Pôrodnica Nové Zámky. Máte skúsenosti?

psyxooo
19. máj 2007

Nenasla som tu este totiz ziaden prispevok o tejto porodnici. Som z Nitry, ale kamosky ma odhovaraju od tunajsej porodnice, netecie zevraj tepla voda, a sestonedelie je v katastrofalnom stave, tak rozmyslam nad NZ.
Mate nejake skusenosti?

deina
23. apr 2010

To je pravda, aj ja som tam mala oboch (su predcasni) a starostlivost bola vynikajuca, najma na novorodeneckej JISke, kde su deti este v inkubatoroch. Mali tam aj uplne drobatka, ze 24tt, 600g a pod. A tiez primar Bauer ma vraj vynikajucu povest... mne prisiel trosku zvlastny osobne, ale zase taky mily, povzbudzujuci...

matakamil
24. apr 2010

primar Bauer je vzacny clovek, rodila som tam sice uz davno,ale na toho cloveka nikdy nezabudnem. Lezala som aj na oddeleni rizikoveho tehotenstva a so starostlivostou som bola spokojná. Na oddelenie mamiciek sa tiez nemozem stazovat vsetko v norme.Svoje druhe dieta chcem porodit tiez v Nz, aj ked byvam o par okresov dalej. Do poradne chodim k dr. Langovej tiez do nz a poviem vam , ze Ba vobec neni taka uzastna ako sa vsada pise, tak ludsku pani dr. ako mudr. Langova tu tazko najdete. Tu je to vsetko o peniazoch, dr. vam dokonca aj povedia za co kolko pytaju a podla toho ste pre nich zaujimava pacientka a okres ga detto.

marianas
28. apr 2010

Ahojte.
Ja som tu nová. Termín mám 28. mája a chcela by som rodiť v NZ. Preto sa pýtam tých, čo rodili nedávno, či je už pôrodnica prerobená a vyzerá to tam "normálnejšie", keďže tu ste sa mnohé sťažovali. Zaujíma ma aj, či je tam stále len 1 nadštandardná izba. Ďakujem za Vaše odpovede.

ibuska
29. apr 2010

marianas,
prerobene su porodne saly a gynekologicke oddelenie na druhom poschodi. ine nic. tretie poschodie je po starom. nadstandard je stale iba jeden a skoro stale obsadeny

moon1979
2. máj 2010

... aj ked za tie peniaze by ten "nadstandard" mal vyzerat trosku inak ... ale lepsie ako na klasike, to sa musi uznat. Mala som moznost vidiet VIP izby inde a to bol fakt rozdiel

datkova
3. máj 2010

moon, ale ved ževraj porodnica neni all inclusive 😀 😀 😀 mi bolo povedané... v porodnici asi musíš trpiet jak hovädo, bez telky, bez vankúša (lebo to čo maju v nz sa na vankúš nepodoba ani zdaleka), ani muža sa nemožeš pomaly dotknut, lebo epidémia, ťa zamknu na oddelení jak basmanku, ani do obchodu ta nepustia, jednoducho mám silný pocit, že porodnica je jedna novodobá mučiaren, kde ta na 5 dní zbavia akýchkolvek práv a spravia z teba total debila, aj ked asi väčšina z nás tam ide s predsavzatím, ako to tam všetkým nandá, ked sa nebudú chovat slušne 😝 😝 😝 , ale pod naporom emocií, hormonov a celeho toho chaosu, čo sa v čerstvej rodičke zrazu začne odohrávat, sme všetky ticho a potichučku počitame každu sekendu. čo nás delí od odchodu 😝 😝 😝

susannz
3. máj 2010

jooj normálne aj keď bábo je ešte len v ovulačných tabuľkách🙂).. ale už sa fakt bojím pôrodu v novozámockej nemocnici. zlatá želiezovská nemocnica. nepoznáte nejaké ohlasy na levickú nemocnicu?

maja22
3. máj 2010

Datkova, keby som tam nerodila, tak ma teraz normálne že smrteľne vystrašíš 😀 😀 😀 Nehovorím, že nemáš pravdu, ale sú na to dva pohľady 🙂 Keď som sa bála o život svojich detičiek, tak mi bolo total jedno, ako sa tam cítim ja, len som tam chcela zostať s nimi (po Tomáškovom pôrode ma na týždeň poslali domov, len mlieko som nosila, ale ten týždeň doma mojej psychike fakt pomohol) a keď som tam bola potom dva týždne (vedľa, nie na šestonedelí) a malý bol už ok, tiež som začala odpočítavať minúty do odchodu 🙂 Aj preto, že mi chýbala druhá časť mojej rodinky 🙂 Treba si povedať, že pokiaľ sa tam oni snažia vypiplať detičky, aby z nich vyrástli spokojné radostné detičky, musíme sa ich režimu prispôsobiť a občasné "úlety" sestričiek na mamičkovskom oddelení predýchať 😀 Však sú aj horšie veci... A potom, stačí jedna sestra, aby pokazila meno celému oddeleniu, môže ich tam byť šesť, čo sú dobré, milé, ochotné, ale stačí, že jedna na vás navrieska, prípadne vás zhodí pod čiernu zem a nervy máte v kýbli... Aj to sa občas stáva, že jeden starý orech pokazí chuť celému koláču 😉

datkova
4. máj 2010

baby, no ja som to napisala trochu uletene... tiež som moj pobyt brala s nadhladom a tiež mi najviac na svete chýbal moj manžel. Ale za tým všetkým, čo som napisala o návštevách a pohodlí si bohužial stojím a bohužial preto, lebo si myslím, že v dnešnej dobe by to mohlo v každej porodnici na celom Slovensku vyzerat minimálne tak, ako v nadštandarte... 😀 😀 😀 😀 😝 😝 😝 ale nejsou love... viem..viem... 😝 😝

maja22
4. máj 2010

To máš pravdu. Ja keď som teraz čítala v Mama a ja skúsenosti jednej starej mamy, ktorej dcéra rodila v zahraničí, že izba skutočne vyzerala ako izba a nie ako kúpeľňa z čias dávno minulých a že si mohla vybrať, ako porodí a ďalšie veci, no, skoro do plaču mi bolo... ☹ Ja som fakt čakala, že porodím v izbe, aj keď nemocničnej, ale izbe, asi som bola príliš ovplyvnená západnými seriálmi... 😝

ericica
5. máj 2010

ahojte kocky tak mam dobru spravu od tinus...dnes rano o 4:30 sa narodila zuzanka s mierami 3250g a 49 cm,porod bol rychly aj ked dost bolestivy....

ibuska
5. máj 2010

tinus,gratulujeme a malej zuzanke prajeme vela zdravia a mliecka 😀

nivalis
5. máj 2010

jeeej Tinus 🙂 sa tesim a gratulujeeem!!! 😀 😀 😀 dnes v noci ked sa mi spat nedalo (druhe tehu- znova nespavost) som nad tebou rozmyslala, ze to mozno uz mas aj za sebou a aha 😀 este raz vsetko dobre, vela sil, malinkej vela zdravicka, vela spanku, ziadny plac a nech rodicom len radost robi 😉 gratulujem!!!

daykaaa
10. máj 2010

ahojte..co vsetko si mam do porodnice zobrat so sebou?ako to tam prebieha?cim viac sa mi to blizi tym mam vacsie obavy 😒

maja22
10. máj 2010

Daykaaa, toaletné potreby - radím nechať navrchu tašky, v prípade cisárskeho ti sestry dávajú tvoje vložky, tak aby sa ti neprehrabávali vo veciach, to nie je príjemné pre nikoho... potom župan, košeľu ak chceš (dávajú nemocničné, odporúčam tie, nech to perú tam a ty nemáš žiadne starosti), ponožky atď - proste veci na seba a pre bábo základnú výbavu - plienky, vlhčené utierky, bavlnené plienky, oblečko - keď budeš niečo potrebovať, príbuzní ti donesú... A odporúčam vodu na pitie a nejaké potraviny, nikdy nevieš, či stihneš v daný deň nejaké jedlo a keď nie, máš smolu, tak radšej z domu zober nejaké sušienky... Držím palce pri pôrode 😉

daykaaa
10. máj 2010

maja, dakujem.a pre babo co na oblecenie? treba aj zavinovacku?

maja22
10. máj 2010

Zavinovačku dávajú, stačí až pri odchode domov 🙂

daykaaa
10. máj 2010

a ako to tam prebieha od sameho zaciatku ked tam pridem?

roza632
10. máj 2010

ked tam prides tak pisu vsetko o tebe a ako chces aby sa volalo tvoje dietatko zdravotny stav tvoj a vsetko okolo toho ja som bola spokojna s doktorkou renckovou aj s doktorom stankom ty sa o mna starali a boli stale pri mne ja som moje tretie dietatko nevedela porodit nechcela ist von oni nic neriskovali a dali mi cisarsky obidve sme v poriadku a som stastna ze to dobre dopadlo

roza632
10. máj 2010

daykaaa kedy mas termin a ktoremu gynekologovi chodis

daykaaa
10. máj 2010

termin mam 4.7.

marianas
10. máj 2010

Ahojte. Termín mám o pár dní, tak sa chcem ešte spýtať, či v NZ akceptujú aj pôrodný plán (pre istotu som si ho napísala), či manžel musel mať potvrdenie od psychologičky o absolvovaní predpôrodnej prípravy a či sa nedá, aby bol so mnou od príjmu do nemocnice a nie až pri pôrode. Ako je to s "objednaním" si doktora? Mám si dohodnúť svojo lekára (chodím k MUDr. Stankovi a som s ním spokojná) alebo je lepšie nechať to na toho, kto má službu? Mohli ste pred pôrodom piť a jesť? Ďakujem za odpovede.

tinusi
10. máj 2010

Ahojte babulky, velmi pekne dakujem za gratulacie, a nivalis aj za to, ze si na mna myslela 🙂 ...
Holky moje, citala som, co ste tu popisali a neda mi nereagovat na jednu vec: a sice, ze v zahranici vyzeraju porodne saly i izby inak - nuz, keby ste si na Slovensku platili take poistne, ako si platia napr. Anglicania, Rakusania a pod. (samozrejme, ze aj ine ukazovatele su tam vyssie - mzdy, dochodky...), tak aj tie izby by vyzerali inak. Za malo penazi malo muziky. Neda sa aj mat komfort aj nic za to neplatit...
Ale o inom teraz...
Chcem vam napisat o skusenosti z druheho porodu a pobytu na sestonedeli. Trochu som sa toho bala, lebo pri prvom dietati bolo vsetko super a to sa nemuselo zopakovat. Opak je vsak pravdou.

roza632
10. máj 2010

TO SA MUSIS DOHODNUT S DOKTOROM STANKO A RENCKOVA SU SUPER OCHOTNI A SPOLAHLIVY AJ MNE NESLO PORODIT TAK TO NERISKOVALI A TO JE DOBRE MNE SA NEPACIL ZIVCAK TEN BOL NEOCHOTNY

tinusi
10. máj 2010

Takze cely pobyt na sestonedeli hodnotim velmi pozitivne. Sestricky boli skvele, chodili sa nas pytat, ci nieco nepotrebujeme a aby sme nevahali zavolat ich. A to tak detske ako aj zenske. Dokonca nam pustali dvd o dojceni a stanicna sestra medzitym davala pozor, ci deti na izbach neplacu a ak, tak ci je pri nom mama. Dokonca sa nas boli take 3 sestricky pytat, ci sme naozaj s pracou ostatnych sestier spokojne a ak nie, tak nech len povieme, ze potrebuju mat spatnu vazbu. Dostali sme dotazniky ohladom spokojnosti prace gynekologie, starostlivosti o deti ako aj so samotnym zariadenim ako takym. Plus sme mali napisat akekolvek pripomienky. Oddelenie bolo ciste, hoci kupelka a wcka nie su este prerobene, bolo tam cisto (jeden den upratovala taka ina upratovacka a ta to dost flakala, ale kym tam bola ta povodna, tak umyvala podlahu na wc niekolkokrat za den a aj na izbe umyvala tak, ze nam zodvihla a prelozila papuce, aby aj pod nimi mohla umyt. Lestila zrkadlo, utierala parapet - no proste naozaj tam bolo cisto.) Sprchy ako aj sprchove zavesy boli ciste - akurat bolo vypisane, ze treba nechavat zavesy po osprchovani odostrete a kupelku nezatvarat. Ked deticky spinkali, tak ich sestricka nechala tak, a len nam povedala, ze ked sa zobudia, tak ju mame ohlasit - napr. na meranie teploty, alebo na kupanie. Ziadna deti nebudila, dokonca ked videli, ze som v posteli, tak aj lekarka mi povedala, nech ostanem lezat a malu si vyzliekla sama. Kazdy den sa nas pytali, ci nepotrebujeme vymenit pradlo za ciste. Ortutove teplomery nahradili digitalne, sekundove. Spolubyvajucej sa dokonca pytali, ci ma veci pre babo, alebo jej pozicaju. Na jedlo sa tiez nemozem stazovat, ked niektora nestihla jedlo, tak ju osobne ohlasili. Ja som rodila rano, takze ranajky som dostala do postele. Takze holky, ja mozem novozamocku porodnicu len a len odporucit!

tinusi
10. máj 2010

Marianas, podla mna porodny plan akceptuju. Ja som ho sice nemala, ale na vsetky veci, ktore by som si don napisala sa ma pocas prijatia, resp.porodu pytali, takze ak si ho pripravis, myslim, ze im mnohe ulahcis. Treba ratat s tym, ze nie vsetko sa odohra presne tak, ale to asi vies. Ja som chcela manzela pri druhom porode, ale ten sa rozbehol tak necakane a tak rychlo to prehrmelo, ze sa nedalo.

susannz
10. máj 2010

ahojte baby. tak sa pripájam ku gratuláciám Tinusi veeeeľa zdravia a štastia s bábom tým viac, že moja menovkyňa 🙂 je fajn čítať niečo pozitívne aj oj našej nemocnici. mohlo by byť takýchto skúseností len viac a viac.

roza632
10. máj 2010

cawte baby ja som tu tiez nova a moje tretie babetko sa narodilo v novembri mam starsie deti vo veku 11 a 14 toto nase male je v nasej rodine oblubene je maznacikom nasej rodiny posledny porod bol cisarskym co som ani nepredpokladala mala omotanu pupocnu snuru okolo hlavicky aj okolo nozicky tak som si uzila aj normalny porod keby mi nedali cisarak dovie akoby to dopadlo a este sestricky niektore boli v pohode ine neochotne ked chcete nieco vediet kludne sa pytajte

susannz
10. máj 2010

roza632 si ešte tu? tu sa riadne pomaly píše.. 🙂

roza632
10. máj 2010

som tu co potrebujes

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre