Pôrodnica Nové Zámky. Máte skúsenosti?

psyxooo
19. máj 2007

Nenasla som tu este totiz ziaden prispevok o tejto porodnici. Som z Nitry, ale kamosky ma odhovaraju od tunajsej porodnice, netecie zevraj tepla voda, a sestonedelie je v katastrofalnom stave, tak rozmyslam nad NZ.
Mate nejake skusenosti?

me
24. jún 2011

@monigue333 chúďa moje, s preplnenými prsiami a tou ich "zázračnou" lampou mám svoje skúsenosti, jaj veru nič moc, držte sa,

monigue333
24. jún 2011

@me ďakujem, už je to celkom fajn, lebo konečne si dokážem odsávať s odsávačkou, čo sme tam skúšali a nešlo to - majú tam jednu avenťácku - ale nejako mi to nešlo s ňou a potom doma s mojou avenťáckou sa to podarilo a ide to - takže obrovská pomoc a úľava... Inak mi tam strašne pomohla jedna sestrička, keď som musela chodiť každé tri hodiny na solux a pomáhala mi vytláčať mlieko, čo bolo spočiatku nesmierne bolestivé, ale zachránila ma od zápalu prsníka, za čo som jej nesmierne vďačná...

me
25. jún 2011

@monigue333 - mám podobnú skúsenosť, tiež sa nadomnou zlutovala jedna sestrička a pomohla mi - teda vlastne dve - detské / jedna s drdolom a okuliarmi a druhá taká mladšia s kratšími vlasmi, prsia som mala ako kamene a odsávačka nepomáhala, celý deň som to rozmasírovala a nahrievala a sprchovala - no hrôza, s týmto som ja mala problém pri prvom i pri druhom - nenormálne naliatie, ale všetko prekonáme ved sme ženy 🙂 😉

martina786
25. jún 2011

@me ahoj, ano bambulka nasa Michaelka je už na svete narodila sa 19.06 o 21:30 3170/49 a uz sme aj od vcera doma, takze uz je uplne super. papenkame, mamka ma mliecka dost, spinunkame a plnime plienocky

me
25. jún 2011

@martina786 - super, gratulujeme a veľa veľa zdravia a nech je všetko OK 🙂

martina786
25. jún 2011

@me veľmi pekne ďakujeme

martina786
25. jún 2011

no moja skusenost s porodnicou v NZ je kladna, personal bol mili v ramci moznosti, nemoze clovek od kazdeho cakat ze bude ako med ale ja sa nemozem stazovat. na sesto je vela sestier a kazda je ina ale s kazdou ak najdes sposob komunikacie tak sa da. Je pravda z niektore boli ochotnejsie a viac vedeli pomoct a niektore len sucho odvrkli a nechali ta tak. Detske sestricky su tiez fajn, dalo sa s nimi, ale stale plati, nepytas sa nevies, maloktora ti povie nieco sama od seba alebo nieco navyse, takze pytat sa pytat sa.

katuska2323
27. jún 2011

@sonelka mojko, pises blbosti ty... moja kamoska je gynekologicka v univerzitnej nemocnici a zasmiala sa nad tymito hlupostami , ktore pises injekciu si dostala hned ako si babetko porodila - vola sa to aktivne vedenie 3 tej doby porodnej takze pssst, si laik.

katuska2323
27. jún 2011

@delilah1 moja zlata kto ti po porode urobi tu rezonanciu ??? zeby s tebou utekali na vysetrenie hned so saly? Ja tu nikoho neosocujem , len sa neviem pozerat na tieto blbosti, ktore tu niektore pisu, kazda by sa mala tesit , ze to ma za sebou a , ze dieta je v poriadku, nikto do nas nevidi ani ti dopredu nepredpovie ako bude porod prebiehat.

vanilashot
28. jún 2011

Ahojte baby. Nás tiež čochvíľa čaká pôrod, už sa neviem dočkať. Zatiaľ to vyzerá na cisársky, nakoľko je bambuľka otočená KP. Uvidíme, či sa stihne otočiť do pôrodu. Prosím vás, čo všetko ste si brali so sebou??? Mám s tým ako prvorodička trošku problém - nechcem nabaliť plno zbytočností. Body ste brali len na dlhý rukáv??? ďakujem za odpoveď 🙂 pekný deň

delilah1
28. jún 2011

@katuska2323 fiha už ani neviem na aký príspevok si mi reagovala ale nevadí....
ja to mám za sebou a ako som už viackrát písala klop klop všetko prebehlo OK a sme šťastní - prešťastní rodičia 🙂 🙂 🙂

sonelka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
delilah1
29. jún 2011

@sonelka 😀 😀 😀 jaaaj už viem 😀

monigue333
30. jún 2011

@vanilashot ahoj, no nám úplne stačili body na krátky rukáv a príp. si zober nejaký svetrík, ale na izbe bolo totálne teplo, ešte keď chodili merať teplotu, tak naše malé mali pozvyšované teploty kvoli tomu - ak by bolo treba priobliecť, prehodíš plienku cez nožičky a inak je malé aj tak v perinke, takže zima mu nemôže byť. Niekde som čítala, že dieťa má byť oblečené ako my, príp + 1 vrstva navyše - to mi pripadá celkom funkčná rada 🙂 , takže naozaj ich netreba prehrievať 🙂 nezabudni na čiapočku nejakú tenkú, lebo tam býva prievan - keď tam chces dostat vzduch a rukavičky aspoň dvoje, plienky látkové aspoň 5ks...

lilu0411
1. júl 2011

ahojte, ja som rodila v NZ 18.6.2011, keďže som bola prvorodička, tiež som sa bála ako budú ku mne pristupovať. Musím však povedať, že celkový dojem som mala dobrý, rodila som u MUDr. Renčkovej - je skvelá 🙂))
Sestričky na šestonedelí boli príjemné, mali toho síce veľa, lebo izby boli plné, ale ak som mala nejakú otázku, vždy sa mi dostalo odpovede.

lenocka777
1. júl 2011

lilu0411 , ahoj a babatko bolo s Tebou na izbe hned po porode?

lilu0411
2. júl 2011

ahoj lenocka777, áno bábätko mi dali hneď ešte na pôrodnom stole po tom ako ho umyli a obliekli, potom sme spolu išli hore na odd. šestonedelia a bola som mnou 24H denne 🙂)))

jaja32
2. júl 2011

@vanilashot Ahoj, moja mala nezbednica sa tiez neotocila. Bola som pripravena na cisarsky ale pan dr. povedal, ze nevidi dovod, aby som tak rodila. Takze mala sa narodila na tento svet zadockom. Je pravda, ze bola malicka a nevazila ani 3 kg a mozno aj preto sa pan dr. tak rozhodol. Nakoniec som bola aj rada, ze to takto dopadlo.

martina786
4. júl 2011

@lilu0411 ja som rodila 19.06 CS ale na porodnych som bola od 18.06 tak sme sa istotne stretli

lilu0411
4. júl 2011

@martina786 - tak to určite sme sa tam stretli 🙂)))

martina786
4. júl 2011

@lilu0411 ahoj, ako sa mávate doma?

lilu0411
4. júl 2011

ahoj, máme sa fajn, doma je predsa len doma 🙂)) Malá zatiaľ celkom poslúcha, tak som zvedavá dokedy jej to vydrží, a čo Vy?

erzulik
8. júl 2011

Ahojte baby, termin mam v oktobri. Prosim Vas tie co ste rodili pred nedavnom v NZ ake veci ste si vzali do nemocnice?. Budete zlate a napistete mi zoznam. 🙂

lilu0411
9. júl 2011

@erzulik - ahoj, ja som rodila nedávno. Do nemocnice som si brala:
1/ pre seba - 2 nočné košele (ale nemusíš, lebo môžeš nosiť nemocničné), tenučký župan, papuče, gumené šľapky do sprchy, dve osušky a malý uterák, hygienické potreby, kopu vložiek (budeš ich potrebovať), popôrodné nohavičky (dajú sa kúpiť v lekárni - sú výborné), doklady (OP, sobášny list, tehotenskú knižku, zdravotnú kartu),
2/pre malú - balenie jednorazových plienok a vlhčených utierok , zopár riadnych látkových plienok+ oblečenie (body, ponožky, rukavičky, čiapka..)

erzulik
10. júl 2011

@lilu0411 ahoj lilu myslela som si ze je to viac veci. Tak super polovicu mama kupenych. Dakujem ti velmi pekne

erzulik
10. júl 2011

@lilu0411 este jedna otazocka. Ja neviem ako ty ale ja mam taky blby pocit z NZ nemocnice, mozes mi napisat par veci ako to tam je. Pocula som velmi vela staznosti na lekarov ale zasa na novorodenecke oddelenie same chvaly. 😵 A kto ti bol pri porode? Mala si nejakeho svojho lekara? A co sestricky? Poprosila by som ta o nejake infosky. Dakujem

fairynika
10. júl 2011

@erzulik hlavne si nezabudni zobrat veci z lekarne ako masticka na bradavky, cipky 😉 ja som v nz nemocnci lezala mesiac aj s porodom a nemozem si stazovat nanic lekari boli vyborni,, skveli pristup a sestricky tiez🙂

marashy
11. júl 2011

Ahojte baby , chcela by som sa vás spýtať na Kurzy predpôrodnej prípravy boli ste niektorá aké to je koľko to stojí, prípadne aj tie cvičenia pre tehotné, ja som zvedavá aké to bolo pre vás či si myslíte že je to potrebné, či úplne zbytočné prípadne či sa niektorá z vás tam chystá ? ďakujem pekne za odpoveď

martina786
11. júl 2011

@lilu0411 ahoj, veru doma je len doma, malinká je zlatá, len tieto teplá sú zabijáky, tak sme troška nervóznejší,ale dá sa to zvládať

lilu0411
12. júl 2011

@martina786 to máš pravdu, aj my sme z tohoto tepla úplne mimo, a ja som dostala aj 39 st.horúčky zo zápalu prsníka:(((((

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre