tazsich. Nemala som ju zajednanu, jednoducho tak vysli sluzby, ale keby som mala druhe dietatko, tak by som chcela opat ju. Ale pocas otvarania a bolesti ma kontrolovala aj pani Kalmanova, a ta je tiez perfektna.

alzbet124
5. apr 2012

@beuska88 ja som rodila v septembri a tieto mladé doktorky: Kopordová, Sírková, Renčková, Halmešová, ....boli veľmi príjemné 🙂 švagriná mala pri pôrode Dr.Sírkovú ...
@adrioska ja viem tak,že prietoky zrušili :( ja chodím k Vargovej a tá ma posielala posledný mesiac pre istotu 🙂 ...podľa mňa to závisí od doktora, aj keď ja som mala v papieroch,že mám veľký plod :O

janett84
5. apr 2012

ahojte,ja som sa na tie prietoky pytala priamo v nemocnici dr. smolarika a on mi povedal,ze na prietoky chodia len rizikove pacientky,alebo ked to uzna za vhodne ich ambulantny lekar.teraz som bola na utz v 30 t.t. a povedal mi,ze uz by som mala dojst do nemocnice len na porod..ak teda moj lekar nepovie inak.

adrioska
5. apr 2012

@alzbet124 Ahoj, no ved aj ja som tak pisala, ze to zrusili... 😉 , a ja chodim tiez k Vargovej, ale mna zatial posielat na prietoky nebude, lebo sa jej zda vsetko v poriadku, Teba posielala urcite preto, ze si mala velky plod...Ona sa mi snazila vysvetlit, ze to nie je v kazdom pripade nevyhnutne, lebo boli pripady, ze mamicka mala prietoky v poriadku,prip. aj CTG a na druhy den jej babatko v brusku aj tak zomrelo. 😔 Tak ma trochu ukludnila a dufam teda, ze nadalej bude u mna vsetko OK. Inak teraz uz kazdy tyzden budem chodit do poradne, tak neviem, ci bude pozerat ona sama aspon, ci nie je nejaky problem...

alzbet124
5. apr 2012

@adrioska ahoj 🙂 , aj mne hovorila o tých prípadoch :( viem o viacerých kočkách,ktoré na prietoky posielala...aj moju kamarátku posielala,čo viem, bola 2 krát na prietokoch a nemala žiadny problém...a neboj, všetko bude OK, držím palce 🙂

adrioska
5. apr 2012

@alzbet124 dakujem 🙂

alzbet124
5. apr 2012

@adrioska 🙂

dulkagabulka
5. apr 2012

reakcia na reláciu Medicína na temu Moderné metody porodov
http://www.zenskekruhy.sk/akcie/nase-aktivity/i...

alicia28
8. apr 2012

@giapetko , napis ako bolo na kontrole v nemocnici...uz si doma s babetkom ?

katka_1983
8. apr 2012

Ahojte. rozmýšľam nad tým, či je lepšie si zaplatiť gynekológa k pôrodu, alebo či to môžem nechať na službukonajúceho lekára...Poradíte?

katuskaaa29
8. apr 2012

@katka_1983 To je podla mna kazdeho osobna vec, ja to necham na sluybukonajuceho🙂

sandy80
8. apr 2012

@katka_1983 ja si chcem zajednať môjho gynekológa, už aj preto, že to bude plánovaná sekcia, ale je to individuálne🙂 a plánovať sa môže ale samozrejme do toho môže hocičo prísť...🙂

giapetko
9. apr 2012

ahojte...ja som rodila min.tyzden v pondelok, tak Vam pisem moju skusenost...s Mudr.Renckovou som bola dohodnuta, ze sa zastavim len na kontrolu o 19,00 hod do nemocnice, kedze ma sluzbu..pri kontrole zistila, ze uz som na 4 cm otvorena a ze sa pekne rozbieha porod..okrem bolesti v krizoch som nemala ine bolesti....o cca 20,00 hod ma dali na monitor,potom prepichli vodu, ktora uz bola zelena / 38+3 tt /.
po prepichnuti vody sa zacali bolesti, tak ma poslali to rozdychat na chodbu, kedze este som nebola dostatocne otvorena na porod....poskakala som si aj na fit lopte a o cca 22,00 prisla Renckova zo sekcie a kukla sa na mna..ja som uz bola otvorena na 8 cm, tak mi pichli injekciu a zacali sme tlacit..maly sa narodil o 22,25 hod...otecko bol pri porode a boli sme naozaj velmi spokojny s celym priebehom...
🙂

tomika
9. apr 2012

@giapetko gratulujem!!!!!!!!!!!!!!!
a na odd. 600nedeli bolo všetko OK?Sestričky su mile??

alicia28
9. apr 2012

@giapetko , blahozelam ,,,tak uz si doma, vidim ze si mala podobny porod ako ja,,,s tou zelenou vodou ,,,hmmm,,, ani si neprenasala,,,ja som bola viac ako 41 tyzden a mala som tiez taku vodu az hnedu a postup porodu..... ako ty,,,,len vytlacit som nevedela tak museli za mna.
zvladla si to super, zelam vela zdravia a stastia s babetkom 🙂

sandy80
9. apr 2012

@giapetko gratulujem!!!

katuskaaa29
9. apr 2012

@giapetko Ahoj moja gratulujem, a prajem vam vela zdravicka.

katka_1983
9. apr 2012

@giapetko gratulujem!! a tak trochu aj závidím ten skvelý pôrod 🙂

giapetko
9. apr 2012

@tomika na oddeleni sestonedelia su suprove lekarky...sestricky su ochotne pomenej...nepozreli sa moc na kojenie a tak mi popraskali bradavky az do krvi...mala som z nich pocit, ze ich ta praca vobec nebavi a kazda moja otazka je pre ne otravna..tak asi tak... 😒

giapetko
9. apr 2012

babizne, este by som potrebovala poradit..co potrebujem teraz vybavit ?
zajtra idem volat pediatricke, ze sme uz doma, co dufam, ze nas aj hned zoberie, lebo priatel je len do zajtra na dovolenke, potom chcem ist maleho zahlasit do zdravotnej poistovne a skocit na UPSVAR a vybavit si tie kocikove...co je cca 190 eur, ak sa nemylim.....rodny list uz mame doma...
matersku vybavuje zamestnavatel, kedze som na MD nastupovala z prace...
je to tak ?
dakujem za pomoc 🙂

tomika
9. apr 2012

@giapetko tak to je smutné že su tie sestričky také..A ako sa máš?vieš kojiť dalej??Ináč aj ja z toho sa obávam najviac že bude to kojenie bolestlivé (pri prvich dvoch detoch to bolo)..a ešte ako ma nastrihnu...

giapetko
9. apr 2012

@tomika teraz sa uz mam fayn...doma je predsa doma a aspon sa vyspim, lebo v nemocnicic to nebolo mozne...kojit kojim, ale len cez tie klobuciky a musim aj dokrmovat, kedze maly si vysaje malo a saje pomalinky, robi si prestavky a nechcem to hned opat presvihnut s bradavkami..teraz kojim cca 45 min...a mam celkom bolestive kojenie...rozmyslam aj nad laktacnou poradkynou...
aj ja som nastrihnuta a dost, kedze krpac mal 3700 g a dost velku hlavicku..ale da sa to zvladnut.. 🙂

mate niektora s nejakou skusenost ?

alicia28
9. apr 2012

@giapetko , nechodila si k pani Kalmanovej na predporodnu pripravu?
ja ked som bola v nemocnici rodit....mne vtedy pomohla ako spravne dojcit, staci ti to raz ukazat a uz budes vediet, aj mna boleli bradavky a popukali, dojcila som s klobucikmi a davala som si krem avent,,,ale to prejde

hlavne dojcenie neboli
a ked vies spravne dojcit tak je to super, skus tu pani Kalmanovu, robi cvicenia pre tehotne - predporodnu pripravu,,,,, a keby si tam isla s babetkom nech ti len ukaze ako spravne prikladat a mozes ist domov, neviem kde v meste je ale ja som si nasla na nu aj mobil cez internet a v nemocnici som sa s nou spoznala a vsetko mi tam pomohla,,,doma mi to potom islo super bez problemov, neboj sa to bude fajn, hlavne ze si doma

tomika
9. apr 2012

@giapetko aj ja som kojila 6 mesiacov stymi klobučikmy.
http://www.mamila.sk/pre-matky/poradna-dojcenia/
tu je jedna stránka-ja toto už studujem o kojeni,aj su tam kontakti na poradkyne..

giapetko
9. apr 2012

@alicia28 no, ja som chodila k nej na predpripravku ale som ju nevysihla v nemocnici...bola sice za mnou a to v den odchodu ma len na chvilku kuknut..a ani ma nenapadlo sa spytat jej...ale urcite sa jej ohlasim...predpripravka je asi na 3 min.od mojho bytu, takze by to bolo super, keby mi ukazala to dojcenie....
dakujem ti moc za radu. 🙂

alicia28
9. apr 2012

@giapetko , tak super, len za nou chod,,,urcite ti pomoze a bude dobre,, akurat som ti napisala spravu do posty

katuskaaa29
10. apr 2012

Ahojte baby, poculi ste nieco o tom, ze v nemoconici uz nie je MUDr. Zifcak? Dnes mi to hovorila moja lekarka, ze uz tam nerobi, pocula som to uz aj od inych, vy ste to nahodou nepoculi?

lion13
10. apr 2012

@katuskaaa29 no keby je to pravda tak je to parada 🙂 lebo co som počula tak je to masiar ☹ ja som bola asi pred 2 tyzd.v nemocnici a som ho tam nevidela a ani jeho meno nebolo na nastenke

katuskaaa29
10. apr 2012

@lion13 No mne to dneska povedalal moja gynekologicka, ked som sa s nou bavila na tuto temu, a minuly tyzden mi to hovorila jedna znama, a pocula som to u aj pred tym. Gynekologicka mi to tak povedala, ze on uz v nemocnici nerobi, ze tam nie je.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre