Pôrodnica Nové Zámky. Máte skúsenosti?

psyxooo
19. máj 2007

Nenasla som tu este totiz ziaden prispevok o tejto porodnici. Som z Nitry, ale kamosky ma odhovaraju od tunajsej porodnice, netecie zevraj tepla voda, a sestonedelie je v katastrofalnom stave, tak rozmyslam nad NZ.
Mate nejake skusenosti?

maricom
17. feb 2011

štvrtky tam je dr havlas 🙂 ja plánujeem iba štvrtky :D

spinálku pri sekcii vraj robia, v pondelok budem mať stretko s jednou babenkou, ktorá ju mala, dám vedieť ak by zaujímalo 😉

a prečo sa dr žifčáka tak bojíte, nič som nepočula, ani meno mi nejako nič nevraví 😕

@moon1979 máš pravdu, pri prvom sa človek bojí dať mu aj božtek na noštek ale pri druhom budem "experimentovať" 😀

andrea2603
17. feb 2011

@mamuli super stratégia 🙂 , no obávam sa, že ak máš ísť rodiť, tak ležanie Ti nepomôže 😉 Ja som si kľudne ľahla večer o 22.00 a ráno o 2.30 som sa išla vycikať a len čo som urobila 2 kroky, odtiekla plodová voda 😵

A meno Žifčák aj mne naháňal strach a samozrejme ráno nastúpil do služby on 😅 . Ale bol super ... len jednu výhradu mám, že som 3 týždne nevedela sedieť 😅 , ale to asi nie jeho chyba bola 😕 ,či?

lubinka26
17. feb 2011

@mamuli no ja sa asi nepohnem z postele do stredy 😀 pre istotu 😅 a ako sa citis? ze to do konca tyzdna bude?
@maricom jasne, napis potom ako to chodi... o zifcakovi som citala len tu v tejto teme a nic dobre... tak isto aj o zajacovej, ale o tej som aj pocula...

mamuli
18. feb 2011

@lubinka26 Lubi, ja praveže nič necitim, ani že do konca mesiaca niečo bude, asi to príde náhle alebo čo. Vieš čo? Ja ešte normálne chodím každý deň do roboty - pomáha to - nemyslieť na pôrod a veci s tým súvisiace 😀 . A ked sa ma v robote niekto spýta, že kedy to bude a ja poviem, že o tri dni tak len čumia 😲 . Preto chodím na koníka len niekedy - večer alebo ráno, ked už som doma a vybavím aj domácnosť 😉 . Na bud.týžden sú ale baby jarné prázdniny - tak by som s Havlasom velmi nerátala - možno bude na lyžovačke 😲 . Ale možno aj nie, ja už kombinujem všetko-možné, čo? 😀 .

lubinka26
18. feb 2011

@mamuli tak to mas super. ja sa citim velmi zle. dnes som si aj poplakala. mam strasne bolesti 😢
mam dohodnuteho dr. na stredu, ak to nepride skor, takze by mi bodlo vediet, kto ma sluzbu v pondelok a v utorok. vie, niekto?

emilia86
18. feb 2011

@lubinka26
Vsak sa spytaj tvojho doktora, kto ma kedy sluzby, alebo hociktoreho lekara v nemocnici. Oni to musia vediet.

lubinka26
19. feb 2011

@emilia86 poradnu mam az v utorok 😒 ale zrejme to potiahnem aj dlhsie 😢

lubinka26
19. feb 2011

baby, prosim vas, ktore ste mali "dohodnuty" porod, kolko ste dali? poprosim IP. dakujem

delilah1
19. feb 2011

@lubinka26 tak to by zaujímalo aj mňa 😒

lubinka26
19. feb 2011

@delilah1 zatial sa mi nikto neozval 😖

delilah1
19. feb 2011

@lubinka26 no škoda - a u koho chceš rodiť? vidím, že to už máš iba na vlásku - držím palce, dúfam, že sa potom podelíš o skúsenosti 😉

lubinka26
19. feb 2011

@delilah1 mas IP. dakujem pekne, to teda mam 🙂 urcite dam vediet 😉

indapich
19. feb 2011

Ahojte baby, vedeli by ste aj mne dat vediet, ako to funguje s tym platenim za prodnika? Proste dvoch ludi by som tam chcela mat, bud mojho alebo maminho gynekologa, ako sa to s nimi viem len dohodnut? a Kedy mam take veci riesit teraz som v 7.mesiaci, ale tak nic nechcem nechat na poslednu chvilu, aj tak mam panicky strach od toho, ze porodim predcasne. prosim napiste, ci tu ci IP. 😉

indapich
19. feb 2011

@lubinka26 to teraz pocujem prvy krat, ze sa neda darovat pupocnikova krv.. heh to je smiesne... a sestra mi akurat sepka, z sa mame pripravit na 3 dni bez teplej vody, ona sa zevraj nevedela osprchovat, lebo tiekla len studena. to tiez vie potesit

fairynika
20. feb 2011

@indapich treba sa spytat lekara, ci chodi k porodom a spisuje sa aj zmluva kde je aj cena za tu vsetku srandu co sa pohybuje od tych 150euro co nieje malo.ja daruvam pupocnikovu krv, teraz mi robia posledne krvne testy.

indapich
20. feb 2011

@fairynika Darujes pupocnu krv v NZ porodnici?

lubinka26
20. feb 2011

@fairynika to nie je pravda. ziadna zmluva sa nespisuje. v NZ take nieco neexistuje. a v NZ nemocnici sa neda darovat pupocnikova krv, iba ak si to zaplatis pre seba, co je cca 600€.
@indapich komu chodis?

fairynika
20. feb 2011

@lubinka26 u svojho lekara ak sa zazmluvnujes aby prisiel k porodu, tak mi baby hovorili.tak to by mi asi sestricka povedala ked idem rodit do nz ze tam to nerobia, naco by mi robili potom tie testy zbytocne?sa spytam na poradni

lubinka26
20. feb 2011

@fairynika no som zvedava. ja som sa informovala a ani zazmluvnovanie ani darovanie pupocnikovej krvi v NZ nefunguje... daj vediet, ale ja uz asi budem aj po tom... 😅

lucia23611
20. feb 2011

@indapich - ja som rodila v NZ pred pol rokom, a z teplou vodou vôbec nebol problém. či z umývadla alebo v sprche teplá voda tiekla, až sa mi zdalo, skôr horúca. ale tak pustila som si k nej studenú. takže neviem, ale určite tam taký problém vtedy nebol.

indapich
20. feb 2011

@lucia23611 moze byt, ze vtedy bola nejaka porucha, urcite by nenadavala ak by ta voda bola tepla. Snad ked tam budem ja vsetko bude ok... ;) verim, ze tých pár dní pre tu malu princeznu zvladnem. Chvala bohu ja som napr, s nemocnicnym jedlom problem nikdy nemala 😀

orchidea1980
24. feb 2011

ahojte dojciace maminky, nemali ste niektora nejaky problem pri dojceni a skym ste to preberali? nahodou v Zamkoch nie je laktacna poradkyna, ktora by vedela dojst aj domou? Alebo z okolia nemate skusenost s laktacnou poradkynou? Najblizsie som nasla v Nitre. dakujem

maricom
24. feb 2011

@orchidea1980 pridávam sa k tejto prosbe!!!

tinusi
26. feb 2011

Ale ano, p.Kalmanova, ta co robi psychoprofilakticku pripravu pred porodom.

stvura
26. feb 2011

@maricom ahoj, uz som odpovedala aj orchidei1980...je v Sali laktacna poradkyna, ta vie prist i domov a potom v Kralovej nad Vahom, ale ta poradi len telefonicky a pisomne....ak vydrzite do marca, tak hadam budem laktacnou i ja...(tento rok sa mi to nepodarilo, lebo som mala dost narocne tehotenstvo) 😀 .

maricom
26. feb 2011

@stvura do tohto marca či do marca 2012, lebo ja mám čas až do júna 🙂 vieš mi dať na ňu nejaký kontakt

@tinusi p. Kalmanova poradi, jasná vec, ale laktačná nie je :(

stvura
26. feb 2011

@maricom jasne...Mgr. Denisa Hajdúková, 0908-762 944; denisa03@pobox.sk ...buduci rok...moja mala ma 4,5 mesiaca, rozostavany dom, tento rok uz kurz bol vo februari...

stvura
26. feb 2011

@maricom hehe, moj otec ked ma bol odprevadit na porod a na prijme bol Zifcak, ked ho videl povedal ze vyzera ako krcmar...bol velmi neprijemny, nastastie ma rodila Martinkovicova ci ako sa vola...mozno pol roka je po materskej spat, velmi prijemna, super pristup...(Zifcak robi cisarske ako na beziacom pase, takze ak chces rodit prirodzene ho treba "presviedcat"

mamuli
26. feb 2011

@stvura Myslela si asi Halmešovu Bibianu? Ta je pol roka po materskej a je super milučka, to si mala vyhru ked si ju vychytila na pôrod - ta ma služby v nemocnici len na velmi maly uvazok - ma svoju vlastnu gynekologicku ordinaciu v starej nemocnici - v tej novej dostavanej časti. Je užasna, aj ja by som ju chcela k pôrodu 😉

stvura
26. feb 2011

@mamuli jej ano, tak sa volala, nejako mi vynechava pamat 😒 ...bola naozaj velmi velmi dobra, letala medzi nami, troma rodickami a vsekto zvladla na jednicku (sme sa smiali, ze nas ma v kazdej sale - prvo, mna druho a tretorodicku...)...ked som prisla a pocula ze ma sluzbu ona a potom Risko som uz bola nadsena, lebo som vedela ze budem rychlo rodit...Zifcak ma prijimal... 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre