Pôrodnica Nové Zámky. Máte skúsenosti?

psyxooo
19. máj 2007

Nenasla som tu este totiz ziaden prispevok o tejto porodnici. Som z Nitry, ale kamosky ma odhovaraju od tunajsej porodnice, netecie zevraj tepla voda, a sestonedelie je v katastrofalnom stave, tak rozmyslam nad NZ.
Mate nejake skusenosti?

gregina
11. nov 2011

@babula108 Ahoj babula. Ja sa tiez obavam nemocnic. Chodim tam len velmi minimalne a dokonca ani doktora, ktory ma ambulanciu v nemocnici si radsej ani nevyberam. Co sa tyka tych doktor padlo tu na MK vela mien napr. Halmesova, Stanko, Renckova, Bezakova (ta rodila aj moju svagrinu a boli velmi spokojny.) Ktoreho Havlasa myslis ty. Viem ze jeden Havlas je starsi pan (ten rodil moju druhu svagrinu - a ta povedala ze pri inom by ani nerodila) a potom je tu druhy Havlas tak mlady - myslim ze jeho syn, a ten by mal chodit k porodom aspon podla info ktore mam.

@ivetik276 budem rada ak napises, aspon budeme mat cerstve info. Drzim palce 🙂

me
11. nov 2011

ja poznám len jedného havlasa, myslím že je to eduard, má ambulanciu so 4D sonom a k pôrodom chodí

babula108
14. nov 2011

@me no ved prave k nemu chodim a co si o nom myslis? Lebo uz som pocula vselico a neviem co je na tom pravdy.

me
14. nov 2011

@babula108 neviem ti povedať, ja som u neho rodila pred 7 rokmi a náhodou, nezajednávala som si ho , nič som neplatila, len som mala šťastie na neho, vtedy bol super, aj mm pustil pri mňa, tak ale je to už dávno mohol sa zmeniť

pointka
14. nov 2011

Uz ale co ja viem, Havlas nerodi a nechodi k porodom.

katuskaaa29
14. nov 2011

@babula108 ahojko, ja ho nepoznam, ale ja na viacerych som pocula vselico (sj dobreho aj zleho), ale beriem to s rezervou, viem, ze aj s mojou doktorkou nie kazda je spokojna, ale mne vyhovuje, a aj ked bol problem, tak to vyriesila. Takze tieto informacie beriem tak, ze kazda z nas je ina, a neexistuje osoba, ktora by kazdej nam vyhovovala.

pointka
14. nov 2011

Ahojte, neviete ake hodnoty prietokov ste mali v 30 tt? Mne namerali najprv 0,77 - 0,81 (mala ma snuru okolo krku), chcela ma Dr. poslat do nemocnice, tam namerali 0,74 a lekar vravel, ze su hodnoty uplne v norme. Tak si ma tam nenechal. Na druhy den som isla zase k mojej doktorke na kontrolu, nebola rada, ze si ma tam nenechali, tak ma zase premerala, hodnoty uz nepovedala, len ze sa to upravilo. Akurat mi vravela, aby som davala pozor na pohyby, ci nie su extremne silne, alebo neprestanu a vtedy mam utekat do nemocnice. Takze vysledok je taky, ze ine nerobim, len sledujem dieta, ci sa hybe (je dost hyperaktivna odkedy zacala kopat), ak sa hybe, ci sa nehybe moc, ak sa nehybe, uz nech sa hybe, tak som v ustavicnom strese. A hlavne nedokazem odhadnut co su to tie extremne pohyby, ked je mala taka hyperaktivna... Ako budem vediet kedy to nie su dobre pohyby Tak som dost vystresovana teraz...

andel7766
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
stvura
14. nov 2011

@pointka no radsej ak sa da chod to nemocky, zrejme ti uz nikto z nas nepovie, lebo ved knizka sa odovzdava ako ides rodit, ale co sa pamatam tak pri oboch detoch som mala hodnoty vzdy okolo tych 0.8 a ku koncu 0.9.
@andel7766 no neviem, ja som si povedala vlastny nazor a ani dva tituly pred menom mi "nepomohli" a hned som bola zaradena medzi neoblubene mamicky...

pointka
14. nov 2011

@stvura ale to potom mam v pohode tie hodnoty. Ja neviem, mam abnormalny stres z nemocnice, s malou som tam v prvom tehu lezala 4 mesiace a teraz uz len idem do nemocnice, mam stres neskutocny, ja viem, ze je to pre dobro babatka ☹ ale ked som z toho vsetkeho velmi nesvoja ☹
v stredu idem na kontrolu, tak uvidim, lekarka ma doma isto nenecha ak sa jej co i len trosku nieco nepozdava, tak uvidim, mala sa hybe normalne, aspon si myslim.

babula108
14. nov 2011

@pointka Ja viem tiez tak ale volakedy aj jeho otec rodil a robil v nemocke ale ten uz myslim nerobi uz zostal asi len jeho syn no a ja chodim prave k nemu dufam, ze som urobila dobre ako ja sa zatial nemôzem stazovat ked mam problem vzdy ma vysetri teda urcite len v ramci moznosti pokial môze ale na kazdom asi bude nieco a kazdemu bude vyhovovat iny lekar. Ja ho nebudem zatial ani vychvalovat ale ani nejak ohovarat jedna jedina vec mi vadi u neho a to, ze ked mam poradnu nema urceny casovy harmonogram ako to bolo u Langovej proste mi sestricka povie nech pridem tak okolo 11-tej no niekedy je tam tolko ludi ze aj tak musim dlho cakat a uz pre taku mamicku co ma deti alebo co dochadza pripadne je uz ozaj v pokrocilom stadiu to je dost narocne. Ale pristup maju na urovni ziadne nahnevane sestricky ako u dr. Langovej proste pohoda

gabuci
15. nov 2011

@gregina Havlas je jeden,poplietla si nejak mená, ale poriadne Danys je starší aj mladší.Z vlastných skúseností ti to píšem,aj som sa spýtala od susedky sestričky x rokov na gynde,lebo sa mi to nepozdávalo.ja som rodila ked ešte Hvlas ako mladý lekár robil v nemocnici,Danys tiež,vlastne aj otec aj syn.

gabuci
15. nov 2011

@katuskaaa29 to je čistá pravda,čo si napísala:neexistuje osoba,ktorá by každej vyhovovala.

desszi
15. nov 2011

@andel7766 dovolim si oponovat, tiez mam titul, dokonca zdravotnicke vzdelanie a veru nikto sa mi do ziadneho otvoru nepchal 😀 mozno si prave zazila tie neprijemne sestry, pretoze ja som tam bola 5 dni, neviem, kolko sestier sa za ten cas vystriedalo, ale dve boli neskutocne xantypy, mala som na ne stastie dvakrat 😝, tri boli absolutne fantasticke, trpezlive a ochotne, no a ostatok taky priemer
Ja som rodila pri Dr. Koprdovej - rodila som velmi dlho, ale klobuk dole, velmi som bola spokojna. Rovnako aj s porodnymi asistentkami, jedna bola Kalmanova, druhej meno zial si nepamatam. Nikomu sme nic nedavali, nemali sme nikoho zajednaneho, jednoducho to na mna prislo v piatok nadranom, doobeda som sla do nemocnice, cez den tam bol Dr. Korcok mladsi, takisto som bola spokojna a na vecernu sluzbu nastupila Dr. Koprdova, ktora porod odviedla, kedze maly sa narodil az vecer pred desiatou.

andel7766
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
moon1979
15. nov 2011

@babula108 u Langovej su nahnevane sestricky? Zatial som nikdy nemala tu skusenost aj ked som tam rok nebola ... ale boli vzdy mile

moon1979
15. nov 2011

@pointka do 0.80 je norma, vsetko nad je zle ...

babula108
15. nov 2011

@moon1979 no ja som uz zazila a nikdy viac nechcem a to som uz bola tehotna ale vsak môzes byt rada, ze mas len dobre skusenosti

katuskaaa29
15. nov 2011

@moon1979 suhlasim s tebou, nikdy som nezazila, ze by boli nahnevane, skor naopak, su velmi mile a furt sa usmievaju

me
15. nov 2011

aj ja chodím langovej a som spokojná,
@gabuci no aj mne sa zdá že či to nepoplietli, danysovci a korčokovci boli syn a otec

katuskaaa29
15. nov 2011

@me aj ja som spokojna aj so sestrickami, a aj s Langovou, napriek tomu, ze niektore hovoria, ze nie je dobra, mne vyhovuje, a "kolko ludi tolko chuti" takze, takto beriem aj historky ohladom porodnikov v nemocnici v NZ

me
15. nov 2011

@katuskaaa29 - presne tak, každý vníma veci po svojom, každému je niekto iný sympatický, nedá sa to zaškatulkovať, niekto má vysoké nároky, niekto nie, je to všetko individuálne, teraz nemyslím sestričky u langovej ale celkovo pôrodnicu a personál

katuskaaa29
15. nov 2011

@me to s tebou suhlasim, ja tam tych lekarov nepoznam, ale o viacerych som pocula aj dobre a aj zle veci, ale kazda z nas to vnima inak, prave preto ani neidem vybavovat lekara k porodu bude tam ten co bude mat sluzbu a hotovo, ved kazdy z nich ma vzdelanie a aj prax, takze takto, ine by bolo, keby som chodila do poradne k takemu alebo takej, co aj v porodnici robi, ale takto, nie, len na zaklade toho, ze som pocula nieco nebudem odsudzovat ludi

me
15. nov 2011

@katuskaaa29 jasné , tak napr. ja ked som išla rodiť jedna sestrička odtiaľ mi povedala že smolárik je super, ale ja som si nikoho nevybavovala, nakoniec ma smolárik prijímal ale nerodila som uňho, bol sympatický, ale inak ho neviem posúdiť, a cca pred mesiacom - dvomi sa tu písalo že nie je bohviečo, že pochybil pri niečom - no tak teraz si vyber ??? je to fakt rôzne, ale želám všetkým nastavajúcim maminkám aby mali pri sebe nakoniec takého pôrodníka aby boli spokojné, lebo fakt je to veľmi ťažká ale zároveň krásna chvíla, tak aby ste mali pekné spomienky 🙂

katuskaaa29
15. nov 2011

@me ja si myslim, ze na zaciatku svojej kariery kazdy moze spravit nejake malicke chyby, a keby spravil taku velku chybu tak by uz tam davno nerobil, lebo by odtial asi musel odist,

viktoriahad
15. nov 2011

@gregina
ahojte
ja som bola u Havlasa na 4D a pýtala som sa ho na pôrod. No on už nerobí pôrody v nemocnici v NZ.
Som si na 100 percent istá, lebo som ho chcela k pôrodu.
Bohužial...

babula108
15. nov 2011

@viktoriahad no tak to ozaj bohužial takže už sa ho ani pýtať nemusím no čo už musí nás odrodiť niekto iný. ☹

gregina
15. nov 2011

@viktoriahad @gabuci Ahoj, mas pravdu poplietla som si mena je to ten danys. Ja mam z tych doktorov uz hotovy gulas. Zistujem si informacie aj o Bratislavskych porodniciach tak a mi to nejako domotalo
🙂

stvura
15. nov 2011

aj ja chodim k Langovej a az na tie priserne vone posledny rok som spokojna (sestricky som este nezazila namosurene)...velmi mi vyhovuje ze objednavaju presne na cas, lebo mam dve deti a nevedela by som tam cakat dve hodiny ako u daktorych lekarov.
@viktoriahad no nic, ved vyberies ineho...aj on uz mal kiksy mixy, ale to zrejme kazdy z nich (Langova preto tiez vraj nerodi). Dolezity je postoj mamicky k porodu, ochota spolupracovat a vsetko pojde ako po masle, neboj.
@gregina uz uvazujes i nad BA? Niekto chvali, iny tiez tvrdi ze tam je clovek len cislo, tak tiez si vyber...ale mozno tvoje dietatko bude prva Novozamcanka...xixi... 😉 🙂 v roku 2012!

pointka
15. nov 2011

@gregina ja som rodila v BA Ruzinov a nemala som jedinu vyhradu. Prostredie sa absolutne neda porovnat s NZ. Bola som minuly tyzden v NZ nemocnici a hroza ma oblievala z tych priestorov, tam proste zastal cas, pripadalo mi to tam skor ako v base nez v porodnici ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre