Pôrodnica Nové Zámky. Máte skúsenosti?

psyxooo
19. máj 2007

Nenasla som tu este totiz ziaden prispevok o tejto porodnici. Som z Nitry, ale kamosky ma odhovaraju od tunajsej porodnice, netecie zevraj tepla voda, a sestonedelie je v katastrofalnom stave, tak rozmyslam nad NZ.
Mate nejake skusenosti?

ivoninka
18. apr 2013

@nany12 sestricka z nemocnice ci od gynekologa?a nevies nieco specialne ci nevyzaduju v nemocnici?take napriklad ze pribor, teplomer...a tak

nany12
18. apr 2013

@ivoninka No mne ho dala sestricka od gynekologa priamo z porodnice nemam ale podla mna pribor len ked chces ty tak si zober a ten teplomer no neviem ked tak zbal ved to neni nejaka velka vec ale to by tam mohli poskytnut si myslim

amelin
18. apr 2013

@ivoninka ja som mala tiež od sestričky, ale pozrela som si nejaké aj na nete a podľa toho som si utvorila vlastný 😉 ale brala som si nejaké veci aj zbytočne veru

ivoninka
18. apr 2013

@amelin a co bolo zbytocne?

dulkagabulka
19. apr 2013

najškodlivejší lekársky zákrok- ktorý bol urobený nám všetkým...
môžete požadovať, aby vašim detičkám už po pôrode urobený nebol
v zahraničí sa pupočník prestriháva až po jeho dotepaní

http://www.prirozeny-porod.eu/nejskodlivejsi-le...

janesa1984
19. apr 2013

ten príbor si zoberte. Pravidelne nám dávali polievku s vidličkou a nožíkom 😠

miamoja2012
19. apr 2013

@janesa1984 ahoj, ako je to s bondingom v NZ? teda s prilozenim babatka este pred jeho umytim ?

janesa1984
19. apr 2013

@miamoja2012 pokial viem tak to nerobia. Môj malý bol pridusený takže ho museli rozdýchať teda ho brali hned preč

miamoja2012
19. apr 2013

Nema niekto v NZ EPINO ? surne

katuskaaa29
20. apr 2013

@miamoja2012 ahojko, moja bola OK akonahle sa narodila tak mi ju prilozili a potom ju zobrali na vysetrenie a pod

seemani
24. apr 2013

Ahojte, mňa zaujala tá pupočníková šnúra? neviete v NZ počkajú tých 90 sekúnd kým dopulzuje alebo ju hneď prestrihnú? Dá sa to vybaviť, aby počkali?

poi99
24. apr 2013

Rodila som tam 2x. 1x som netušila o čo všetko som prišla. Teda ak si sama nepoprosíš o priloženie tak to neurobia a nepočkajú ani s tou pupočníkovou šnúrou. a v NZ epidurál nerobia...

seemani
24. apr 2013

Takže sa dá o to poprosiť? aj nejak dopredu sa to dá nahlásiť? lebo neviem v akom stave budem, či ma to vôbec napadne im to hneď v tej chvíli povedať..

miamoja2012
24. apr 2013

@seemani

bezne to vraj nerobia.treaba povedat. napis si porodný plán...ten odovzdas a budu vedet co si chcela... vygoogli si... ja som ho tiez dnes pisala.

katuskaaa29
26. apr 2013

@seemani
@miamoja2012 baby no s tym porodnym planom neviem ako pochodite bola by som rada, keby ste to tu potom napisali, ci to akceptovali alebo nie, ked ja som isla rodit vlani v maji, tak mi porodna asistentke povedala, ze to nie, lebo nikto to necita, radsej poprosit, vyhoveju ti ak nebudu problemy, s tym prilozenim, ze neprilozia je blbost, mala akonahle sa narodila mala som ju pri sebe, prilozili mi ju, takze asi takto, no a ta pupocna snura poproste aby pockali tych par sekund, bohuzial u nas manzel chcel prestrihnut pupocnu snuru, ale nestihol. bol pri porode, ale malinka mala pupocnu snuru tak, ze islo to cez hlavu, a este lekar predtym prestrihol pupocnu snuru nez by bola uplne vonku, cize akonahle si jej vsimol hlavicku tak prestrihol snuru, inak by mohol byt problem.

seemani
27. apr 2013

ja mám termín až 15.7. ale dám určite vedieť ako to dopadlo

lienka1983
27. apr 2013

Ahojte..ja som porodila teraz 16.4. a bez problemou mi po narodení dali maleho hneď ...dá sa snimi dohovoriť a keď bude všetko vporiadku prebiehať tak Vám vyhoveju...

nany12
29. apr 2013

@lienka1983 Ahoj chcem sa ta spytat ze ci si mala pri porode niekoho vybaveneho? velmi ma strasia s tym aby som si niekoho vybavila a neviem co mam robit ake to tam bolo? boli milí?

janesa1984
30. apr 2013

@nany12
ja som nemala nikoho vybaveného a aj tak boli všetci milí 😉

amelin
30. apr 2013

@ivoninka no, zbytočne som si brala napríklad nočné košele,lebo som nosila viacmenej len nemocničné, takisto podprsenky na kojenie mi nebolo treba, ani pre bábätko krém na zadoček, lieh, to mi dali v nemocke, alebo napríklad veľa dupačiek pre bábo som brala, treba radšej bodyniek viacej, dupačiek stačí pomenej, aj čiapočiek som mala asi 4, to tiež postačí 1-2 🙂

libentina
30. apr 2013

ahoj, tiež ma straší blížiaci sa pôrod 🙂 Mala by som rodiť začiatkom júna. Chcela by som rodiť prirodzeným spôsobom, moja doktorka má ambulanciu v NZ, ale rodí v Komárne a aj mi odporúčala, aby som išla rodiť do KN. Nechcem si dopredu vybavovať doktorku, i keď moja doktorka je veľmi milá... Ale trochu ma vystrašila, že v NZ sú veľmi mladí a neskúsení doktori, vraj nemajú dlho atestáciu.... a pod. Neviem sa rozhodnúť, nezáleží mi na vybavení nemocnice (postele, vymaľované , strava a pod....), skôr sa obávam prístupu a odbornosti lekárov a sestričiek.... Uvažovala som aj o predpôrodnom kurze, len neviem či už nie je neskoro... Neviete, ako dlho ten kurz trvá a koľko to asi stojí?

adrioska
30. apr 2013

@libentina Ja som rodila 2x a ani raz som nemala zajednaneho doktora. Su tam sice mladi lekari, ale podla mna su sikovni, inak by rodit nemohli. Prip. maju nad sebou dozor. A su velmi mili a aj sestricky na porodnom sa mi zdali po odbornej stranke OK. Ved tam ide o zivot dvojnasobne, tak hocikto to nemoze robit. Strasenia nie su vobec na mieste. Ale je to na Tebe. Chod rodit tam, kde si myslis, ze bude lepsie o Teba postarane. Ten kurz ma 6 sedeni, neviem, ci stihas, zavolaj pani Kalmanovej, plati sa tusim cca 35 eur. Drzim palce a neboj sa, bude to OK.

miamoja2012
30. apr 2013

@libentina
ahoj, ja som chodila na kurz, asi jediny v NZ u porod.asist. Kalmanovej, 7 hodin 35 € s cvičením.Velka spokojnost. Vzdy pondelky - aj 2 za tyzden.
A ta dr v KN je tiez mlada ako ostatne v NZ. AJ mna to strasí ten vek, ale lepšie ako niekam cestovať.

lienka1983
1. máj 2013

@nany12 ahoj.nie nemala som nikoho vybaveneho 🙂 ani to podla mna nieje potrebne.sama som sa bala ake to tam bude lebo prveho syna som nerodila tu ale vychytala som vybornu doktorku .bola som uplne spokojna 😀 bola to pani dr.Tarbajova 😀 sice doktori posobia mlado ale su skuseni..netreba mat ziadne obavi...🙂))) podla mna...inam by som ani nešla rodit...aj na oddeleni boli vyborne sestricky ako detske tak aj pre nas...

katuskaaa29
1. máj 2013

@libentina netreba sa bat aj ja so rodila v NZ vlani, buduci tyzden to bude presne rok, mladi lekari su fajn, zaiden problem som s nimi nemala, no a aj ta doktorka, ktora ti hovorila, ze su tam mladi, este aj ona je mlada, 2. atestaciu ma aj ona len rok, takze asi takto, ja si myslim, ze neide o to, ci je to mlady alebo stary starsi lekar, a ked ma byt problem mozes to mat aj pri mladom aj pri starom, ba aj pri vybavenom zaplatenom lekarovi.

gabuci
1. máj 2013

@libentina podľa mna tvoja doktorka preto ti ponukla KN,aby si išla k nej rodiť.Mám také tušenie,že ide o doktorku Stankovú.Však aj ona robila v NZ nedávno ešte a tiež je mladá.Aj mladí môžu byť šikovní.Ja som už rodila dávno,1x u svoje gynekologičky a 1x u mladého doktora,síce som mala ľahučké pôrody,ale prístup rovnaký,spokojnosť detto,len ako ti poviem technika trošku iná.Nič v zlom,len doktor mi zatlačil nejaký bod na chrudi aby som dostala bolesti a mohla zatlačiť a niekedy mi kázal prestať tlačiť aj si oddychnuť,doktorka zas mi niečo tlačila jedným prstom pod pazuchy a ked prišla bolesť tak furt som mala tlačiť až do konca.V podstate veľký rozdiel nebol,1x sme sa pustili do toho o trištvrte na päť mi hovoril doktor ide sa na to a o piatej bol finiš,pri druhom večer o 7-mej došla ku mne doktorka,že ide sa na to,a 7.10 sme skončili.Takže podľa mna ked ti stačí nemocnica v NZ,tak chod tam rodiť,ked chceš svoju doktorku tak do KN.
Prístup,spôsob ako odrodiť má každý iný a tiež záleží aká je situácia,ako treba odrodiť tú pacientku.Či jej treba veľmi pomáhať,či vie spolupracovať atd.Celý pôrod záleží aj na tebe nie len na doktoroch.

baileyka
3. máj 2013

Ahojte mamičky, aj ja by som chcela pridať svoje skúsenosti s Novými Zámkami.Ja som vlastne rodila v Komárne (veľmi super - profesionálny lekári aj sestričky ) ale na druhý deň mi môjho drobca zobrali na rizikové do zámkou.To čo som tam prežívala bolo horšie ako byť v Komárne bez bábätka(a to je teda fakt sila).Sestričky sú hnusné a budem mať kôli nim traumu ešte veľmi dlho.Chovali sa ku mne ako k 16 roč.šťande na detskom oddelení a nie ako k 30 ročnej žene po ťažkom pôrode s prvým bábätkom , ktoré je navyše choré.Nehovorím že by mali na mňa brať ohlady, veď každá jedna mamička tam má ťažký osud,ale trošku rešpektu naviac by nezaškodilo.aspoň zopar pikošiek: Keď som prvý raz kúpala maleho, išlo mi to ako-tak.Sestrička sa pozrela na malého a povedala:chudáčik moj kto ťa bude kúpať?tatino?, alebo:Malý sa vysunul s perinky(lebo mi dali malú) a sestrička sa pýta prečo.tak som vysvetlila že perinka je malá a moj malý bojovník stále kope.Ona povedala že keď chcem bábo ktoré nekope mám si ísť kúpiť bábiku., alebo keď som sa niečo (milo) spýtala keď chytala moje dieťa, začala vykrikovať že čo sa starám ona má 30roč.prax a nech sa nestarám čo s ním robí .Alebo keď som povedala že nechcem cestovať z malým večer a odídem až zajtra ráno,tak ma takmer vyhadzovali že "však vy už možete ísť domov!" tak som ich teda poslúchla išla som s malým domov v zime o siedmej večer a cestou sa nám pokazilo auto a takmer sme tam s novorodencom zamrzli.ďakujem pekne za rady. S láskou budem spomýnať 😖 (ale aby som bola presná doktorky sú tam super, mojho drobca vyliečili a to mi za to stálo 😅 )

adrioska
3. máj 2013

@baileyka toto sa ti stalo s jednou konkretnou sestrickou alebo to, co si opisala, bolo s viacerymi?
Lebo sa mi nechce verit, ze boli taketo hnusne vsetky alebo viacere...prosim ta neber to v zlom, ale bola som tam 2x a zazila snad vsetky sestricky, co tam su, ale takto sa nechovali...ano, niektore boli suverenne ale...jedna starsia polodlhe cierne vlasy, tak ta bola dost drza, ale ak by u mna prekrocila nejaku hranicu (co sa nestalo), tak by som jej urcite povedala...neviem no...mala si sa stazovat urcite...ked nic nepovies...mne dali dotaznik na konci, tam som napisala, co sa mi nepacilo...Tebe nedali? Nechcem Ti radit, co si mala robit, si svojpravna zena,ale nabuduce sa vyzbroj, napr. ked sa spytala, kto bude kupat maleho doma, mala si povedat, ze rakuska au pairka... 😀

baileyka
3. máj 2013

@adrioska to bolo dobré 😀 v tej chvíli som na tom bola dosť zle pre už spomínané dôvody,takže som nebola schopná na to takto pohotovo reagovať.Máš pravdu tá čiernovlasá bola najhoršia 😠 ale ak mám byť úprimná ani ostatné zrovna neboli ako med.Prišla jedna povedala niečo, potom druha povedala niečo iné a potom keď som to povedala tretej tak mi povedala že to nie je možné všetky tu tvrdia to isté, len ja som sprostá lebo ich nechápem.A máš pravdu bola tam aj jedna milá sestrička, ale aj tá ma sklamala, keď mi nedovolila ísť si kúpiť vložky do bufetu(kôli chrípkovej epidemíí) povedala že mám niekoho z rodiny poslať pre ne(rodina býva v kn).Ale uznávam že som mohla byť precitlivená kôli pôrodu, ale keby boli trochu milšie určite by ich to nezabilo.

baileyka
3. máj 2013

@adrioska ozaj a dostaník mi nedali.Prečo asi, to by ma zaujmalo....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre