Pôrodnica Nové Zámky. Máte skúsenosti?

psyxooo
19. máj 2007

Nenasla som tu este totiz ziaden prispevok o tejto porodnici. Som z Nitry, ale kamosky ma odhovaraju od tunajsej porodnice, netecie zevraj tepla voda, a sestonedelie je v katastrofalnom stave, tak rozmyslam nad NZ.
Mate nejake skusenosti?

mishell23
30. aug 2013

@zzuzulinka ano na 98% to bude mala Mia 🙂 snad jej uz nenarastie pipik lebo uz sak nej s tym menom aj prihovaram tak nieze to bude chalan a narodi sa na mna nahnevany ze co ho oslovujem zenskym menom :D chacha.. No snad nie... Uvidime. 12teho idem na 4D.. Tak sa strasne tesiiiim.. Bibiana je inak super doktorka vsak? Nemenila by som ju za nic na svete. Strasne je pozorna a mila... 🙂
No a to ti verim ze uz zacinas byt nervozna 🙂 zevraj tie posledne 2-3 tyzdne sa vlecu najpomalsie lebo ich chceme mat uz za sebou.. 🙂

zzuzulinka
30. aug 2013

@mishell23 Pekne meno ste dali... My budeme mat Davidka 🙂 ..ja idem teraz v pondelok, uz chodim kazdy tyzden. Das si 4D? nam sa maly zatial este vobec neukazal, zakryva sa rucickou. Doktorka je podla mna velmi suprovska ja s nou nemam ziadny problem vsetko pekne vysvetli, poradi. Ja som k nej prestupila od Vargovej nejako zaciatkom tehotenstva. Aj ty si platila poplatok u Halmesovej? noo teraz to ide strasne pomaly, uz tak by sme chceli mat drobca doma 🙂

mishell23
30. aug 2013

@zzuzulinka ja som isla k Bibiane hned ako som sa nastahovala do NZ pred dvoma rokmi. Isla som tam s maminou lebo aj ona k nej prestupovala a ony sa poznaju od malicka 🙂 takze som sa tesila ze niekto taky mily ma bude mat na starosti- uz vtedy sme rozmyslali s manzelom ze babo budeme coskoro planovat a ked to prislo tak sa tesila so mnou 🙂 ona asi s kazdou maminou tak suciti a tesi sa 🙂 ano poplatok som platila tak ako kazda urcite 🙂 a 4D mi odporucala v 28tt ze vtedy zvykne byt vsetko najkrajsie vidiet tak dufam ze sa aj nam nebude mala schovavat. Velmi sa tesim ako ju uvidim 🙂
Davidko je krasne meno 🙂 vidis to ma ani nenapadlo.. Ked sme vyberali mena tak s chlapcenskymi sme mali strasny problem :( ale vy mate krasne ;)

luszia
30. aug 2013

@nany12 Ahoj, čítam, že si mala tažky pôrod, a malinká sa Ti pridusila. Mám tú istu skúsenosť, do nemocnice som prisla otvorena na 5-6 cm, a v kontrakciach som sa trapila dalšich 6hodin a potom som isla rodit, a tlacenie nám išlo na začiatku dobre, ale ked sa mi sestricky zvalili na brucho a ja som tlacila, citila som ako podtlak, a potom som sice tlacila ale zevraj zle, a malinku mi museli vytahovat vakuovou pumpu, neviem ci to aj pri tebe pouzili. Ked ju vytiahli, tak neplakala, zobrali ju vedla do miestnosti, a za par sekund plac, to mi neskutocne odlahlo, priniesli mi ju ukazat a isla na pozorovanie. V ten den mi ju este ukazali, ale pri sebe som ju mala až o 2 dni po porode, a v nemocnici som bola 6dni. Chodili sme na kontrolne sono mozocku a na stastie je vsetko v poriadku, sice cvicime vojtovku, ale velmi to pomaha, a zatial sa nejavi, ze by nebolo nieco v poriadku, dufam, ze nase slecny budu v poriadku, aj ked strach tam uz bude navzdy.

brunetka007
30. aug 2013

Ahojte "cakatelky" 🙂, pri vasejj teme som si trosku tiez zaspominala 🙂 . Ziez som rodila v NZ a ja som bola velmi spokojna. Sice som na gynekologii nepobudla, tak neviem, ake je to tam, so prisla na prijem s kontrakciami a hned som sla rodit... len musel byt cisarsky.. Ale na sále uplne super tím, aj posrandovali. Nemopzem povedat nic zle. . .
No a na seststonedeli, velmi zlate sestricky, nebrali nas ako pacientky, skor sme kecali ako "zena so zenou" 🙂 . len je tam jedna starsia detska sestra, ta kazdu volala "milacik", "srdiecko".. No a ked od vas odisla, uz v druhej izbe hovorila o druhej : " no tá nebude vediet kojit, tu skoro nik nevie kojit" .. To nam na izbe babam vadilo, ale jednym uchom dnu, druhym von 🙂, lebo chcela mat vsetko podla seba .. A pri odchode si pyta cisla mamiciek, po prichode domov vola, ci si nechceme dat dieta u nej poistit .. len tato nam tam trosku vadila, ale to je len malickost 🙂 . Inak su tam zlate sestricky..
...dufam budete aj vy v dobrom spominat 🙂
lla este len tak bokom, za peniaze vam spravia aj cisarsky (200€), to babe na izbe jeden lekar sam povedal na sale..takze asi tak to tam funguje, vsetko sa "neoficialne"da

zzuzulinka
30. aug 2013

@mishell23 A kde ste byvali pred tym? J asom k nej presla tiez lebo som o nej pocula, ze je velmi dobra a potvrdilo sami. Som s nou velmi spokojna. Kazdy pondelok sa tesim, ked uvidim maleho, ci je vsetko ok. Mame teraz omotanu pupocnu snuru okolo krku, ale hovorila ze to nieje nic vazne. A rozmyslali ste aj nad pupocnikovou? mne to tiez pekne vysvetlila, ze aj ona to dala chlapcom urbit a nelutuje. Jaaaaj vies kolko sme sa my narozmyslali s menom pre maleho? Menili sme to vela krat ale hadam toto uz ostane. Za tych par dni sa to uz hadam nezmeni 🙂
Prve babatko cakate, ze?

mishell23
30. aug 2013

Ja som z Banskej Stiavnice, manzel zo Ziaru nad Hronom. A zoznamili sme sa na Cypre :D no a nakoniec sme sa rozhodli zit tu v Nz :D hotova telenovela ... Hehe...
Juuj ta snura okolo krku ma mrzi :( ale ked povedala ze to nieje vazne tak sa treba toho drzat a verit 🙂
My sme nad pupocnikovou nerozmyslali. Ja osobne to az za take potrebne nepovazujem resp pocula som ze na slovensku to nieje 100% vyuzitelne... Neviem co je na tom pravdy. V kazdom pripade je to na kazdeho osobnom rozhodnuti. Ja verim v silu mysle a ze vsetko je tak ako ma byt 🙂 inak som vyhrala 500€ na stranke pre odber krvi- zo srandy som sa zapojila do sutaze no a nakoniec som naozaj vyhrala a peniazky prisli na ucet ;)
Veru prve babatko cakame aj vy?

zzuzulinka
30. aug 2013

@mishell23 Aj my cakame prve, ale uz sa taaaak tesime. vsetko riadne pripravene uz len sa dockat kedy pride medzi nas maly. My sme tiez rozmyslali nad tou pupocnikovou aj s Halmesovou sme sa o tom bavili a nakoniec sme sa rozhodli, ze ju dame. Ja som sa tiez zapojila, vyhrala som 200.
Tak to ste sa dobre spoznali a este mi vysvetli ako ste sa dostali do NZ? 🙂 U nas sme dve co cakaju babatka aj svagrina tak budeme chvilu zamerani na nasich malych drobcov. My chlapceka a oni budu mat dievcatko hehe. A plus dalsie dve kamosky tiez cakaju teraz je nejaky babyboom hehe.

mishell23
30. aug 2013

@zzuzulinka
Hehe tak to je sranda lebo aj ja cakam naraz so svagrinou. Je medzi nami rozdiel asi len 2 tyzdne :D a obe cakame baby.. Tak sa teda fakt netesim na to sialene porovnavanie svokrovcov.. :D ale nevadi prezijeme. Nastastie oni byvaju v inom meste takze nas nemaju pod palcom :D
No a do Nz sme sa dostali tak ze moji rodia su zamcania- ked som bola mala prestahovali sme sa do BS a ked sa nasi rozviedli otec sa vratil sem do Nz a ja som to tu mala vzdy rada .. Asi aj preto ze ma tu nikto nepozna a neriesi :D mam tu svoj klud.. Akurat ani jednu kamosku.. Obcas chyba ale castejsie si poviem ze nie lebo zatial mam len jednu co ma nikdy nesklamala 🙂

zzuzulinka
30. aug 2013

@mishell23 Ja som tu uz od narodenia...aj priatel je odtialto a prednedavnom sme si kupili byt, tak sa zabyvavame. Po velkej prerabke uz prisiel oddych a teraz pride velke stasticko. 🙂 ja som so svokrovcami vo velmi dobrom vztahu. To ti nevadi, ze tu velmi nikoho nepoznas a nemas s kym ist sem tam von alebo zavolat kamoske a porozpravat sa. A ked sa mala narodi chodit kocikat...to zato potom bude ine podla mna....A malu mas uz otocenu dole hlavickou?

mishell23
30. aug 2013

@zzuzulinka
Vies ja som bola vzdy velmi extrovertny clovek, mozno preto ze som od troch rokov vyrastala v penzine a non stop bola opklopena cudzimi ludmi. Potom som od 15tich zacala popri hotelke robit v bare ako barmanka a do teraz som robila po restikach a kaviarnach az sa mi zda ze mi preplo z ludi a preto sa teraz tak trosku ,,schovavam'' .. Asi takto som psychologicky zriesila svoj stav :D mam jednu naj kamosku a sice nieje z nz viem ze je to clovek co ma chape aj bez slov.. Ja som si s babami nikdy velmi nerozumela :D vzdy som bola viacmenej taky chlapsky typ baby.. Ale viem ze mi tu bude chybat niekto kto by mi mozno sem tam pomohol a tak.. Nastastie s otcom mam vztah ako s kamaratom a ma mladsiu priatelku s ktorou si velmi dobre rozumiem a viem ze sa na nich kedykolvek mozem spolahnut 🙂 a inak mam uzasneho manzela 🙂
Len tí svokrovci.. No co ti poviem.. Oni su uz 60tnici a maju diametralne rozlisne nazory.. A celkovo zo svokry som od zaciatku citila odstup lebo moj muz je jej milacik.. Ale svokor v pohode.. Ale moji rodicia su proste o 10rokov mladsimod nich a uplne ine typy ludi..
Ale rodinu si nevyberas :D
Som rada ze mm ma super vztah s mojimi rodicmi a to mi staci.
No inak kedze som zatial len v 26 tak malu este asi nemam otocenu. 12 idem na to 4D a to uz budem v 28 tt tak uvidime.. Myslim ze otocit by sa mala v 28-32tt ...nie?

lenuska311
30. aug 2013

dievcata ...halmesova robi aj v iny den ako v utoroky len utorok je tam vzdy od raana stale ale maava aj nocne aj 24 ku cez vikend takze netreba to tak brat...a ked vie ,ze ju chcete tak pride aj mimo toho ked ma sluzbu ostatne ip ked chcete vediet viac 🙂

bubuka1986
1. sep 2013

@matula2110 ja chodím k dr. Romsauerovi do továrne.. Skoro každého doktora mám tam, ja ztej polikliniky som úplne vystresovaná, nerada tam chodím,kopa ľudí stále s rôznymi gebulami.. 😖 🙂 aj ja som uvažovala nad ostrihomom, ale práve to, že ak sa náhodou niečo stane tak sup do pesti.. A to by som nerada.. No couz,nejako vydrzím tú cestu do NZ.. Hovorila som sestricke že sa bojim že drobcek nevydrzí kým prídeme do nemocnice.. Ona sa len smiala a hovorila že to je iba vo filmoch.. 🙂

nany12
1. sep 2013

@luszia ahooj no mne ju len vytláčali nepouzili nič a aký ste mali apgar ?

luszia
2. sep 2013

@nany12 No my sme mali apgard 4, a potom 8 a vy? a chodite aj cvicit vojtovu metodu?

nany12
2. sep 2013

No my 2 a potom 8 a ano chodime cvičit tak sme boli na tom horsie

matula2110
3. sep 2013

@bubuka1986 mne pred 11 rokmi povedal na vysetreni, ze by som mala ist do Zamkov, lebo pomaly bude babo, isla som domov pre veci, o 11-tej som bola v zamkoch, 13:25 bol maly na svete a to bolo prve dieta.
Vlani mi nieco povedal, co som jednoducho nevedela stravit, tak som presla radsej k Ikrenyiovej, no to sa neda ani porovnat. Oproti nej je Romsauer len dochodca, ktory radsej chodi do roboty medzi polovackami, ale k tomu patri aj to, aby vysetroval nejake cudne tvory (=zeny). No v kazdom pripade Ti prajem rychly a bezproblemovy porod, a neboj sa, stihnete to v pohode ;)
U nás, pri tretom to uz mozno bude trosku rychlejsia jazda... :D

matula2110
3. sep 2013

@mishell23 Otocit sa moze este aj v 36 tt, je to na herecke tam v nutri

mishell23
3. sep 2013

@matula2110
:D fakt? Kamoska mi vravela ze do 32 sa musi, aj som to niekde citala...
Ale v podstate je to jedno. Ja ani nerozmyslam nad tym ze by sa neotocila, ja chcem moju bambulku priviest na svet normalne ako si to zasluzi. Niesom ziadna fajnovka co by si ,,platila za hladky porod" .. Bude tak ako ma byt a tesim sa na to.. Stoji mi za akukolvek bolest... ;)

janinka84
3. sep 2013

@brunetka007 Jaaj, na tuto sestricku mam aj ja tazke srdce... Malinka ked sa rozplakala, tak nad nou krutila hlavou a hundrala, ze "hrozne dieta mate".A ked sa mala pogrckala, tak na mna vybehla, ze mamicka co sa nevie nakrmit dieta, tu nepustia domov. Hned ako opustila izbu som sa rozplakala, ale potom som si popvedala, ze hentaka tam uz asi nema co robit a nedam sa predsa znechutit. Odosobnila som sa a inak bolo tiez vsetko ostatne celkom v pohode.

matula2110
3. sep 2013

@janinka84 : Hlavne ze zije v tom, ze je neoblubenejsia sestricka. ja som mala problemy s kojenim, muz mi doniesol tie silikonove aventky na bradavky. ako nahle uvidela, hovorila mi, aby som jej jednu pozicala, lebo aj ine tu maju problemy, nielen ja. Hovorim, fajn, ale tie pouzivam ja, predsa nebudem po inej pouzivat svoje vlastne, aj v nemocnici je lekaren, kto chce, nech si da doniest. a ona potom cela nasrata, co som ja za zenu, ze nechcem inym pomoct. len som kukala, ci je normalna :D No a tie jej super poistenia a pod.

adrioska
3. sep 2013

@janinka84
@matula2110 a to je ktora sestricka? taka blond alebo tmavovlasa? Inak dobre si jej povedala, preco by si mala poziciavat svoje veci, na jednej strane prizvukuju stale hygienu a potom ti taketo zapoti? kebyze chce od teba plienku jednorazovu, tak to je ine, ale chranic na bradavky, ktory si ty tam ani nemas ako vydezinfikovat? A ak by si to chcela od nich, tak by potom zazerali, ze co otravujes?

matula2110
3. sep 2013

@adrioska taka starsia, straaaasne vtierava, milacik sem, milacik tam. a stale ponukala poistenie, este aj tel. cislo si vypytala. vlasy si nepamatam.

ni.kolet
3. sep 2013

@brunetka007 Tak na tú si pamätám. Síce to už bude 4 a pol roka. Mne prišla že: Na ústach med, na srdci jed.

luszia
4. sep 2013

@nany12 Ale treba to brat tak, ze su to len tabullky hlavne je ze nase dievcatka su zdrave.My chodime cvicit na bratislavsku ul.do sanatoria a velmi to pomaha
Mame 6.mesiacov same sedime,stvornozkujeme a vsetko je zatial v poriadku. Moja je velmi sikovna,treba len verit,ze bude vsetko ako ma byt.

brunetka007
4. sep 2013

@ni.kolet presne si to vystihla 😉

nany12
4. sep 2013

@luszia A mozem sa spytat ze s cim ste chodili cvicit s hepertoniou alebo hypotoniou ? Lebo my mame hypotoniu cize cvičime aby sme vobec sedeli a lozili lebo mame slabe ručičky

nany12
4. sep 2013

@luszia a aj my tam chodime cvičit

luszia
6. sep 2013

@nany12 Tak to Ti neviem povedat, ale myslím. že spomínala ze lahká hypotonia. Neboj, urcite bude sediet a lozit, my uz pekne sedime a lozime sice dozadu, ale ide to. A cvicite doma poctivo? bo my ako kedy, ale skor hravou metodou cvivime.

janesa1984
8. sep 2013

@luszia ahoj a môžem sa spýtať prečo cvičíte vojtovku? Aj môj malý bol pridusený apgar 4, potom 8. Ale nič necvičíme a ani nikto nepovedal aby sme chodili cvičiť 😨

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre