Pôrodnica Nové Zámky. Máte skúsenosti?

psyxooo
19. máj 2007

Nenasla som tu este totiz ziaden prispevok o tejto porodnici. Som z Nitry, ale kamosky ma odhovaraju od tunajsej porodnice, netecie zevraj tepla voda, a sestonedelie je v katastrofalnom stave, tak rozmyslam nad NZ.
Mate nejake skusenosti?

pistinka2
7. nov 2013

Ahojte, moja otazka bude taka, no, osemetna, ale aka je teraz priblizne taxa za porod pre osetrujuceho lekara. Samzrjeme, kludne piste do sukromky na mail. Vdaka

dari226
10. nov 2013

Ahojte baby .vedeli by ste poradit ?ktoreho lekara odporucate aktualne k porodu?

kamila68
13. nov 2013

@dari226 skus Dr. Uharčeka chodí do pôrodnice 2x do týždňa

dari226
13. nov 2013

@kamila68 dakujem

botega
18. nov 2013

baby, mam niekolko otazok, ak by ste mi vedeli odpovedat, bolo by super
1. ako je to s tou epiduralkou?daju nedaju?
2. otecko moze byt pri porode, vsakze, ale treba to nejak dopredu hlasit alebo ako to funguje v praxi? 🙂
3. nadstandard izby... treba zase dopredu objednat?komu hlasit atd?
pripadne ak mate nejaky tipy a rady, sme s nimi. DAKUJEM!!! 🙂

pistinka2
18. nov 2013

@dari226 Halmesovu

janesa1984
20. nov 2013

@botega odpoviem čo viem.
1. nedajú
2. môže ale až na finálne tlačenie, treba zaplatiť
3. nedá sa dopredu objednať. Prídeš je volná ideš, nie je volná ideš na normálnu izbu

zuzin78
20. nov 2013

@dari226 ahoj ja som mala Renckovu a Stanka su to uzasny lekari 🙂

zuzin78
20. nov 2013

@botega
Epiduralku ti v NZ nedaju

zuzin78
20. nov 2013

@leona45 je to supre doktor a aj Rencikova

leona45
20. nov 2013

@zuzin78 Dakujem za info, teraz som presla k nemu, lebo sa nam nedari babo. A pocula som, ze on sa vyzna v tejto problematike.Tak dufam, ze nam vie pomoct.

botega
21. nov 2013

@janesa1984 aj ked nie moc dobre spravy, ale dakujem 🙂

zuzin78
21. nov 2013

@leona45 drzim palceky. ja som u neho rodila 😉

moon1979
21. nov 2013

@tehulka_mk jednoducho sa vyjadri, že máš panický strach rodiť prirodzene a v záujme ochrany zdravia tvojho a dieťaťa žiadaš o ukončenie tehotenstva sekciou ... žena, ktorá nespolupracuje ťažko porodí bez komplikácií spontánne ... psychický blok je kontraindikáciou na prirodzený pôrod ...

tinaa78
25. nov 2013

@leona45 pomohol už viacerým aj v tejto oblasti...

zzuzulinka
25. nov 2013

@dari226 Ak ti mozem poradit Halmesova je velmi dobra..ja som mala Uharceka, ale mala som sekciu. rana velmi pekna, nezasiva ale dava svorky a nemam po nich ani stopy...

dari226
25. nov 2013

@zzuzulinka dakujem

zzuzulinka
1. dec 2013

@mishell23 Ahoj, no ako sa mas, neviem ci si pamatas, davnejsie sme si pisali..vidim, ze teraz ty mas uz len krocik k malemu batozku..my uz mame 3 mesiace, rastieme ako z vody..a bude to nakoniec dievcatko ako si spominala?

mishell23
1. dec 2013

@zzuzulinka
Ahoj 🙂 gratulujem k syncekovi 😉 vsetko v poriadku?
Veru nam sa to nezadrzatelne krati a kazdu chvilu to moze prist ale velmi aa tesim 🙂 a ano nakoniec je to predsa dievcatko- Mia .. Len dufam ze nas neprekvapi ze cely cas schovavala pindura 😀
U koho a ako si rodila ak smiem vediet? Kludne napis ip 😉

snehulienka99
2. dec 2013

som prekvapená, aké pozitívne ohlasy sú v poslednej dobe na NZ pôrodnicu podľa toho čo tu čítam. A to aj preto, že dobrá známa tam rodila pred dvoma mesiacmi a veľmi si sťažovala na jednu konkrétnu osobu.. meno vám nepoviem, nezapamatala som si ho... ževraj vôbec nič nevedela, nakonies privolali iného lekára a ten jej povedal, čo má robiť a ešte k tomu hodil poznámku "dúfam, že aspoň to zvládnete"!.. proste všetko do čoho sa pustila pokazila..

gabuci
8. dec 2013

@snehulienka99 no neviem o koho mohlo ísť,ale je to niečo neuveriteľne.Takú debatu rovno pred pacientom viesť....potom ako má pacient dôverovať lekárom,cítiť sa v bezpečí...atd.
Moja príbuzná teraz v piatok večer rodila(6.dec),všetko v poriadku,v pohode....rodila so sekciou.

adri27
8. dec 2013

Ahojte, chcem sa len spýtať mamičiek, ktoré v poslednej dobe rodili v NZ ako je to so sekciami, kto je vôbec z tých lekárov ktorí tam teraz sú oprávnený ich vykonávať? Ja som od kamarátky, ktorá rodila v septembri dostala informáciu, že sekcie robí len primár Matuška a Dr. Koprdová. Ale snáď na dvoch ľuďoch nemôže byť postavené celé oddelenie. Pýtam sa preto, lebo tiež ma čaká sekcia ale po takejto informácii neviem či zvoliť práve novozámockú pôrodnicu. Ak máte niekto aktuálne informácie budem rada.

gabuci
8. dec 2013

@adri27 vyššie som to tu písala,že moja príbuzná na Mikuláša rodila so sekciou.Rodila tiež u doktorky Koprdovej.

marian86
9. dec 2013

@botega co ja viem epiduralku nedaju, priatel od zaciatku mote tam byt stebou,priplatom 10 eur, a na izbu treba nahlasit vopred to ze komu neviem ale treba tam ist a optat osobne

zuzana2580
9. dec 2013

@adri27 ja som rodila v auguste sekciou u Dr. Halmešovej,ona je aj moja gynekologička 🙂

zdstar
9. dec 2013

@adri27 ahoj, ja som mala sekciu 2.11. a robil mi ju doktor Amr..

zzuzulinka
26. dec 2013

@mishell23 Ahoooj, tak najprv vam gratulujem k malinkej a prajem vam pekne sviatky a stastny novy rok..ako si to zvladla? mala si klasicky porod? u koho si rodila? vsetko je v poriadku?

moon1979
26. dec 2013

@adri27 treba si zistiť, kolko z nich má atestáciu na gynekologiu ...

mishell23
27. dec 2013

@zzuzulinka dakujeme velmi pekne 🙂
Podobne este pekne medzisviatkky 🙂
No co sa tyka porodu- musela som ist na vyvolavacku lebo malej sa nechcelo ani 5 dni po termine 😀 nakoniec nezabrala ani vyvolavacka do ritky tak ma napojili na infuzku a konecne sa mi rozbehli kontrakcie, tak som mali ,,vyprdla" za 4 hodiny od prvych kontrakcii. Isla teda prirodzenou cestou a napriek tomu he 3900g tak som to myslim dala dobre. Rodila som u Halmesovej a porodnu asistentku som mala Zuzku Haris. Tymto ich obe strasne chvalim. . Dvaja anjeli. Aj vdaka nim som lezala na koze a pri siti som rozmyslala ze si nikdy nepoviem ze to bol moj posledny porod. Pre mna to bol najsilnejsi a najuzasnejsi zazitok v zivote. Manzel mi bol obrovskou oporou - nemusel ani nic hovorit 🙂 aj ked v zivote nezabudnem ako v najsilnejsej kontrakcii sa nahol nado mna hladkal ma po hlave a zasepkal mi ze je na mna hrdy a ze som nadherna. Ten pocit sa ani neda opisat. No a ked mi pri poslednom tlaceni povedala dr aby som otvorila oci a pozrela sa- a uvidela som malu medzi svojimi stehnami aj som zabudla znova tlacit. A hned som plakala. Bola taka krasna! Milovala som ju uz davno ked bola v brusku ale potom este viac 🙂
Co sa tyka sestonedelia- k tomu sa radsej nevyjadrujem- sestricky boli mile aj menej mile. Ale bohuzial... Hlavne mi to tam nerobilo dobre na psychiku ked mi malu zacali dokrmovat lebo vraj moje mlieko nestaci. Podotykan ze od kedy sme doma jej ,,zrazu" staci a plne sa dojcime 🙂
Takze tolko moja skusenost s porodnicou v NZ.
Jednoznacne spokojnost. Odhliadnuc od nejakych malickosti. Ale 100% to nemoze byt nikde 🙂

zzuzulinka
28. dec 2013

@mishell23 Nooo super potom a mala sa za kolko narodila..a nemusela si ist skor do nemocnice kd si este prenasala? a doktorku si mala dohodnutu ci akurat mala sluzbu..tu asistentku nepoznam neviem..ja som bola na oddeleni spokojna nemozem nic povedat...aj mne maleho prikrmovali potom uz nechcel ani moje mliecko, takze som ani vela nekojila..a kedy sa vlastne mala narodila? nam sa maly narodil zase tyzden pred terminom..tak to leti ved uz budeme mat 4mesiace...a ake mate noci, dobre spinka mala?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre