Pôrodnica Nové Zámky. Máte skúsenosti?

psyxooo
19. máj 2007

Nenasla som tu este totiz ziaden prispevok o tejto porodnici. Som z Nitry, ale kamosky ma odhovaraju od tunajsej porodnice, netecie zevraj tepla voda, a sestonedelie je v katastrofalnom stave, tak rozmyslam nad NZ.
Mate nejake skusenosti?

maja5
26. feb 2009

ahojte tak mne sa to už pomaly blíži a mám poriadny strach čo a ako? chcela by som sa opytať či bol niekto prijatý tak, že sa už otváral ale už ho prijali do nemocnice, lebo my bývame trocha dalej od NZ a neviem či by sme to stihli keby nastal den D.ako dlho ste ležali pred pôrodom v nemocnici a aké to tam bolo?

ericica
26. feb 2009

ahoj maja ja som sice mala planovany porod ale ked som isla do nemocky tak uz som sa otvarala ,neviem ake by to bolo keby som tam isla nadoraz 😕 ale takto to bolo lepsie tam som lezala na vzdycharni a len som cakala sestry ma kontrolovali a ked dosiel moj doki tak mi ten porod len urychlil...mne sa to tam pacilo mili personal na porodnickom ,na novorodeneckom boli aj mile sestry ale aj mrchy 🙄 ale dalo sa vydrzat a trufam si povedat ze to bolo moje najkrajsi obdobie mojho zivota 😵
maja a odkial si? ani ja som neni priamo z nz.... 😵

adrioska
26. feb 2009

Maja, hovori sa, ze ked Ti odtecie plodova voda, mala by si prist do nemocky do 2 hodin. Ale ked mne odtiekla,tak som porodila az o 35 hodin. Ked mas bolesti kazdych 5 minut, tak tiez ficat do nemocky. Ale ked byvas daleko, tak ist uz aj pri dlhsich intervaloch. Myslim, ze rozpoznas, budes mat intuiciu, ked to na Teba pride. A keby aj nie, radsej prist do nemocnice zbytocne ako neskoro.

deina
27. feb 2009

Ano, ked odtecie voda, treba ist hned - pretoze hrozi infekcia. Ja som bola na vzdycharni dva dni a za ten cas boli dva take porody, ze nadoraz - maminy prisli, vysetrili ich a hned sli na sal, ziadny klystir a pod, do pol hodiny porodili. Potom tam lezala jedna baba na vzdycharni, ktora uz prenasala, nechali si ju tam a porodila az o dva alebo tri dni.

maja5
28. feb 2009

ahojte čo všetko ste potrebovali pre dietaťko do porodnice? vôbec neviem čo mám pobaliť pre seba viem ale pre malé nie? poradte ☹

adri27
28. feb 2009

maja pre bábo potrebuješ plienky, vlhčené obrúsky, nejaké 3-4 kusy kojeneckých košielok príp. dupačky. nejaké krémy alebo kozmetiku pre bábätko si vôbec nemusíš brať, aj tak ti to nedovolia používať

ericica
28. feb 2009

booooze ja sa ta pytam odkial si a az teraz kukam v pase ze od Levic 😀 😀 😀
dobra som co 😀 😀 😀
urcite sa uz tesis co????potom sa ozvi ako ste dopadli,zelam vam vsetko len to najlepsie 😵 😵 😵

darca46
1. mar 2009

Ahoj baby! Píšem Vám po prvý krát. Som s NZ a čaká ma to až v auguste, no už teraz som z pôrodu dostatočne vyplašená. Pôvodne som bola rozhodnutá pre hociktorú pôrodnicu okrem NZ. Ja osobne nepoznám hádam ani jednu babu, ktorá by nemala v pôrodnici v NZ nejaké problémy. Moja gynekologička nechodí k pôrodom, no odporúča mi MUDr. Bezákovú. Nemáte s ňou náhodou nejaké skúsenosti?

adri27
1. mar 2009

darca46 ja osobne som ju nemala pri pôrode, ale kočka čo bola so mnou na izbe ju mala pri pôrode, a vravela, že je super. veľmi príjemná a bola sa potom za ňou pozrieť aj na izbe. neviem či ju mala k pôrodu vybavenú ale pôsobila veľmi milým dojmom.

darca46
1. mar 2009

Adri, dakujem za informaciu. Nevies nahodou, ci sa da v NZ epidurálka?

ericica
1. mar 2009

ahoj darca tak ked som ja rodila tak epi v nz nebola ale to bolo v roku 2007 tak neviem ci sa to zmenilo?
ja som mala k porodu vybaveneho stanka a bola som s niim nadmieru spokojna ,ale povedal mi ze keby to nestihol tak tam bude so mnou bezakoa a aj ja som na nu pocula same dobre veci 😉
inac v galante je epi a tusim aj zadarmo tak skus sa opytat bab v galanstej porodnici... 😵

darca46
1. mar 2009

Vdaka, v Galante som bola minuly rok za kamoskou, co tam rodila. Jej jedine stastie bolo, ze tam mala znameho doktora a rychly pôrod. Pôrodnica nic moc, zdravotne sestry hrozne. Uz by tam nesla, ja som to tam videla, oddelenie stare a ja neviem, velmi nesympaticke. Ale vdaka za tip. To je moja skusenost. Ja mam cas do augusta, mozno sa to dovtedy v NZ podari aj s epidurálkou.

adri27
2. mar 2009

ahoj darca. neviem ako je to s epi ale kamoška rodila minulý rok v júli a vtedy sa to nedalo. neviem možno sa to tam už zmenilo. vtedy sa hovorilo o nedostatku "vyškolených" anesteziológov 🙄 , určite ti tu ešte kočky poradia, do augusta času dosť 😝

mandrea
2. mar 2009

darca: ja chodim k Bezakovej odkedy som bola tehotna (rodila som minuly rok v marci). Som s nou maximalne spokojna. Mala som ju dohodnutu aj k porodu, len nemohla prist, tak poslala Stanka. A on bol tiez naozaj super.
Az dobre viem, s epi sa neda rodit ani dnes, presne kvoli tomu, co pisala adri 🙄

darca46
2. mar 2009

Ďakujem za info o Bezákovej. Inak kde má ambulanciu?

ericica
2. mar 2009

darca ak viem dobre mala ju u stanka.....ale teraz uz neviem ,a s tou Galantou ani ja by som tam nesla rodit ale baby si ju pochvaluju...ale ja si myslim ze porodnica v NZ je super ja som nemala ziadne staznosti... 😵

mandrea
2. mar 2009

Bezakova je este stale tam, kde Stanko. Viem to urcite,lebo v stredu k nej idem 😉

pass
2. mar 2009

baby majú pravdu, s epi sa v NZ neda rodit 🙄

maja5
2. mar 2009

ahoj darca46 ja chodím už veľa veľa rokov k Bezákovej a je to určite skvelá doktorka aj rodiť budem u nej ak to nepríde nejak nečakene a nestihnem to do NZ lebo som zo Šiah a to je zato kúsok cesty ale práve dnes sme sa dohodli, že ked sa začnem otvárať tak ma dá do nemocnice ináč pôrod má byť tak o 3-4t. ordináciu má v Hronovciach a ak by si chcela číslo tak ti môžem dať a môžeš sa objdenať u sestričky za objdenanie nič neplatíš a nemusíš tam vysedávať lebo tam chodí naozaj veľa ľudí aj dnes tam bol nával.
😉

darca46
2. mar 2009

Čaute baby, ďakujem za pozitívne info o Bezákovej. Maja, môžeš mi na ňu poslať t.č., aspoň ho budem mať, hoci času mám ešte dosť.

darca46
3. mar 2009

Ahoj baby, chcela by som Vás poprosiť o radu mimo tejto témy. Bola niektorá z vás na 3D alebo 4D ultrazvuku v NZ, resp. u koho, a ako ste s ním bola spokojná. Ja sa teraz plánujem objedať, no neviem kam. Dik

ericica
3. mar 2009

AHOJ 3 aj 4D ulatrazvuk robi havlas ....tu mas tel cislo 035/642614 ordinuje v zdravotnom stredisku na komarnanskej 24....ak chces este nieco vediet tak sa ozvi...pa inac ja som nebola ale pri druhom tehu uz ist chcem 😀

darca46
3. mar 2009

Ďakujem za t.č., je dobrý?

adri27
3. mar 2009

ahoj, Havlas je celkom fajn. celé to "vyšetrenie" trvalo cca 25-30 min, všetko nám pekne povysvetľoval, poukazoval celý čas žartoval, takže máš pri ňom taký dobrý uvoľnený pocit. "rozprával" sa s bábom, lebo ten náš drobec sa nám nechcel ukázať, že či bude chlapček alebo dievčatko. vtedy nám vravel, že vlastne máme nárok tam byť hodinu alebo že si môžeme potom dohodnúť ešte jeden termín / za ten sa už neplatí /, ak by sme veľmi chceli vedieť pohlavie drobčeka 🙂 🙂 🙂

darca46
3. mar 2009

Tak asi sa objednám k nemu. Teraz je aj nejaký nový 4D na Bitúnkovej, no ani neviem, aký lekár tam je. Nemáte náhodou niekto skúsenosti odtiaľ?

adri27
3. mar 2009

tam je Dr. Korčok mladší. ale neviem ako tam ordinuje. Pokiaľ viem ten má ordináciu v Štúrove. Kedysi bol v NZ ale potom prešiel do Štúrova. viem, že s ním robí aj jeho otec. no a ten veru veľmi príjemný nie je 😖 . ja som ho mala pri pôrode a z toho šiel strach a hrôza 😠 . ale darca neboj už v nemocnici nie je 🙂 🙂 🙂. skús si pozrieť túto stránku možno sa tam dačo dočítaš femina-m

darca46
4. mar 2009

Oh, môj ty bože, len Korčok nie. O tých dvoch som už počula iné story. Keby ma mal ten odrodiť, tak to radšej risknem sama doma. Neriskujem s ním ani len 4D ultrazvuk. Objednala som sa dnes k Havlasovi, bol veľmi milý aj po telefóne.

devita
14. mar 2009

Ahojky,som tu prvykrat,no vidim zaujimave nazory,musim potvrdit ze Dr.Bezakova je naozaj skvela a mozem potvrdit ze aj Dr.Stanko,u oboch som totiz rodila,a tesim sa ze su obaja lekari v NZ porodnici,bo za par tazdnov budem rodit svoje tretie dietatko.Ale ako sa hovori,kolko ludi tolko chuti,nie kazdy asi zdiela moje nazory.Dufam,ze sa pristup personalu detskych a zenskych sestier od 1995ho zmenil,bo vtedy som na ne bola urputne nahnevana,dokonca som si na ne musela otvorit aj usta,lebo vtedy boli zeny bez znamosti,len kusy.

ericica
14. mar 2009

ahoj devita zelam bezproblemovy porod 😉 😉 😉
aj ja som rodila u stanka mala som ho zajednaneho a som uplne spokojna 😎
no a tie sestricky skus sa modlit aby si chytila tie lepsie lebo ja som rodila v juli 2007 a nemala som na tie dobre stastie 🙄
prve dva dni som nemala mlieko a musela som sa prosikat a nie vzdy boli ochotne a ustretove ale boli tam aj dobre 😉

fodorka33
15. mar 2009

na dr.Stanka mam len pozitrivne reakcie a tak isto na dr.Renckovu ktora mi bola pri porode.uplne super.a zase ja osobne nemam dobre skusenosti s bezakovou a moja znama duplove nie pretoze jej bola pri porode a jedna vec.-museli jej maleho vytahovat vakuom a pani doktorka ho nevladala vytiahnut tak v posl.chvili dobehol dr.Smolarik-inak tiez vynikajuci doktora este to sitie jkej odflakla pretoze pri kazdej rannajsej stolici sa natrhla a teraz bola po sestonedeli u jej dokiho a ten ju musel presivat!nanovo napichal injekcie rozrezal a zasil....ale tak aj ja som na nupocula vela pozitivneho.ja som rodila pred 2tyzdnami a 4dnami ale lezala som na vzdycharni 3dni co ma priajli ze som prenasala 7dni a porodila som 9dni po termine na infuziu.bezakova mi vkladala tabletku na vyvolanie a ta co so mnou porobila som krvacala cely den ze druhy doki nechapal a mala som z toho ukrutne bolesti.na druhy den ked mi druhy doki vkladal tabletku som to ani necitila.a chvlabohu v ten den uz primar nakazal nech mi daju infuziu na vyvolanie bolesti a zabrala.a stale ma chodil kontrolovat dr.Stanko potom to prisla odrodit Renckova/dakujem/ a sili ma obaja.-boli velmi mily.nabuduce ked pojdem rodit urcite u jedneho z nich

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre