Pôrodnica Nové Zámky. Máte skúsenosti?

psyxooo
19. máj 2007

Nenasla som tu este totiz ziaden prispevok o tejto porodnici. Som z Nitry, ale kamosky ma odhovaraju od tunajsej porodnice, netecie zevraj tepla voda, a sestonedelie je v katastrofalnom stave, tak rozmyslam nad NZ.
Mate nejake skusenosti?

darinka.b
22. jún 2014

@marianas dakujem za info, este sa len budeme snazit o druhe len ma to zaujima, lebo som bola znacne zblbnuta po narkoze aj som tusim zvracala co sa matne pametam, kym som sa prebrala k vedomiu tak to mi teda trvalo 🙂 a maleho mi tiez az neskor doniesli. uz len dufam ze kym sa nam podri druhe ze bude spinal v zamkoch beznejsi 🙂

ossr
4. júl 2014

@salwusa ahoj ako sa mate. My uz rastieme mame cez 6 kg. A zajtra 2 mesiace. To je ale nahoda... 🙂

salwusa
4. júl 2014

@ossr my cez 3kg a pozajtra dva mesiaciky.dohaname! Papame za desiatich. Maznak najvacsi.len na rukach by bol.dohana cas z inkubatora.

kunovat
23. júl 2014

ahojte tak pre info je pravda ze skusenosti su individualne je pravda ze porodne saly su super nove aj pristup som nejaky negativny nezazila mozno preto ze pri kontrakciach som ani nemala cas vnimat ale s babami co som rodila asi pred 4 rokmi ked vas presunu na sestonedelie no hotovy horor. ak nemate ziadne problemi ani vy ani dieta tak samozrejme pristup je OK no my sme mali koliky ako prvorodicka som bola bezradna a dockala som sa tak s prepacenim akurat velkeho HO....NA a nie pomoc cest vynimke jednej lekarke neviem ako sa vola no jej meno dodnes zehnam po mojej celodennej celonocnej vycerpanosti mi malho na par hodin sama od seba zobrala aby som sa vyspala. Baby co som s nimi rodila dnes uz maju druhe babo a ani jedna sa sem nevratila. Ja som tiez teraz tehotna no viem ze sem uz nepojdem. to radsej porodim pod mostom.

aisha86
19. aug 2014

Baby, ten poplatok za nadštandardnú izbu /cca 33 EUR/ je na deň?

adrioska
19. aug 2014

@aisha86 ano.

anonymna
24. aug 2014

Dobry den,poprosila by som,mate osobne mobilne telefonne cislo na MUDr. Tibor Matuška?

erikaszilvi
30. sep 2014

@salwusa ahoj mozem sa spytat kedy sa malinke narodilo teda v ktorom tyzdni ked je take malilinke?pytam sa preto ze som 25tt a hrozi mi predcasny porod dakujem a zelam vela zdravia

salwusa
30. sep 2014

@erikaszilvi tadeas sa narodil v 29.tt,ale chlapak najvacsi 42cm a 1700g.v zamkoch su frajeri.zaklad su injekcie na plucka,kt.sa davaju maminke a po poslednej sa tusim musi este v brusku vydrzat 24hodin a potom je vacsia sanca,ze budu plucka ok.velmi,velmi,velmi vam drzime s tadeasom palceky.pozrite moj album.uvidite praveho bojovnika.predcasniatka su sialene aktivne deti.drzime palce,nech to nie je vas pripad..ale keby nahodou..zabudnite na kocik a kupujte manducu.miluju teplo maminky a lubia sa nosit,pocut srdiecko maminky.nie sme sami,kedze som v kontakte s viacerymi maminkami.my mame kociky 3a mozem ich rovno vysmarit.vsetko dobre vam a babatku a hlavne vela zdravicka a pevnych nervov.ja som pohanala sekundy,aby bol vacsi a silnejsi,ked pride na svet.

erikaszilvi
1. okt 2014

Juuuj drobec malinky..dufam ze vydrzime co najdlhsie..snazim sa nic nerobim a len vetsinu casu lezim a dopujem sa magneziom...aj ja vam drzim palce nech rastiete do krasy..ale ked je taky chlapak urcite dobehne svojich rovesnikou...a este by som mala otazku ze co to sposobilo ze sa tak skoro narodil?nejaka rada ako sa da tomu vyvarovat ak sa vobec da..dakujem zelam veeeeeeeellllla zdravicka drobcekovy
@salwusa

salwusa
1. okt 2014

@erikaszilvi mne sa zial odlupovala placenta.skoro sme zomreli.jasne,ze magnezium a klud na lozku robia svoje.moj nazor?ked to ma prist,tak to zial pride...hlavne klud,keby nahodou.nepoviem vam,ze to bude dobre...ani,aby ste mysleli pozitivne,ci aby ste sa modlili...hlavne je verit v silu a bojovnost drobceka... nelutovat ho,aby sa nelutoval sam...len byt pri nom a povzbudzovat ho.

erikaszilvi
1. okt 2014

@salwusa dufam ze to bude dobre...dnes mam pocit ako by ma pichalo sem tam v posve zajtra zavolam lekarovi a poviem mu to..neviem co to je

aisha86
29. okt 2014

Baby som v 22t /čakáme dvojičky/. Chcela by som sa ísť pozrieť do nemocnice /pôrodnícke oddelenie, oddelenie šestonedelia/. Mám tam vopred zavolať? Bola tam už niektorá z Vás takto v prestihu? Ďakujem 🙂

darinka.b
29. okt 2014

@aisha86 ahoj ja som chodila na predporodnu pripravu k pani Kalmanovej Márii a v ramci toho kurzu sme sa s nou dohodli a ona nas previedla porodnicou aj odd. sestonedelia a vysvetlila nam co a ako. skus sa pripadne skontaktovat s nou, ona je tam diplomovana porodna asistentka, cislo je na nete 🙂

aisha86
29. okt 2014

@darinka.b ahoj, ďakujem za tvoju odpoveď. Ja mám mať na 99% cisársky rez a tak neviem, či aj v tomto prípade je potrebná tá predpôrodná príprava. Ďalšia vec je, že to máme trošička ďaleko - ísť viackrát do Zámkov. Preto som myslela, či v nemocnici nie je nejaké číslo, kde sa dá dohodnúť, že by sme tam raz prišli, aby sme už potom naostro vedeli, kadial ísť a tak 🙂

zebra41
29. okt 2014

Baby, nechcete takyto balik? 4Eur/ks TUPPERWARE pohar s otvaratelnym vrchom , 1lcappy dzus, drziak na dudlik, dudlik NUK, fotoramik IKEA, RACE v plechovke, pol litrova mineralka, vzorka Silan, obrusky a plienka Pampers.

darinka.b
29. okt 2014

@aisha86 tiez som mala sekciu, operacku ti neukazu, len porodne saly a izby a vybavenie na sestonedeli, neviem skus zavolat do nemocnice ale podla mna cez tuto pani kalmanovu by si mala skusit neviem ci aj nieco ini robi taketo navstevy po oddeleniach - tam sa bezne neda dostat dali aj nam ochranne oblecenie 🙂

katka558
26. nov 2014

caute zienky,ma niektora skusenosti s Dr.Halmesovou co sa tyka porodu?termin mam az na marec ale bola by som asi kludnejsia keby som odrodila u nej,nechcem riskovat ze by som vyfasovala takeho Matušku-osobna skusenost,nic prijemne.

chokma
2. dec 2014

@katka558 Halmesova ok, len ma sluzby len jeden den v nemocke, takze v tom je problem, vhodna alternativa Koprdova. Ja som u nej rodila a uplne super.

h12345
22. dec 2014

no, mile mamicky, aby bolo vsetkym jasne, v n.z. nemocnici sa postaraju o vas lenn vtedy, ked dobre zaplatite, uz znamosti nepomahaju, ide lenn o love! korupcia je najvacsia na chir. gyn.ort. int.ner. neuch.pisem podla poradia, minimalna, alebo ziadna je na urazovej-tam su lenn stary, bezdomovci, opilci-ktory nevedia dat. no a gynekologia je obzvlast pripad-sestricky sedia a pomocny personal beha, pritom kazdodenne dostavaju dezerty, kavy,no a lekari akoze o ktorych ste tu pisali ani chyru ani slichu len sami mlady ktory su tam 1rok z ktoreho robia tri tyzdne a aj to len papierovacky.ale ved vy viete chodte a vratte sa odtial v poriadku vam prajem

h12345
22. dec 2014

jaaaj darinka.b a kolko si dala za sekciu????

darinka.b
23. dec 2014

@h12345 ja som mala akutnu sekciu lebo bol maly velky, uz som sa otvarala a akurat mala halmesova sluzbu. inak som bola spokojna aj so sestonedelim aj s novorodeneckym - podla vzoru modreho konika som nic extra neocakavala a sla som tam s tym ze hlavne personal neobtazovat a bol klud. nastastie sme nejake extra komplikacie nemali a bola som stastna ze mam zdraveho chlapceka ( narodil sa s vahou 4970g a 52cm).

bonena
24. dec 2014

konkretne ja nemam skusenost s NZ, ale ak mozem tak poviem skusnost mojej znamej,,ktora povedala ze uz viac by tam nesla, doktory ako este tak v pohode ale sestry neprijemne, drze, ked ich ohlasila prisli po hodine. Jej mala mala pupocnu snuru okolo krku a sestry sa jej smialy ako to rodila ked je mala taka fialova, hovorila ze uz nikdy viac. No a e by to bolo najlepsie porodncke na slovensku no to povedat nemoze. Ale to podla mna zavisi od doho na ake sestry a lekarov natrafis

mihalah
11. jan 2015

ahojte, aj ja by som sa rada s vami podelila o moju skúsenosť s pôrodom v NZ. Rodila som 15.12.2014 spontánne, bol to môj druhý pôrod v NZ a išla by som tam aj tretíkrát.
Mám len tú najlepšiu skúsenosť s personálom, nielen s doktormi, ale aj sestričkami. Napriek tomu, že som rodila druhýkrát a vedela som, čo bude nasledovať, mala som obavy, ako to bude prebiehať. Ale sestričky a lekári mi vždy opísali, čo bude nasledovať, počas pôrodu mi opakovali ako mám dýchať, kedy tlačiť, kedy si oddýchnuť... Bola to dokonalá tímová práca. Po samotnom pôrode ma monitorovali ešte dve hodiny tak sestričky ako lekári.
Týmto by som chcela poďakovať celému tímu, kt. sa v ten deň o mňa staral, konkrétne: Dr. Antonyová, Dr. Amr, s. Pálinkásová, s. Kóňová.

Pretože som rodila v 34.týždni, strávili sme Vianoce na novorodeneckom oddelení, kde bolo o nás tiež výborne postarané, nebudeme vymenúvať všetky sestričky a lekárky, aby som na niekoho nezabudla, ale ĎAKUJEME ešte raz. Michaela

leona45
14. jan 2015

Ahojte,viete kto robi,ma v NZ rizikovu ambulanciu?dakujem

andyca12345
22. feb 2015

Ahojte mamičky... Rada by som ohodnotila Novozámockú nemocnicu... Sama som mala obavy a riešila som, kde budem rodiť (predsa žena nerodí každý deň, a každá z nás chce aby to bolo všeeetko v čo najväčšom poriadku)... My sme čakali dvojičky 🙂 a keďže moja fyzická výbava čo sa mojej hmotnosti týka, bola všelijaká, mala som len 49kg, preto celé moje tehotenstvo bolo rizikové (už samotne dvojičkové tehotenstvo je rizikové)... Na konci 31.t mi začala odtekať plodová voda, dr. ma hneď poslali do nemocnice, nebolo o čom diskutovať a keďže novozámocké neonatologické oddelenie je široko-ďaleko najšpičkovejšie, bola som jednoznačne rozhodnutá ostať tu... bola som umiestnená hneď na tzv. vzdychárni, pretože môj pôrod sa mohol kedykoľvek spustiť. Robili mi stále nejaké vyšetrenia a veeeľmi sa o mňa starali, aby kontrolovali, či sa niečo nezhoršuje.. Bol piatok a podľa vyšetrení, ak sa nič nezhorší, mi naplánovali sekciu na pondelok ráno... Do pondelka sa o mňa starali naozaj úžasne, všetky sestričky a doktori boli absolútne milí, nápomocní, niekoľkokrát denne sa ma pýtali ako sa cítim, či niečo nepotrebujem, či sa mi nezhoršilo atď... Naozaaaaj, úúúúplne všetci boli super... V pondelok ráno presne podľa plánu ma pripravili na sekciu, a už som sa prebrala na šestonedelí s tým, že je všeeetko za mnou... Prišiel osobne za mnou doktor, aby sa spýtal, ako sa cítim a či je všetko v poriadku. Samotne na šestonedelí nemôžem taktiež na nikoho povedať nič zlé. Sestričky boli milé, starostlivé... Keďže sme sa narodili presne v 32. týždni, naše poklady museli byť ešte v inkubátoroch a boli na tzv JIS či ako sa to volá... bolo o nich špičkovo postarané... Nevedela som chodiť, no sestrička mi pomohla posadiť sa na vozík a odviezla ma pozrieť našich anjelikov... Detičky som si mohla chodiť pozerať stále (samozrejme mimo vizity, kedy by som zavadzala)... mohla som pozerať, ako ich kŕmia, prebaľujú, mohla som im hladiť telíčko... Potom ma oficiálne prepustili a prijali na novorodenecké oddelenie, a tam som asi o 3 dni dostala na izbu prvé dieťatko, a o ďalšie 2 dni aj druhé bábo 🙂 ... sestričky mi pravidelne chodili pomáhať aj v noci s kŕmením.. papať sme museli každé 3h aby sme priberali, tak naozaj bolo veľmi príjemné, keď v noci ale vlastne aj cez deň prišiel niekto a pomohol mi nakŕmiť jedno z detičiek, aby som mohla niečo aj spať... Presne po 17-tich dňoch nás s váhou niečo cez 2,000g prepustili... ale aj na novorodeneckom oddelení som bola absolútne spokojná s odbornosťou, prístupom a pomocou sestričiek, aj lekárov.. počas vizity dokonca prišiel niekoľkokrát počas mojej hospitalizácie aj pán primár, ktorý bol tiež veľmi milý, a rovnako ako všetky sestričky či lekári aj on sa ma pýtal, či niečo nepotrebujeme alebo či sa nepotrebujem niečo spýtať, či nemám nejaké otázky... Ja som pôvodne plánovala pôrod v Komárne, pretože moja lekárka je v KN nemocnici, ale už vtedy sme vedeli, že KN by sme riešili iba v prípade, že potiahneme a vydržíme do aspoň 37. týždňa... celé sa to ale vyvinulo takto a nakoniec som bola spokojná... Mala som predsudky voči NZ nemocnici - priznávam, ale v konečnom dôsledku hodnotím všetko na 150% :D a dúfam že aj ostatné mamičky, ktoré zvažujete pôrod, budete spokojné ako ja...

paulinka1986
22. feb 2015

Ahojte.Čakáme naše prvé bábätko a chcem sa opýtať ako to je v pôrodnici v Nových Zámkoch?Môže byť môj priateľ pri pôrode?Čítala som veľa skuseností žien,že vraj niekedy bol pri nich po celý čas manžel,inokedy že nepustili dnu,že bol na chodbe a pritom si to zaplatili....Ja si myslím,že ked si za to zaplatíte,mal by byť pri vás po celý čas,ked ho potrebujete a nielen ked už je dieťa na pol ceste von.....Ďalej neviem ako to je s pôrodným lekárom,či si môžem dohodnúť svojho gynekologa/pôrodníka-ku ktorému chodím teraz počas tehotenstva,alebo ma odrodí ten lekár,ktorý bude mať vtedy službu?A ktorý pôrodník je podľa vás najlepší?Ďakujem vám za odpovede 🙂

andyca12345
22. feb 2015

@paulinka1986 ahoooj... ked som ja bola v nemocnici, stretla som mamicku ktora mala vybaveneho
Artnera pri porode, nale nakoniec to prislo tak nahle na nu, ze to nestihol, takze myslim ze je to mozne... dalej co sa lekara tyka, ak ide o lekara, ktory rodi v NZ nemocnici, tak da sans lekárom dohodnut, ale ak nie, tak to mozne nie je... mne robil sekciu p.dr. uharcek, kazdy ho chvali, mna nesil ale malamsom take tie kovove cvocky... vsetky sestricky vedeli ze ma rodil on, lebo on jediny ma tuto techniku 🙂 a tiez som mala zavedeny redon, co ma mierne obmedzovalo ale potom som si to uz chvalila, ze sa mi vnutro cistilo do redonu... 🙂 a ked som bola na oddeleni, bol tam jeden manzel.par, ktory prisiel akoby na taku exkurziu porodjice... tak si aj to mozts vybavit a zhodnotit 🙂

andyca12345
22. feb 2015

@aisha86 ahoooj, ak cakate dvojicky NZ je jednoznacne naj..... vzdy treba mysliet hlavne na mimika a tu je o ne postarane... nase dvojicky sa vypytali na svet v 32.t, ale naozajnuprimne ani na sekundu som nemala obavybze snad s nimi neude nieco v poriadku, neonatologia mala moju max. doveru... a da sa urcite dohodnut pris si pozriet priestory (ked som tam bola, bol tam jeden manz.par, tiez na takej "exkurzii") ;) drziiiim palceky s drobcami 🙂

paulinka1986
22. feb 2015

@andyca12345 Čítam,že si mala dobrú skúsenosť s porodnicou v nz.Ale je tu aj veľa negatívnych skúseností....ja už teraz mám veľkú hlavu z toho ☹ bojím sa hlavne samotného pôrodu a potom ako sa k nám budú správať sestričky a tak....už teraz som vystresovaná 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre