Pôrodnica Nové Zámky. Máte skúsenosti?

psyxooo
19. máj 2007

Nenasla som tu este totiz ziaden prispevok o tejto porodnici. Som z Nitry, ale kamosky ma odhovaraju od tunajsej porodnice, netecie zevraj tepla voda, a sestonedelie je v katastrofalnom stave, tak rozmyslam nad NZ.
Mate nejake skusenosti?

moon1979
5. nov 2010

@adrioska no ti poviem, ze ja si nenecham narabat so sebou ako so psom, ked sa mi nepaci tak raz dva narobim poriadok 😀 ... nech si hundru za dverami, ale predomnou sa budu spravat tak ako sa patri. mnohokrat ked som videla aj na inych oddeleniach (nastastie nie ako pacient) ako sa spravaju niektori zdravotnici k pacientom tak som mala sto chuti im vynadat ... niektori sa fakt spravaju otrasne ... ale cest vynimkam ... je ich malo ale su ... ze to nemaju zaplatene? a kto ma v dnesnej dobe svoju pracu zaplatenu???
chori su ti posledni, na ktorych by si mali vybijat zlost ...

kazdopadne ja sa ohlasim ak sa mi nieco nepaci 🙂 aj na internom som kvoli babke urobila prefuky na oddeleni... clovek si cely zivot plati nekrestanske peniaze za to zdravotnu starostlivost tak potom ocakavam, ze ked budem potrebovat pomoc, ze sa postaraju tak ako sa patri... je to ich POSLANIE 🙂

tamka84
5. nov 2010

@ejka2 áno aj ja budem rodiť v NZ, cca za 2 týždne. V utorok tam idem prvý krát na prietoky a vyšetrenie, tak dúfam že sa tam tie prietoky robia, lebo môj gynekolog mi hovoril že mám prezretejšiu placentu a môže byť že sa málo vyživuje bábo a to len prietokmi sa dá zistiť....
a s návštevami normálne, príde manžel za tebou a ty pôjdeš von, bábo si môžeš nechať buď na izbe, ja som mala veľmi príjemnú spolubývajúcu a vždy sme sa dohodli, že keď malá začala plakať tak ma prezvonila a išla som dovnútra, alebo sú tam také vaničky na prenos dieťaťa a necháš ho z vnútra za sklom a tak ho bude vidieť aj manželom a zvonka sú lavičky tak tam môžeš chvíľu s manželom pobudnúť.

A baby čo ste už rodili, boli ste niektorá na tej nadštandartnej izbe? boli ste spokojné? ja nad ňou rozmýšľam ale neviem či to nie sú zbytočne vyhodené peniaze, ale zase keď si predstavím že by tam mohol byť s nami manžel vnútri ....

danka135
5. nov 2010

takze ziadny posudok od psychologa nepotrebujeme, staci nahlasit pred porodom ze si tam zelam dotycnu osobu

stvura
5. nov 2010

@moon1979 drzim palce nech ti to s "ofukmi" vyjde...ja som si povedala svoje a niektori z personalu mi to dali zato riadne "vyzrat".
@danka135 posudok netreba, len zaplatit poplatok

moon1979
5. nov 2010

@danka135 tak nejak, ale maju len jednu miestnost na to vyhradenu, takze ak budete dve rodit naraz neviem neviem ... pritom vtom nevidim problem, sice na velkej sale je niekolko koz v jednej miestnosti ale su urobene boxy a oddelene je to zavesmi takze na inu rodicku nevidis ... takze nevidim vtom problem, preco by malo niekomu vadit, ze tam niekde v niektorom boxe pri inej mamicke je pritomny manzel ... no ale odporucam ti zistit si to

stvura
5. nov 2010

ozaj kocky, ostal mi nejaky malinikovy a novy alchamilkovy caj, nechcete daktora z NZ nech nevyjde navnivoc?

stvura
5. nov 2010

@moon1979 mi sne rodili 3 naraz s manzelmi....su 3 miestnosti

moon1979
5. nov 2010

@stvura charta prav pacienta hovori za vsetko ... 🙂

moon1979
5. nov 2010

@stvura tak asi boli staznosti, lebo ked som rodila ja, tak to bol problem ... teda videli vtom problem, no nejednalo sa o mna, takze neviem ako to potom dopadlo

stvura
5. nov 2010

@moon1979 ved ano, ale povies mi po porode 😉 ...ak nedajboze zliznes cisarsky, tak budes ako lazar lezat vydana na milost a nemilost personalu... 😅

moon1979
5. nov 2010

@stvura jojoooooj, vedela by som ti rozpravat 🙂 ... ale uz sa k tomu nevraciam

moon1979
5. nov 2010

@stvura jedinym zadostucinenim je ten krasny balicek, ktory si odnesieme domov 🙂 clovek zabudne na vsetko 🙂 stoji to za to

moon1979
5. nov 2010

jaj niekedy sa tak pohravam s myslienkou mat este babo 🙂
ked vidim mamicky s bruskami ... je to chytlave 🙂

ericica
5. nov 2010

@tamka84 ano robia tam prietoky....mam to od kamosky ,mne robil moj dr prietoky v ambulancii on tam ma ten stroj na to 😉
drzim palce a daj vediet 😵 😵 😵

delilah1
5. nov 2010

kočky no dosť ste sa tu rozpísali za čo vám veľmi pekne ďakujem. každá info o NZ pôrodnici je pre mňa veľmi cenná a pomáha mi. ďakujem 🙂

moon1979
5. nov 2010

@delilah1 v podstate v kazdej statnej nemocnici je to skoro rovnake 🙂 tych par dni rychlo ubehne a tes sa na chvile s drobcekom 🙂 ostatne nech ta netrapi, nie je to podstatne 🙂

stvura
6. nov 2010

@moon1979 sak treba mat este jedno....moj muz ked videl druhy porod, aky bol rychly a jednoduchy {ani ma nesili}, tak skonstatoval ze tretie mozeme mat o rok... 😵

diusik
6. nov 2010

Ahojte,nie je tu nahodou niekto kto rodil aj v Komarne aj v NZ?pre porovnanie aky bol rozdiel?

lili91
6. nov 2010

teraz tu citam, ze netreba mat "potvrdenie" od psycholigicky pre otecka, ak chce byt pri porode??? preco potom vsade pocuvam, ze to potrebujeme...na pondelok sme k jednej objednani, bude nas to stat 15€, rada by som ich usetrila, ak sa da 🙂 a kolko sa plati potom priamo v nemocnici, ked bude teda pri porodde?

adrioska
6. nov 2010

@tamka84 ak si to mozes dovolit, tak nie su to zbytocne vyhodene peniaze. Ja som ju sice nemala, ale kebyze mozem, tak urcite idem do toho. Ved len ta predstava, ze tam s Tebou moze byt Tvoj muz. Moj mohol byt s malym len potom, co nas prepustili(aj ked popestoval si ho aj po porode). Dobre, prezili sme to, vydrzali, ale aj tak...bola by som radsej, keby mohol byt hned aj so svojim oteckom. Inak to je nevyhoda, ze je tam len jedna taka izba, takze je dost mozne, ze bude obsadena.

@lili91 aj ja som to pocula, ze treba, ale bratranec to potvrdenie nemal a tiez ho pustili. Len zaplatil poplatok 300 Sk este toho casu-r.2008), teraz je to asi tiez 10 eur. Ja som mala potvrdenie od Kalmanovej, lebo som chodila na jej predporodnu pripravu. Inak Zifcak si zavolal mojho muza do kancliku, kde mu hovoril, co sa bude diat a pytal sa ho, ci absolvoval nejaku psychologicku pripravu. A moj muz v tom strese tusim povedal, ze nie (pritom bol aj on na 2 sedeniach u Kalmanovej). ale aj tak ho k porodu pustil...takze neviem.

tamka84
7. nov 2010

@adrioska tie peniažky by sa mi isto zišli na niečo iné ale manžel povedal, že nech tam idem, že budem mať pokoj, klud, telku a súkromie...ale na druhej strane sa bojím toho že sa tam budem "nudiť", veď bábo ti aj tak prespí skoro celý deň a nebudem mať ani s kým reč prehodiť a tak...preto váham. Potom len budem o to viac v depkách, ja som totiž aj pri prvom pôrode celý čas prerevala, čo mi bolo smutno za mužom, a teraz aj 2 ročnú dcérku budem mať doma, ktorá je namňa úplne naviazaná, a neviem ako bude zvládať odlúčenie odomňa na 6 dní ☹
Preto by som chcela vedieť ako to mamičky prežívali na tej izbe čo tam priamo boli, že aké majú skúsenosti...ani neviem či tam môže manžel prísť kedy chce a na ako dlho....viem že len jedna osoba tam môže byť naraz.
Zase je super že tam je sprcha na izbe a neviem či aj WC..

evickapooh
7. nov 2010

tamka84 ked som tam bola v roku 2009 tam bola1 zena na nadstandardnej izbe a par krat tam prenocovala aj jej mensia dcerka asi cca 3 rocna u nej ,pravdepodobne na pristelke a za priplatok plus 17 alebo 20eur za noc

kaja73
7. nov 2010

@tamka84 Ja som na tej izbe bola.Rodila som cisarskym a na treti den som šla na tu izbu.Ostal tam so mnou aj manžel.Normalne sme si to zaplatili,bol tam aj cez den aj v noci.Mohol chodit von ako chcel a mne bol stale po ruke 🙂 Inak , žial tu izbu si vopred rezervovat nemožeš, pretože nevieš presne kedy budeš rodit a tak sa to rieši až po prijme,ked je volna,tak tam možeš ist.Preto som tam šla až na treti den,dovtedy bol obsadena ☹ No mne po cisarskom sa to oplatilo aj vtedy.Po normalnom už v podstate ideš na ten myslim 4 den domov.Pre mna to bolo uplne super,pretože som vlastne len kojila a o ostatne sa staral manžel 😀

tamka84
7. nov 2010

@evickapooh to fakt tam mohla mať dieťa??? Lebo ja keď som bola v roku 2008, bola somnou mamička na izbe ktorá tiež chcela ísť na tú izbu kvôli druhému malému dieťaťu čo mala doma, ale povedali jej že tam dieťa ísť nemôže tak nakoniec neišla.

@kaja73 a keby bola volná hneď od začiatku tak by ťa tam boli dali hneď po pôrode alebo až na 3 deň keď už presťahujú mamičky po sekcii na normálne izby a dajú k nim bábo?
lebo aj ja budem mať plánovanú sekciu, takže budem presne vedieť kedy pôjdem rodiť ale viem že sa tá izba nedá rezervovať. a vybavuje sa to na príjme?

tamka84
7. nov 2010

@kaja73 a ešte som zabudla, čo všetko je na tej izbe? aj WC-ko?

evickapooh
7. nov 2010
kaja73
7. nov 2010

@tamka84 dali by ma tam na druhy den,po 24 h od porodu,možno aj skor,ked tam mas partnera.Ja som mala tiež planovanu sekciu,ale nedalo sa rezervovat 😒 na izbe bola telka,Wc,sprcha,myslim,že aj chladnička-normalne si neviem spomenut 😝 Po prvom cisarskom pred 12 rokmi mi maleho dali 20h po porode,vypytala som si ho a bolo.starala som sa o neho sama,bola som na obyč.izbe a šlo to.Teraz som bola akasi viac ubolena,možno to bolo vekom ☹ 12 rokov je 12 rokov. Inak o tu izbu treba čim skor o požiadat.Hned ako ta prijmu.

mamuli
7. nov 2010

Čaute baby, ja som rodila v utorok a v piatok som išla domov (ale to bolo pred pár rokmi), musela som počkať na vizitu,tam ženský lekár povedal, že môžem isť a detsky lekar, že môže isť dieťa, až ked obaja odsuhlasili, tak som zavolala manželovi, nech donesie tašku a šaty a išli sme. Mali ste ma vidieť ako som utekala- rovno po schodoch - ani na výťah som nečakala, aby si to náhodou nerozmysleli, pyžamo a nabíjačku na mobil som si tam zabudla, ale bolo mi to jedno. Nadštandardná izba tam už bola vtedy, treba sa hned na príjme spýtať, či je voľná alebo kedy sa uvolní, to sestričky ochotne povedia, ak sa uvolní napr. o dva dni treba povedať, že si ju rezervujete o dva dni, zatial budete na normálnej izbe.
Čítam tu, že je ťažké zabezpečiť aby bol pri pôrode vybraný lekár - to fakt nechápem- lebo som si preštudovala o všetkých pôrodniciach na Slovensku a vo všetkých fakultných nemocniciach majú môžnosť zazmluvniť si za poplatok vybraného lekára. Neviete prečo sa to všade dá, len v NZ nie? Ja osobne by som bola veľmi kľudná, keby som mala nejakú zmluvu so svojim lekarom a cítila by som istotu a oveľa vačší pokoj........ Tak ako sa platí za otca pri pôrode, chcem oficiálne zaplatiť aj svojho pôrodníka pri pôrode.......
A kto platiť nechce, nemusí, len ten kto chce - veď by si myslím oddelenie celkom pekne privyrobilo, keby si nechali nejaké percentá zo zmluvy a ostatné by dostal pôrodník, čo si o tom myslíte?
Idem pozrieť koľko sa platí v jednotlivých pôrodniciach, ale myslím že okolo 200 eur je pôrodník a 100 eur epidurál 24hodín denne. Podľa mňa by sa to ujalo aj v Nových Zámkoch, vy by ste to využili? Ja určite....

kaja73
7. nov 2010

@mamuli Zial v N.Z.nemocnici na porodnici nejde ani tak o financie, ako o EGO jedneho pana MUDr,ktory si jednoducho nepraje, aby si ženy moholi vyberat porodnika.Jeho si samozrejme možeš. 😝

ericica
7. nov 2010

ja som mala svojho dr zamluvneneho pri oboch mojich porodoch a peniaze som mu dala podla svojho uvazenia.....ale bola som fakt spokojnaaaaaaaa 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre