Pôrodnica Nové Zámky. Máte skúsenosti?

psyxooo
19. máj 2007

Nenasla som tu este totiz ziaden prispevok o tejto porodnici. Som z Nitry, ale kamosky ma odhovaraju od tunajsej porodnice, netecie zevraj tepla voda, a sestonedelie je v katastrofalnom stave, tak rozmyslam nad NZ.
Mate nejake skusenosti?

monigue333
9. máj 2011

Ahojte, no tak sa pridam, ja mam termin tiez na 21.-22. jún, tak uvidíme, ako to vyjde a hlavne, že kedy 🙂 Ja sa trochu obávam neosobného prístupu zo strany personálu typu "nerobte z toho vedu, veď to tu už zvládli tisícky žien a vy ste len ďalšia v poradí..." Skúsenosť mám z nemocničného personálu len s dr. Havlasom, ale musím povedať, že veľmi pozitívnu, skutočne na mňa ľudsky a odborne zapôsobil - asi by som bola rada, keby som ho aj "vychytala" k pôrodu 🙂 Nemá niekto informáciu o tom, ako vnímajú aplikáciu dianatalu v novozámockej nemocnici (či s tým majú skúsenosti a či to akceptujú)? Tiež by ma zaujímalo, ako je to v NZ s tým kupovaným klystírom (YAL) - či to akceptujú, ako sa k tomu stavajú a či sú teda ochotný to aplikovať?
ďakujem, tak sa možno niektoré aj vidíme, veľa šťastia

desszi
9. máj 2011

@monigue333 ja som sice rodila pred vyse rokom, ale nemyslim si, ze personal je neosobny. Ja som mala vcelku pozitivnu skusenost, aj ked, dve-tri sestricky boli skutocne stekave 😠 , ale to sa najde vsade. Yal si mozes kludne zobrat, ak chces ten, v pohode ti ho aplikuju. Ja som ho mala, ale nakoniec som sa rozhodla pre klasicky klystir. Ohlasne dianatalu ti neviem nic povedat.

monigue333
9. máj 2011

@desszi ˇˇdakujem za odpoveď - môžem sa spýtať, prečo si sa rozhodla pre klasicky klystir - su k tomu nejake objektivne dovody, lebo mne porod.asistentka na priprave odporucala prave tento YAL? ďakujem

martina786
9. máj 2011

@monigue333 ja som sa pýtala na Dianatal a ževraj s tým nemajú problém a aplikujú ti ho, samozrejme pokiaľ sa stíha a nie sú žiadne komplikácie. Aj ja ho mám zakúpený a ak sa bude dať tak by som ho rada využila, len to treba povedať hneď pri príjme sestre aby to bolo poznačené a vedeli o tom a aby sa mohol v správne fázy aplikovať. Držím palce

desszi
9. máj 2011

@monigue333 mne povedali v porodnici, ze klasicky klystir napomoze otvaraniu, ci je to pravda, neviem posudit 🙂

me
10. máj 2011

@monigue333 - tak ja som rodila pred 7 m druhý x a bola som prekvapená lebo klystír mi nedali, tí mladí / mna prijímal smolarik / si ho vraj neprajú, ale moja skúsenosť je, že s klystírom sa rodí lepšie - prvý pôrod som mala s klystírom / teda lepší pocit som mala a aj potom po pôrode som mala 3 dni pokoj ked mi dali klystír a teraz pri druhom som nemala a už druhý den som bola nafúknutá a rana ma ťahala a večer som už musela isť na wc s hrôzou v očiach 🙂

katuskad
10. máj 2011

@desszi
@monigue333 hm, zaujímavé, ja ked som rodila pred 3 rokmi, tak som využila ten YAL a je pravda, že som sa veľmi pomaly otvárala, že by som teraz skúsila radšej ten klistír?

nika251
10. máj 2011

@desszi Ahojte. Ja mozem potvrdit, ze klystir otvaraniu urcite v niektorych pripadoch pomoct moze. Ja som prisla pri druhom na oddelenie s tvrdnutim- len som jemne bez problemov predychavala. Povedali, ze kontry to nie su.Chceli ma poslat domov, ale bola som otvorena ,,uz,, na 4cm. Tak mi dali pol klystiru, a sup do sprch. Ze to bude na druhy den az dakedy doobeda. No bola som v sprche asi 10 minut, a v pode. Prisla som na salu, nic, odrazu ma to skrutilo, chcela som sadnut na stolicku, ale hucali po mne ze musim opacne akoi som si sadla, tak som sa obratila, ruplo to, vytiekla voda a uz som aj rodila. Na porodnu lavicu ma sestra s MM doslova prehodili a maly bol uz aj vonku.Dr. prisiel len aby hochytil. Cely porod mam pisany ako 6 minutovy 😀 . Sili ma cca 20 minut. A vraj to bolo tym klystirom.

nika251
10. máj 2011

@desszi Ahojte. Ja mozem potvrdit, ze klystir otvaraniu urcite v niektorych pripadoch pomoct moze. Ja som prisla pri druhom na oddelenie s tvrdnutim- len som jemne bez problemov predychavala. Povedali, ze kontry to nie su.Chceli ma poslat domov, ale bola som otvorena ,,uz,, na 4cm. Tak mi dali pol klystiru, a sup do sprch. Ze to bude na druhy den az dakedy doobeda. No bola som v sprche asi 10 minut, a v pode. Prisla som na salu, nic, odrazu ma to skrutilo, chcela som sadnut na stolicku, ale hucali po mne ze musim opacne akoi som si sadla, tak som sa obratila, ruplo to, vytiekla voda a uz som aj rodila. Na porodnu lavicu ma sestra s MM doslova prehodili a maly bol uz aj vonku.Dr. prisiel len aby hochytil. Cely porod mam pisany ako 6 minutovy 😀 . Sili ma cca 20 minut. A vraj to bolo tym klystirom.

stvura
10. máj 2011

@katuskad no ja som si doniesla Yal, sestricka mi ho zaviedla a rodila som po velmi kratkej prechadzke na chodbe...ale aj prve som hned odrodila po klystire. Ano, je to tak, je to napisane na klystire, ze urychluje otvaranie...

katuskad
10. máj 2011

@stvura dakujem, no tak asi skúsim ten klistír 😅

monigue333
10. máj 2011

ďakujem baby za trefné informácie...nam hovorila asistentka na psychofyzickej priprave, ze tento YAL (klystir z lekarne) je lepsi z hladiska samozrejme objemu (neporovnatelne mensi), ako aj z hladiska vycistenia - pokladala ho za ucinnejsi - dokladnejsie vycisti. Ale asi sa necham inspirovat od skusenejsich, v podstate jedno aj druhé je klystir - ide len o formu...

sonelka
11. máj 2011

@monigue333 ahoj, ja som rodila pred 8 mesiacmi, v taške s dianatalom, ktorý mi nedali. na príjme som upozornila sestričku, že ho mám, aj som jej ho ukázala, a anič. a potom už bolo neskoro, ked som ho vyťahovala. a 100 € v p*ci 😠 no nevadí, chcem druhé bábo, možno ho využijem, len sa musíme poponáhlať. 😀 😀 minimálna trvanlivosť nás bude tlačiť 😀 😀

katy1986
12. máj 2011

Ahojte dievčatá,
chcem sa Vás opýtať, či náhodou neviete, či v nz je možné odobratie pupočníkovej krvi - respektíve jej darovanie. Lebo môj dr. mi hovoril, že si neni istý, ale že asi v nz sa to nedá.....neviete o tom niečo náhodou?

me
12. máj 2011

@katy1986 - dá sa, pri príjme sa sestrička na to spýta, či máte záujem o odobratie, ale radšej by som sa spýtala predtým či netreba niečo ešte k tomu doložiť, prípadne si to vopred "objednať"

katy1986
12. máj 2011

@me ďakujem ti pekne 🙂

tinusss87
12. máj 2011

@katy1986 ahoj, mne moja doktorka hovorila, ze da sa to v nz, ale je k tomu potrebnych vela vysetreni (este viac, ako ked si chces dat uskladnit pre seba) a ze tie kriteria na darovanie su velmi vysoke, a preto malo komu odoberu do verejneho registra...

katy1986
12. máj 2011

@tinusss87 ahoj, no tie kritériá sú bohovské, už som si ich preštudovala (môj dr. zas povedal, že keď sa dá darovať, tak stačí, ak mu to poviem len.....najlepšie bude ak sa poinformujem priamo v nemocnici potom 🙂 ......akože ja tie kritériá chápem, ale že prečo musí mať bábatko pri narodení viac ako 4000 g, to nechápem 😕 no uvidíme ako sa to vyvinie....každopádne ti ďakujem za odpoved 🙂

martina786
19. máj 2011

Ahojte, má niektorá z vás čerstvú skúsenosť s cisárskym v NZ? Robia ho v celkovej anestézii alebo v lokálnej? Mne moja doktorka zo zdravotných dôvodov plánuje cisársky, takže pravdepodobnosť spontánneho pôrodu je mizivá. ďakujem za odpovede

me
19. máj 2011

@martina786 - nemám osobnú skúsenosť, ale dve kamošky rodili pred pár mesiacmi cisárskym a nedávali im na výber, proste ich uspali, tak neviem, možno na tvoju žiadosť spravia lokálne a potom ešte ked to vyžaduje zdravotný stav - že ťa nemôžu uspať ako napr. velmi vysoký tlak

silvuska267
19. máj 2011

Ahojte,chcem sa spytat ako je to s planovaným cisárskym v NZ??mali ste presný dátum porodu??Jamám nastúpiť do nemocnice 30.5.a neviem ako to bude pokračovať 😒 😒 .Inak termín mám až 9.6. Ďakujem za odpovede 🙂 🙂 🙂

martina786
19. máj 2011

@me ďakujem za postrech, mne je to v podstate jedno ako to urobia, len nech je všetko v poriadku a neviem či je to pravda, ale že po lokálnej sa až 24 hod. nemôžeš hýbať a po celkovej narkóze môžeš po 3 hodinách

martina786
19. máj 2011

@silvuska267 no ja mám termín 14.06, ja mám nastúpiť do nemocnice 06.06 a do troch dní že bude malá na svete. Lebo že plánované cisárske sa robia medzi 38 a 39 týždňom tehot. Robia vyšetrenia, sledujú CTG, RI dajú vyvolávačku či sa začnú kontrakcie a potom že ide cisársky, tak nejak by to malo byť ale ako to bude to uvidím až tam. Držím ti palčeky a nech ti všetko dobre dopadne.

me
19. máj 2011

@martina786 to je asi jedno, tie čo rodili so mnou ten istý den ale cisársky / uspali ich / sa den určite nepohli, aj bábo sa dáva až na 2-3 den podla stavu matky

moon1979
19. máj 2011

@martina786
co si predstavujes pod pojmom "hybat sa" ? garantujem ti, ze je uplne jedno ci budes v celkovej narkoze alebo lokalnej, je to kazdopadne riadny operacny zakrok. Ja som robila vsetko preto, aby som sa ani nepohla, pretoze bolesti boli dost krute a zmiernili sa, az ked zacali ucinkovat lieky. Prvych 24 hodin budes velmi vela spat, takze sa zbytocne nestresuj. Babo ti aj tak donesu ukazat az na druhy den a dostanes ho k sebe az na treti den. Prvykrat sa budes musiet postavit 24 hodin po zakroku, pridu sestricky a bez pardonu sa budes musiet posadit a potom prejst par krokov ... Ale neboj, za tu bolest dostanes ten najkrajsi dar na svete 🙂

martina786
19. máj 2011

@moon1979 bolesti sa vobec neobavam tym vsetkym cim som si uz ja presla mna uz malo co prekvapi, my sme prisli o synceka, my uz zvladneme vsetko, to ti garantujem ja, viem co je to bolest, ale nech bude teraz akakolvek, nebude tak boliet lebo budem mat nase zlaticko a preto urobim cokolvek, pre mna by ma mohli postavit uz aj skor, len nech mam malinku potom cim skor pri sebe, nic ine ma tak nevspruzi. Kazdy mame iny prach citlivosti, to je tiez pravda.

me
20. máj 2011

@martina786 - držím palce nech je všetko OK, inak sranda voláš sa rovnako ako ja a tvoj mm rovnako ako môj 🙂 😉

moon1979
20. máj 2011

@martina786 tiez toho znesiem vela a nie som padavka, no u mna boli aj zdravotne komplikacie tak mozno preto aj silnejsie bolesti nez mali ine mamicky, ale urcite nic tak nedokaze boliet ako strata dietata ... :(
zelam ti rychly bezproblemovy porod, co najmenej bolesti a krasne zdrave babatko 🙂

mamuli
20. máj 2011

V marci mi NZ nemocnici odoberali pri pôrode pupočníkovú krv, dnes mi prišlo z Ceptry, že je nepoužiteľná - lebo je kontaminovaná baktériami - som z toho uplne rozčarovana, neviem čo si mam o tom myslieť, kedy sa kontaminovala - na porodnej sále?.... Chcela som mať istotu, keby sa niečo dieťatku stalo a teraz nemam nič, som z toho strašne smutá. Toto pišem pre mamičky, ktore planuju odber pupočníkovej krvi - my sme sa dlho rozhodovali a predsa to nevyšlo, takže aj toto sa stáva....

martina786
21. máj 2011

@moon1979 velmi pekne Ti dakujem a istotne som nechcela predchadzajucim prispevkom vyjadrit ze si padavka. Nik nevie ako to druheho boli. to mas pravdu, ta bolest je velmi velka a hlavne ked vies ze sa skonci porod a ty nebudes pocut plac dietatka ani ... ani nic....

moon1979
21. máj 2011

@martina786
nepochopila som to tak neboj 🙂 sustred sa teraz na drobceka, ktoreho nosis pod srdcom a vsetku energiu sustred na neho, vsetko dobre dopadne 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre