Pôrodnica Nové Zámky. Máte skúsenosti?

psyxooo
19. máj 2007

Nenasla som tu este totiz ziaden prispevok o tejto porodnici. Som z Nitry, ale kamosky ma odhovaraju od tunajsej porodnice, netecie zevraj tepla voda, a sestonedelie je v katastrofalnom stave, tak rozmyslam nad NZ.
Mate nejake skusenosti?

ladyka8
23. sep 2012

@tomika moja mala 3250 g a 50 cm 🙂

a2303
23. sep 2012

@ladyka8 Podľa mňa je to s priberaním indi-vindi, závisí od bábätka a od mliečka. Mne sa synček narodil s váhou 3700 gramov (schudol ale ešte v nemocnici zase pribral) a do asi 6-7 mesiaca mi pribral každý mesiac 1 kilo a to bol len plne kojený 😵 potom už tak rapídne nepriberal, teraz má skoro 11 kg. Ale aj doktora v poradni sa stále čudovala, že ako to že tak priberá,keď je len kojený 😵

timety13
23. sep 2012

@tomika dakujem za odpoved.

ladyka8
23. sep 2012

@a2303 moja tiež takisto priberala stále okolo toho kila a teraz je to už slabšie 🙂 mne doktorka povedala že mám "kvalitné" mliečko a všetko pekne strávi preto tak pekne priberá

a2303
23. sep 2012

@ladyka8 To je super 😵 Len nech pekne rastú!

ladyka8
23. sep 2012

@a2303 tak tak 🙂 veď to je to najkrajšie a najdôležitejšie čo v živote máme 😉

katuskaaa29
24. sep 2012

@ladyka8 to ti neviem povedat, zavisi od dietatka a od toho kolko papa, ci to dieta vazia po papani alebo pred a pod. Normalne je, ze po porode schudne tak nam povedalii v nemomcnici ze cca 10% svojej pooronej hmotnosti schudne a pootom by malo priberat. Napr nasa sa narodila s vahou 3850g schudla na cca 3400 a ked nas pustali domov tak mala 3660g

adrioska
24. sep 2012

Baby, vraj Dr. Zifcak odisiel do dochodku...poculi ste o tom? 😕 A neviem, ci ste citali v Castrum Novum, ze p. Dr. Renckova a Dr. Stanko sa vzali... 🙂

katuskaaa29
24. sep 2012

@adrioska ahoj o Zifcakovi som nepocula, ale necudovala by som, ano o Dr. Renckovej a Dr. Stankovi som citala a vedela som to uz aj pred tym

martina786
25. sep 2012

@adrioska Neviem ci odisiel do dochodku,ja som v tento mesiac lezala v nemocnici a co maju rozpis sluzieb tam mal PN pisane.Ale viem,ze primara uz dlho zastupuje p.Dr Stankova.Ano vzali sa a mali krasnu svadbu v restauracii Berek 7.9.

adrioska
25. sep 2012

@martina786 tak to bola len nejaka kacica...tak este je zrejme PN...

martina786
25. sep 2012

@adrioska pravdepodobne. ale dľa toho čo sa hovorilo na oddelení, tak jeho návrat neočakávajú.

katuskaaa29
25. sep 2012

@adrioska
@martina786 baby podla mna je PN, neviem, kedy sa mu to stalo a od kedy je PN, ale podla mna caka kym mu zie rok a vybavi si invalid aspom to je moj nazor

timety13
26. sep 2012

ahojte! mám jednu otázku: mozem ist do nemocky aj s dvoma kufríkmi (jeden pre mna, jeden pre veci malého)? nebudú na mna cudo pozerat? 🙂
dalej: náhodou nevie z vás niektorá, ze kto zvykne mat sluzby cez víkendy?
je tu medzi vami taká, ktorá chystá na porod cca. o 3 tyzdne? s ktorou by som potom tam stretla....

adrioska
26. sep 2012

@timety13 no jasne, ze mozes, to je tvoja vec, aj keby si mala 5...ja som mala jednu cestovnu tasku a pre malu veci sa mi zmestili do takeho vacsieho batohu...zas nemusis vsetko zabalit, lebo ked ti budu chodit navstevy, tak ti prinesu vsetko, co potrebujes... 😉

trutka
26. sep 2012

@timety13 je jedno kolko kufrov si vezmes,len ak nahodou natrafis na jedneho uzasneho osetrovatela,tak si ich budes vlacit sama 😖

alzbet124
26. sep 2012

@trutka takého vyššieho a tmavšieho??? Ja som mala jednu veľkú cestovnú tašku a hneď, že či som sa nemohla pobaliť do väčšej 😠 a bol strááášne nepríjemný 😠

moon1979
26. sep 2012

@alzbet124
nikoho nemá čo zaujímať aký veľký kufor si donesieš so sebou a čo si zbalíš, to je na tebe ako uznáš za vhodné ... aj tak si ho vlečieš sama, tak by som mu to velice rýchlo vysvetlila ...

sisi1986
26. sep 2012

ahojte baby, tak už aj ja mám po tom. Z nemocnice som sa vrátila v piatok minulý týždeň. Dojmy sú všelijaké zmiešané. Čo je isté, na 2. poschodí sa niet na čo sťažovať. Iba na jedného pána doktora mám ťažké srdce, keď na mňa zhúkol, keď som nevedela, ako často mám kontrakcie (po 25 hod. v bolestiach sa to už dosť ťažko sledovalo), že preto sú na každej izbe hodiny. Ale okrem tohoto jedného razu bol ku mne normálny. Inak sa na ostatný personál - doktorov a sestričky - nemôžem sťažovať. Niektorí boli takí normálni a niektorí strašne milí, ale na nikoho nemôžem povedať nič zlé v podstate. Jediné, čo môžem vytknúť je asi to, že na 2. poschodí tiekla iba veľmi vlažná voda. Tá veľmi nepomôže, ak máte bolesti. Posielali do sprchy na uvoľnenie bolestí, no z tej vody mohol mať človek ešte väčší kŕč. Ale to je chyba skôr nemocnice a nie oddelenia a personálu ako takového.

Čo sa týka oddelenia šestonedelia, tak ženské sestry a doktori úplne super. Aspoň čo som sa ja s nimi stretla počas môjho pobytu. O detských sestrách by som už pomlčala. Jedna taká čierna vysoká (meno neviem) vyzerá nepríjemne a nemá vzťah k deťom podľa mňa. Je taká chladná, odmeraná. Potom tam bola ešte jedna, taká trochu pevnejšia v okuliaroch s kockovým rámom - tak tá je k deťom veľmi milá, ale k mamičkám už podľa sympatií. Ku mne sa na oko správala normálne (no nie príliš vrúcne ako napr. k iným mamičmám), ale za chrbtom potom hovorila veci, ktoré by sa nahlas vysloviť nemali, aj keby si to myslela. K profesionalite sa to nehodí podľa mňa. K deťom na 1 s hviezdičkou, ale vravím k mamám podľa sympatií. Ak sa jej niekto pre niečo nepáčil, tak .... asi toľko.

Bola tam ešte jedna sestrička, to bola dipl. sestra, menom sa myslím volala Mária Hegedusová, tak tá bola tiež milá. Pomohla pri kojení, ak videla, že sa nedarí ako by sa malo (napr. mne pomohla s držaním bábätka, keď prišla a videla, že kojím. Ukázala mi lepší spôsob ako držať bábo, aj k detičkám bola veľmi milá). Ona chodila iba na centrálnu zmenu. Teda bola tam každé ráno do niekedy poobedia. Bola taká staršia, blondínka a myslím, že nosí aj okuliare.

Ostatné sestričky, ktoré tam boli na detskom oddelení, boli v podstate ok. S nimi som sa tak často nestretávala, iba keď brali malého na vyšetrenia. Ale vtedy boli milé a nemôžem na nich nič zlé povedať. Ale tie dve sestry, ktoré som vyššie opísala, to boli myslím tie hlavné detské sestry, tak tie by mohli pouvažovať o svojom správaní a keď voči niekomu niečo majú, tak to povedať rovno do očí a neohovárať. Tá jedna by mohla byť trochu milšia a určite by na ňu pozerali mamičky inak. Toľko asi zhrnutie.

Strava bola ako kedy, no ako v nemocnici. Niekedy sa to dalo v pohode zjesť, no niekedy sa na to ani pozrieť nedalo. Sprchy na oddelení 600-nedelia super - teplá až horúca voda, dosť spŕch. Iba raz sa mi stalo, že som mala trochu chladnejšiu vodu a už teplejšia neišla, ale dalo sa v nej v pohode osprchovať. Tá chladnejšia voda v porovnaní s vodou na 2. poschodí bola horúca. Ale sprchy ako vravím OK.

Čo sa týka nemocničných košiel, tak ako som sa toho bála, tak som si ich obľúbila. Boli praktické aj pri kojení a človek nemusel dávať pozor, že sa ubabre od krvi. Hlavne v prvých dňoch. Ak sa náhodou ubabral, dal si čistú a bolo po starostiach. Nemusel dávať pozor na vlastné oblečenie a stále ho meniť.

Čo sa týka posteľnej bielizne, tiež žiadne námietky. Čistučké a biele. Ak človek potreboval novú plachtu či návliečku, každé ráno mal možnosť povedať, čo potrebuje vymeniť a ošetrovateľ mu to vymenil.

Ošetrovatelia - ako ktorí. Pri odchode domov, keď som už obliekala malého, tak ma jeden vyslovene už vyhadzoval z izby, lebo na moje miesto tlačil posteľ jednej mamičky z vedľajšej izby. S taškami mi nepomohol, hoci vedel a videl, že mám plno tašiek (ako kto ide domov z nemocnice) a ešte k tomu som mala aj autosedačku a malého v perinke. Volal sa Arnold, myslím. Taký vysoký,svalnatý, na krátko ostrihaný, špinavo blond tuším, síce fešák, ale podľa tohoto asi nie gentelman ak sa takto zachoval. S taškami mi nakoniec pomohla pani upratovačka, čo je dosť smutné. Moju veľkú cestovnú tašku mi ona teperila na chodbu až k manželovi. S ostatnými som sa stretla iba pred vizitou pri menení prádla.

A ešte sa tu vyskytla téma, že koľko tašiek a problémy s prenosom. Ja som mala jednu obrovskú cestovnú tašku so všetkými vecami a keď ma prenášali z 2. na 3. poschodie, tak mi ju ošetrovateľ spolu so mnou bez problémov preniesol.

.... Tak dúfam, že môj názor pomôže mamičkám, ktoré to majú ešte pred sebou.

Ak by vás niečo napadlo, kľudne sa opýtajte, rada odpoviem. Však sme predsa všetky na jednej lodi.

alzbet124
26. sep 2012

@moon1979 na druhom mi tašku brala sestrička a aj keď som išla na pôrodné sály, tak mi tašku brala sestrička...len henten pako :( keby som mala finále pôrodu také, ako celý deň, tak by som mu to vysvetlila, ale bohužiaľ sa nám koniec dosť skomplikoval a bola som rada, že som...ale to je nadlhšie, ale bol fest nepríjemný :(

trutka
26. sep 2012

@alzbet124 tusim ano,mal tetovanie na ramene.ked mi ustali kontrakcie tak som isla zo vzdycharne na izbu na druhej strane.jednu tasku mi vzala sestricka a jednu ja.a on krici na sestricku:pockaj pomozem ti.ona zlozila tasku,tak aj ja,sak hadam ju vezme.a on ze: ale vy si ju mozte zobrat.som ostala taka obarena,ze som sa nezmohla ani na slovo

elisadavinci
27. sep 2012

@timety13 keď som rodila syna, mala som 2 tašky, a dakto aj poznamenal že čo chcem s tolkými vecami. teraz mam sice 1 tašku, ale je ovela vačšia, takže vecí je tolko isto. absolutne ma nezaujima, kto si čo mysli, ale treba brať do uvahy, že nie každy byva hned za rohom. ja som nemala navštevu každy den, finančne a časovo sa to nedalo. tak som si radšej pobrala všetko, čo ma len napadlo. a ak aj dačo chýbalo, bolo to take, čo sa dalo kupiť dole v obchode a to som už poprosila kolegynu z roboty, ked ma došla pozrieť.

adrioska
27. sep 2012

@trutka nemam slov 😠 , skoda, ze si mu nieco stavnate nepovedala... ☹

dzsiuka
27. sep 2012

🙂 Odporúcam nemocnicu, teraz som tam rodila, od pondelka sme doma. boli sme tam tyzden, lebo mali zazltol. Porodneho doktora som nemala vybratého, Dr. Rencková slúzila., bola velmi zlatá, hoci velmi unavená lebo ja som bola 9. porod na ten den. Mala som rychly porod, manzel nestihol, len ked bol uz maly pri mne na por. sale. Fantázia ked po porode hned ako prestrihli pupocnu snúru a dali mi maleho na hrud, na vsetko som zabudla 🙂 ten pocit! Takze 2 poschodie v poriadku.
3 poschodie - sestricky, lekári vsetci ok, ked nieco som nevedela pítala som sa, a boli velmi ochotní. Cistota vsade, upratovacka kazdy den upratovala. Sprcha a zachody cisté.
Len strava ☹ to bola hroza, nie pre dojciace matky.

sisi1986
27. sep 2012

@dzsiuka aj môj chytal žltačku, ale nás pustili domov v piatok. Aj niečo robili malému alebo si tam iba musela byť a byť pod ich dohľadom? ... lebo mne sa zdá, že môj malý začal doma žltnúť viac(bol žltý viac ako v nemocnici, keď nás púšťali), ale už ho to prechádza. Ešte trochu je žltý aj teraz. Dúfam, že je to v pohode a nič mu nebude. Vy ste už inak ok? Inak s tvojím názorom na WC nesúhlasím. Mne sa nezdali čisté, ale to je chyba skôr žien tam alebo upratovačiek. Ja som nie raz natrafila na WC, ktoré bolo ocikané či od krvi - asi moja smola. Ja som to riešila tak, že som si nosila dezinfekčný sprej, čo som kúpila v DM a pred použitím toalety som sprej použila. .... a ešte by mohli poriešiť nejako to vetranie, lebo sa tam miešal zápach dezinfekcie so zápachom moču. Na 2. poschodí som sa s takým niečím nestretla. Tam zápach nebol a toalety boli naozaj čisté.

timety13
27. sep 2012

ahojte!
prosím vás, ak ste mali porod v pritomi otecka, napiste mi IP. mala by som zopar otazok. dakujem...

timety13
27. sep 2012

bola niektorá z vás na nadstandardnej izbe?

sisi1986
27. sep 2012

@timety13 ... u nás bol ocko pri pôrode

a2303
27. sep 2012

@timety13 Ano, po cisárskom. Bola som spokojná.

a2303
27. sep 2012

@timety13 Ano, u nás pri prvom.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre