Pôrodnica Nové Zámky. Máte skúsenosti?

psyxooo
19. máj 2007

Nenasla som tu este totiz ziaden prispevok o tejto porodnici. Som z Nitry, ale kamosky ma odhovaraju od tunajsej porodnice, netecie zevraj tepla voda, a sestonedelie je v katastrofalnom stave, tak rozmyslam nad NZ.
Mate nejake skusenosti?

chokma
22. feb 2015

@paulinka1986 Ja som mala v maji minuleho roka skvely porod, bola som prvorodicka, rodila nas dr. Koprdova, mozes si dr. vybavit z nemocnice, teda nie dr., ktory nema s nemocnicou zmluvu. dohodni si s tym, ktoreho si vyberies stretko a dohodnete sa na detailoch, dobre je to riesit po 30 tt. U mna to bolo tak, ze som od 36 tt chodila subezne s poradnou aj na kontrolu do nemocky k nej. a so sestriciek si tazku hlavu nerob, tych par dni tam to zvladnes, su v pohode a potom doma to uz bude ok. ja som bola rada, ze som si vybavila porodnika, vsetko islo hladko, rychlo, super, ani v najlepsich predstavach by som si to tak nevedela naprojektovat, hlavne ten pocit, ze sme v dobrych rukach, stal za to... a veru v tom je porodnica v NZ este super, ze ak by prislo k predcasnemu porodu, tak su tam odbornici na predcasniatka.

gabuci
23. feb 2015

@chokma pred rokom u tej doktorky rodila sekciou moja sesternica,max spokojnosť tiež.Práve na Mikuláša rodila a doktorka ked ju prijala behala v červenej čiapke,taká usmiatá....hned sa cítila lepšie,že je taká dobrá atmosféra. 😉 Inak máš pravdu,výhoda je v tej nemocnici to neonatologické oddelenie a tých pár dní všetko sa dá vydržať.

paulinka1986
25. feb 2015

@chokma prosím ťa a kolko si zaplatila za vybavenie lekárky?

demodia
3. máj 2015

Milé maminky,
Viete, že 17.november je Medzinárodný deň predčasne narodených?
Pri tejto príležitosti by sme radi zorganizovali stretnutie nezreláčikov, ktorí vyrástli na Novorodeneckej klinike v Nových Zámkoch. Boli by sme radi, keby toto stretnutie bolo povzbudením pre tých, ktorí majú detičky v inkubátore, časom a miestom, kde by ste si navzájom mohli odovzdať svoje skúsenosti, radosti i bôle, ktoré narodenie predčasne narodeného dieťatka so sebou prináša.
Vítaní sú všetci, malí aj veľkí 🙂 .

V prípade vášho záujmu prosím kontaktujte ma na emaily demodia1@hotmail.com.

andyca12345
3. máj 2015

Ahoj... ja sama som bola najskor tiez mierne vystresovana ale u mna islo o dvojicky a takmer iste bolo ze budu predcasne narodeni, preto som bola jednoznacne za NZ (skrz drobcekov), no ale ako vsetko slo... bola som spokojna... ja som mala moje lasky v inkubatore asi 9 dni ale za ten cas som bola v diani celeho kolobehu... bola som na izbe s mamickou ktora mala babatko pri sebe... prvykrat po sekcii ako jej ho priniesli jej hned ukazali ako ho ma prilozit na kojenie, pockali ci im to ide... potom ich nechali samych nech si na seba zvykaju a asi po pol hodinke prisli po babo aby si aj mamicka oddychla... ked uz mohla chodit malu jej priniesli na izbu a uz bola cely cas s nou... kazdy den aj na vizite sa pytali ci je vsetko OK, ci sa nieco nexceme spytat... premietli nam video o dojceni... neviem podla coho su tu tie nazory... zavisi podla mna aj od povahy mamicky... neviem no... ja som bola naozaj spokojna... aj v NZ sa najdu sestricky ktore nie su nejak sympaticke ale podla mna to vsade... ale boli aj veeelmi zlate... tiez asi ako vsade... a zas... ak je vsetko v poriadku tak sa jedna o 5-6dni ;)

zuzana1710
7. máj 2015

baby,kde v NZ sa robia glukozove testy?Nepoznam to tam,tak prosim presnejsi popis,alebo link ak existuje taky,alebo cislo aby som sa tam mohla objednat..dakujem vam

suzitok
11. máj 2015

@zuzana1710 mne urobi glukozovy test gynekologicka, ku ktorej chodim .... inak robi glukozu aj MUDr. Hlavickova, ona je internistka aj diabetologicka, velmi mila lekarka, aj sestricka, ja som tam bola na EKG 🙂 ambulanciu maju v poliklinike oproti Cemadoku :_)

andyca12345
11. máj 2015

@zuzana1710 ahoooj, aj mne robila glukózový test moja gynekologička (Dr. Stanková), ráno mi sestrička vzalae krv, potom vzápätí sa vypije voda s práškom glukózovým (ktorý som si zakúpila pred tým v lekárni - vypýtaš si to že na test na tehot. cukrovku, oni už vedia), a myslím že po 1 alebo 2 hodinách som prišla späť aby mi znova vzali krv... podľa mňa to robia gynekológovia, netreba s tým ísť nikam špeciálne,,, aspoň o tom neviem :D

zuzana1710
11. máj 2015

@andyca12345 no ja mam gynekologa v Nitre a dali mi vymenny listok,ze sa mam objednat na tie testy a mam si zakupit ten prasok,takze moj gynekolog to nerobi.A preto sa pytam,lebo prve som nerodila na Slovensku,tak nemam sajnu ako to tu chodi.Ale dakujem ;)

zuzana1710
11. máj 2015

@suzitok dakujem.uz som si zistila aj v Suranoch nejaku diabetologicku,tak asi pojdem k nej.dakujem ;)

ririan
24. máj 2015

Je potrebná príprava manzela, ktorý by bol pri pôrode v NZ? Nemá niekto skúsenost? dakujem

mamuska86
5. júl 2015

Baby tak ako to je?moze byt partner cely cas so mnou pri porode alebo nie?lebo vsade pisu inak.....musim mat znamost aby som si to vedela vybavit?lebo uz aj to som tu citala....

ririan
8. júl 2015

ja som rodila teraz nedávno a bola pri mne sestra, ale az od tej doby, ked som si lahla na por.sálu, takze vsetky bolesti som si pretrpela bohuzial sama predtým, to jediné sa mi tam nepáčilo

mamuska86
8. júl 2015

@ririan no sa aj mne nepáči,že tie bolesti si musíš pretrpieť sama ☹ a nevieš ako to je ešte s tým partnerom pri pôrode,či musí mať papier od psychologičky alebo nie?musela to mať tvoja sestra?lebo mne včera vravela sestrička,že jeden lekár si vyžaduje ten papier a iný nie....záleží vraj na doktorovi....a pôrod prebehol v tvojom prípade dobre?ako sa k tebe správali?som zvedavá,lebo mňa to za chvíľu čaká 🙂 lekári sú akí?lebo vraj sú tam mladí a majú menej skúseností ☹ tak neviem,či sa báť alebo nie.....dakujem 🙂

ririan
8. júl 2015

@mamuska86 sestra nemusela mat ziadny papier, lebo je doktorka, ale najskôr bolo tak, ze pojde manzel, ale ten sa nakoniec rozhodol ze nepojde, nik vsak papier nepýtal, len pôrodna asistentka sa ho pýtala, či sa na to naozaj citi no a tam to zlyhalo 😀 takze nakoniec bola sestra, ktorá porody uz videla. doktorka aj por.asistentka sa správali v pohode, snazili sa pomoct ako vedeli pri pôrode a hore na sestonedelí to bolo tiez fajn, ked som niečo nevedela, tak poradili, len tam bola jedna sestrička, ktorá podla mna očividne robila rozdiely medzi chudobnejšími a takými ktorí majú penazí viac, hlavne slovnými, takze to jediné sa mi nepáčilo. ale inak v pohode.

mamuska86
8. júl 2015

@ririan tak to si mala dobre,že tvoja sestra je doktorka,požičiaš mi ju? 😀 možno aj ten môj na poslednú chvíľu povie,že nie 😀 potom ho zaškrtím 😀 tak všade sa musia nájsť výnimky,čo uprednostňujú bohatých ☹ bojím sa,že ma nechajú trápiť dlho a tak.....alebo že nebudem vedieť dobre dýchať...kedy tlačiť a tak...o tomto teple teraz ani nehovorím,sa bude super rodiť ☹

ririan
8. júl 2015

@mamuska86 ja som tiez nevedela malého vytlačit, ale na to su tam, aby pomohli, museli mi pritlačit brucho, čo dost bolelo, ale ked vysla hlavička, tak ostatné bola fakt malina.

ririan
8. júl 2015

@mamuska86 a s dýchaním som mala aj ja problémy, ale prezila som to. Podla mna sa vôbec nedá dýchat v tých tlakoch tak ako oni chcu 😀 no ale nevadí. Napr. vedla čo rodila, tu nebolo vôbec počut, zatlačila zevraj 4x a dieta na svete, a ja som sa tam trápila. najhoršie je, ze ked vydávas zvuky, ale mne sa to bez toho nedalo bohuzial. Nevedela som to absolutne ovplyvnit.

rayenko
10. sep 2015

Ahojte chcela by som sa opytat ako je v novych zamkov,som prvorodicka a ze ako je tam s porodom,aky su lekari a sestry,a ci este nahodou nema skusenosti s dunajskou stredou s tychto sa rozhodujem ale neviem vobec kde ist,dakujem velmiii pekne kto mi poradi budem velmi rada

ririan
11. sep 2015

@rayenko v NZ su dobrí lekari, ustretoví, milí, ja som nemala s nimi žiaden problem, aj sestry boli ok.

andyca12345
11. sep 2015

@rayenko ahoooj. Ja som bola v NZ max max max spokojna. Tiez som bola prvorodicka s dvojickami... sekcia bola ok.. asi ako vsade jeden den to boli potom to postupne upada... a sestricky... podla mna boli ochotne, mile, zlate... kedze malinkych som mala v inkubatore par dni tak manpo prepusteni rovno prijali na novorodenecke oddelenie a tu som sa stretla s mamickou, ktora rodila v Dunajskej strede ale maleho jej museli previezt do NZ... ona spominala ze v DS by uz nikdy nikdy nerodila, ze je to hrozne... ja skusenost nemam ale to bola jej rekcia ;) treba mysliet podla mna na miminko a NZ ma špickovu starostlivost... samotny porod je podla mna na 90% vsade rovnaky... drzim palce a vela zdravicka ;)

rayenko
11. sep 2015

Dakujem velice pekne za pisanie za poradenie ale dufam ze sa dobre rozhodnem a dakujem pekne mamickam ktore mi napisaly som vdacna a dufam vsetko je tak ako ste pysali ale ked este vie mi poradit tak nech napise budem velice rada

rayenko
12. sep 2015

Ahoj ked este mi vie niekto poradit ohladom novych zamkov ohladom porodu a este dunajska streda budem velmi vdacna dakujem

rayenko
12. sep 2015

@andyca12345 da
Dakujem vam velmi pekne za radu

rayenko
12. sep 2015

@ririan aj vam velmi pekne dakujem

rayenko
13. sep 2015

Ahojte vedela by mi nejaka mamicka poradit dobrehob lekara v novych zamkov pri porode,pri cisarskom,dakujem

val77
13. sep 2015

@rayenko odporučam Mudr.Koprdovu, 🙂 inak nikoho ☹ všetci dobry lekari z N.z. odišli do Komarna

val77
13. sep 2015

@rayenko
@val77 inak musim povedat ze sestričky su velmi zlate, bola som milo prekvapena, lebo pred 10 rokmi som tam rodila moju dcerku no totalna lahostajnost...teraz je tam aj zrekonštrouvane oddelenie len chvalit mozem, ale lekara si urcite vybavte, hovorim z vlastnej skusenosti... 🙂 ...a je tu ozaj najlepšia neonatologia 🙂

zuzana1710
16. sep 2015

@rayenko cisarky robia iba 4 dr vratane primara..vsetci su v pohode.ja som sa vcera vratila z porodnice akurat.nemusis sa bat ;)

rayenko
19. sep 2015

Ahojte mamicky prosim vas rodila uz niektora u pani doktorky koprdova a ake mate skusenosti velmi pekne dakujem v novych zamkov

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre