Pôrodnica Nové Zámky. Máte skúsenosti?

psyxooo
19. máj 2007

Nenasla som tu este totiz ziaden prispevok o tejto porodnici. Som z Nitry, ale kamosky ma odhovaraju od tunajsej porodnice, netecie zevraj tepla voda, a sestonedelie je v katastrofalnom stave, tak rozmyslam nad NZ.
Mate nejake skusenosti?

michala1515
30. mar 2011

no baby, nepotesili ste ma ☹ mne bolo povedane, ze co sa tyka kojenia, prebalovania, kupania, vsetko mi ukazu sestricky v nemocnici, nemusim sa nicoho obavat - povedala mi to dr. z gyn. - por. odd. bohuzial pre ne, ja si budem vyzadovat ich pomoc a rady, je to ich praca predsa., ci nie?

me
30. mar 2011

@michala1515 ale ved ony pomôžu len treba byť milá a pekne sa s nimi rozprávať, na všetko sa spýtať ved presne od toho sú tam, neboj bude dobre,

michala1515
30. mar 2011

@me poradit asi poradia, len ide o ten pristup. som prvorodicka, takze si ani neviem predstavit v akom psychickom rozpolozeni je zena po porode, ale urcite potrebuje pomoc aj od personalu. a v podstate uz ma tam mozu len milo prekvapit, kedze na to zle budem pripravena 🙂

kalifa28
30. mar 2011

@michala1515 vyžadovat možeš, aj ja som vyžadovala, ale ked za mnou 3 nik nik neprišiel, kašlala som na to... neboj, zvladneš to aj sama 🙂

me
30. mar 2011

@michala1515 aj ja som vždy bola pripravená na to najhoršie a preto som sa vždy i milo prekvapila, neboj zvládneš to, držím palce

me
30. mar 2011

inak ja ked som rodila teraz druhý krát tak nás tam bolo tak strašne veľa, samé cisárske a museli nosiť postele, 4-5 postelí na izbe tie kt. nemali pri sebe hned bábo, no horor a vtedy som tie sestričky chápala, ony fakt nestíhali

michala1515
30. mar 2011

@me @kalifa28 dakujem kocky 🙂 uz som sa nastavila na to, ze zvladnem porod, tak snad aj ostatne 🙂 zatial mam cas si citat o tom aspon.

gabuci
30. mar 2011

me-preto asi tak vás bolo tak veľa,že maju menej priestoru ako pred pár rokmi.v roku 2000 aspon to tak bolo,že v každej izbe 2 ženy a detičky.lenže gynekologia bola aj 4,3,2 poschodie.Na druhom sa rodilo a boli tiež na druhej strane ženy ktoré ležali tam s gyn.problémami plus ženy tehuľku ale na začiatku tehotenstva.Na trojke sme boli po pôrode,jedna strana spontánný pôrod druhá cisarák plus Bauer je tam.Stvorka no to moje krásne oddelenie.Tam som ležala 11 týždnov pred pôrodom.Druhá strana boli ženy po operácii.No a teraz,asi polovička miesta tam chýba.Potom sa nečudujte,že je málo miesta atd.Aj tak sa to dá zvládnut,treba sa tešiť,že dieťatko je už pri vás a o pár dní odchádzate domov.

michala1515
31. mar 2011

este by som sa vas chcela spytat na skusenosti s nadstandartnou izbou po porode, vyuzili ste ju niektora?

marianas
31. mar 2011

Ahoj. JA som rodila v máji, mala som nadštandarde a neviem si to vynachváliť. Síce som sa tam dostala až 4. deň, lebo dovtedy bol obsadený, no bola som po cirárskom a malého mi aj tak dali až v ten deň. Vtedy prišiel za nami aj manžel, býval tam s nami a pomáhal mi, lebo som bola riadne ubolená.Je to síce dosť drahé, no mne to stálo za to. A aj sestričky sa správali ku mne milšie ako na obyčajnej izbe.

lelacrima
4. apr 2011

ja len par postrehov zo sucasnosti. rodila som pred par dnami, akutny cisarak v spinali - musim povedat, ze som mala super doktorky Bezakova a Koprdova - takze mi urobili len malu jazvu a hoci som ich nemala vybavene, prisli ma obe pozriet po zakroku. Samotny zakrok bol pre mna tak narychlo sokujuci, ale personal bol super - anesteziologicka - mlada baba sa ma kazdu chvilu pytala ako sa citim a akonahle som zacitila bolest, hned mi pichli utisujuci prostriedok, sanitar-alebo osetrovatel bol vtipny... som sa aj nasmiala v tej vypatej situacii. maleho mi hned ukazali... Po zakroku ma presunuli na trojku - nemohla som sa hybat (teda nohy som vobec necitila). sestricky sa starali dobre, stazovat sa nejak nemozem... maleho mi priniesli este na izbu znovu ukazat a potom mi ho na druhy den prilozili uz. Bolelo to sice ako das, ale sestricka bola neoblomna a pokym sa maly neprisal tak mi tahala bradavku a maleho na nu tlacila. Na treti den ma presunuli na inu izbu a bez pardonu mi doniesli maleho bez toho aby zistovali, ci to zvladnem. Ale asi to tak musi byt, inak by som sa nerozhybala a lutovala. Mliecko som mala, tak som dojcila... ked sa maly pokaka, tak mala dojst sestricka mi to ukazat, ale pokym by som sa dockala... tak som to sama spravila a podarilo sa. kocke odvedla chceli tiez pri zltacke nanutit (teda jedna sestricka) umelu vyzivu, ked ju prosila o pomoc, lebo uz bola z maleho zufala (krasne sa starala, stale ho dojcila, lebo vedela, ze potrebuje vela tekutin)... nedala sa zlomit a odmietla...aj sa to vyplatilo, malickemu sa do rana ulavilo.
Co sa tyka negativneho - videla som ako deti v noci nadajaju flasami... A dalsie vec, jedna setsricka mala reci, ze tie co sme po cisarakoch sa dva dni vyvylujeme a nemame sa co stazovat, lebo je to privilegium, ktore oni nemali a museli rodit prirodzene... vtedy ma skoro vystrelo... ale pocula som to len od nej a aj tak sa starala dobre a robila si svoju pracu profesionalne...ale vraviet to nemusela. Inak sa skutocne nie je na co stazovat, sli so mnou aj do sprchy, ked som sa pytala, dali mi odpoved, destke sestricky - teda jedna bola uplne super, p. kalmanova tiez🙂, a detski lekari mali tiez vyborny pristup... takze tak

me
4. apr 2011

ja ked som išla rodiť- aj pred 6 rokmi aj teraz - tak ani raz nemali pre mna košelu 😀 , asi preto že som zakaždým rodila v nedelu, tak asi ešte nedošli z práčovne 😀 som sa musela teraz druhý krát aj zasmiať, ked mi povedal že nemajú pre mna nič, nech idem na pôrodné oblečená / a ja som povedala zasa??? / asi nechápal. Prvý krát mi dal župan a pod nim nič, sestrička skoro odpadla, že prečo mi nedali košelu a ja že nemajú tak zagúlala očami a volačo mi vyhrabala a teraz druhý krát pre istotu nemali absolútne nič 😀 😀 😀 , ak by som náhodou išla tretí krát tak si radšej zoberiem 😀 😀 😀 😀 😀

moon1979
4. apr 2011

@me
tretikrat ta nechaju asi holu 😀
... ako ja ked som isla na operacku - osetrovatel ma vyzliekol a hola a bosa bez kuska handry som smatlala na operacnu salu kde uz stalo asi 10 ludi a pozeralo sa ... hmmm perfektny ponizujuci zazitok. Ked som povedala, ze nech mi da aspon nejaku plachtu tak ze naco, vsak idem na operaciu ... a ja som si naivne myslela, ze to co vidis vo filmoch, ze ta pekne zakrytu donesu na salu, len si prelahnes a potom nech robia s tebou co chcu ... asi vela americkych filmov pozeram 😖

me
4. apr 2011

@moon1979 - 😀 no veru, prvý krát mi aspon ten župan dali, ale pod ním som bola holá, a ten župan taký všelijaký, ešte šťastie že bola nedela 6.00 a nikoho sme nestretli cestou na druhé posch,

lucia2205
5. apr 2011

Ahojte, ja som tu úplne nová a chcela by som sa opýtať na Mudr.Georeogha. Mám rodiť za takých 6 týždňov, chodím k nemu na poradňu a je veľmi starostlivý a milý. Nemôžem na neho povedať jedno krivé slovo. Chcela by som aj pri pôrode, ale neviem, či to pôjde. Som prvorodička a niekedy ma prepadne taký mini strach z celého pôrodu. Má niektorá z Vás skúsenosť s týmto pánom doktorom pri pôrode? ďakujem.

me
5. apr 2011

@lucia2205 - mna len prijímal, ale nerodila som u neho, s každým sa dá dohodnúť aby ti išiel k pôrodu, ale samozrejme ako je u nás zvykom treba si to neoficiálne zaplatiť, pred 6 r viem že sa to pohybovalo cca 5000, teraz si ani netrúfam odhadnúť kolko by ťa to stálo

lucia2205
5. apr 2011

@me ďakujem za odpoveď. aký bol keď ťa príjimal? veľa som o ňom od iných žienok nepočula, preto sa pýtam. ja fakt o ňom nemôžem nič zlé povedať. ja som k nemu prešla za dosť takých čudných podmienok a on bol ochotný ma vziať.

stvura
5. apr 2011

@me hehe, to som sa nasmiala...aj ja som rodila synceka v nedelu a nemali na mna koselu. Vtedy som sa smiala ze ci to preto ze mam velkost XL, no vidim ze je to nedelny standard...inac druhy krat ked ma prijimal Zifcak tiez ma hore poslal s vlastnou a to bol stvrtok...
@lucia2205 ja som u neho rodila maleho, bola som velmi spokojna, bol super. Pocas porodu cely cas zartoval, zasil ma krasne, nic som necitila, ziadne problemy, velmi mily, na druhy den ma i na izbe prisiel pozriet. Uvazovala som i pri druhom porode ze si ho zajednam no prenasala som a rodila nahle, tak som to riskla...a v mojom pripade bol risk zisk a mala som stastie na Halmesovu 😀

lucia2205
5. apr 2011

@stvura Jaj, tak to ma teší. Chcem sa s ním dohodnúť, aby mi bol pri pôrode. tak dúfam, že to pôjde. 🙂 konečne čakáme našu malinkú, tak sa o ňu bojím a chcem, aby všetko dobre dopadlo, hlavne nech je ona ok. musím povedať, že za týmto pánom doktorom som išla s takou malou dušičkou a on nám pomohol. inak, ako to celé prebieha pri pôrode v NZ? Hádam to prežijem.

me
5. apr 2011

@lucia2205 inak je to starší zabehnutý doktor , má skúsenosti tak by mal byť fajn, ja ho poznám len z tej stránky, že má "super" ordinačné hodiny v Šuranoch, kedže robí aj nočné tak v ordinácii je kedy sa mu chce, alebo teda ako stihne, asi by ma porazilo keby som tam čakala na neho od rána 🙂 ale inak ho nepoznám tak neviem poradiť, všeobecne bol pri prijímaní milý, a teraz ked som rodila druhý krát tak nemal službu ale bol tam kvôli nejakej svojej pacientke a aj tak sa ma spýtal ako sa cítim, tak asi je fajn 🙂

@stvura no tak super s tými košelami 😀

stvura
5. apr 2011

@lucia2205 jasne, da sa zajednat, mala som aj cislo na neho, nema s tym problem. Ja ti to moc dobre nepopisem, lebo som rodila v nedelu, prijimal a vysetroval ma este primar Matuska, pekne som si lezala a prechadzala sa s tym ze budem rodit az v nedelu okolo obeda, no porod sa rozbehol v noci a porodila som o pol siestej, takze pana Goroga ku mne budili (vsetci hromadne aj so sestrickami sladko spali). Vsetko prebehlo dobre, az na to ze ako prvorodicka som rodila zle, sestricky mi skalali po bruchu, kontrakcie neboli, zle som tlacila. Napriek tomu som porodila, zasil ma a lezala som si dve hodiny bez povsimnutia sestriciek...to bolo najhorsie asi z celeho porodu. Bola to nedela, malo personalu...asi preto, ktovie. Neriesila som to.
Ale porodnik p. Gorog a sestricky boli uplne v pohode, prakticky mozem povedat ze aj pri druhom som s nimi bola velmi spokojna, ina vec je oddelenie sestonedelia, tam uz moja spokojnost klesla pod hranicu nula. Ale to je ina kapitola...ako aj lelacrima pisala, aj ja som videla cast prace sestier za ktoru by bol Novozamockej nemocnici odobrany nazov BFH. Dve detske sestri su vsak super = taka mladucka a jedna starsia

gabuci
6. apr 2011

@stvura,no som sa zasmiala aj ja.Tiež som rodila v nedelu o 5-ej.roky idú,no s tou košeľou sa to nezmení.Predtým som ležala 11 týždnov na gynekologii/r.1998/.Tamojšie sestričky mi vysvetlili,že ked idem rodiť,nech nevytiahnem vlastné veci,košeľu aj župan,hlavne k pôrodu,tam to zašpiním.Moc to ani nedovolili.Ani potom,ked už bude malé na svete,totiž ako tečie mliečko,je to nepríjemné a majú nám meniť košele.No pred pôrodom týžden som bola doma.Išli sme v nedeľu pred 3-ou hodinou.Zhoda okoľností ešte jedna žena zo Šurian.Zo mna len tak tiekla plodová voda,aj v aute som mala deku pod zadkom,plienky,bola som mokrá.Prijali nás,hovorili,nemajú košele.Dali nám župan,no bez šnúry,no aspon niečo sme mali na sebe.Išli sme na dvojku dve nahé ženy pod županom.Tam sa len dívali,ked nám otvorili dvere.Potom začali prečo nemáme košele,či nemáme z domu.No ako mi jedna predtým vysvetlila,tak som stála na tom nie,nemáme.Tak potom zavolali na šestonedelie,vypýtali si od nich,vlastne požičali,xi xi...lenže jedna košela bola pre mna uzká,bola som strašne mohutná,pre tu druhú žienu zas taká krátka lebo ona bola zas do výšky,skoro zadok mala z tej košele vonku.Druhá zas bola by pre nu,dlhšia,len do toho som sa akurát zmestila ja.Ako šašo sme išli rodiť.Po pôrode nás upozornili,ked sa dá aby sme si dávali pozor na košele,lebo tak ľahko nedostaneme druhú.Mliečko aby na nej nesmrdelo,nezapáchalo.Od krvi aby nebola nech prímár Matuška to neuvidí.Plachta nech zostane čistá,každý den nevedia vymeniť.Ked sa tam vytvorili nejaké flaky,akože v noci náhodou pretiekol krv cez vložku,tak pred veľkou vizitou nám hovorili,nech obrátime plachtu na opačnu stranu.Pritom to vysvetlovacím tonom,ani nie tak drzo.Všetko sa nám zdalo také smiešne.Chceli aby bolo čistučko,poriadok ked na izbu dorazí Matuška a kompánia,ostatní lekári..no neboli pachty na výmenu,nebolo dostatok košieľ.Potom ešte celý týžden nás upozornili mi sme tie dve baby ktorým požičali z druhého oddelenia košele.Absurdum.Rodila som u Holopa,sestričky tam boli dve,jedna tichučká,druhá papula.V pohode.Ako prvorodička som ju poprosila nech všetko mi povie.Aj mi vysvetlovala ako mám dýchať skratka všetko..aby som nekričala ked sa viem ovládať,nech mám silu ked treba tlačiť.Aby som oči zatvorila poriadne./sesternica nezatvorila ale mala to poriadne krvavé ako zajačik/Druhý pôrod som mala v stredu večer.Išla som do NZ po 16.00 hodine,prijatá som bola tak asi o 16,45.Košeľa bola,plachty menili.Pri pôrode Ikrényiová, Halmešová.Mna odrodila Ikrényiová,mala pri mne jednu sestričku,druhá sestrička bola u Halmešovej.O 19,10 som porodila,tá druhá do 20,10 hod.Potom mali kľud až do rána nejaká nerodila.Zas Holop nemal siestu akože v tu nedeľu,lebo sme rodili dve.Slúžil prímár,ale toho nik nevidel.Až ráno na vizite.Takže tá druhá rodila s oxitocínom,potom za hodinu ja bez všetkého.Všetko sa zmení,lekári sa zmenia,no šarapaty s tou košeľou asi nie./Ten druhý pôrod som mala v roku 2000./Po pôrodoch ma pravidelne došla skontrolovať sestrička či nekrvácam veľmi,či mi nie je moc zima,či sa trasiem,či nie je mi zle.Holop sa rozlúčil,počas celotýždenného pobytu v nemocnici párkrát sa zastavil,ako sa máme,kedy ideme domov.Zhoda okolností nasledujucu sobotu on ma pustil,vtedy on slúžil.Ikrényiová tiež bola veľmi príjemná.Ked skončila so mnou,išla do susednej miestnosti pomáhať Halmešovej,ked tam skončili predtým ako išli preč,došla sa pozrieť ešte ako sa máme s malou,dobrú noc,krásne sni a išla.Na sále bol poriadok,pokiaľ som tam ležala aj po pôrode aj počas pôrodu.Sestričku aj upozornila nech utrie gumolit nech tam neni ani kvapka vody ani nič iné,pretože nemienila spadnúť,vlastne sa pošmyknúť počas pôrodu.Nebol tam v tej dobe žiadny luxus ale starali sa o mna a o dieťa.Presne dodržali aj 2 hodiny po pôrode,že sa nemám pohnuť .ani o pár minút skôr.Pri prvom pôr.som išla na šestonedelie o 7,00asi za 5 minút som bola v sprche.Ešte mi dobre vynadali,lebo som nevolala sestričku na pomoc.Chcela som to stihnúť,o pol 8-mej už bola vizita.Druhýkrát už som vedela treba zavolať sestričku.Náhodou aby som neodpadla v sprche.Počkala som tu druhu ktorá rodila po mne .takže večer po 22,00sme išli sa osprchovať.Stále dávali na nás pozor,nemôžem povedať,že by nás zanedbali.Tak moje skusenosti su také.Mô6te porovnať tu dobu s tou dnešnou kočky.

gabuci
6. apr 2011

@lucia2205-ten nabehnutý starší doktor má približne toľko rokov ako ja.Totiž sme spolu chodili do gympla.Ja som chodila do inej triedy,nikdy som nevedela že sa učí za lekára,ked som tam poležala pred pôrodom a uvidela som ho aj dych mi vyrazilo.Tak podľa toho aký ročník môže mať 47-49.Aj ako človek bol vždy inteligentný,dufam aj ako doktor zostal taký.

michala1515
6. apr 2011

uzasne, dufam ze to na mna nepride v nedelu 😀 ja mam pripravenu sice vlastnu koselu, ale k porodu by som rada dostala erarnu, ved ta sa hned zaspini. ... @lelacrima gratulujem k dietatku 🙂

me
6. apr 2011

@michala1515 nielen k pôrodu ale stále by som využívala erarne, lebo budeš stále špinavá tak zo spodu ako z vrchu, alebo vlastnú na každý den čistú 🙂

a gombíky až po brucho, lahšie sa ti bude kojiť

lucia2205
6. apr 2011

@gabuci myslím, že aj ako doktor zostal inteligentný a príjemný. Ja po mojich skúsenostiach s predchádzajúcou pani doktorkou, si jeho starostlivosť neviem vynachváliť. aj zajtra k nemu idem. je mi to niekedy až čudné, ale normálne k nemu chodím rada. 🙂 nemám z toho taký hnus ako predtým. možno to bude aj tým jeho prístupom.

lucia2205
6. apr 2011

@michala1515 a mne padá termín na nedeľu, tak dúfam, že tam nezostanem nahá 😀 neviem, či by to potom ešte predýchali, keby tam videli tak ako pán boh stvoril 😀 radšej si asi vezmem viac vlastných

tomika
6. apr 2011

Ja som nemala problém s košelami 🙂 .Dcéru som rodila pred 11rokmy,isli sme do nemocnice v nedelu večer,a dostala som košelu.Vtedy na novorodeneckom ani sme nemohli obliecť vlastné pyžamo.Syna pred 2,5rokom,vtedy sme isli do nemocnice 15.9. (sviatok),večer 10:30 atiež som dostala košelu.A na novorodeneckom každy den sa pitali či netreba vimeniť plachtu,a či nepotrebujeme čistu košelu,a v kupelni vždy bolo vyložené zopár čistych košiel.V r 2006 som mala missed abort.vtedy som bola vo vlastnom pyžame,a pred zákrokom mi donesli košelu že mám obliecť,nech nezašpinim svoju.A ináč aj strava mi tam chutila 😀 ,iba raz presolili strašne polievku.

michala1515
6. apr 2011

@lucia2205 a mas vybraneho porodnika? alebo to nechavas na nahodu?

lucia2205
6. apr 2011

@michala1515 chcela by som jednoznačne Mudr. Georeogha, k nemu chodím aj na poradňu a vlastne aj vďaka jeho starostlivosti tú malú princeznú čakáme 😀 . tak dúfam, že nám to vyjde. a ty čo? necháš to na náhodu?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre