Pôrodnica Nové Zámky. Máte skúsenosti?

psyxooo
19. máj 2007

Nenasla som tu este totiz ziaden prispevok o tejto porodnici. Som z Nitry, ale kamosky ma odhovaraju od tunajsej porodnice, netecie zevraj tepla voda, a sestonedelie je v katastrofalnom stave, tak rozmyslam nad NZ.
Mate nejake skusenosti?

me
25. okt 2011

@pointka - ak je všetko OK tak po pôrode si tam 4x 24 h a ak máš cisársky tak 5x 24 h, čiže ak ti to výjde na večer, tak zostávaš ešte do rána, ale môže sa stať že to bude preplnené a pustia ťa doobeda i ked tých 24 h ti padne na večer

mandreaa
26. okt 2011

@amulienka @pointka Ahojte, ja som rodila teraz nedavno 4.10. spontanne a potom som si zaplatila nadstandard. Nemusela som ho nahlasit na prijme (oni nevedeli, ci je obsadeny alebo nie), takze som to nahlasina na porodnickom a po porode volala sestricka, ci je izba volna alebo nie. Neviem, ako je to po cisarskom, ci tam moze byt partner hned s vami. Ale inac nadstandard vrelo odporucam, mate tam vacsi pokoj ako na ostatnych izbach, a to je super, ze navstevy mozu chodit za vami. A este je super, ze tam mate vlastnu kupelnu s wc.Ale samozrejme chapem aj take mamicky, ktore by nadstandard chceli a nemozu si ho dovolit 🙂

amulienka
26. okt 2011

@mandreaa dakujem za informaciu, a gratulujem k babatku 🙂

mandreaa
26. okt 2011

@amulienka nemas za co 🙂 a dakujem pekne 🙂 A ja ti prajem bezproblemove tehotenstvo a stastny porod, aj ked vidim, ze mas este nejaky ten cas pred sebou 🙂

pointka
26. okt 2011

Vidim, ze na ten nadstandard si nasetrim, je to vsak cudne, ze tam navstevy smu, inde nie... ved bacile maju aj platiaci pacienti ...

gabuci
26. okt 2011

@malvuska72 veru,ked oficiálne sa nedá ani do dneška zajednať lekára,tak treba isť za určitým lekárom a osobne sa dohodnúť.
@amulienka taxa v NZ?To je tak,jedna baba povedala,každý lekár je iný,už v roku 1998 ked som tam ležala na gyn.odd.sa hovorilo,že niektorí si pýtajú za spontánny 5000sk za CR 7aj 10000sk.Vlastne videl to niekto?Podľa mna jedine si vybrať lekára ktorému dôveruješ,alebo koho ti radia tvoji známy napr.podľa tých svojich skuseností a dohodnúť sa.

mandreaa
26. okt 2011

@pointka no veru to je aj pre mna cudne, ze navstevy na nadstandard mozu, a inde nie. Ved naozaj bacile mozu mat vsetci. Mozno preto pustaju navstevy na nadstandard, lebo to je hned prva izba, a bacile sa asi dalej nedostanu 😀 😀 😀

pointka
26. okt 2011

@mandreaa ok schvalujem, je to prva izba, tak ale preco nemozu navstevy aspon za dvere aby si manzel mohol svoje vlastne dieta zobrat do narucia?

mandreaa
26. okt 2011

@pointka ano, aj ja mam ten isty nazor, lebo to pozeranie deti cez sklo je strasne. Kludne by mohli aspon oteckovia ist na chvilu za dvere, aby si mohli chytit deturence 🙂

katuskaaa29
29. okt 2011

@mandreaa
@pointka baby som toho isteho nazoru ako pisete aj vy. Ani ja to nechapem, ze na nadstandadr mozu ist a na daslie nie. Ved ak dobre viem tak v zahranici je to normalne, ze pridu navstevy na izbu, a okrem toho myslim, ze kazdy normalny clovek co ide do nemocnice na navstevu, tak ide tam len vtedy ked je zdravy. No ale co uz, s tym nic nespravime, no a ta na nadstandardna izba aj to je len jedna, a ked je obsadena tak ked chcete tam byt mate smolu. A popritom nie je to najlacnejsie 33,19/den pre matku s dietatom a ak tam chce byt niekto iny do plusu s vami tak este aj taosoba plati 16,60/den. No a ohladom tych bacilov, ja si myslim, ze aj ta mamicka, ktora je na nadstandardnej izbe, je v kontakte s ostatnymi mamickami, takze, to je jedno. Inak aj mne to pripada dost blbe pozerat sa cez to okońo. No a dalsia vec, na izbu nemoze ist navsteva, ale mamicka bez dietatka moze ist von na chodbu dokonca aj dole do bufetu. Uz som nejednu mamicku takto videla.

gabuci
29. okt 2011

@katuskaaa29 v zahraničí je to už spred x rokov ,že návštevy sú povolené.A čo by ste povedali,keby to bolo tak ako pred 11-mi rokmi ešte,že aj manžela by ste videli len cez sklo,aj ostatných návštevníkov.Bolo treba neviem ani koľko prosíkať,aby konečne otvorili dvere aspon na ten čas,pokiaľ manžel vám podá nejakú tašku.Aj moju staršiu dcéru som vedela v tom okamihu pobozkať,ked sa otvorili dvere na sekundu. ☹ Tak už napredujeme,že žena môže von,ale dlho to ešte bude trvať,pokiaľ aj návštevy budú dovolené.)Ináč to ani ja neschvalujem ,že oteckovia len na nadštandard môžu,aj tých ostatných by mohli aspon za dvere aby vzali do náručia bábätko.No iné neostáva,ako vydržať pár dní. 🙂

gregina
29. okt 2011

Ahojte vsetky mamicky a hlavne decembrovky 🙂 Neviete ako to vyzera s nasimi doktormi v NZ? Vcerajsie televizne noviny ma moc nepotesili, dost sa zacinam obavat toho, ze kto nas odrodi. ☹

barcabejby
29. okt 2011

@gregina čo bolo v televíznych novinách? Niečo o našej nemocnici, resp. pôrodnici?

gregina
29. okt 2011

@barcabejby vseobecne o nemocniciach kde dali doktori vypovede. Neviem prave ci sa to tyka aj porodnice ale predpokladam ze jej sa to nevyhlo.

stvura
29. okt 2011

@gregina no este teba dakto v decembri odrodi, no co mi po buducom roku... 😢 😖 😕 ...ale podla mna ti co pracuju iba par hodin pre nemocnicu a vacinou maju sami prax alebo ordinaciu tam ostanu...ja tiez dumam ze vyzistim ako to tam bude a zajednam si minimalne pani Kalmanovu ak uz p. Halmesova alebo p. Stanko tam nebudu. Ty to este stihas na jeho sukromnu kliniku do Levic ako prvorodicka, no ja asi tazko, lebo uz druhe som rodila expresne a asi by ma musel muz odrodit v aute... 😎 . Inac super datum na porod mas 😉

lelacrima
29. okt 2011

@pointka caf, mna pustili na stvrty den, pretoze sa stahovalo oddelenie o poschodie vyssie, syncek bol ok, tak mne dali podpisat reverz, asi taky maju raz za cas mores...:( Babo Ti donesu na kojenie a po 48 hodinach ho mas na izbe, ak je vsetko ok s Tebou a dobre sa hybes a rana hoji. Na to, ze by mazel prisiel na izbu mozes absolutne zabudnut.

lelacrima
29. okt 2011

@mandreaa sorry, ale mne to liezlo neskutocne krkom, ze nas buzerovali za kazdu blbost - ako si mame upratat na izbe a nedajboh sa nekontaktovat s vonkajskom kvoli bakteriam, a na nadstandrad sa vlacili cele rodiny... tie asi bakterie nevlacili... ja som s tych, ktore si tu izbu mohli dovolit, ale hold nerodili prirodzene, tak izbu obsadila ina mamicka... mozes si kludne povedat ze zavist, ale nie je, lebo nazor by som mala rovnaky... je to tam totalne zle vymyslene a prevadzane a hlavne by malo byt obmedzene mnozstvo navstev

lelacrima
29. okt 2011

inak k celkovej teme oteckovia a deti - je to az smutne, ze su zatial tak zaostali na Slovensku, ze oteckovia skutocne nemozu ist k detickam tych niekolko dni... Nevraviac o tom, ze pre mna bolo neskutocne stresujuce, ze som nebola po cisarskom - a to som mala spinal a bola pri vedomi, so svojim dietatom a jedine po com som cely cas tuzila, bolo, aby si ho vzal do narucia aspon moj manzel, za mna, ked ja uz nemozem... este aj teraz slzim, ked si na to spomeniem.... je to dost traumatizujuce... a necudujem sa volaniu po porodoch doma, alebo v nadstandardnom prostredi... Akonahle bude na ceste dalsi potomok, nebudem lutovat tie peniaze a najdem si radsej nemocnicu, kde su ustretovi a chapu, ze prichod dietata nie je ziadna fabricka vyroba

pointka
30. okt 2011

@gregina pytala som sa v piatok mojej Dr. vraj je v NZ vsetko OK, nikto u nich vypoved nedal, takze porodnica a novorodenecke ostanu nedotknute, je vsak otazkou ako to bude, ked zacnu k nam prudit z inych okresov rodicky, ktore maju problemy odrodit vo vlastnom okrese z dovodu "krizoveho rezimu" pana k...a pardon ministra, sorry za vyraz, som nasrata.

@lelacrima inak dost uvazujem o porode v banskej stiavnici, som pozerala, ze smerom na koltu levice je to len 110 km a tym ze by som mala planovany porod by sa to dobre dalo zvladnut aj financne, myslim, ze nemusim tam cakat na hotely x dni a ani sa nemusim nahlit v zime za porodom. Samozrejme nevyhoda je ta zima a cesta tam a potom aj to, ze ak budem nieco potrebovat nikto mi neodbehne a neprinesie. Ale tam zase je nadstandart za 16,60 a je tam s tebou aj otecko na izbe bez dalsieho priplatku.,

gabuci
30. okt 2011

@pointka ináč ako sa máš?Všetko je v poriadku?

hana2011
30. okt 2011

@pointka ahojte, o porode v Štiavnici uvažujem aj ja...a vidi sa mi to ako celkom dobra volba,samozrejme ak drobec bude uplne o.k. rodili mi tam uz aj kamosky a nevedia si to vynachvalit...starostlivost je na vysokej urovni, ziaden pristup ako tovarenska vyroba...ale kazda mamicka je brana ako clovek....ku kazdemu samostatny pristup priamo primara....su tu samozrejme nevyhody vzdialenost...ale ako prvorodicka to snad stihnem.

pointka
30. okt 2011

@hana2011 no vravim, ja budem mat planovanz CS, takze v pohodke a asi by som chcela primara podla odpoirucenia.

@gabuci ahoj, ano, zatial vsetko OK 🙂 preepac, malo seem chodim teraz, vkuse nieco lietam, riesim, malu mam choru teraz, takze ani sekunda volna. inak v piatok som bola u dr. vsetko ok, drzim pekne pokope, krcom takmer 5 cm, akurat pri siti z predchadzajuceho cisarskeho sa mi robi taky zrast do maternice.

katuskaaa29
30. okt 2011

@pointka ahojko, no nad to banskou stiavnicou som rozmyslala aj ja, hlavne po tom co som videla v telke hodnotenie nemocnic a bola na prvom mieste. Jedine to, ze je to daleko, a ja ked som zdrava, a nic mi nie je tak aj vtedy zvladam tu cestu len a len s kynedrilom, takze asi tato moznost je pase. No ved nieco bude necham to na osud, a dufam vsetko bude OK a vychytim si nejakeho dobreho lekara, zajednat nechcem, skor keby a dalo zajednat aby tam nebol jeden tak bych si to zajednala, to je iste 🙂

ivetik276
7. nov 2011

@gregina
ahoj gregina vidim ze si tiez decembrovka,kedy ma presne termin?v kolkatom si tyzdni?ja 36,kam sa chystas rodit?ja asi urcite NZ

katuskaaa29
7. nov 2011

ahojte, teraz som nasla nasledovny clanok co sa tyka vypovede lekarov v NZ
NOVÉ ZÁMKY. "K 30. septembru podalo v novozámockej Fakultnej nemocnici s poliklinikou výpovede 23 lekárov, z toho z kliniky vnútorného lekárstva I. 4 lekári z celkového počtu 12, z kliniky anestézy a intenzívnej medicíny 3 lekári z celkového počtu 16, z pediatrickej kliniky 6 lekárov z celkového počtu 12, z rádiodiagnostického oddelenia 10 z celkového počtu 12, ako aj z oddelenia urgentnej medicíny 3 lekári z celkového počtu 6 lekárov," informovala MY tlačová hovorkyňa nemocnice Ľubica Juríková.

Čítajte viac: http://novezamky.sme.sk/c/6077679/vypovede-leka...

gregina
8. nov 2011

@ivetik276
ahoj ivetik. My mame taky carovny termin 31.12. ale tajne dufam ze to bude bud skor alebo neskor. No pri mojom "stasti" stravim niektore zo sviatkov v porodnici. Rozhodla som sa tiez pre NZ. Mam tam rodicov aj svokrovcov 🙂 Akurat rozmyslam nad vyberom doktora. Ty si si uz nejakeho vybrala alebo to nechavas na nahodu - ze kto tam bude?
Drzim palce 😉

ivetik276
10. nov 2011

ahoj no ty mas stastie ze tam mas znamych,ja som pristahovana takze nikoho nepoznam a nechavam to na nahodu,tak ten termin vyjde malokedy moze to byt tie 2 tyzdne plus minus aj ja dufam,ze to bude skor nech sme do vianoc uplne fit,tak drzim palce a co budete mat?my jakubka 🙂

gregina
11. nov 2011

@ivetik276 My cakame Zuzku 🙂 uz aby tu bola, uz som z toho je "pripominania" ze pride, niekedy dost unavena. Inak keby to bol chlapec, tiez to mal byt Jakubko 🙂

ivetik276
11. nov 2011

jej dievcatko a tak to je jedno len nech su deturence zdrave a uz nech tie porody mame uspesne za sebou,ani mi nehovor o tom pripominani ja som unavena s otazok typu"no co,kedy?"ako keby sme to presne vedeli... 😒 Tak drzime palceky.... 🙂 ja to budem mat asi skor za sebou tak potom sem napisem a podelim sa o zazitky,

babula108
11. nov 2011

Ahojte no mna caka pôrod v Novozamockej nemocnici v januari a mam trochu strach ale ja mam celkovo strach z nemocnic a nemocnicneho prostredia bojim sa ako to zvladnem pretoze mne hned vyleti tlak vysoko v zivote som nebola operovana tak sa bojim ak by to nahodou bol aj cisarsky. Chcela som si dokonca zajednat lekara ale asi to necham na nahodu viete poradit nejakych znamych lekarov co su ozaj dobri a skuseni uz len kvôli tej mojej fobii lebo ta je dost silna a neviem to nijak ovladnut. Proste to je psychika. Uz aby bolo po tom a hlavne vsetko v poriadku. Teraz chodim k doktorovi Havlasovi velmi mily lekar len skoda ze k pôrodom nechodi.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre