Pôrodnica Nové Zámky. Máte skúsenosti?

psyxooo
19. máj 2007

Nenasla som tu este totiz ziaden prispevok o tejto porodnici. Som z Nitry, ale kamosky ma odhovaraju od tunajsej porodnice, netecie zevraj tepla voda, a sestonedelie je v katastrofalnom stave, tak rozmyslam nad NZ.
Mate nejake skusenosti?

deina
30. apr 2009

Tiez som na nadstandarde najviac ocenila to, ze za mnou mohol hocikedy prist manzel alebo rodina, najma po cisarskom to bolo skvele, nemusela som ist von na chodbu. A samozrejme, aj to, ze tam mas vlastnu sprchu a wecko. O nadstandard som poziadala az tam, po porode.

slniecko26
30. apr 2009

Veľmi pekne Vám dakujem za odpovede!!! Ste zlaté 😉 a Deina my sa poznáme cez Tvoju sestru Lucku ale dávno som ťa nevidela. Pozdrav ju odo mňa!!! Som jej bývalého sestra Lucia 🙂 Gratulujem inak k druhému bábetku určite sa veľmi tešíte

maja22
12. máj 2009

Čo nové je v tejto pôrodnici? Zmenilo sa niečo za dva roky? Stále je to tak, že nemusím z domu použiť nič, ak nechcem? Myslím, či je stále dostatok nemocničných nočných košieľ - nerada by som ušpinila svoje a či bábätkám dávajú oblečko tiež, alebo je nutné doniesť hneď z domu... Mne malého obliekli do nemocničného, po pár dňoch, keď sa ogrckal, som mu dala oblečko vlastné, lebo sestričky vraveli, že je plno novorodencov a nestíhajú sa vecičky prať..

sandy80
13. máj 2009

ahojte, maja 22 aj ja mám termín 13. júna, a chystám sa rodiť do NZ. situácia sa za dva roky asi nezmenila, svagryna teraz rodila, pre seba mala vlastne veci, malej dali zavinovacku, ostatne mala svoje, tak ja tiež neviem, co mam a kolko prichystat. Mozno sa tam stretneme, si priamo z NZ?

fodorka33
13. máj 2009

aj ja som nedavno rodila takze baby zoberte si svoje veci hned po kupani babetka si vypytaju pre neho vecicky.

maja22
13. máj 2009

Ahojte,
sandy, ja mám termín oficiálne 8. - 9. júna, 13-teho mi vyhadzuje len tu v pase 🙂 Ale možno sa naozaj stretneme 🙂 Mareka som porodila 17 dní pred termínom, ale tento drobec sa vraj zatiaľ dolu netlačí... Neviem, bolesti - také prechodné, som už mala, tak uvidíme. Ani ja neviem poriadne, čo vziať. Pamätám si, že keď sa Marek narodil, bolo veľké teplo, tak mal len košieľku a nožičky zabalené v plienke a bol vo vankúšiku - nemocničnom..

deina
14. máj 2009

Slniecko, asi viem - Dodo je tvoj brat? 😅 Pozdravim. A dakujem.

slniecko26
14. máj 2009

Ahoj Deina!!! presne tak uhádla si 🙂

adrioska
14. máj 2009

Ahojte baby, čítala som si Vaše postrehy a nedá mi, aby som neprispela, nie som zamestnanec našej nemocnice, ale musím ich obhájiť. To, že sa stane, že manžel nestihne pôrod nie je ich chyba, jednoducho sa to stáva, proste každá z nás má iný pôrod a lekari nevedia presne vyrátať, že kedy to bude a povedať , ze nech napr. príde manžel vtedy a vtedy do pôrodnice....viem to obhájiť na mojom príklade...ja som po odtečení plodovej vody porodila až po 30 hodinách, kebyže chcem, aby tam bol môj muž, tak neviem, kde by ho "ubytovali", totižto pôrodnica bola taká napráskaná, že mali problem so mnou, dali mi posteľ vo vyšetrovni a tam som "strávila" celý ten čas, až kým mi nešli vyvolať pôrod. Povedala som im hneď na príjme, že manžel má byť pri pôrode, ale to som si vtedy naivne myslela, že "však mi odtiekla voda, zachvíľu porodím". Keď som už ležala na pôrodnom stole, tak volali manželovi, že môže prísť a chvalabohu to aj stihol, ale mne sa strašne pomaly rozbiehal pôrod. Môže sa stať, že lekar Vás vyšetrí a povie, že to ešte potrvá, ale príroda je taká, že vôbec nemusí mať pravdu a zvrtne sa to v priebehu niekoľkých minút. Ale nie je to spôsobené neznalosťou, neprofesionalitou lekára,ale proste tým, že príroda si to zariadi tak, ako ona chce. Ak však chcete mať istotu a nechcete, aby to partner zmeškal, tak mu povedzte, nech radšej zostane na chodbe a čaká, kým to príde. Možno sa načaká a možno ani nie. A ešte chcem podotknúť, že lekári su v našej pôrodnici veľmí dobrí, väčšina je mladých, takže sa určite snažia, aby si nepokazili reputáciu. Sestričky sú tiež väčšinou v pohode, tie ktoré nie sú, tak na tie si treba otvoriť ústa a nedať sa...to myslím naozaj úprimne, sú tam na to,aby Vám pomohli, vyšli v ústrety, keď treba. Nadštandardná izba stála, keď som ja rodila 1000 Sk na deň a 500 Sk plus, keď tam bol aj partner. Nočnú košeľu si nemusíte brať, načo špiniť vlastnú, ale župan si zoberte a aj vecičky pre bábo. Netreba veľa naraz, veď keď bude treba, Tak Vám manžel môže každý deň priniesť. Aj perinku pre bábo Vám dajú. Toť môj dlhý príspevok, snáď som niekomu pomohla. 🙂 😉 Jaj a prajem Vám rýchly a čo najmenej bolestivý pôrod! 😉

lenullla
18. máj 2009

ja som vobec nemala ponatia co si brat do porodnice pre seba a pre babo...az doteraz. 🙂 dakovala ...

perla200
18. máj 2009

ahoj lenulla...neviem či si na mna pamätáš, ale ja som tvojho muža spolužiačka a bola som vám gratulovať na svadbe a hovorila ti, že sa stretneme v pôrodnici...mame skoro rovnaký termín pôrodu..... 😔

lenullla
26. máj 2009

ahoj perla 🙂 jasne ze sa pamatam :D ako sa ti dari? nechodievam sem moc casto, lebo doma ma karol zatial len notebook a ten si brava so sebov do prace a tak tu nemozem vysedavat :D aspon nieco by som mohla robit. 😠

perla200
26. máj 2009

darí sa nám celkom dobre...ty sa pochvál....inak nerozmýslala si, že budeš chodiť na tú predpôrodnú prípravu?

perla200
31. máj 2009

ako je možné že spinálku vedia dať a EPI nie?

nivalis
1. jún 2009

Ahojky Babenky🙂
Chcela by som poprosit niektoru z vas, ktore ste v poslednej dobe rodili v NZ, ci by ste nemohli spisat nejaky zoznam, co si zbalit do porodnice, resp. co vam tam poskytli??? A este ako je to s pritomnostou manzela- moze byt pri mne od prichodu az po koniec, alebo len potom na sale??? vdaka za odpoved🙂

perla200
1. jún 2009

nivela...niekde na stranách predtýmto je to napísané niekde.....

devita
1. jún 2009

ahoj Nivalis toto mam zoznam od kocky co rodila v aprili,inak nocnu koselu na porod dostanes a aj perinku a kozmetiku pre babo
Takze:PRE SEBA: samozrejme Obciansky preukaz, preukaz poistenca, tehu preukaz, sobasny list(kopia) pripadne potvrdenie o priznani k otcovstvu, toaletne potreby(zubnu kefku a pastu,mydlo,uterak.sampon,hreben,krem na tvar,manikuru,jeleni loj na pery) hygienicke tampony na bradavky do podprsenky, krem na bradavky, ak su ploche bradavky tak silikonovy klobucik, prezuvky, slapky do sprchy, osobnu bielizen(2 podprsenky na dojcenie,nohavicky,nocnu koselu,zupan,ponozky), toaletny papier, vlozky obycajne a velke tzv. nocne aspon 3 balenia, detsky puder, papierove vreckovky, gumicky a sponky do vlasov ak su dlhe vlasy, obcerstvenie pre partnera(stolovu vodu)

PRE DIETATKO:kosielku, bavlneny kabatik, ciapocku, ponozky, plienky bavlnene 5ks, jednorazove plienky cca 30ks,vlhke utierky na zadocek, cumlik

pomocky pocas porodu(len ak chces):masazny strojcek, malu sprejovu pumpicku na rozprasovanie vody(na osviezenie), masazny olej na hradzu, masazny olej na masaz krizovej oblasti a bruska, ak dovoli porodnik tak male obcerstvenie(hroznovy cukor, cokolada, susienky) stolovu vodu, knihu alebo casopis na rozptylenie, niekto si nosi aj walkman, mozes si zobrat aj jednorazovu ziletku

pri odchode z porodnice pre babo:zavinovacku(v zime teplejsiu),5 bavlnenych plienok alebo 2 bavlnene a 2 jednorazove,postolkove nohavicky,bavlnenu ciapocku(v zime aj teplejsiu), kosielku pripadne body, svetrik (v zime teplejsi), bavlnene dupacky, ponozky a rukavicky, v lete lahsia deka(v zime teplejsia alebo fusak)

nivalis
2. jún 2009

Moc dakujem Devita🙂 Tak nejak som si to aj predstavovala, ale clovek je hned kludnejsi, ked mu to niekto potvrdi🙂))

devita
2. jún 2009

nivalis nemas zaco

sandy80
3. jún 2009

Devita, ku ktorému dokimu chodíš?

devita
3. jún 2009

ahoj sandy..k dr Stankovi,preco?

perla200
3. jún 2009

budeš ho mať aj pri pôrode devita?

devita
4. jún 2009

perla chcela by som..aj ty chodis k nemu?

perla200
4. jún 2009

nie, ja chodím k Langovej....

devita
4. jún 2009

perla ty si po mne mesiac,ze?no snad budes mat porod jak po masle

perla200
4. jún 2009

ktovie? možno...pevne v to verím.....ty to máš za pár 😉

devita
4. jún 2009

perla ja uz asi buduci tyzden

sandy80
4. jún 2009

Devita, len mi pripadáš taká známa, možno sme sa už u neho stretli. Počúvaj, dohodla som sa s ním, že ho chcem mať pri pôrode, len neviem, koľko mu mám dať peňazí? Akože rodíš už budúci týžden? Mala by si až po nme, nie? 🙂 Nepredbiehaj sa 😀

devita
5. jún 2009

sandy 80 No vyzera to tak ze to asi pan doktor rozbehne,lebo som uz od zajtra v 39tom tyzdni,no a od marca som bola na PNke prave kvoli tvrdnutiu bruska a otvaraniu krcka,a nie som uz najmladsia,budem mat 35 rokov

lenullla
26. jún 2009

ako sa tu tak pozeram zopar tehuliek by uz mali byt novopecene maminky 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre