Pôrodnica Nové Zámky. Máte skúsenosti?

psyxooo
19. máj 2007

Nenasla som tu este totiz ziaden prispevok o tejto porodnici. Som z Nitry, ale kamosky ma odhovaraju od tunajsej porodnice, netecie zevraj tepla voda, a sestonedelie je v katastrofalnom stave, tak rozmyslam nad NZ.
Mate nejake skusenosti?

amelia9
21. sep 2007

stanka a dá sa povedať,že podobne je to aj s gynekológmi.Je to škoda,pretože pred 5 rokmi tam pracovali fakt dobrí lekári,všetko to poodchádzalo preč,dokonca že vraj aj posledný dobrý-Dr.Hlavatý,a teraz chodia vypomáhať už aj vonkajší-súkromní lekári,ktorí už prax s pôrodmi nemajú -vlasnte sa k tomu po pár rokoch musia vracať,a tí mladí tam pracujú možno rok-dva,nemajú atestácie a patričné skúsenosti.No,neviem,ja sa asi poobzerám niekde mimo.Mám z toho fakt strach za týchto podmienok ísť rodiť sem.

deina
22. sep 2007

Kila, nie, nezbila som ho. 🙂 Potom uz prisiel a bol celkom sympaticky (Korcok ml.).

mirell
22. sep 2007

Baby, to ozaj odišiel ešte aj Dr.Hlavatý? to je 100%? Korčok mladší ordinuje v Sturove, ale chodí do nemocnice odrodiť???neviete?

renika
22. sep 2007

Mirell áno. Korčok má ordináciu v Štúrove, ale má služby aj v nemocnici v NZ.

katika1
22. sep 2007

amelia, nemusíš mať strach.. doktori sú dobrí.. za celýčas ako som tam bola boli pri pôrodoch skúsení doktori - Stanko, Bezáková, Hlavatý, Renčková a podobne..a aj tí mladí sú dobrí..
Určite si nedovolia niečo pokašlať.

renika
22. sep 2007

Katika tak aspoń niekto napíše aj niečo pozitívne o nemocnici v NZ. Tie príspevky v poslednej dobe ma skôr desia 😖

Amelia ty si tehulka? Kedy máš termín?

mananka
22. sep 2007

😉 Ahojky,
jasné aj Hlavatý je stále v nemocnici v NZ. Len už má aj 3 krát týždenne ordináciu v Šuranoch,teda tri dni z týždňa. Je tam kde bol predtým doktor Sýkora,toho vraj dali pre zmenu do NZ do nemocky,ale chvalabohu len vraj na ultrazvuky a nie k pôrodom. To som si pre zmenu vydýchla ja... 😨
A náhodou neviete nejaké infošky o doktorovi Georeoghovi??? O ňom som tu ešte nepočula a tiež máva služby pri pôrodoch....
Pááá 😵

klaudi68
22. sep 2007

Mananka, o Georeoghovi som nepočula, že by chodil k porodom. Ale dr. Stanko, Havlas, Hlavatý a Korčok ml. chodia určite. Mávajú vraj 12-hodinové služby. No a potom sú tam doktori, čo pracujú priamo v nemocnici. Ja som sa už pre istotu informovala aký doktori chodia k porodom a vraj aj tí mladí sú dobrý. Tiež mám strach, pretože sa to už aj mne blíži, ale snáď bude všetko v poriadku 😉

mananka
22. sep 2007

😅 Klaudi držím palčeky...hádam sa nám podarí vystihnúť nejakého šikovného. A Karakánová tiež robí ešte pôrody???Aj o nej som počula už všelijaké historky...
No všimla som si,že sa to tam trošku omladilo...Kamarátka rodila u Kováčovej,to je taká mladučká doktorka a bola vraj veľmi milá celý pôrod. A hlavne aj šikovná. Mňa dnes strááášne bolia tie stehenné kĺby,kríže a stáááále nič...Už týždeň mi kde tu ide asi už tá hlienová zátka,je len žlto priesvitná a stále som tu. No ja už fakt neviem či to aj na mňa príde...Stále plno príznakov a nič sa nedeje.Ale budúci týždeň to istí,len sa to teraz strašne pomaličky vlečie.... 😕

amelia9
22. sep 2007

baby to čo píšem viem podľa toho,že môj manžel je lekárom v tejto nemocnici,takže informácie mám z prvej ruky.Nedovolila by som si len tak púšťať informácie nepravdivého charakteru a musíte uznať vidím do vecí,o ktorých vy/prepáčte/ nemáte ani šajnu,alebo vám zostávajú skryté.
doktor Hlavatý odišiel určite ,odišiel do ambulancie Dr.Sýkoru,ktorý prišiel namiesto neho.Dr.Hlavatý chodí len slúžiť do nemocnice.

KAtika mám strach,ver mi a viem prečo.A mám už aj jednu vlastnú skúsenosť.

Renika-aj ja som tehulka,termín mám v marci 2008
Mananka-Dr.-Sýkora nie je zadelený len k UZV,ale ako každý lekár je pridelený aj k pôrodom.A karakánová ak slúži je tiež pri pôrode.

klaudi68
22. sep 2007

Vieš Mananka, aj ja dúfam, že tam vystihneme dobrého doktora. O Kováčovej som aj ja počula, že je šikovná a aj Bezáková je vraj dobrá, však uvidíme. O Karakánovej som počula, že chodí len vtedy, keď je vela porodov a lekári nestíhajú, tak im vypomáha. Hovorila mi to jedna známa, jej syn chodí s mojim do školky. Tiež som o nej počula všeličo, ja osobne by som ju k porodu nechcela. Teraz pozerám, že ty si už po termíne. Ja mám ešte 4 týždne, ale príznaky už aj u mňa začínajú. Pravidelne mi tvrdne brucho a mávam už aj bolesti krížov aj v podbrušku. Mám aj taký žlto priesvitný výtok, alebo je to už plodová voda, neviem. Začalo mi to tento týždeň a už som to mala tri krát. Vo štvrtok idem do poradne, tak uvidím, čo mi povie doktor, bude mi už robiť CTG aj prietoky.
Tak ti držím palce, aby si to už mala čím skor za sebou a aby všetko dobre dopadlo. Potom podaj správy, ako to v porodnici vyzerá 😉

klaudi68
22. sep 2007

Amelia, tvoj manžel je lekárom priamo v porodnici? Pretože ja mám niektoré správy priamo z porodnice a podla toho to až také hrozné nieje ako píšeš.

renika
22. sep 2007

Amelia, vieš, nie je vôbec príjemné čítať takéto správy, keď o pár týždňov rodím v tejto nemocnici. Tým nám veľké sebavedomie, odhodlanie a dôveru nedodáš 😒 Ale na druhej strane, o ktorej pôrodnici sa píšu len samé pozitíva??? A keď ťa môžem poprosiť, napíš aj niečo pozitívne, aby som sa nebála a na niečo sa aj tešila 😅

mananka
22. sep 2007

😒No Amelia aj ja poprosím niečo pozitívne,lebo mám už normálne strach 😨 Klaudi správy podám hneď ako to bude možné...verím,že to už bude čoskoro.Keď neporodím do pondelka,v utorok nastupujem do nemocky,len neviem či mi to aj v ten deň vyvolajú...Vraj rozhodne primár,tak uvidíme..Ale nervozita ma už chytá,hlavne aj po týchto riadkoch čo tu čítam o Novozámockej pôrodnici 😨
Bambuľke v brušku dohováram aby sa mi na svet vypýtala sama už celý deň,nech to nemusí ísť umelo,ale zatiaľ ma nepočúva... 😢

klaudi68
22. sep 2007

Renika a Mananka, nedajte sa zastrašiť takýmito príspevkami, ako tu napísala Amelia. Čo o nej vieme? Nič! Radšej si prečítajte príspevky čerstvých mamičiek, ktoré nedávno rodili a pravidelne sem prispievajú ako napr. Katika a Adus, tie si porodnicu chválili. Ja som sa pýtala známej, ktorá pracuje priamo v porodnici a ona mi povedala, že sa nemám ničoho báť. Sú tam síce mladí doktori čo majú menej skúseností, ale vždy tam s nimi slúži starší, skúsenejší lekár a ten musí na nich dohliadať.

amelia9
22. sep 2007

klaudi,ja teda neviem-mám ti napísať životopis,aby si niečo o mne vedela?
Alebo ako si to predstavuješ?
Nechcela som nikomu nahnať strach,ani zastrašovať-len hovorím o situácii /ktorá sa týka celej nemocnice/,ktorú skoro každý deń počúvam doma.
Viem,že sú tam fajn sestry,a o ostatnom teda nebudem pokračovať.
Ja som v tej istej situácii ako vy a tiež sa rozhodujem ako ďalej.Ospravedlňujem sa,naozaj som žiadnej z vás nechcela skaziť posledné dni tehotenstva.Prajem všetko dobré,veľa šťastia.

stanka9
22. sep 2007

klaudi,nechcem sa zastávať amelie,ale ja mám obdobné referencie .
čo sú to správy priamo z pôrodnice aké máš ty?
Kto ti dnes povie pravdu ? Ja som chcela rodiť epidurálkou a len sesternica,ktorá pracuje na OAIM,mi povedala aby som nebláznila,že to tam skoro nikto nevie robiť.Myslíš,že by to povedala aj tebe takto otvorene? Ľudia sa dnes boja a tak radšej klamú.
Ja viem,že skutočnosť,najmä ak je zlá,alebo nám nevyhovuje sa ťažko počúva,ale...

deina
23. sep 2007

Amelia, ja by som zase bola rada, kebyze pises konkretne - co je zle, ktory lekar je zly, coho sa vystrihat a preco mas strach, z coho? Vyviedol niektory z tych lekarov nieco, coho sa treba obavat?

klaudi68
23. sep 2007

Amelia, ja nepotrebujem tvoj životopis, myslela som tým to, že sa sem v jeden deň zaregistruješ a hneď sem hodíš ten zastrašujúci príspevok. Vieš, ja skor uverím tým mamičkám, ktoré teraz nedávno rodili a pravidelne sem prispievajú a podla nich to tam nieje také zlé. A možeš mi teda povedať, že ktorá porodnica je na Slovensku 100 percentná? Kde sa ešte nikdy nič nestalo a ani sa nestane? Ja to beriem skor tak, že ak sa má pri porode niečo stať, tak sa može stať aj vtedy ak by ťa mal odrodiť najvačší odborník na svete. A práve preto si myslím, že svojimi príspevkami tu len strašíš. Vieš, tieto články čítajú aj budúce prvorodičky, ktoré ešte s porodom nemajú žiadne skúsenosti a pre ne to nieje nič príjemné, čítať takéto správy. Ja som v tejto porodnici už 2x rodila a nemožem na ňu povedať zlého slova. Personál tam bol výborný, lekári aj sestričky si svoju prácu odviedli dobre a zodpovedne! Keď sa tebe táto porodnica nepozdáva, tak si vyber inú, nikto ťa predsa nenúti, aby si tu rodila. Preto tu prosím ťa nestraš, práve naopak, ak vieš niečo konkrétne tak to sem napíš, veď toto fórum je nato, aby sme si tu pomáhali a nie jedna druhú strašili.
A pre Stanku by som napísala to isté.

mirell
23. sep 2007

Klaudi, máš uplnu pravdu, ja som sa tiež normálne začala báť.......mne sa už aj o porode snívalo, už sa to poriadne blíži..jujuuj

klaudi68
23. sep 2007

Mirell, už sa nám to veru blíži, ja mám síce termím až o také 3-4 týždne, ale mám pocit, že to bude skor. Keď sa moja maličká poponáhla, možno sa tam ešte aj stretneme 😀 Tak sa zatial drž a neboj sa, mysli na to, že už čoskoro budeš mať synčeka pri sebe 😵

amelia9
23. sep 2007

klaudi,klaudi
rozprávaš si svoje a pritom ja som sa už ospravedlnila a vysvetlila,že nechcem nikoho zastrašovať len povedať svoj názor-o čom viem.
Ak by som chcela strašiť (čo teda nemám v úmysle) tak by som použila iný štýl.Ale prečo by som to robila ? Mňa čaká tiež prvý pôrod (mám tiež strach,neistotu)teda ty si na tom ešte lepšie pretože už máš skúsenosti s predchádzajúcimi pôrodmi a dokonca máš aj dobré skúsenosti s touto nemocnicou.Tak potom prečo sa tresuješ?
Ktorá nemocnica ja na slovensku 100% ? ,neviem ani to netvrdím.všade sa najde niečo.Ja som si dovolila povedať svoj názor na to,o čom viem.O ostatných rozprávať nebudem,keďže neviem aké to tam je.
Ale máš pravdu v tom,že ja som sa rozhodla pre inú pôrodnicu.
Napísať niečo konkrétne ?....pravdepodobne to nemá zmysel,tak ako tieto dohadovania....pokračovali by ďalej a čas je vzácny.

mananka
24. sep 2007

😅 Tak babulky,vrátila som sa od doktora,mám papiere do nemocnice. Zajtra nastupujem na príjem a tipujem v stredu,najneskôr vo štvrtok by som mala porodiť... No hádam mi to už vyvolajú v stredu ak sa to samé nepustí...Už ma chytá mierna nervozita 😕 Musím veriť že to dobre dopadne...
Keď dorazíme s pôrodnice domov, dám určite vedieť čo a ako...
Majte sa zatiaľ krásne 😵

klaudi68
24. sep 2007

Ahoj Mananka, tak čoskoro to už budeš mať za sebou 😵 Ej, ale ti závidím, tiež by som už išla. Tak ti držím palce, aby si mala lahký porod, neboj sa, všetko dobre dopadne a najneskor vo štvrtok už budeš mať babulku pri sebe 🙂 No a potom daj vedieť ako bolo.
Maj sa pekne a ešte raz držím palce 🙂

renika
24. sep 2007

Mananka silno silno držím palce. mmmmm, ten pocit, že tento týždeň na 100% budeš držať v náručí svoju Simonku 😵 Budeme určite netrpezlivo čakať na tvoj príspevok po návrate z pôrodnice, tak na nás potom nezabudni, aj keď ťa kočky určite zamestnajú až až. Drž sa 😉

mananka
24. sep 2007

🙂 Jaj kočky ste zlaté,,,ešte som tu rýchlo nakukla a utekám sa osprchovať a nachystať na zajtra...No asi toho moc dnes nenaspím 😖 Dobalila som si tašku a má asi 100kíl.Ale vraj treba zobrať všetko,keďže tam už nič nedávajú... Držkajte sa,opatrujte bábätká v brušku....
Po návrate sa na 100% ozvem... 😅

deina
25. sep 2007

Drzim palce, mananka, nech uz mas Simonku pri sebe a bez problemov. 😵

mirell
4. okt 2007

ahojte babulienky, tak ja som už vyše týždna čerstvá mamička!!!! 😀 🙂 náš synček sa narodil 26.09.2007, v NZ, takže sme sa poponáhlali , ale veľmi sa teším že to mám za sebou. Inak personál ok, aj lekári, ja som vychytila Dr. Kováčovú, je ozaj veľmi milá, a šikovná , len to najlepšie viem o nej povedat. takže sa nebojte, všetky to zvládnete!!!!!držte sa, držím vam palce!

klaudi68
4. okt 2007

Ahoj Mirell, gratulujem ti k synčekovi. Jaj, ako ti je dobre, máš to už za sebou. A aký si mala porod? Ja som bola v utorok večer na pohotovosti, lebo mi v kuse tvrdne brucho a necítila som pohyby malej, ale zatial je všetko v poriadku. Bola tam dr.Kováčová a ako píšeš, je naozaj velmi milá. Dnes som mala poradňu, no tento týždeň to vraj ešte na porod nevyzerá. Už by som to tiež mala najradšej za sebou.
Tak ti ešte raz gratulujem a nech ste s maličkým šťastný a zdravý.

deina
4. okt 2007

Mirell, gratulujem! 😵 Som rada, ze sa mas dobre a malicky tiez.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre