Pôrodnica Nové Zámky. Máte skúsenosti?

psyxooo
19. máj 2007

Nenasla som tu este totiz ziaden prispevok o tejto porodnici. Som z Nitry, ale kamosky ma odhovaraju od tunajsej porodnice, netecie zevraj tepla voda, a sestonedelie je v katastrofalnom stave, tak rozmyslam nad NZ.
Mate nejake skusenosti?

nelina9
28. aug 2012

@adrioska V pohode, nic sa nedeje..ja som si vedoma toho, ze som sa mala ozvat, ked si na to spomeniem, tak ma to rozculuje vzdy...a je mi jasne, ze podla sestier by sa nemala sudit cela nemocka, doktori boli fakt super a inak teraz ma napadlo, ze sme sa posledny den aj stazovali jednej sluzbykonajucej DR.A ta na margo toho povedala, ze sa ospravedlnuje za jej chovanie, ale ze nemusela mat prave "dobry den" ta sestra, to bolo vsetko!!!A aj viem, ze ju tam niekto "velky" drzal, to znamena, ze dotycna vedela, kolko si moze dovolit!
Vies, ked si po cisarskom, vo velkych bolestiach Ti daju na druhy den uz dieta, dokonca aj na noc( ja viem ze v NR davaju dieta len nachvilu cez den a v noci ich beru, aby sa zotavili mamicky) a potrebujes skor pekne slovo, povzbudenie a niekto Ta tam terorizuje, tak macherka som nebola a hubu mam dost velku aby som sa obranila, len po psychickej stranke sme boli aj s kolegynou uplne KO!!! takze asi tolko🙂

adrioska
28. aug 2012

@nelina9 Tak ano, Dr. ju vyrazit nemoze a ani nemoze nic ohladom jej spravania zmenit, akurat tak dohovorit, no ale tej by asi ani to nestacilo. Chapem Ta, ze po psychickej stranke si na tom nebola prave najlepsie, ved to snad kazda po porode (asi aj preto sa k nam tak spravaju? 😕 ), ale kebyze na nu skriknes, ze nech sa s Tebou takto nerozprava, ze ste spolu husi nepasli, atd., tak by jej mozno trklo (zavisi to aj od IQ danej osoby, niektori ho maju tak nizke, ze darmo kricis, nedojde im to 😀 ).
A aspon skusit sa u primara pisomne stazovat a vyzadovat reakciu, odpoved na staznost....no ale teraz je to uz pase...
Inak mne dali dotaznik pri odchode a tam som sa na margo sestier vyjadrila...ci to pomoze, ktovie... 😅 ostatne som vychvalila...

adrioska
28. aug 2012

@nelina9 inak ktora cierna to bola? ta starsia ci mlada? lebo tam boli minimalne dve taketo a obidve boli tak trochu "arogantne"... no ta starsia, to bola ina "suterenka" 😀
Ja som chvalabohu nemala ziadne problemy, takze som ich pomoc nepotrebovala a ked som ich sledovala, tak mi prislo aj smiesne to ich spravanie. A ma zarazilo, ze taka detska doktorka ci doktor (lebo aj taky k nam prisiel Dr. Kralovic tusim sa vola)-tak neskutocne skromna/y, mila/y, ochotna/y...vysvetlili este aj tu najzakladnejsiu vec-ja nechapem ako moze byt takyto rozdiel medzi doktormi a sestrickami...ved aj taky doktor tam ma vela prace, nie?

nelina9
28. aug 2012

@adrioska Teraz je uz asi neskoro o tom polemizovat🙂 Cakali sme na dotaznik pri odchode, ale sme nijaky nedostali:( Chystali sme sa tam napisat basnicky🙂 No to bol IQ seteren, takze jej nepomoze nic! To bola taka mohyla do tela, 40 rokov mala, cierne zaseknute vlasy nad plecia! Trubka! A este ked som ju prosila, nech mi posle detsku doktorku, tak vykrikovala po chodbe Andrejkaaaaa, pani potrebuje pomooooc!! Andrejka sa blizila a pyta sa jej, co sa deje???A ona posusky: henta si nevi dar rady!!! Chudera, jak keby som 5 deti vychovala!
Cierna tam bola aj jedna mlada na kratko ostrihana Majka sa tusim volala, ta bola super, s tou sme kecali po nociach..
Proste mi len nedalo sa nevyjadrit, tak som napisala moju nie dobru skusenost v nemocke...

lenka_21
29. aug 2012

Baby, tak ja sa stazujem za Vas vsetky 😀 😀 😀 Dokonca som podala 3 staznosti - MZ, nemocka, Unicef 😉 Suhlasim s nazorom @adrioska treba stazovat, lebo sa nic nezmeni ...

adrioska
30. aug 2012

@lenka_21 Ahoj a na co konkretne si sa stazovala? 🙂

timety13
30. aug 2012

Ahojte mamicky,

je tu medzi Vami taká, ktorá vopred dohodla s Dr. Halmesovou, ze chcete ju mat pri porode. Ak áno, tak prosím Vás napíste mi, mala by som niekolko otázok. Vopred dakujem.

lenka_21
31. aug 2012

@adrioska Stazujem sa na nadstandardnu izbu a nedodrziavanie podmienok Baby Friendly hospital - teda viac bodov z tohto programu 🙂 Kedze to udeluje Unicef, tak som napisala aj im 😎 Plus sa mi nepacil pristup detskej lekarky 😠 😠 😠

lenka_21
31. aug 2012

@timety13 Skus napisat co chces vediet, mozno poradim...

adrioska
31. aug 2012

@lenka_21 Som zvedava, ci zareaguju a ked ano, tak ako. Daj potom prosim vediet. 🙂

tomika
1. sep 2012

Ahojte,tak ja som rodila presne pred tyždnom,spontánne.Na porodnickom odd.všetko OK,ja som bola velmi spokojná.Bála som sa ze ako s 3rodičkou-ani sa starať nebudu-a teraz sa starali o mna najviac 🙂 .Rodila som u dr.Smoliarika.Maximálna spokojnosť,všetko povedal vysvetlil,a jedna porodná asistentka-meno nechcem pisať-tá bola strašne milá,ja som im taká vdačná!!!No,tam všetko bolo v najvatšom poriadku.A na odd 600nedeli-mne sa na 2-3den rozbehlo mliečko,nemali somnou žiadne starosti,starala som sa o malu..Ale bola tam jedna taká staršia blond sestrička,no tá sa správala hrozne-somnou nie,lebo ja som nepotrebovala nič (chvalabohu),ale nenormálne ako sa rozprávala s druhou mamičkou na izbe.Chuderka iba plakala,krvácali jej prsniky,diaťatko jej už vela startilo na váhe-na vizite jej predpisali UM-a tá sestrička iba mudrovala,nechcela jej dať UM,no niečo hrozné..A pritom som videla ako tá mamička snaži z každych sil dieťa kojiť..Nemám slov nato ako sa mohla tak správať..Ale ostatné detské sestričky boli velmi milé.A kedže sme mali spontány porod,tak pomoc ženskych sestier sme ani tak nepotrebovali,iba pri privezeni na odd prvy krát nám pomohli so sprchou-asi to bolo všetko..

moon1979
1. sep 2012

@tomika
v momente sa mala stazovat na tu sestru a dat si zavolat detskeho sluzbukonajuceho lekara ... ak jej na vizite lekar predpisal, ze ma dokrmovat a detska sestra jej bezdovodne odmietla vydat UM, mala hned konat... dieta ked jej velmi schudne a nebude priberat, tak tam bude trcat bohvie dokedy a pride o nervy ... ja by som konala okamzite, nejaka sestra si nebude dovolovat

tomika
1. sep 2012

@moon1979 naštastie nás obidve pustili domov na 4den..ta mamička sa bála že musi ostať ešte +1 den,nevie ako by to vydržala,modlila sa aby tá sestra nemala vtedy službu..

moon1979
1. sep 2012

@tomika toto je take svinstvo, ked vyuzivaju niektore to, ze mamicky su psychicky labilnejsie po porode ... ach,hrozne ma to vie vytocit ... ale kazdopadne taketo veci treba riesit a nenechat to tak, lebo ked to nikto neriesi tak su samozrejme na koni ...

adrioska
1. sep 2012

@moon1979 vies co, ono to ani nie je take jednoduche, asi viem, o ktorej sestre hovori Monika...ja co som mala na izbe spolubyvajucu - prvorodicka, jej mala mala zltacku, nerozbiehalo sa jej mlieko, musela odsavat, povedali jej kolko mliecka musi odsat, aby to malej stacilo, ked tolko neodsaje, dostane UM...ona chudatko strasne chcela kojit, ale skrz tychto problemov jej to neslo uplne, aj ked celu noc ostala hore a odsavala mlieko, tak mala dostala UM. Na druhy den na vizite jej detska doktorka povedala, ze ved ste dost odsali, nemuseli ste dat UM...ona, ze sestricka jej povedala, ze to nestaci, preto jej dali este aj UM...tak sa doktorka nastvala, isla za sestrickou, povedala jej, ze preco dali UM, ked nebolo treba, ze mamicka dost mliecka odsala. Sestricka to poprela, nie neodsala dost, bolo treba UM. No tak teraz ako z tejto situacie? A komu mam verit ta doktorka? Proste ako som sledovala tie situacie, tak mnohokrat to bol boj medzi dvoma stranami, sestricky sa riadili tymi tabulkami a presnymi hodnotami pri vsetkom, co ako musi byt (bez ohladu na to, ze kazde dieta je ine, ale proste cisla museli sediet) a tiez kazda sestra mala iny nazor, inak povedala a tie chuda najma prvorodicky same nevedia, co robit. No ale to som tym chcela povedat, ze niekedy aj by si povedala na sestru, ale ony to popru,atd. No, tazko, ale napriek tomu som za, ze treba otvorit usta, resp. riesit problemy...Neviem, ci som to dostatocne vysvetlila, co som chcela povedat, ale snad hej. 😀

moon1979
2. sep 2012

@adrioska
este vzdy mas aj svedkov na izbe, teda aspon jednu mamicku 🙂 ale pochopila som... ciste kocurkovo ... kazdopadne by som sa nedala a hubovu by dostali ... nech si uvedomia, ze oni su tam v prvom rade pre mamicky a babatka ...

tomika
2. sep 2012

@adrioska ešte tam bola jedna blond,staršia detská sestrička-ale tá iba cez den na 8 hod.Ta bola velmi milá,vypočula,poradila,tá puštala také video o dojčeni,a prednášku o oživovani..Ona dala mojej malej náušničky 🙂 .

adrioska
2. sep 2012

@tomika najhorsie je alebo neviem ci je to schvalne, ze na nete nie su vsetky tie sestry, na sebe menovku nemaju, tak ani nevies na koho by si sa mala stazovat...dobre to maju vymyslene... 😅 A uz ked sa stalo, ze som sa potrebovala nieco spytat alebo som potrebovala nieco od nich, tak isla som do sesterskej izby a tam, to nie je moja kompetencia, obratte sa na tu a tu sestru...do kelu, je ich tam ako maku, ani nevies, ktora je sestra, ktora nie, ktora je zenska, ktora je detska...mi to liezlo na nervy, furt ma odpinkali, ze to nie u nich ale u tej druhej atd....no skoda reci... 😒

sisi1986
2. sep 2012

ahoj baby, ďakujem za vaše názory, mňa to už čoskoro čaká, od stredy som v 38 TT, rada tu čítam vaše názory, lebo aspoň tak viem, s čím môžem počítať a pls píšte ďalšie názory a postrehy, budem rada, ak budem vedieť ako mám zareagovať alebo na čo si dať pozor, keďže som prvorodička.

katuskaaa29
2. sep 2012

@tomika moncsi ta co dala nausnicky je stanicna ta je velmi zlata,
baby neviem ale ja som nemala problemy ani s jednou sestrickou vsetky boli zlate, poomohli ked bolo treba, je pravada, ze kazda hovila nieco ine, ale okrem toho nic, co sa tyka dojjcenia, tak to tam neukazali je to pravda, tak som to skusala sama, no a predposledny den mi s tym pomohla detska doktorka taka nizka trosku silnejsia uz si meno nepamatam, ale co sa tyka UM bez problemov dali isla som si vypitat a dostala som, tretiu noc sme mali taku hekticku, ze skoro kazdu hodinu som isla k sestrickam, mala mi bola na prsiach od pol 8ej vecer az do poolnoci a napriek tomu v kuse revala tak som jej vypytala UM a dali o hodinu som zase isla dali bez problemov takto bola mala, ze za 3 hodiny mi vypila cca 100 ml UM a nerobili z toho problem, pekne som ich poprosila a bolo vsetko OK. Ale kazda z nas moze mat iny nazor, ale ja na nich spominam len v dobrom, ci to boli lekari, zenske sestricky alebo detske sestricky.

dzsiuka
2. sep 2012

sisi 1986 ja som dneska zacala 38tt. a tiez chcem íst rodit do NZ , takze rada cítam aj ja tu postrehy ostatnych mamiciek a dakujem za vstko co napísu. mozno ze sa tam stretneme 🙂

tomika
3. sep 2012

@sisi1986
@dzsiuka ináč je tam aj jedna detská sestrička ktorá je laktačná poradkina,tiež velmi milá,ochotná,rozdala aj menovku,že hocikedy možeme zavolať-napisať ohladom kojenia alebo dietatka..Bola tam aj taká pekná vysoká,ako modelka 🙂 v mini sukni 😀 aj tá velmi milá,poradila,pomohla.
Nemusite sa báť,ked sa pitate tak su ochotné (až na tu jednu,ktoru som pisala hore,taká blond,staršia-menovku nemala ani jedna).Všetky ostatné su velmi milé.A na porodnickom,tam som bola normálne dojatá,také milé boli,a aj doki.Ale asi to aj robili moje hormony 😀 .Ale musela som im poslat velku krabicu zakuskov+kávu,lebo taká som bola im vdačná.

moon1979
3. sep 2012

@tomika ta velmi mila, čo dala aj vizitku potom nahodou nevyvolavala kvoli poisteniu urazovemu pre babo? 😀

tomika
3. sep 2012

@moon1979 tá je iná-tá pitala odomna tel.čislo teraz-pametám si ju ešte ked som rodila syna-aj vtedy volala či nechceme poistit malého 😖 .Ale tá laktačná poradkina je tam detská sestrička,a normálne dala vizitku že lakt.poradkina e-mail+tel.čislo..

moon1979
3. sep 2012

@tomika
aha tak to su dve rozne potom 🙂

adrioska
3. sep 2012

@moon1979 som rada, ze si nacrtla tuto temu, aj mna jedna otravovala po narodeni syna, muz ju odpinkal, teraz po narodeni dcerky zasa , ale uz asi ina, lebo muz hovori,ze mala iny hlas v telefone nez ta prva...vyvolavala muzovi, tiez ju odpinkal. Ale bol nastvany a aj ja, ze takto zneuzivaju udaje, ktore im dame na prijme a potom vyvolavaju mamickam kvoli poisteniu, robia si biznis.Nech si ho robia,ale nie takymto sposobom. Manzel chcel, aby som napisala staznost primarovi, ze ci je taketo nieco pripustne. No este som sa k tomu nedostala. Aj zvazujem, ci vobec napisat...neviem no... 😖

moon1979
3. sep 2012

@adrioska
u nás tiež volala aj mne aj manželovi ... tiez sa mi to nepáči ... údaje poskytuješ nie na to nemocnici, aby sa potom posúvali ďalej a zneužívali na takéto účely ... keby ťa oslovila priamo v pôrodnici za týmto účelom, že by sa rada na teba nakontaktovala po príchode domov a ponúkla ti produkt a za týmto účelom by si pýtala od teba telefon, prosim, to je iná vec, ale nie takto, že ty poskytneš údaje do prijimacích dokumentov a potom si z nich ťaží kto chce čo chce ...

adrioska
3. sep 2012

@moon1979 presne ako hovoris, ta prva bola "drzejsia", prisla k nam domov, zvonila doobeda, ja som este spala s malym a neotvarala som,mali sme vypnuty zvoncek...kedze svokra byva na tej istej chodbe, zazvonila aj jej s tym, ze je sestricka z novorodeneckeho. Kedze sa takto predstavila, svokra si myslela, ze nas prisla pozriet, ci sme v poriadku, ako kedysi chodievali sestricky za mamickami. Tak ma zobudili a ked ta sestricka zacala spletat ohladom poistenia, tak svokru skoro vystrelo. 😅 A dovtedy do mna hustila ta sestricka, kym sme nedohodli stretko, aby mohla k nam prist a predstavit produkt mne aj muzovi. No hroza. Ale druhykrat sme sa ich snazili zbavit, aby uz k nam nikto nedosiel. Odvtedy sa uz nikto neohlasil.

katuskaaa29
3. sep 2012

Co sa tyka toho poitenia, aj mne volala, ale odomna si vypytala telefonne cislo, ze si zvyknu robit prieskum medzi mamickami ci co, a ked mi zavolala a povedala do telefonu co chce, tak som povedala, ze malal je uz poistena 🙂

moon1979
3. sep 2012

@adrioska no tak to je uz silna kava aj na môj žalúdok 😀 asi by som s nou vyrazila dvere, lebo to je už čistá drzosť ...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre