Pôrodnica Nové Zámky. Máte skúsenosti?

psyxooo
19. máj 2007

Nenasla som tu este totiz ziaden prispevok o tejto porodnici. Som z Nitry, ale kamosky ma odhovaraju od tunajsej porodnice, netecie zevraj tepla voda, a sestonedelie je v katastrofalnom stave, tak rozmyslam nad NZ.
Mate nejake skusenosti?

gabuci
26. mar 2013

@muriel293 To sa už dávno hovorí.

katuskaaa29
26. mar 2013

@gabuci moja poviem takto, aj ryba smrdi od hlavy, aspon to sa hovori, a asi tym som povedala vsetko

michelle1977
26. mar 2013

Vobec sa nemusite bat ist rodit do NZ, ja to viem, kedze som tam rodila uz stvrty krat...stvrte dietatko som porodila pred piatimi tyzdnami a to bez dr-a, kedze prave operoval...odrodili ma porodne asistentky, ktore vedia co robia a velmi mi pomahali a za to im patri jedno velke DAKUJEM...A pan dr. Zifcak je tiez fajn a vie co robi, je to odbornik a ja som s nim vobec nemala problemy..len mi zmeskal porod 🙂🙂🙂

miamoja2012
26. mar 2013

@lienka1983 Ahoj, ja mam termin 6.5.:) u koho budes rodit? dohodla si sa uz s niekym ?

miamoja2012
26. mar 2013

@muriel293 AHoj, aj ja mam termin v máji 🙂 ako si sa rozhodla, pojdes do NZ. Ja som tam Zifcaka videla, ale neodporucaju ho moc, aspon sestricky. U koho budes? Mas niekoho dohodnuteho?

muriel293
26. mar 2013

@miamoja2012 ahoj a nechodíš ani medzi májovky?? hej pôjdem do nz je to najbližšie aj kvôli rodine aby mohli za nami prísť ľahko a aj kvôli tomu novorodeneckému a ešte nemám nikoho dohodnutého

miamoja2012
26. mar 2013

@muriel293 Ja som počula ze 200 beru mladi a 500 skusení Dr. Ako myslis ze 300 to nie je? Dik. Aj ja by som rada vedela kolko si mam prichystat. A či dopredu či po...

miamoja2012
26. mar 2013

@muriel293 ahoj, chodim, tu na MK, ale neviem o nikom z NZ...moc sa tam nediskutuje...alebo je aj tam sukromna skupina?

miamoja2012
26. mar 2013

@muriel293
presnejsie "Prvorodičky - máj 2013", je aj ina?

muriel293
26. mar 2013

@miamoja2012 ano je súkromka májové zlatíčka 2012 viem že sú aj prvorodičky my sme tam už väčšinou viacdetné 😀 ale máme aj nejaké prvorodičky ale máličko 😝

muriel293
26. mar 2013

@miamoja2012 napísala som ti IP 😉

amelin
26. mar 2013

@kraskanz1 jasne, prepáč, nevšimla som si tvoj týždeň tehotenstva, jasne, že je ešte skoro 🙂 ale daj vedieť potom 🙂

amelin
26. mar 2013

@kraskanz1 takže ti odpoviem najskôr na to, čo sa pýtaš: ja som až také veľmi silné krvácanie po pôrode nemala, bolo to celkom znesiteľné. Veľké vložky ti odporúčam značku Batist Flowers (ja som ich zohnala na nete), mne ich tiež poradili, sú veľmi super, také väčšie..používala som ich len v nemocke, zo začiatku 2 naraz, potom stačí 1. kúpila som si 2 balenia, ešte mi aj pár kusov ostalo. A potom doma som používala Samu mini, tie som kúpila v lekárni, tie sú dosť malé, ale na šestonedelie postačia, to som si kúpila 3 balenia. Jednorázové nohavičky som si brala tiež do nemocnice, stačí ti v pohode 5 kusov, aj som ich tam nosila, radšej zašpiniť takéto a zahodiť, ako potom prať normálne. A ešte som si pre istotu brala aj také jednorázové podložky na posteľ, tiež z lekárne, to mi stačili 2 ks. Ale nie je to nutné, lebo prádlo ti prezlečú,ak budeš potrebovať. No a čo sa týka ostatných vecí- tak stručne (ak budeš mať ešte otázky, kľudne napíš): najlepšie je pobaliť si veci osobitne tvoje a do druhej tašky pre bábo, nech sa ti to nemieša. Také bežné veci pre teba-kefka na zuby, uteráky a tak, to ti je asi jasné, poradím ti len, že ja som si vôbec nebrala sprcháč, kúp si obyčajné detské mydlo, to ti na tých pár dní stačí, hlavne kvôli šitiu, aby ťa to zbytočne neštípalo. Od sestričky som mala zoznam, čo pre seba vziať, bolo tam, že 2 nočné košele na kojenie, tie som vôbec nevyužila, nosila som nemocničné, iba keď som mala návštevu som si dala svoju,takže ti postačí aj jedna. A podprsenky na kojenie tam boli tiež 2 napísané, ja som ju nemala ani raz na sebe, takže to podľa uváženia 🙂 A čo sa týka bábätka, zober aspoň 6-7 látkových plienok, čiapočky také skôr, čo sa neuväzujú pod bradou, potom body radšej tiež 6 ks aspoň, keby sa ti bábo pogrckalo a ľahšie sa oblieka také so zapínaním vpredu ako cez hlavičku, aspoň kým nemáš akú takú zručnosť a také polodupačky sa tiež ľahšie a rýchlejšie obliekajú, ako klasické. Ja som brala aj také,aj také. A bavlnené ponožky pre bábo,aby mu nebola zima a rukavičky. Ja som brala aj krém na zadoček, ale to ti dajú tam, aj lieh na pupček, vatu, to nemusíš brať. Iné ma teraz tak v rýchlosti nenapadá, ale porozmýšľam 😉

lienka1983
26. mar 2013

@miamoja2012 Ahoj 🙂 ja mám termín 1.5. ...nie nemám ani si nebudem nikoho zajednávať...moj dr.je Korčok mladší a ten v NZ nerodi tak to nechám na náhodu...Len dúfam že tam nebude Žifčak...nepočula som naňho nič pekne ....a čo ty?zajednavaš si niekoho?

michelle1977
27. mar 2013

Vidim ze sa tu kazdy boji od pana dr.-a Zifcaka, ale vobec neviem ze preco????? Rodila som teraz stvrty krat a keby nebolo Zifcaka tak mam velmi tazky porod...tie predosle tri porody boli neuveritelne tazke a nechali ma trpiet a vobec mi nepomahali....Pri tomto porode som sa porozpravala s panom dr.-om Zifcakom a on mi pomohol, pichol mi nieco a uplne som bola v pohode, vnimala som bolesti ale v klude a cele to trvalo asi hodinu a pred tym som tri krat rodila az 10 hodin-tak neviem ale Zifcak asi nieco vie, co ostatny nevedeli, alebo nechceli vediet..jaaaj a ziadne peniaze som mu nedala, takze to robil zadarmo a nie preto lebo som mu naplnila vrecka s peniazmi...mala som ja uz aj objednaneho lekara, zaplateneho!!!!!!! a prisiel len na poslednu chvilu a vobec mi nepomohol!!!! takze tak!!! ZIFCAK je super!!!!!!!

dankamat
29. mar 2013

Pridávam tiež moju čerstvú skúsenosť. Prvého som rodila na Kramároch (čo si mnohí myslia, že je to tam špičkové) ja som teda bola spokojnjšia v NZ. Keďže som prenášala, bola som v nemocke 2 dni pred pôrodom. Pravidelne som chodila na ctg 4x denne, každý deň na kontrolu. V deň keď to prišlo mal službu Dr. Žifčák. Spočiatku sa mi nezdal 2x príjemný, ale na čo som sa opýtala na to odpovedal. Keďže všetko sa skomplikovalo urobil mi cisársky. Mala som z toho traumu, ale napriek všetkému som spokojná, lebo malý je zdravý a ja som týždeň po pôrode fit (ešte skôr ako po normálnom). Dr. ma bol od operácie 3x pozrieť na izbe, ako sa mám, pozrel mi ranu, ako sa cítim a pod. Mala som z neho dobrý dojem. To robí asi ten jeho výraz. Ak môžem ešte odporučiť, tak Dr. Tarbajová a Koprdová sú tiež úžasné.
Čo sa týka zariadenia paráda, Kramáre majú čo dobiehať teda. Všetko nové, upratovačky tam zmývali 3x denne, sestričky tiež super. Na akýkoľvek problém odpovedali, poradili. Takže ja by som sa tam určite vrátila keby plánujem ďalšie 🙂

morzsi
1. apr 2013

@katika1 ano novozamocke perinatologicke centrum je najlepsie na slovensku vyborne setricky lekari a prof je uzasny !

morzsi
1. apr 2013

@katika1 ano novozamocke perinatologicke centrum je najlepsie na slovensku vyborne setricky lekari a prof je uzasny !
@zgurka sestonedelie ma i nadstandardnu izbu platis 1000 sk za seba a dieta ak manzela chces mat tam mozes ale + 500 sk na izbach ste po dvoch len v tom pripade po troch ak je porodnica preplnena personal je velmi velmi ochotny mily len sa treba pytat pytat kupelna je spolocna tam je i zachod zachopdy su nove boli prerobene ( dotacia EU rekonstrukcia 2010 - 2011 )

morzsi
1. apr 2013

@katuskaaa29 Ty kokso ved som im pisala menovky a neviem ci som pisala aj smolarika ale asi nie on odisiel do KN ?

morzsi
1. apr 2013

@muriel293 nebude auz tak velmi teplo a do perinky co najdlhsie ale to je kazdeho ososbna vec moja bola dlho v perinke a nelutujem

morzsi
1. apr 2013

@zuzana2580 moja zvladnes ja som mala sekciu kvoli veku a nieje to med lizat a potrebujes si poriadne oddychnut kym sa postavis na nohy nenechaju ta dlho lezat mne malu dali na 3 den

morzsi
1. apr 2013

@miamoja2012 ja som nedala nic maju dost vysoke platy a mala som dohodnuteho lekara ale ten kto mal siroke lakte mu nedovolil ... peniaze potrebujes pre seba i pre dieta a tvoju rodinu ... neboj sa nemozu si dovolit odflaknut si pracu ... ved by mali z toho zle a ty si myslis ze kazda dava do vacku ? tak max nejaky ten dezer alebo kavu flasku ale i to po odvedenej praci ak som bola spokojna a nie do predu nikdy nevies ako sa to zachova v danej chvili

alzbet124
1. apr 2013

@miamoja2012 tak ako píše @morzsi ...ani ja by som nedala, vlastne som nedala 🙂 Je to ich práca a vlastne nikdy nevieš, či pri pôrode nenastanú komplikácie, tak potom sú peniaze nanič...pomôcť musia tak, či tak...Ja som rodila v septembri 2011 a bola som spokojná...pôrod sa mi skomplikoval, nakoľko malá bola veľká, ale chvala bohu všetko dopadlo dobre...
@morzsi Smolárik odišiel? Toho som mala pri pôrode a bola som spokojná, škoda...

morzsi
1. apr 2013

@alzbet124 neviem asi , ale viem zistit pisala som menovky na dvere lekarov a nepamatam si ze by som pisala jeho meno takze asi ano inac skoda ozaj bol dobry

alzbet124
1. apr 2013

@morzsi ako mne nemusíš zisťovať...myslela som to tak, že to je škoda pre ostatné maminky 🙂)) My už ďalšie bábo neplánujeme... 😉

morzsi
1. apr 2013

@alzbet124 akoze ja to nebudem zistovat on je kamaratkin zat ...

alzbet124
1. apr 2013

@morzsi 🙂

katuskaaa29
1. apr 2013

@morzsi ano odisiel do KN aspon ja to tak viem

morzsi
2. apr 2013

@katuskaaa29 ano doislei vo februári t. roku

nany12
4. apr 2013

Ahojte ženičky ja mam termin porodu 22 maja. a tiez som sa nakoniec rozhodla ist rodit sem do NZ pretoze mam nejake komplikacie pocas tehotenstva a bojim sa riskovat ist inam predsa tuto to mam na skok kedze som z NZ. Ale dost mam strach veru z tejto nasej nemocnice skoro vsetky zname ma strasia ze to tu neni med lízať bojim sa hlavne o ten pristup sestriciek pretoze tie s vami travia najviac času. Kamoska prisla aj o mlieko tak ju tam nejak zdeptali no neviem musim sa nejak nastavit ze to nejako zvladem tam ale ako som citala vase prispevky celkom ste ma upokojili. Ja som lezala na 2. poschodi 8 dni teraz v decembri a tam boli sestry užastne ale tie na druhej strane neviem ake su a lekari no sama omladina bez atestácii ale Koprdová velmi mila vtedy tam bol este aj Smolarik ten ma prijimal ale uz tam nie je. CHcela som chodit na preporodnu pripravu ale koly tomu ze musim lezat tak nechodim takze sa bojim toho ci budem vediet co tam mam robit a ci budu take sestry ze poradia a hlavne ci budu ľudské lebo neviem ako to budem zvladat vobev neviem co ma čaka dost som vyplasena cele tehotenstvo a este ked tam natrafim na nejaku zlu sestru co tam bude po mne vrčat tak to asi nezvládnem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre