Pôrodnica Nové Zámky. Máte skúsenosti?

psyxooo
19. máj 2007

Nenasla som tu este totiz ziaden prispevok o tejto porodnici. Som z Nitry, ale kamosky ma odhovaraju od tunajsej porodnice, netecie zevraj tepla voda, a sestonedelie je v katastrofalnom stave, tak rozmyslam nad NZ.
Mate nejake skusenosti?

tinusss87
20. mar 2011

Ahojte, chcem sa opytat, ci nahodou niektora neviete, ci sa da dohodnut s dr. Smolarikom, aby bol pri mojom porode?

katuskad
21. mar 2011

@ericica dakujem krásne 🙂

desszi
21. mar 2011

@mamuli ja som sice rodila pre rokom a pol, ale bolo to presne ako pises 🙂 aj mna najviac hneval ten hluk a zhon na sestonedeli - ked uz konecne dieta zaspi tak pride sestra mu nieco pomerat, ked zaspi znova tak pride doktor na vizitu, ked znova tak zase prenasaju postele...no nervy som z toho mala a doma uuuplna lahoda 🙂
Inak k tym lekarom, ja som si tiez nezazmluvnila, vravela som si, ze snad sa to zadari aj bez toho a bala som sa presne toho co tu niekto spominal - ze ked mas zazmluvneneho, tak ta nechaju trapit kym ten dotycny nepride 😒
Inak mna odrodila Koprdova - a tiez si ju nemozem vynachvalit, kludny, rozhodny pristup, krasne zasitie, takze maximalna spokojnost 🙂
A na tu Zajacovu som tiez pocula neprijemne 😝 pocujte, tej uz susku niekto vysetroval s dlhymi nechtami, sprostymi recami a po zasiti? Asi by mal, aby zistila ze to nie je prijemne 😝

marianna7
21. mar 2011

ako som tu citala tak sa menej bojim do NZ porodnice a dufam, ze mi porod pride v dobry den 🙂

moon1979
22. mar 2011

@delilah1
po cisarskom ti dieta daju na izbu az na treti den, dva dni ho mas pri sebe a na piaty den idete domov ak si rodila doobeda, ak poobede tak na siesty - musi byt zachovane 4x24 hodin hospitalizacie, pritom den porodu sa nezapocitava ...

moon1979
22. mar 2011

@marianna7
netreba sa bat, ale ohlasit sa, ak sa s tebou jedna tak ako by sa nemalo. kazdy si bude dovolovat len tolko kolko ty sama dovolis ... nie sme predsa zvierata ...
najhorsie je, ze sa pacienti neohlasia. nerozumiem, coho sa treba obavat. v prvom rade oni su tu preto, aby ti pomohli, su za to plateni a aj to slobodne vystudovali a chceli to robit.

Kazdy sa stazuje na miestach, kde si moc nepomoze, napr. na webe, ale uvediete nespokojnost aj na tych dotaznikoch spokojnosti co rozdavaju v nemocnici? tam sa treba realizovat ... ma pani xy dlhe pazury? tak to tam treba uviest ... je pan xy surovy a neprijemny voci pacientke? ... tak to uvediem do dotaznika ... ked to tam chcu mat napisane, tak to tam uvedte. Mate pravo na dostojny pristup, platite si zdravotne poistenie, nie ste asocialky, tak nikto nema pravo zo ziadnej pozicie sa k vam spravat nevhodne ...

Treba si precitat chartu prav pacienta, o ktorej bohuzial velmi malo pacientov vie, pritom je vycapena pri vchode na kazdom jednom oddeleni...
Vela stastia a nech ti to rychlo ujde 🙂

delilah1
22. mar 2011

@moon1979 ale na kojenie nosia pravidelne dúfam 😒 a na izbu ti ho dajú ak si už schopná vstať a starať sa - hlavne si ho treba pýtať a nie čakať - teda takto to viem ja - dúfam, že všetko bude ok a za nejaké 2mes. vám sem napíšem, že sa nemáte čoho báť 🙂

moon1979
22. mar 2011

@delilah1
no co sme boli na izbe baby co sme mali v rovnaky den cisarsky nam nosili deti naraz a len 2x za den max na 5 minut a aj to vzdy maly spal, takze z kojenia u mna nebolo nic ... Susedkyna mala bola strasny hlados, takze ta papala aj ked bola nakrmena, aj na izbe uz ked sme boli spolu tak by vkuse len papala, jej sa mliecko pustilo velmi rychlo, no ja som to stastie nemala

delilah1
25. mar 2011

kočky nemáte aktuálny zoznam čo si zabaliť do tašky do pôrodnice? dakujem

martingyn
26. mar 2011

🙂 mamičky . čitam tu same negativa a sem tam neake pozitiva ....
je zaujimave čitat tieto postrehy . Ale rad si ich prečitam . I ked som odisiel s gynek. - pôr. kliniky nedam na nich DOPUSTIT . Prežil som snimi krasne roky , vela ma naučili a hlavne vela som s nimi prežil ,či už to pekne alebo zlé . Ale hlavne im Ďakujem za to , že som ich mohol poznat a pomahat im v tak obetavej praci . Velmi my chybaju a hlavne ich mam stale rad za to čo robia . Nesmiete si mysliet že je to ako hrat človeče alebo šach . Ty ludia okolo Vás ,su profesionaly , ktory termin chyba nepoznaju .
Pani Doktory či porodne asistentky alebo sestricky , sanitary alebo sanitarky , instrumentarky alebo neonatologicke sestričky su zlaty ludia a im skor treba ruky bozkavat a nie ich hanit a pisat .
Lebo pracovat v zdravotnictve nieje lahke a hlavne nieje jednoduche .

marek1960
26. mar 2011

@martingyn
o profesionalite nikto nepochybuje, aspon si to nemyslim, co citam tuto stranku, ale vela mamiciek sa tu hlavne stazuje na pristup ... co bohuzial musim len skonstatovat, ze mnohokrat maju pravdu, pretoze sam som zdravotnikom, nie sice v tejto porodnici a ani nemocnici, ale mam moznost vidiet ako sa poniektori spravaju k pacientom a je to na zaplakanie ...

stale plati zlate pravidlo - spravaj sa tak, ako by si chcel, aby sa spravali k tebe ...

laik nemoze hodnotit pracu zdravotnika, pretoze tomu nerozumie, ak ma pochybnosti o zvolenych postupoch ma moznost obratit so ziadostou o presetrenie na urad pre dohlad nad zdravotnou starostlivostou, ale to, na co ma narok je hodnotit pristup zdravotnika ...

koniec koncov - ak idem do restauracie a je tam neprijemny personal, asi tam viac nepojdem, no nie? v poslednej dobe uz aj zdravotne poistovne zacina zaujimat nazor pacienta a posielaju pacientom po hospitalizacii dotazniky na adresu a myslim si, ze pride doba, kedy nemocnice budu dostavat prostriedky aj za spokojnost pacienta. Netreba vela - len trosku ludskosti ... nic viac ...

mamuli
26. mar 2011

@martingyn Keby išla rodiť tvoja manželka, tak ti neverím, že by ti bolo uplne jedno kto ju tu odrodí. Vieš, mne sa napríklad stalo, že sama sestrička mi povedala, že prístup gynekologa XY je hrozny, nema vzťah k ženam a neodvadza peknu pracu (šitie), mam sa ho vraj vyvarovať, lebo vraj jej znamu tak zašil, že potrebovala všetko znova strihať a zašívať, bola to vraj jeho chyba. Mne veľmi pomohli pred pôrodom všetky baby, čo sem napísali názory - vedela som proste do čoho idem a čo mám od koho čakať.

moon1979
26. mar 2011

@mamuli
hmmm, tak potom by som si na mieste tvojej znamej nechala urobit odborny posudok a ziadala prostrednictvom sudu nahradu skody za bolestne urcite ... dokaz o tom, ze to bolo potrebne znova strihat a zasivat existuje, tak nie je o com ...

moon1979
26. mar 2011

@martingyn
ak by som mala este raz rodit a zvazovat porodnicu, tak by som si vybrala NZ uz len kvoli dietatu a spickovemu pracovisku neonatologie pod vedenim excelentneho PRIMARA BAUERA, aj napriek tomu, ze osobne spomienky na porod mam velmi negativne a na najkrajsie obdobie a den v zivote zeny spominam stale so slzami v ociach ...
Nikde na Slovensku nie je take pracovisko ako mame v NZ, kde pod vedenim PANA PRIMARA dokazali zachranit nejedno dietatko, ktore malo mizive sance na prezitie. Klobuk dolu pred jeho odbornostou a lekarmi a sestrami, ktori pracuju pod jeho vedenim. Pan primar je aj po ludskej stranke velmi dobry clovek a prijemny, mala som tu cest mat ho na jednej vizite. Venuje sa nielen detickam na vizitach, ale aj mamickam, povzbudi, porozprava sa, poradi ...

No a ako tu uz vela mamiciek spominalo, je tu zopar fajn lekarov na gyn, pri ktorych je radost porodit a je usmevne a zaroven aj tak trosku smutne, ze sa mamicky modlia, aby mali zrovna oni sluzbu ...

Zostava nam uz len dufat, ze bude stale viac a viac spokojnych mamiciek a na najkrajsie obdobie vo svojom zivote budu spominat uz len s radostou 🙂

marianna7
27. mar 2011

@moon1979 diky ved ja viem, ved aj preto chcem aby tam bol aj moj manzel. tak do toho dotaznika urcite uvediem pravdu a aj to ked bude mat niekto nevhodne spravanie voci mojej osobe.

gabuci
28. mar 2011

@moon1979 súhlas.MUDr.Bauer fakt je dobrý odborník ,ako človek tiež na jedničku.Vlastne samotné oddelenie.Kvôli tomu sa oplatí do NZ ísť rodiť.Samozrejme záleží aj na tom,aký je samotný pôrod,prístup odbornosť lekára pri pôrode.

lucia23611
28. mar 2011

jednoznačne musím súhlasiť. Prof. Bauer je úžasný a veľmi uznávaný odborník na Slovensku. On žije pre tie detičky, a tam z hoci akého maličkého bábätka spravia človeka. Mne to tiež museli veľa vysvetlovať sestričky kým som tomu uverila, ale je to pravda. Na jednej vizite, keď prišiel na izbu, ma hladkal po tvári aby som sa ukludnila a tak ďalej. Jednoducho úžasný človek. Tak isto musím pochváliť aj sestričky, ktoré sa mi o malú starali kým ja som ležala všade po nemocnici. Naozaj im patrí veľká vďaka. A treba povedať, že do NZ nosia z celého Slovenska mamičky, čo sú predčasné pôrody a tak, lebo je to najlepšie neonatológia na Slovensku.
Teraz prof. Bauer vydal aj knihu - Narodili sme sa nezrelý, tak som zvedavá, ale určite bude super. 🙂

me
29. mar 2011

@moon1979 - úúúúúplne súhlasím
@lucia23611

me
29. mar 2011

@delilah1 - hlavne sa pýtaj na všetko čo ťa zaujíma a ked budeš niečo chcieť tak treba ísť za nimi / sestričkami /, lebo niekedy fakt nestíhajú a zabudnú na teba

@tinusss87 - určite sa dohodneš s každým, ale si musíš pripraviť peniažky 🙂 😉

me
29. mar 2011

ono je to ťažko, stretnete sa tam so super osôbkami na ktoré nikdy nezabudnete a to sú fakt ludia ktorí sa neminuli svojím povolaním, ale žiaľ stretnete i takých ktorí mali radšej niečo iné robiť, ale to je tak všade, tak hlavu hore a len myslieť na to že všetko bude OK, veľa šťastia všetkým ktorých to v blízkej dobe čaká 🙂

stvura
29. mar 2011

@lucia23611 Mno...neviem, neviem...prave ten spominany a super doktor mi na izbu priniesol o desiatej vecer "lampu" na ozarovanie, kedze som odmietla malu prikrmovat UM, chcela ju kojit pocas jej zltacky (som velky zastanca kojenia a planujem byt laktacnou poradkynou) a sama som si celu noc polohovala malu pod touto lampou a az rano po osmej prvy krat o mna zakopla sestricka. Jemu sa ani len neracilo...takze som sa "super vyspala" aj ja, aj moja spolubyvajuca, nakolko malej sa pod tou lampou nepacilo, cely cas plakala. Pritom musim poznamenat ze vobec neschudla vela, domov sme sli s porodnou hmotnostou, ja som mliecka mala dostatok....a ta lampa nebola ta klasicka malicka ako sa bezne dava, ale mi dotrepal ten velky inkubator s ozarovanim len zhora....mozno je odbornik na novorodencov, no preferuje UM a nerespektuje poziadavky matky 😠

gabuci
29. mar 2011

@stvura mne ked sa malá narodila spred 13-mi rokmi ráno o piatej v nedeľu,do večera ju pozreli viacerí,potom jej zobrali krv a o desiatej došiel doktor Bauer.Vysvetloval nech ca nelakám malú mi majú vzjať na oddelenie neonatologie.Ráno tam môžem ísť a potom celý den kojiť,vtedy mi ju vyberú z inkubátoru.Bola tam celý pondelok,aj v utorok doobeda,chodila som pravidelne ju kojiť.moja malá nebola maličká,mala 3,95,no videla som aj také detičky,čo mali 1,50,sondu v nose.Ináč aj na to dávali veľký pozor,aby sme nechodili všade kade sa nám zachce aby sme nekukali iné detičky.Skratka každá nech sa stará len o svoje bábätko.Potom mi malú dali.Vždy chceli aby som kojila,nechceli ani čaj dať.Druhé dieťa už taký problém nemalo.Ináč to mi tak vysvetlili preto ju mali brať tam,lebo hned prišla tá žltačka.Keby neskoršie nie prvých 24 hodín tak by stačila lampička a v izbe by mohla zostať.Veľmi pátrali po príčine,či som nemala veľa liekov atd.Potom ešte z domu sme malú museli nosiť na kontrolu,pôvodne sme mali chodiť k nejakej doktorke,no veľa ľudí chodieval z primárom tak sme išli aj my.No každému iné vyhovuje./No ale poriadne ma vylakal ten prímár ked večer došiel do izby,ja som trošku zaspala,zobudili ma sestričky,že primár chce niečo odo mna.Neviem v dnešnej dobe ako,vtedy ani to sa mu nepáčilo,nebolo po vôli ked niekto mal dudeľ.Aj čajíček trebalo dávať s malou lyžičkou.

stvura
29. mar 2011

@gabuci no asi sa casy menia...uz v NZ BFH velmi nie je ...ja vidim len dvojrocny rozdiel a to je teda riadny, nieto este s porovnanim 13 rokov...vies, mne to bolo take trapne, ja mlieka dostatok a musela som ju pred nim pchat UM, vraj kvoli zltacke. Ale aj moje prve dieta malo zltacku a odchadzali sme skoro bez nej, pricom podla literaturi u viacerych deti pretrvava skoro este mesiac...teraz uz nelyzickuju...xixi...a dudel mi pichli sestricky malemu hned ako lezal v izbe novorodencov 😉 (dudel vsak nema ani jedno moje dieta, odmietla som ho)

me
29. mar 2011

no čudné ja som sa zase stretla s tým že kojenie u nich na prvom mieste, každá ktorá vymýšlala, že ju to bolí a nedá sa,...tak sa na ňu pozerali s opovrhnutím, o inom sa netočilo len o kojení i prednášku sme mali

lubinka26
29. mar 2011

@me suhlasim

stvura
29. mar 2011

@me to fakt? Sa naozaj velmi divim, lebo som pozerala ze mam medzi detickami len dva tyzdne...ja som praveze bola dost pohorsena, lebo som pocas tyzdna mala na izbe dve kocky a ani jednej neukazal nikto ako spravne prilozit babatko, nehovoriac ze jedna bola prvorodicka. Jedine nonstop kontrololne vazenia, co mi dost liezlo na nervy a kupanie deti o desiatej hodine, pripadne este neskor. Niektora kocka troska vyssie tu pisala tak siahodlho o pobyte v nemocnici a bolo to fakt vystizne...no i tak porod bol super a ked zatvorim oci, tak tych pat dni sa vydrzat da.
Jedna taka starsia sestricka tam bola, taka v okuliaroch, vlnite vlasy presedivele a ta mi drzala prednasku o tom ako vychovala na flasi svoje 4 deti, ze ked kojim aj starsieho ze je to blbost...tak ta bola fakt hrozna...ani sa netajila tym ze krmila deti na neonato z flase a nie ako bol predpis striekackou.

fodorka
30. mar 2011

ja som v NZ rodila pred dvomi rokmi a to osm bola prvorodicka a podotykam ani mne "NIKDO" neukazal ani nic ako mam maleho prilozit alebo co ako sa robi vymenit plienku nic takze ja som bola z oddelenia sestonedelia velmi ale velmi sklamana aj s pristupu sestriciek zo vsetkeho.....tentokrat som rodila v LV kedze sme sa prestahovali a poviem vam uplne sto a jedno tuto to bola radost rodit a byt na oddeleni este aj ako druhorodicke stale za mnou chodili pytali sa vysvetlovali...tak by to malo byt vsade skoda ze si to neuvedomuju ☹

me
30. mar 2011

žial všetko je to o tom na koho tam natrafíš, kto má službu, kto má dovolenku a pod. 🙂 , no ja som mala pri pôrode ANJELA a to som fakt neverila že taká sestrička tam existuje lebo tá čo ma prijímala bola neskutočná krava a to jej fakt nekrivdím 😉

tomika
30. mar 2011

Aj ja som rodila v NZ,s druhym dieťaťom som mala ten problém že nevedel piť z jedného prsnika,iba tak vedel ked sestrička mu dala prsnik do ust.Mne to nešlo s jednou rukou,druhou som držala dieťa.A jedna sestrička mi tak nadávala ked som ju zavolala pomocť,aj som už plakala,strašne to bolelo,natrhla sa mi bradavka.Bola tam taká mladá sestrička,tá bola taká mila,pomohla mi aj poradila že mám kupiť hránič bradaviek (ani som nevedela čo to je),ale stym mi išlo kojiť dobre.3tyždne som kojila s bolesťami,a potom sa tie trhliny zahojili.Dcéru som kojila 10mesiacov,syna 6mesiacov.Dcéru ked som kojila,aj vtedy som mala trhliny ale nebolo to také hrozné,ale velmi dobre vedela sať.Vždy sa dobre napapkala a 3-4hodiny pokoj.Syn iba málo popojal,o pol hodiny zase,pospinkal si na prsniku,o hodinu chcel zace,nemal niaky rytmus.A dcéra naopak.Ináč mám velmi malé prsia,ale po porode mi tak narástli,mala som ich na puknutie cely čas ,kym som kojila.Teraz mi zase zmizli (prsia) ☹ .V tedy ked človek je po porode,je ovela citlivejšia,a má problémi s volačim,tak velmi potrebuje milé slovko,oporu.

me
30. mar 2011

@tomika - presne tak, žena je úplne zničená a preto by potrebovala povzbudiť a ešte k tomu aj ony sú ženy a prežili to, tak by mali byť chápavejšie, ale česť výnimkám, ja som mala neskutočné problémy s prsiami, nenormálne naliatie a bradavky hrôza, ale čo človek nevytrpí, ako moja spolubývajúca povedala ked si vydržala pôrod toto už zvládneš a mala pravdu 🙂 používala som tú ich úžasnú lampu na nahrievanie, ale nepomohlo

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre