Pôrodnica Nové Zámky. Máte skúsenosti?

psyxooo
19. máj 2007

Nenasla som tu este totiz ziaden prispevok o tejto porodnici. Som z Nitry, ale kamosky ma odhovaraju od tunajsej porodnice, netecie zevraj tepla voda, a sestonedelie je v katastrofalnom stave, tak rozmyslam nad NZ.
Mate nejake skusenosti?

stvura
13. okt 2011

Ozi baby, este som vam to sem nenapisala...buduci rok vo februari, marci je kurz laktacnych poradkyn cez Mamilu konecne i v NZ, vsetky ste vitane a ak nie, tak hadam ked tento kurz spravim tak potom ku mne na konzultacie ohladom dojcenia...pevne verim ze to vyjde uz konecne po dlhom snazeni. 🙂 😉

barcabejby
13. okt 2011

Ahojte, som rada, že tu existuje táto téma, aspoň sa niečo dozviem. Termín mám na 31.10. takže do pôrodu to nemám moc ďaleko 🙂 Keď už budem po tom, tak sem určite napíšem svoju skúsenosť z NZ nemocnice. Lekára vybratého nemám, necháme to na náhodu, tak dúfam, že budem mať šťastie na niekoho z tých lepších 🙂 Už prišiel aj strach...no viac ako pôrodných bolestí sa bojím nemocničného prostredia...Asi preto, že som v živote v nemocnici nebola...no snáď to nejak zvládnem... Všetkým držím palce a nech tie dni v nemocnici ubehnú ako voda... 🙂

martina786
14. okt 2011

@lololo155 ahooj. pre babo, vlhcene obrusky, plienocky, body aspon 3 kusy, ciapocku, rukavicky, ponozticky, dupacky, oni tam balia deti do kosielky a daju mu plienku bavlnenu na nozky a zabalia do perinky, potom po prvom kupani sa prezlecie drobcek. pre seba zupan, papuce, gumenne slapky do sprchy, poporodne vlozky, nocnu koselu, aj ked je moznost pouzivat ich, ale radcej maj aj svoje, uterak, hyg. pot. toalet. pap. ... ak ma este nieco napadne napisem ti. aj ja poznam jednu tehu co ma termin 11.11.2011

lololo155
14. okt 2011

martina786 ahoj moja 🙂 ani neuveris kto som a ze prave ty si mi odpisala, vazne sila.. som Monika.. Mariova sesternica.. aaaaa ta tehula ktoru poznas som asik ja 😀

martina786
16. okt 2011

@lololo155 Aj som si myslela ze si to ty.Ak by si potrebovala nieco,tak zavolaj ak budem vediet poviem,pomozem.

lololo155
16. okt 2011

Juuuj ako strasne ma bolia tie lonove kosti ☹ chodim uz ako kacica... teoreticky by som uz chcela ist, ale prakticky mam strach trosku...

gregina
18. okt 2011

Ahojte chcem sa spytat kde sa v Zamkoch daju absolvovat predporodne kurzy? Popripade ako mate s nimi skusenosti. Nasla na internete ze v nemocnici je kazdu stredu klub matiek - bola tam niektora z vas. Dakujem K.

me
18. okt 2011

@gregina prípravu robí sestrička kalmanová, a ak chceš len papier a zhrnuté info tak psychologička verešová

gregina
18. okt 2011

@me a mohla by si mi dat nejaky kontakt. Dakujem

simkaa
20. okt 2011

ahojte chcem sa spitat co vsetko si mam vziat do nemocnice pre seba a pre babo?mam stoho zmatok dakujem 🙂

lelacrima
20. okt 2011

@simkaa tak do NZ nemocnice - pre seba vlozky poporodne, 2-3 podlozky na postel kupis v lekarni), vlastnu nocnu koselu (ak nechces behat v erarnej - su nonstop k dispozicii cely den a su slusne dost), slapky, na kupanie kozmetiku, tekutiny - mineralka bez bubliniek, vinea, hroznovy cukor....... viac som nepotrebovala, ked som sla, aj ked som mala plne tasky veci... este toaletak. Capiky, v pripade zapchy, Ti daju v nemocke. Krem na bradavky (lanolin od Multimum je snad najlespi) a na viac si asi nespomeniem. a pre babo - plienky, kremik, vlhcene utierky, osuska plienkova po kupani, capicka, rukavicky, ponozky, overaliky (su lepsie ako dupacky a body, lebo sa budes bat s dietatom velmi narabat), plienocky latkove, ked bude "grckat" mliecko.Ked si na nieco spomeniem, napisem. a samozrejme pred odchodm domov, nech ti donesu teple veci na babo. A drzim paste:ň

lelacrima
20. okt 2011

@gregina kontakt je aj na stranke NZ nemocnice. Pani Kalmanova je super, ja som k nej chodila. Je to vyborna zena a vela poradi, v nemocke ked mala sluzbu, tak sa zastavila a pomohla mi s cim bolo treba. odporucam vrelo.

simkaa
20. okt 2011

@lelacrima dakujeem 🙂

barcabejby
21. okt 2011

@simkaa ahoj, poslala som ti zoznam do pošty 🙂

dianap
22. okt 2011

Ahojte, mamicky viete mi niektora poradit kontakt na laktacnu poradkynu v NZ? Mame problemy s kojenim. Maly sa nevie spravne prisat. Chcela by som to riesit kym je este cas. Zacina si zvykat na flasu.

martina786
23. okt 2011

@dianap Ahoj maminka,gratulujem.Ako sa mavate,kedy sa malinky narodil?Skur sa obratit na nemocnicu

katuskaaa29
23. okt 2011

@dianap Ahoj gratulujem!!! Je tu jedna baba ma nick stvura, s nou som pisala a zda sa mi z enieco okolo toho spominala, skus jej napisat spravu,m ozno ti vie pomoct.

amulienka
25. okt 2011

ahojte, prosim Vas, zaujimalo by ma, aka taxa sa pouziva v zamkoch, ak si chce niekto zabezpecit porodnika. oficialne aj neoficialne. kedysi to bolo 5000 SK, teraz je to ako?

malvuska72
25. okt 2011

@amulienka ahoj,ja som rodila v NZ v juni a neviem o tom,ze by sa niekomu platilo.Mala som cisarsky a operoval ma mudr.Smoarik,bola som velmi spokojna a bol velmi starostlivy.Myslim si ze ak chces urciteho lekara,treba ist za nim osobne a dohodnut sa

pointka
25. okt 2011

@malvuska72 Ahoj, mam taku otazocku, na kolky den po cisarskom pustaju v NZ domov ak je vsetko ok? Kedy ti dali babo na izbu? Prvy den ta mohol manzel prist na izbu pozriet? Plati to aj v NZ? Diky

martina786
25. okt 2011

@pointka Ahoj,ja som v juny rodila cs,domov pustaju na 5ty den,babo dostanes 2dni po porode,24 hod musis lezat,potom ta postavia,daju na izbu a pak ti daju aj babo ak je vsetko OK..navstevy su neni povolene,len ak mas nadstandardnu izbu,tam mozu prist hoc kedy

malvuska72
25. okt 2011

@pointka tak ako pise Matka.Rodili sme v jeden den,len mna pustili az na siedmi mala mala zltacku

pointka
25. okt 2011

a ako je to s tou nadstandardnou izbou? je vzdy obsadena?
cize prvy den za mnou ani manzel nemoze ani babo vidiet, ak ja musim lezat a jeho ku mne nepustia?
ale babo mi budu tie prve dva dni aspon nosit nie?

amulienka
25. okt 2011

@pointka o nadstandardnej viem, ze si ju treba pytat hned na prijme a tam povedia ci je volna alebo ci bude v najblizsich dnoch a da sa rezervovat. to fakt nemoze v nadstandarde byvat manzel aj ked bol cisarsky?

katuskaaa29
25. okt 2011

@amulienka Ak dobre viem tak v nadstandarde moze byt ak zaplati aj on tu ciastku, cize sa plati na maminu a ak tam chce byt aj otecko tak aj na neho, vsetko je na stranke nemocnice

pointka
25. okt 2011

stranka nemocnice nestoji ani len za zmienku, uplne bez informacii a bez vsetkeho, len aby nejaka bola... velmi biedne!

malvuska72
25. okt 2011

@amulienka na navstevy moze do nadstandartu

malvuska72
25. okt 2011

@pointka ked sa preberies po sekcii,babo ti budu nosit prikladat,dokonca ma s babom aj sestricka odfotila.Niektorre su tam velmi zlate

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre