Pôrodnica Nové Zámky. Máte skúsenosti?

psyxooo
19. máj 2007

Nenasla som tu este totiz ziaden prispevok o tejto porodnici. Som z Nitry, ale kamosky ma odhovaraju od tunajsej porodnice, netecie zevraj tepla voda, a sestonedelie je v katastrofalnom stave, tak rozmyslam nad NZ.
Mate nejake skusenosti?

michala1515
6. apr 2011

@lucia2205 ja uz tiez uvazujem o tom, ze sa s niekym dohodnem, zatial vsak nemam vybraneho konkretneho cloveka a moj gynekolog nie je z nz, takze mi ani nevie prist k porodu. ale uz ja asi nacase to zacat riesit, ak sa tak rozhodnem, lebo termin sa blizi 🙂 ... na prietoky este asi nechodis, ze? nehovoril ti p. doktor kde ti to budu robit, ci v nemocke, ci u neho na amb.?

maricom
6. apr 2011

Ach, baby zle sa to tu číta...
čaká ma druhý cisársky, ozvite sa mi prosím niektorá, ktoré mala tiež dva (mám ísť už 2 týždne do nemocky pred termínom, z čoho mám des...) Díky...

Čo poviem, som rada, že budem mať druhýkrát bábenko, aspoň viem čo s ním, keď mi ju dajú prvýkrát na ruky a odídu preč... 😉 A možno teraz budem mať šťastie, a budem sa vypytovať, že čo a ako a či to robím správne, a možno stretnem sestričku, ktorá mi s tým pomôže a tentokrát to dokážeme 🙂

nikak23
7. apr 2011

@lucik77 Ahoj Lucia, ja som prezila nieco podobne ako ty. U mna to nastastie neskoncilo odobratim maternice aj ked mi po prebudeni na ARO, resp. po prevezeni na JISku bolo povedane, ze uz tomu vsetko nasvedcovalo.
Nam sa to stalo uplne z nicoho nic, dokonca som si v den porodu sama odsoferovala do nemocnice a nic mi cele tehotenstvo nebolo. Ale az na monitore zistili ze maly ma omotany pupocnik a prakticky nedycha ( az po 27 minute resuscitacie zacal lapavo dychat, bol prevezeny na detske ARO na Kramaroch, kde ho so suhlasom mojej mamy, ktora je anesteziologicka oblozili ladom a prudko podchladili, bol na UPV 18 dni a az potom ho zacali prebudzat a postupne odpajat od pristrojov a postupne krmit sondou cez nostek), jeho Apgar bol 1/3. No a mne sa jednoducho prestala zrazat krv. Vyse 8 mesiacov som si pichala injekcie. Chcem sa Ta vsak spytat, ci sa porucha Tvojej krvi nepreniesla aj na maleho? A co Ti vlastne lekari povedali, ze preco sa stalo? U mna bolo vsetko suspektne ale nastastie to dopadlo dobre, napriek tomu, ze sme mohli obaja skoncit tam hore. No ale mam stastie, ze mam sancu mat druhe dieta a pomaly o tom rozmyslame, ale naozaj sa po tych skusenostiach bojim. Tvoja diagnoza mozno bola ina ako moja, ale tak ci tak by som rada nejake info. Vdaka. Nika

martul
7. apr 2011

lucia2205 ja som ho mám tiež ako doktora, bol mi pri druhom pôrode, úžasný a strašne trpezlivý. Po pôrode ešte zostal pri mne a všetko mi porozprával ešte aj ako prikladať... Super. Potom som si ho volala aj k ďalšiemu pôrodu /dostal všimné/ ale mal akurát ordináciu. Bola som tam, že okamžite zatvorí a príde za mnou ja nech idem zatiaľ na príjem. Tak som šla do nemocnice a prišiel po 4 hodinách, malého som už mala aj okúpaného. Ale prístup a správanie má super. Nemal problém, keď som ho požiadala aby ma odrodil.

me
7. apr 2011

@martul - no super, a 🙂 všimné 🙂 vrátil ??? 😀 😀 😀 , ale nie srandujem

lucia2205
7. apr 2011

@michala1515 dnes som bola u dr., ale zatiaľ to nespomínal. mám ísť znova 19.04 pred veľkou nocou, hovoril mi, že mi bude zasa brať krv kvôli krvnému obrazu ( mne už toľko krvi zobrali kvôli tej mojej úžasnej krvnej skupiny, že už
som si normálne zvykla 🙂 ). možno potom mi povie. to budem v 36. týždni. ty si už bola na tých prietokoch? to sa robí ultrazvukom alebo nejako inak?

michala1515
7. apr 2011

@lucia2205 robi sa to ultrazvukom, trva to par minutiek 🙂 zistuje sa, ci je babatko dostatocne vyzivovane cez pupoc snuru. ja som bola v 35 tt prvykrat a dnes zas 36 tt. Mali by to robit v nemocnici, v ktorej chces rodit, ale v nz to nerobia u nerizikovych pac., tak ti to bude robit asi dr. Georegh. Potom je este tzv monitor, ctg, to mi este nerobil, tam sa sleduju kontrakcie.

me
7. apr 2011

@michala1515 - takže už sa zrušili ptrietoky v nemocnici? ja ked som chodila tak sa o tom bavili že to asi zrušia, že nech si to každý doktor hliada sám

michala1515
7. apr 2011

@me veru, vraj to nie je medicinsky opodstatnene sledovat ich u kazdej rodicky kazdy tyzden :( robia si to uz ambulantni gyn sami, niektori za to dokonca vyberaju aj poplatky... za tych par mesiacov, co si rodila ty sa viac veci, aj ludi zmenilo v nemocnici. ty si u koho rodila, prosim ta? spontanne, alebo si mala sekciu?

me
7. apr 2011

@michala1515 ja som rodila spontánne, prvý krát pred 6,5 roka u Havlasa, a teraz u mladulinkej doktorky o ktorej som si myslela že má 16 rokov - volá sa Zajacová ale zlatá bola

pa_ada
10. apr 2011

Ahojte maminky, chcela by som sa spýtať v akej polohe ste rodili? Ako sa rodí v NZ? Iba ne chrbte s nohami hore alebo sa snažia ponuknuť aj nejake alternatívne polohy pri tlačení ako napr. v polosede, na pôr. stoličke alebo na vaku.
Ďakujem za odpovede 🙂

me
10. apr 2011

@pa_ada - klasika ako píšeš, ale sú to nové polohovatelné postele, ale mne neponúkli inú polohu a mne to už v tom "brutal" konečnom stave bolo jedno akú mám polohu len nech je už vonku 🙂

lulikaa
11. apr 2011

@monkey1
dobry den...precitala som si vas komentar na firmi montplast...my sme si daly teraz montovat okna prave dnes..no mala som si to skorej skontrolovat no bohuzial verila som 🙂 ako uz ich montuju ale chcela by som sa spytat ak ich uz vy mate ze ci ste spokojna s oknami ake ste si objednaly ? 🙂

moon1979
11. apr 2011

@pa_ada
no ja som si ziadala prestavit lehatko, pretoze tak ako boli nastavene nadstavce na nohy by sa nerozcapila ani krava a hlavu som tiez ziadala zdvihnut vyssie, nedalo sa dychat ked som lezala na chrbate. poloha na chrbate vyhovuje porodnikovi, ale pre rodicku je maximalne neprirodzena ... nikde vo svete sa nerodi poleziacky len na SVK ... 😠

gabuci
11. apr 2011

@moon1979 vieš ako sa rodilo ešte pred 11-imi rokmi na normálnom stole nie polohovateľnom?Pokiaľ som mala len bolesti alebo mi dávali oxitocín,robili ctg tak pekne ležkala,potom ked už boli kontrakcie také silné,tak kázali sedieť,chytit to železo na konci postele ako maju byť nohy nepustiť aby som nespadla naspäť,zo zadu sestrička držala chrbát pre istotu.Aj sa pýtali,či treba tie ruky uviazať tam aj nohy alebo nie.NO ja som nemala uviazané.Akože som tlačila skoro posedačky tak som tlačila bruško a išlo to.No nebola katastrofa lebo som mala lahké pôrody.Dneska tie postele a moderné vyšetrovací stôl na gynekologii...ani porovnať sa nedá.Pritom nehovorím naspäť 20 rokov.

moon1979
11. apr 2011

@gabuci
dovolili ti sediet? hmmm tak si mala dobreho porodnika ... osobne si fakt nedokazem predstavit tlacit poleziacky a obdivujem baby, ktore tak porodili ...

gabuci
11. apr 2011

no aj pri prvom pôrode tak robili,ležala som,potom mi kázali aby som sa zdvihla hore,chytila ten tyč,či čo.Zavrela oči silne a tlačiť.Potom ked som oddýchla mala som lahnút na chvílku,a znova.Na 3x bolo dieťa vonku.Potom o dva roky som mala inú gynošku,tá takisto mi povedala,hovorím zo zadu ma držala sestra.ona z boku niekde ma tak s prstom pychla,hned prišli bolesti a mohla zatlačiť.Aj vtedy len fakt pár krát a bolo to.Ten prvý doktor ako som ležala na chrbte mi s prstom zatlačil niekde pod rebrami a hned sa pustila kontrakcia.Dnes už su iné metody.A na tom polohovateľnom stole nespravia stôl tak ,myslím aspon do polosedu?

gabuci
12. apr 2011

Na tú stránku čo zadala veralka,môžte dať všetkych lekárov,myslim aj Havlasa napr.su tam ohodnotení,no nie každý.Je to dobrá stránka.

michala1515
12. apr 2011

akurat si nezabudnite pozriet kolko zien hodnotilo daneho lekara, lebo hodnotenie 10 od jednej pac, nie je moc vypovedne :D

gabuci
12. apr 2011

@michala1515 máš pravdu.

delilah1
13. apr 2011

nie je tu niekto s termínom koniec mája - zač. júna???

tinusss87
13. apr 2011

@delilah1 ahoj, ja mam termin 27.5. 🙂

silvuska267
13. apr 2011

@delilah1 Ahoj ja mam 9.6. 🙂 🙂

delilah1
14. apr 2011

no tak keď vydržíme do termínu - tak sa stretneme asi 🙂 možno aj na izbe 😉

kaja1000
8. máj 2011

@delilah1 moja sestra má termín začiatkom júna, a idem s nou do pôrodnice.

martina786
9. máj 2011

ahojte, ja budem rodiť v NZ, termín mám 21.06.2011. Je pravda že je tam žalostne málo skúsených lekárov, ale snažia sa. Hlavným dôvodom prečo budem rodiť v NZ je detská JISKA, pre istotu.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre