Pôrodnica Nové Zámky. Máte skúsenosti?

psyxooo
19. máj 2007

Nenasla som tu este totiz ziaden prispevok o tejto porodnici. Som z Nitry, ale kamosky ma odhovaraju od tunajsej porodnice, netecie zevraj tepla voda, a sestonedelie je v katastrofalnom stave, tak rozmyslam nad NZ.
Mate nejake skusenosti?

zuzukaa
2. máj 2012

@alicia28 dokonca chodili sestričky?? No mna asi obišli, lebo mna a spolubyvajucej na izbe sa nikto nepytal 🙂 🙂 sranda

alicia28
2. máj 2012

@zuzukaa , u nas sa pytali aj 3x a ked sme povedali ze to nechceme tak za 10 min dosli zase,,,sme sa čudovali že čo sa deje,,,silou mocou chceli len prepichovat a ked som im povedala ze mne sa to nepaci tak na mna pozerali ako z ineho sveta,,,clovek si uz ani nazor nemoze povedat

zuzukaa
2. máj 2012

@alicia28 noo ako pišem, dosť podozrive sestričky su tam :D :D

beuska88
2. máj 2012

@alicia28 no vieš ja som mala sekciu a malinky nebol pri mne dva dni. zobrali odo mna velky pakel plienok a vratili mi iba par a doniesli mi ho vlastne uz z dudlom a este k tomu z ich! tak to ma nasralo no ked budes mat klasicky porod tak to bude zas ine lebo ho budes mat pri sebe.

alicia28
2. máj 2012

@beuska88 v to dufam, prve som porodila normalne a verim ze aj druhy porod pojde. cisarsky je pre mna postrach, ked viem ze mi dieta vezmu a bude neviem kde ,,,tak to si neviem predstavit a chapem ta ze ta to nasralo, ale asi sa s tym aj tak neda nic robit, ked lezis musis len dufat ze o dieta sa dobre postaraju sestry

stvura
2. máj 2012

@zuzukaa dala som, tusim to stalo do troch eur, urcie nie viacej, cosi sa mi mari ze 2.50e...inac ja som to brala tak, ze ked im uz robia vselijake odbery, tak prepichnutie usiek je oproti tomu malina...ked som videla kamoskinu 5 rocnu ako revala pri prestrelovani, tak ee, to sa mi zda vacsie trapenie ako prepichnut uska hned novorodencovi (malej prepichovali pred odchodom domov, takze asi na 5ty den)
@adrioska stale cela? stretneme sa? u nas ziadny pokrok, ale vraj uz dovolia prenasat len tri dni, nie dlhsie....troska ma tym upokojili 😉
Inac "dobra sprava"...pan Z je spat v robote :(

zuzukaa
3. máj 2012

@stvura wooow ze 3€? lebo pediatrička to chce urobit ze za 8,50€, nieze by som chcela setrit alebo čo, len v nemocnici som sa na to nestihla spytat, no dnes to urobim, diky 🙂

tomika
3. máj 2012

podla mna tie náušničky dať kym je malé,nečakať do 1- a viac rokov.Mne dcérka mala 1 mesiac ke jej prepichli uško,a trožka poplakala pri prepichnuti,potom hned spinkala dalej 🙂 .

katuskaaa29
3. máj 2012

@stvura takze uz len 3 dni dovolia penasat???? tak to znamena, ze ak sa moja o toho 12 maja nenarodi, tak najneskor 15, aspon podla toho co pises. a s tymim nausnickami s tebou suhlasim, aj mna dohovarala svokkra od toho, ze vaj to je sedliacke dat jej hned nausnicky, a trapit ju, ale som toho isteho nazoru ako ty, pri tych vseliakych vysetreniach je to ozaj len malina, a vacsie dieta to vnima inak ako to malinke, takze aj ja som rozhodnuta, ze to jej dam spravit v nemocnici.

katuskaaa29
3. máj 2012

@zuzukaa ahojko, ak dobre viem tak to stoji okolo 3,30 eur aspon tak som pocula aj ja.

adrioska
3. máj 2012

Ahojte, 🙂

@stvura ano este som cela...ale baby ja sa priznam, ze ma uz chyta z toho porodu panika, ja sa v noci bojim aj otocit, ze co ked mi praskne voda...aj dnes v noci som mala opakujuce sa bolesti, tak som uz rozmyslala, ze ci mam zacat merat pravidelnost. Chcela som ist do druhej izby, ze budem spat pri telke,ale zacinajuca burka mi prekazila plany... 😀 U mna prvy porod zacal odtecenim vody, tak som zvedava, ako to bude teraz, ale najhorsie je, ze mna boli brucho aj vtedy, ked som v strese, nervozna a to som teraz stale, kedze sa to blizi a ja sa bojim... ☹ Aj teraz ma boli a to len o tom vsetkom pisem...V pondelok rodila kamoska, mala Stanka pri porode a vravela mi, ze asi od dnes Stanko odchadza na 2 tyzdne niekam, neviem, ci ste poculi, takze minimalne jeden dobry doktor mi teraz vypadol...V stredu tam byva Renckova, aj to by sa mi hodilo 🙂 a ostatne dni neviem.Neviete kto ako ma sluzby? A aj ti mladi doktori/rky chodia k porodom? Je ich tam teraz cela kopa, furt na prietokoch niekto novy sa objavi...A preco len 3 dni dovolia prenasat? Lebo ja nechcem, aby mi zase vyvolavali,keby daco, ja uz nechcem tak bolestivo ako 1x. ☹

katuskaaa29
3. máj 2012

@adrioska ahojko, takze Stanko odchadza na 2 tyzdne??? Nikede tu bolo pisane, ze vraj v utorok je tam Halmesova a Bezakova, a ak dobre viem tak aj ti mladi chodia ku porodom, sestra mala nejaku mladu a bola s nou velmi spokojna. Ten stres a strach zacinam mat aj ja, ale to su nastastie zatial len take chvilkokve stavy u mna, ale poviem ti pavdu uz by som to chcela mat za sebou co najskor. Stale sa sledujem a este nic, bojim sa, ze si nevsimnem, ze mi odteka plodova voda a podobne, brusko mi sem tam tvrdne, a aj krize ma pobolievaju, ale neviem, ja som prvorodicka a co ked tam pojdem a povedia ze som dosla skoro. No ja pevne verim, ze mi nebudu musiet vyvolavat porod, ze sa zacnem otvarat aj bez toho, a ze to poojde dobre, stale len na toto myslim, a este na to, ze to nebude cisarsky to by som nechcela.

katuskaaa29
3. máj 2012

Baby este tie ktore idete rodit uz o nedlho, pre babatko beriet vecicky aj s kratkymi rukavmi, respektive bez rukavov? Ja nad tym velmi rozmyslam, ze by som mala kupit nieco take lebo vsetko mam s dlhymi rukavmi, vobec som s tym neratala, ze bude taketo teplo.

adrioska
3. máj 2012

@katuskaaa29 No tak aj utorok by som mohla rodit... 😅 Inak pocity mam take iste ako Ty a aj ked som druhorodicka, tak si nie som ista, ci by to uz mohlo byt alebo sa este len pripravujem.... 🙂 Inak plodovu vodu si urcite vsimnes, aspon u mna to bolo take, ze odislo vacsie mnozstvo a nevies to ovladat, tak som vedela, ze je to to. 🙂 No a radsej tam prid skoro ako neskoro. 🙂 Tak snad, keby si prisla skoro, tak by ta poslali domov a nezacali hned vyvolavat.
Inak ja beriem len s dlhymi rukavmi a keby daco, ze by bol hic, tak poviem muzovi nech mi donesie aj s kratkym. Je to na Tebe,ako sa rozhodnes, mozes si zabalit aj s kratkym rukavom... 😉 Inak dnes rano bolo uz celkom sviezo a zajtra sa ma viac ochladit, takze to pocasie bude este take vselijake...Ja na odchod domov z nemocky som muzovi nachystala aj teple dupacky pre istotu.

katuskaaa29
3. máj 2012

@adrioska aj ja mam nachystane a pobalene veci s dlhymi rukavmi, a na odchod domov tak isto mam prichystane veci doma, no uvidime, asi zoberiem s dlhymi a ked nieco tak on to donesie za nami do nemocky. Ako vidim mame skoro ovnaky termin ty mas 3 dni za mnou tak mozno ze sa aj v nemocke stretneme.

stvura
3. máj 2012

@adrioska v utorok je tam Halmesova co ja viem, takze to sa hodi tiez, ja som s nou bola spokojna a cez vikend je tam Gorog, co je tiez fajn (neviem presne ktory den bohuzial). Ja zasa dufam vo vyvolavacku, kedze 2x zelena voda a ja rodim bez kontrakcii, tak ze klystir, odtece voda, oxitocin a idem...2x som tak porodila, nemyslim ze bude inac. Tie tri dni vraj kvoli tomu aby dieta nemalo zelenu vodu, zrejme bolo viac koplikacii.
@katuskaaa29 ja mam len dlhorukavove bodynka a nejake tenke svetriky nabalene - plus perinky dve, jedna s tenkou, jedna s hrubsou vlozkou. Kvoli termoregulacii neberiem kratkorukavove.

sandy80
3. máj 2012

@katuskaaa29
@adrioska
Tehulky moje, zrejme na tom niečo bude, že Stanko odchádza na 2 týždne, niečo mi sestrička spomínala...a dala mi termín na ďalšiu poradňu až 14. 5. - takže dovtedy by už mal byť späť - ja krava, však je Vám to už prd platné, teraz rozmýšľam, že vy už idetteeee rodddiiiiťťť!!! Závidím v dobrom🙂

adrioska
3. máj 2012

@sandy80 Ja mam termin "az" 15.5., ale je pravda, ze vtedy by som uz chcela mat odrodene... 🙂 no nic, snad vystihnem nejakeho dobreho doktora... 😉

mariamihalikova
3. máj 2012

Ja mam termin zajtra 🙂 a uz dlhsie to vyzera na prenasanie...uvidime... ak do nedele neporodim, v pondelok idem do nemocnice na vyvolavacku. Nastastie viem, ze vecer o 19tej zacina Halmesova, co mi bude porodnicka, tak som trosku upokojena...kedze taktiez som prvorodicka.

alicia28
3. máj 2012

@mariamihalikova , ja som s vyvolavackou porodila do 2 hodin, islo to velmi rychlo, a tiez som prenasala, uz voda nebola zelena ale hneda, nie je to dobre, tiez necitim kontrakcie ako tu pisala
@stvura
aj ked som nevedela kedy mam kontrakcie tak mi povedali ze už su a tlacte...
neviem ako to bude pri druhom porode ale rada by som isla s vyvolavackou na dohodnuty termin nech som aj psychicky pripravena ze to uz ide von,, vyvolavacku daju a ide to ako po masle,,ked to nejde pichnu viac aby to islo a nemusim sa trapit a cakat na vzdycharni donemoty a furt nic ako niektore baby,,,normalne mi ich bolo luto,,niektore cakali aj celu noc,,neviem naco to je dobre take trapenie ked sa to da popohnat,,potom je zena ustata jak hovado a este ma aj tlacit na finale ? to sa ako da? no ja to neviem posudit nie som lekar, mozno je to treba nechat zenu trapit celu noc a cakat.... ale ja to tak nechcem a ked je volba pomoct si tak preco nie....

mariamihalikova
3. máj 2012

@alicia28 dufam aj ja, ze ma Halmesova nenecha trapit sa, ved vlastne koli tomu som s nou dohodnuta. To je normalne neuveritelny cas, ze do 2 hodin, wau 🙂. A nieje to vyhoda, ked necitit kontrakcie?

alicia28
3. máj 2012

@mariamihalikova vies co? ja neviem ci je to vyhoda, tie kontrakcie som necitila preto ze som mala stale rovnake bolesti a nevedela som ci to boli menej alebo viac, tak som kontrakciu vobec nerozoznala,,ale to mi bolo uz vtedy jedno, bola som taka ubolena ze som tlacila ked mi povedali a bolo, rozmyslam o tom gely DIANATAL GEL aby som sa nepotrhala ako 1x to sa dava ked je porod planovany a kedze ja to chcem planovat opytam sa lekarky ci mi to moze aplikovat pred a pocas porodu,,,niektore baby si to kupia ale ked nemaju planovany porod nestihnu im to ani dat a potom 100€ vyhodit sa mi len tak nechce,,co s tym gelom ked ho nevyuzijem,,,,,uvidim co mi povie na to ...ci mam kupit v lekarni alebo nie,,,porodu sa ani tak nebojim to sa da vydrzat ,,horsie je ze co bude potom..... a to uz nikto neriesi,,kazdy sa zaobera porodom ale to je len chvilkovy stav,,prejde,.....ale co dalej ?.....,ked sa potrham tak to budem riesit mesiace v bolestiach a to nie.....

katuskaaa29
3. máj 2012

@sandy80 ahoj moja, no ja to by som uz mala mat toho 15 a sebou, kedze 12 mam termin a povolia prenasat len 3 dni

katuskaaa29
3. máj 2012

@alicia28 ahojoko ked ten gel budes mat a bude sa dat tak ti to aplikuju, aj ja som si to zakupila, ale treba to objednat dopredu v lekarni, ja som si to objednala v lekarni v aquariu co je dr max, nechala som tam zalohu 30 eur a potom som doplacala 77, dokopy to stalo 107eu, co som citala recenzie tak to chvalia, aj Langova to hovorila a aj na predpripravnom kurze hovorila Kalmanova, ze je to dobra vec, ze babatko lahsie vyklzne, ale nerataj s tym, ze ked ten gel budes mat, ze vobec sa nepotrhas, napriek tomu ze ten gel je moze sa zena potrhat, ten gel urychly porod, ko som citala, tak pvu dobu porodnu ti skrati cca o 1,5 a druhu cca o 2

lion13
3. máj 2012

@mariamihalikova dohodla si si halmesovu k porodu? Si aj jej pacientka? Ja som nad nou rozmyslala len niesom jej pacientka, tak neviem ci berie aj ine okrem svojich

stvura
3. máj 2012

@lion13 ani ja nie som jej pacientka...vezme 😉
@mariamihalikova no je to vyhoda, ale zasa nevies presne ci rodis alebo nie, ale zasa na druhej strane ide vsetko po vyvolavacke a klystire ako po masle...porodila som druhe do pol hodky ako mi dali klystir, manzel nestihol obliect ani ten plast co mu dali, uz bola hlava vonku 😉

fjanette
3. máj 2012

ja som porodila 1.2.2012 v 39 týždni sekciou u Dr. Stanka a som veľmi spokojná ako s gynekologickým odd. kde boli všetky sestričky veľmi milé a super tak aj s novorodeneckým..Malý dostal žltačku a ťažšie sa po pôrode adaptoval tak sme ležali chvíľku aj na novorodeneckom. Klobúk dolu pred Mudr. Doc. Bauerom a jeho oddelením i keď sestričky boli malinko lepšie na gynde.Ja teda hodnotím pôrodnú kliniku v NZ iba kladne🙂

mariamihalikova
3. máj 2012

@lion13 niesom jej pacientka, ale ked jej zavolas, myslim, ze ta neodmietne, chodila som k nej od 36.tyzdna na kontroly a zatial sa mi zda velmi mila a starostliva.

tomika
3. máj 2012

@mariamihalikova ahoj,a ako sa dá zajednať lekárka?Iba prideš za nou,dohodnete sa a hotovo??A čo ked práve vtedy nemá službu?

mariamihalikova
3. máj 2012

@tomika vygoogli si tlf cislo do ordinacie, skus zavolat... ale netreba sa ponahlat, staci v tom 36tom tyzdni, skor sa aj tak vsetci lekari robia, ze to sa neda, kedze v NZ nemocnici to nieje mozne oficialne si dohodnut porodnika. A ako sa uz dohodnete, to je na vas 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre