Pôrodnica Nové Zámky. Máte skúsenosti?

psyxooo
19. máj 2007

Nenasla som tu este totiz ziaden prispevok o tejto porodnici. Som z Nitry, ale kamosky ma odhovaraju od tunajsej porodnice, netecie zevraj tepla voda, a sestonedelie je v katastrofalnom stave, tak rozmyslam nad NZ.
Mate nejake skusenosti?

zuzukaa
27. feb 2012

@mandreaa To maju v lekarni? kolko ks je v baleni? Mne sestricka povedala, ze pre babo nemam nic nosit,ze az ked pojdeme domov..

mandreaa
27. feb 2012

@zuzukaa Ja som ich myslim kupovala cez internet (ale uz sa nepamatam presne, ze kde, lebo som ich kupovala este v roku 2008, ked som bola prvykrat tehotna). Ale myslim, ze ich maju aj v lekarni.
Ano, oni ti oblecenie pre babo daju, hned po porode ti ho oblecu do nemocnicneho, ale ked ho prvykrat okupu, tak mozes pouzit svoje oblecenie. Vela mamiciek si nosi oblecenie pre babatka, su krajsie ako tie nemocnicne 🙂

zuzukaa
27. feb 2012

@mandreaa dakujem pekne za infosky, kupim si teda tie sieťkove a mala si aj tie podložky do postele?

mandreaa
27. feb 2012

@zuzukaa tie podlozky som nemala, myslim, ze prvy den mi oni dali, ale potom som ju uz nepotrebovala 🙂

beuska88
27. feb 2012

@zuzukaa ja som z Mojzesova okres NZ a budem tam aj rodit. ja mam termin na 26.4. ak si malinky nezmisly skor 😀

beuska88
27. feb 2012

@mandreaa diki a este som sa chcela spitat, aj zavinovačku a deku pre abo, či to len na odcjod domov?

lion13
27. feb 2012

@gabika783 aj mna by zaujimalo aku pôrodnicu by si odporučila. 🙂

zuzukaa
27. feb 2012

@beuska88 tak to sa tam nestretneme 🙂

lion13
27. feb 2012

baby zaujimala by ma este jedna vec, kedze v nz nieje oficialna moznost zazmluvnit si lekara, a som tu citala ze sa rozhodujete pre niektoreho lekara pri pôrode tak ako to funguje, kolko sa plati takemuto lekarovi. Kludne mi to napiste do IP alebo aj sem. dakujem

zuzukaa
27. feb 2012

baby, okrem detskej lekarky Lorandovej na andovskej je ešte jedna, neviete ako sa vola a čo je to zac? Na Lorandovu som počula chvaly. 🙂

beuska88
27. feb 2012

@zuzukaa tak to asi nie, ale dufam že mi potom aspon napišeš čo a ako bolo 😀

mandreaa
27. feb 2012

@beuska88 Zavinovacku netreba, deku mozes, keby bolo chladnejsie (neviem, kedy cakas babo 🙂 )

zuzukaa
27. feb 2012

@beuska88 noo ak bude čas určite 🙂

beuska88
27. feb 2012

@mandreaa čakam na koniec aprila 😀 a ešte raz dakujem 😀

beuska88
27. feb 2012

@zuzukaa ok 😀 a ako sa inak citiš, nepuchnu ti nohy? mne asi pred tyždnom začali...

mandreaa
27. feb 2012

@beuska88 tak to uz mozno deku ani nebudes potrebovat, bude stacit ta nemocnicna perinka 🙂
a nemas za co dakovat, dufam, ze som aspon trocha pomohla 😀

zuzukaa
27. feb 2012

@beuska88 nohy vobec nie, ja len lezim, lebo mam prisne nakazane..Ktovie či neporodim aj skor.. Inak sa mam vcelku fajn, obcas nevolnost, tvrdnutie bruska..Už to dobojujem dáko 🙂

beuska88
27. feb 2012

@zuzukaa jasne že dobojuješ 😀 ja ked začnem stresovat mama mi vždy opakuje ,, ešte z každej to vyšlo, nepostavi si tam stan,, 😀 sak to zvladli aj ine, zvladneme aj mi 😀 tak sa teda drž a davaj na Vas pozor 😀

zuzukaa
27. feb 2012

@beuska88 dakujeme, aj vam 😀

pufinkaaa
27. feb 2012

@beuska88 ahoj my sa možno stretneme 😀 ja mám termin 20.4.

giapetko
27. feb 2012

@zuzukaa ahoj...vidim, ze ti uz babizne poradili...mne dnes na predpripravke bolo poradene...octanovu mast po spontannom porode na opuchy konecnika a rodidiel, taktiez to pomaha na opuch noch....potom jeden kotuc kuchynskych utierok...vraj, ked sa pojdes sprchovat / vlaznou vodou a trocha studensou rodidla /, neutieras nohy a rodidla, prdelku s uterakom, ale s kuch.utierkami....je to dobre pre to, aby si nepreniesla infekciu z rodidiel na bradavky.....
jednorazove gatky som ja kupovala v obchode Pre deti / 5 ks za 2,45 eur /, vlozky v zdravotnickych potrebach / staci cca 5 ks na extremne krvacanie po porode /, potom tie velke klasicke, co su aj v drogerkach.....krem na bradavky / Cicaderma, Bepantel /si tiez pre istotu zober, lebo v nemocnici nic nedavaju.....
oblecenie pre drobca daju len v extremnych pripadoch / predcasne narodene deticky, ktore prisli na svet neplanovane, ze sa rodicka nestihla pobalit /...zavinovacku a koselu ti prvy den a aj potom daju ich nemocnicnu....

a este nieco do plusu....nemusis.....homeopatika Arnica Montana 9, alebo 15 / toto podporuje cievy pred a po porode...uzivaju sa 10 dni pred terminom porodu a 2 x denne po 5 granuliek..... 🙂

asi to je aj vsetko

stvura
27. feb 2012

Kocky, neviem ci ste postrehli, no pisala som i cez druhu stranku pre NZ, ak mate zaujem vediet viac o dojceni, prihlaste sa na kurz cez MC Nezbedko ktore tento kurz organizuje spolu s laktacnou poradkynou Miskou Griecovou (vyskolenou Mamilou). Urcite je to dobra investicia ktora sa vam zide a predidete tak neskorsim komplikaciam s dojcenim. Viac info je na stranke MC, kruz bude prebiehat podla zaujmu prihlasenych.

trutka
27. feb 2012

@zuzukaa ahoj na Andovskej ulici je este Kalinova,osobne skusenosti nemam,ale synovec je stale chory,stale donho pcha antibiotika a neriesi to inymi vysetreniami.ten pristup sa mne nepaci,aj ked neviem na koho strane je chyba (myslim lekar - rodic)

beuska88
28. feb 2012

@pufinkaaa Jeeej 😀 možno, ved to je len tyžden medzi nami 😀
a už si bola aj v nemocnici poinformovat sa?

zuzukaa
28. feb 2012

@trutka dakujem za info 🙂

pufinkaaa
28. feb 2012

@beuska88 v nemocnici informovať? nebola som aj take sa dá? alebo to treba? ty si bola? či pojdeš? 😀

adrioska
28. feb 2012

@pufinkaaa nemusis sa ist informovat, tu Ta baby - uz mamicky informuju a realne, v nemocnici by si mozno pocuvala "bachorky"... 🙂 😉

mandreaa
28. feb 2012

@pufinkaa mozno je aj lepsie, ked to vsetko uvidis az potom, ked pojdes rodit. Nie, ze by to tam bolo az take strasne, ale staci to vidiet az vtedy 😀

stvura
28. feb 2012

@pufinkaaa asi mesiac pred porodom ako som sla rodit nas povodila pani Kalmanova i po nemocnici...kedze je to ale riesene ako navsteva, nie ako pacient ti to ale vela neda, je to o inom ked si tam ako rodicka a neskor s dietatkom.

beuska88
28. feb 2012

@pufinkaaa no ešte som nebola ale vraj sa da, treba prist na oddelenie, povedat,že chceš u nich rodit a spitat sa ako to u nich chodi, čo potrebuješ doniest ake doklady, oblečenie a tak..... tak rozmyslam že tam dakedy behnem... 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre