Pôrodnica Nové Zámky. Máte skúsenosti?

psyxooo
19. máj 2007

Nenasla som tu este totiz ziaden prispevok o tejto porodnici. Som z Nitry, ale kamosky ma odhovaraju od tunajsej porodnice, netecie zevraj tepla voda, a sestonedelie je v katastrofalnom stave, tak rozmyslam nad NZ.
Mate nejake skusenosti?

tinusi
16. apr 2010

Ozaj a tie asocialne zeny (ci uz romky alebo nie - lebo poznam aj cierne baby, ktore su slusne a cistotne a tiez biele "ciganky"), to je asi najvacsi problem pobytu v nemocnici - ked som tam bola ja, tak tam boli take, co nakukovali do izieb, tvarili sa, ze chcu vediet, kolko je hodin, ale skor snorili, ci tam neobjavia nieco, co by sa im hodilo. Nastastie sestricky ich za to riadne sekali a vyhrazali sa - aj ked, co uz na take plati ... 😒 😠

moon1979
16. apr 2010

podla mna fakt, ze sa v NZ porodnici zmeni situacia k lepsiemu je tak pravdepodobne, ako že samička psa porodí mačiatko. Je to neskutocny otras a hnus. Mozno by to chcelo novy management, ale aj to je daleka hudba buducnosti... Takze ak mozete, z daleka sa vyhybajte novozamockej marnici na 11 poschodiach

ibuska
18. apr 2010

ja som rodila v marci. co sa tyka personalu na porodnych salach-sama chvala.sestricky a aj mudr.Sykora-no jedna fantazia. horsie to uz bolo na novorodeneckom. tiez mi prekazalo to,ze nikto z rodiny nemohol malicku ani len pohladkat,len kuk cez okienko. mi to pripada ako v zoo. toto sa deje hadam len u nas v nemocnici. mala som stastie,lebo nas na oddeleni bolo iba pat,takze sestricky neboli ani tak nervozne,vsetko v pohode stihali. dokonca prave vtedy robili aj velke upratovanie.sice som nepostrehla ziadnu zmenu po,ale snaha sa ceni.
co sa tyka wc,sprchy...no ziadna slava,ale dalo sa. lezala som na rizikovom v nemocnici a to bola uplna hroza. najviac ma prekvapilo,ze su tam same zeny a co po sebe zanechavali... niekedy som sa az divila,ako sa im take pamiatky podarilo zanechat.
ked sa mala narodila,tak som to nejak neriesila,lebo som vedela,ze to bude trvat iba pat dni a koniec toho cirkusu. tych par dni na oddeleni je len nepatrny zlomok zo zivota a hlavne ked uz mate pri sebe svoje vytuzene babatko si myslim,ze sa to da zvladnut uplne v pohode. ved tam ideme iba na skok 😀

melanche
18. apr 2010

ja som nemala ziadnu protekciu a spravali sa ku mne uplne normalne. ale ja som sa snazila byt k nim tiez mila, mozno aj na tom zalezi, aky ma clovek k nim pristup. co sa tyka sprchy a wc, ziadny luxus som ani necakala, ale tych par dni sa da vydrzat.

lenuska311
18. apr 2010

ved nitko nehovori o tom ,ze sa to neda vydrzat...nikto netvrdi ,ze sa to neda prezit...ja len hovorim o tom ,ze na mieste kde zena porodi svoje dieta a potom sa s nim prvykrat spoznava by mali byt ine podmienky...

jankamanikova
18. apr 2010

Ahojte!
Nahodou som objavila tuto temu a pisem Vam svoje postrehy z nemocnice v NZ.
My sme rodili aj v Krompachoch a aj v Trnave, posledny porod bol v NZ. Tiez som pocula na tuto nemocnice hrozne veci, desilo ma to a velmi som sa bala ako to tu bude vyzerat a ako to vsetko dopadne.
Vdaka Bohu sme mali neuveritelne stastie a to sme nemali nikoho vybaveneho. Mali sme vynikajuceho sluzbu-konajuceho lekara, nedavali ani klystir a ani holenie nebolo; v porodnici sme v danom augustovom dni boli sami (na druhy den sa tam kvoli horucavam rodilo velmi vela) a zhodou okolnosti sa uvolnila nadstandardna izba, takze sme boli aj sami, co sme velmi chceli. Ja som absolutne spokojna s touto nemocnicou - na novorodeneckom boli uzasne sestricky (ja si reci nevsimam, vsimam si len to pozitivne); strava bola velmi chutna a hlavne sme s manzelom boli spokojni s porodom, co nas velmi potesilo a plakali sme od stastia.
Musim este povedat, ze nemame tu ziadnych znamych, sme z Presova, v NZ zijeme kvoli manzelovej praci; nemali sme ziadnu protekciu. Velmi som sa bala ist do tejto nemocnice, lebo naozaj som pocula hrozne veci, ale boli sme nadmieru spokojni a stastni, ze prave treti porod dopadol tak uzasne.

Na novorodeneckom mi vyhovovalo to, ze maju BHF - nemocnica priatelska detom, t.z. ze dieta je stale s matkou, hned po porode; absolutna pomoc pri kojeni (vdaka Bohu sme nemali problem); mohla som byt s dietatom kolko chcela a kojili sme, kedy chcelo babo.

Takze ja som spokojna a prajem vsetkym mamickam uspesne porody, skvely porodnicky team; vieru v dobro a hlavne nech sa vsetky tesite, ze budete v naruci drzat to male stvorenie, ktore Vas bude bezvyhradne potrebovat a milovat. Nech sa Vam dari!

moon1979
19. apr 2010

neviem o tom, ze by dostali certifikat - BABY FRIENDLY HOSPITAL, ale ak aj ano, tak priatelske k detom je jedine to, ze su s matkou na izbe, Nic viac ... Ako som spominala, ruch, hurhaj, stresy na oddeleni, ziadny pokoj. Nehovoriac o tom, ze si matka musela dieta odtrhnut od prsnika ak sa pani doktorka rozhodla pre zensku vizitu. To sme uz len poculi - zeny, vsetky do postele, ide vizita.
Alebo kolkokrat sa stalo, ze ani nezahlasili, mamicka si kojila dieta a vosla doktorka so sestrickou, ze nech si odlozi dieta, lebo chce vidiet vlozku. Ako fakt toto je otras. Kludne mohla prist nakoniec ked videla ze dietatko akurat papa.

Urcite jedno je pravda - ak tam ma mamicka manzela, tak je to trosku o inom - tichy pozorovatel pri zmysloch - nemozu povedat, ze mamicka si vymysla, alebo ze je emocionalne rozhasena este z porodu a podobne. Aj ked je maximalne chore, ak manzel moze byt pritomny uz len pri samotnom tlaceni.

Dalsia vec - to nezmyselne uzamknutie oddelenia a ukazovanie deticiek len cez okienko. Este by som pochopila, ze nechcu pustit clenov rodiny, ale otca? Prve dni su najdolezitejsie na vytvaranie citu a otecko si vidi dieta cez sklo. Co to ma spolocne s hygienou alebo ze aby sa nezaniesli na oddelenie virusy a podobne. A co personal? Chodia v skafandroch? Ved aj oni sa pohybuju po vonku... Absolutne nezmyselne.

Takze na zaver mozem len skonstatovat, ze s priatelskou nemocnicou novozamocka nema nic spolocne... Bohuzial

deina
19. apr 2010

Taketo zle skusenosti som ja nastastie nemala. Ani pri porode - dvakrat som tam rodila cisarsky, dvakrat s Dr Smolarikom, on ma aj prijimal, aj robil cs, obidva razy to bol predcasny porod. Ten prvy bol (ak odratam to, ze to bolo predcasne a bola som z toho dost mimo) skvely, vtedy bolo na oddeleni malo zien, za tie dva dni, co som lezala na porodnici, porodili len asi tri zeny. Takze mal asi aj personal viac casu, bol v dobrej nalade, hocikedy aj v noci som mohla hocikoho zavolat, pomohli, bola som spokojna. Smolarik bol skvely, vsetko mi vysvetlil, ta sestra, co ma prijimala, bola mila (tusim Harisova). Na druhykrat som uz ja bola pokojnejsia, porodnica bola plna, rodilo sa ako na beziacom pase, vedla mna lezala zena, ktorej museli robit cisarsky v 21tt. 😔 Ona sa tvarila velmi statocne, za co ju sestricky ohovarali, ze to dieta ani nechcela, co bolo od nich nepekne. Akurat lekar prisiel za nou (taky velky, neviem, ako sa volal, asi Zilcai, take nieco, Zivcak?...), snazil sa ju utesit - ona bola navonok fajn, ale potom ticho plakala manzelovi do telefonu.

Porod bol fajn, opat s Dr Smolarikom a Bezakovou, nemala som nikoho vybaveneho, Bezakova si ma dokonca pamatala z predchadzajuceho porodu. Tych par dni hore na trojke sa dalo vydrzat, aj ked teda pokoj tam nebol. Ale vizity boli vporiadku, nestalo sa, zeby prisli a odtrhli matke dieta od prsnika. Tie sestricky, ktore tam vtedy boli, sa naopak snazili podporovat dojcenie, ukazovali matkam, ako ich prikladat, vraveli im, nech maju deti kludne pri sebe v posteli a hocikedy nech si ich prilozia, nech ich hladkaju, rozpravaju sa s nimi a tak...

Navstevy... aspon otcovia by mohli prist, ale zase viem si predstavit, ked je tam tolko ludi, ze mozno by sa nie vsetkym zenam pacilo, keby tam behali cudzi chlapi. Predsalen, kojit pred cudzim chlapom asi nie je ono... Ja som bola len par dni na tejto strane, to som mala drobcov v inkubatore, potom sme boli spolu 2 tyzdne na druhej strane (nedonosenecke) - tam otec na izbu smie. A k inkubatorom tiez moze ist, dostane taky navlek na saty + na topanky a hocikedy moze prist. Je to tam akoze obmedzene, ze 15 min tusim, ale nikto to nekontroloval a kludne tam otcovia mohli byt aj hodinu, dve. (Ale teda dost vadilo, ked prisiel spolubyvajucej otec - neznamy chlap a teraz snaz sa kojit pred nim dieta alebo odsavat mlieko 😝 ). Tu bol pristup sestriciek fajn, lekarky (detske) skvele (Dancziova - pamatam sa, ako pomahala spolubyvajucej krmit jej chlapceka, Demova, Kovacova), aj ked boli maminy, co si stazovali na sestricky - zopar sa ich naslo takych, ze si s nimi clovek nesadne, ale vacsina bola mila. Mozno je to aj tym, ze tam nie je taky ruch a zhon, nie je tam vela izieb, takze aj deti je menej, aj mamin - a o maminy sa vlastne uz nestaraju, je to oddelenie pre deti.

Su veci, ktore mi vadili a z ktorych som bola prekvapena (napr z pristupu Kalmanovej, aka ta bola ku mne hnusna, som nechapala), ale vacsinou som bola spokojna.

deina
19. apr 2010

Ale jednu vec som si vsimla - nemala som ziadnu protekciu, ale niekedy staci, mat nad postelou vycapeny titul - hned je to spravanie ine. 😒 Vy ste si to nevsimli?

melanche
19. apr 2010

deina, tiez som si to vsimla. ale to nie len v nemocnici. podla mna to nie je fer. aj ked mne to vyhovuje 😉

deina
19. apr 2010

Nie je to fer, to je pravda, ale fakt to bolo take, ze pani magisterka sem, pani magisterka tam... A vas si pamatam, pani magisterka... a pani ucitelka...

jankamanikova
19. apr 2010

http://www.unicef.sk/sk/nemocnice/bfhi-zoznam/z...

Ja mam moznost porovnavania, aj ked je pravda, ze porovnavat sa velmi nema. Nove Zamky maju novorodenecke oddelenie jedno z najlepsich na Slovensku a neonatologiu takisto. A je jednou z prvych nemocnic na Slovensku, ktora tento titul dostala. Ale je to vsade o ludoch. Vsade, kde sme rodili, robili nemocnicu ludia, ich vnutro a charakter.

Napr. pri Jakubkovom porode (v NZ) sme nemali velmi prijemnu sestricku pri porode, ale dr. stal na mojej strane a my s manzelom sme aj tak tu sestricku ignorovali. Resp. respektovali sme jej postavenie, ale vsetko co vravela, sme ignorovali. A potom som zistila, ze mam aj viac "odrodene" ako ona a tak som jej dala pekne najavo, ze prax a teoria su ine a ze jej dakujem za podporu a spolupracu a dala nam uz pokoj. Ale to hovorim v dobrom, lebo ona sama zato nemoze preco reaguje tak ako reaguje ...

andrea2603
19. apr 2010

janka, pozerám, že máš 3 chlapčekov. už by sa patrilo nejaké dievčatko, že? ale hlavne nech sa v septembri narodí zdravé bábätko 🙂 ja mám dobré skúsenosti v nemocnici, ale je fakt, že aspoň oteckov by mohli pustiť dnu, aby si trošku popestoval svoje dieťatko.

datkova
20. apr 2010

inak celkom ma udivuje, že v 21.storočí musí mat nemocnica CERTIFIKAT na to, aby bola priatelská k detom 😝 čo sa týka NZ nemocnice, na stene to sice nacapené maju, ale v praxi nula bodov.... moju dcerku po sekcii krmili um z flašky, sestrička, ktorá sa samomenovala do funkcie laktačnej poradkyne mi nakázala ist do lekarne kubik klobučiky na dojčenie 😀 😀, akože podla mna su mimo a ešte strááášne dlhu dobu potrvá, kým slovenske porodnice(nielen NZ) dosiahnu uroven aj ked len nemocnice pohraničného mestečka Hainburg...

nivalis
20. apr 2010

No babenky ja idem podla poradia ako ste pisali 😀
moon- no je pravda ze manzela mozes mat az pri tlaceni... ale ja som mala trochu problemy- mala mala zle srdecne ozvy a doktori sa nevedeli dohodnut ci sekciu, ci normalne... tak sa buduce stare mamy (stara skola) zhodli ze treba dat nejake korunky porodnikovi... a do 15 min som mala draheho pri sebe, a to bez toho ze by sme o to ziadali! Jednoducho ho za mnou poslali 😀
Ja som mala to stastie ze na nadstandartke som bola nonstop s manzelom- aj v noci 🙂 a to bolo nieco uzasne, zobudit sa a vidiet ako pestuje nasho anjelika 😀 a rodina videla malu uz 3hodky po porode 😀 mimochodom tiez v obrovskych plastoch a navlekoch na nohy, ale to je deteil🙂
Deina- mna smolarik oslovil pani magisterka a ja som mala titul len kratko tak som ho uplne odignorovala 😀 ked som pochopila ze to hovori mne tak sme sa na tom zasmiali a potom mi tak hovoril uplne ironicky 😀 a zifcak si pre zmenu zo mna robil cely cas srandu- mam vystudovanu biologiu- a moje otazky o oxitocine, jeho vplyvu na laktaciu... a pod. ho prieviedli k tomu ze ma az do konca oslovoval pani profesorka 😀 takze si nemyslim, ze tytul je plus 😀
😀
A co sa vizity tyka, tie boli hrozne...ale uplne ma dozrala prva vizita babatka- ked prisla detska lekarka (manzel si bol zrovna v bufete nieco kupit) najskor na mna zrukla ze kde som tolko bola- ze kolko som prenasala- pritom mala sa narodila den pred terminom... a vrchol bol - pozrela malej na hlavicku- "jezisi kriste a toto ste jej co urobili, neviete tlacit?"- mala mala malicky kefal hematom (ktory jej do dvoch tyzdnov zmyzol)- ja som sa otvorila len na 8cm a mala mala skoro 4kg...- no ako keby som jej to urobila schvalne ☹ zato ked tam bol manzel sa spravala uplne inac!
Datkova- ja som ich bola asi 5x prosit nech mi pomozu s kojenim- mi len povedali- sak si ju normalne prilozte a hotovo... raz som toho mala dost isla som za sestrickou na izbu lezali tam tri zeny, a pekne jednej za druhou im tam vysvetlovala co a ako- no mala som dost. Tak za mnou na nadstandart neprisli ani raz... som tam na nu nakricala, ci ked som tam sama si nezasluzim rovnaky vyklad- potom uz isla a ukazala mi to! 😀

tinusi
20. apr 2010

No neviem baby, ale ja som mala manzela pri sebe hned ako ukoncili vstupne vysetrenia (utzv., vagin. vysetrenie, klistir, sprcha), takze bol so mnou prakticky dve hodiny pred samotnym tlacenim a aj dve hodiny po. No a sesternica a jedna znama boli prave nablizku, ked sme im volali, ze uz mame babo, tak sa prisli pozriet a sestricky im maleho uplne v pohode zaniesli ukazat priamo z porodnej saly - sice len tak na kuk, ale to nemal este ani dve hodiny.

nivalis
20. apr 2010

No tinusi ty si mala teda fakt nejake stastie 😉 drzim palceky nech sa aj druhy krat tak dari 🙂 potom sa urcite ozvi 🙂

tinusi
20. apr 2010

Dik nivalis, aj ja dufam, ze to bude rovnako fain, ako pri prvom porode... a hlavne nech uz je to cim skoooor.... 😀 😝 Potom dam vediet co a ako... 😉

moon1979
20. apr 2010

datkova - mas svatu pravdu, vystihla si to uplne...

nivalis - ja som lezala na obycajnej izbe, ale zeby sa aspon raz unuvala nejaka sestricka vysvetlit ako kojit, tak to nehrozilo. rodila som cisarskym, prvykrat mi maleho doniesli na druhy den asi na tri minuty a hned ho aj sestricka pratala prec, tvarila sa, ze nema cas stat nadomnou, aby som sa so svojim dietatom polaskala, takze za ten cas som nestihala ani len prilozit maleho k prsniku a uz mi ho zobrala. Co sa tykalo detskych lekarov tak boli super, az na jednu taku starsiu pani, ta bola taka neosobna a neprijemna. A jedna detska sestra bola priserna - vyslovene gestapo - taka cierna dlhovlasa v strednych rokoch, no otras, ledva sme cakali kedy bude mat po sluzbe.

No kazdopadne som stastna, ze to mame za sebou.

lenuska311
20. apr 2010

mooon...ta doktorka sa volala Pristicova....volala som ju teta Laco...ako hrozne nieco...nam povedali piatok rano ,ze ideme domov a zrazu prisla pristicova a hovori mi ,ze kam sa balim ,ze nikam nejdeme...skoro ma porazilo....ja by som tam neostala uz ani minutu isla som za primarom ,ze bud nas pusti alebo odchadzam na vlastnu zodpovednost...aj sme odisli...ako musela som byt dost smiesna lebo sme letela cez oddelenie so vsetkymi taskami naraz a hned som bezaala pre malu ...nech nam nahodou niekto neprekazi plany...ja som rada ,ze bola mala hned pri mne...milujem ju...ale ja som rodila cely vecer a uprimne aspon troska oddychu by mi dobre padlo...ale zvladla som to aj s malou...ale nemyslim si ,ze len kvoli tomu je nz nemocnica priatelska k detom....dakedy bolo dokrmovanie uplne zakazane...zrazu je ok ak vecer pride sestricka a pichne babu do ust striekacku s mliekom...je normalne rano o 5 prist na izbu a zarevat aby si mamicky dali teplomery...je normalne mat veci v kufroch na zemi....to je hygiena...je normalne ked vam zoberu ranajky ked troska dlhsie kojite svoje babatko ,ktore nepapa na rozkaz....je normalne zobudit dieta na viizitu ked prave po 3 hodinach zaspalo...je normalne mat na izbe spolubyvajucu ,ktorej od rana do vecera place dietatko a ju to vobec netrapi....ak je pretoto nemocnica nz dobra tak klobuk dolu...nie papiere su dolezite ale skutky a realita....nie to co si niekto v nejakej sprave vymysli....

moon1979
20. apr 2010

ano, lenuska, vela veci je postavenych na hlavu. myslim, ze ta doktorka, ktoru spominas je taka starsia pani hrozne neosobna. ale ostatne detske doktorky su super, hlavne Dr. Demova, velmi prijemna a mila. Bodajby vsetci boli taki ...

tinusi
21. apr 2010

Baby, ja uz sem asi ani nebudem prispievat, ale ja sa na doktorku Pristicovu vobec nemozem stazovat, bola mila a ked nas prepustali maly mal zle vysledky mocu, tak nam dala cislo na seba, aby sme jej zavolali, ked budu hotove dalsie a vobec, bola fain....
Ja uz nechapem, ale naozaj mam uplne opacne skusenosti ako vy. Lenuska, ked som citala tvoj prispevok a spominala na to, ako som to prezivala ja, tak som sa musela uz smiat na tom, ze uz mi asi ani nebudete verit, ked vam nieco napisem. Popravde, teplomer som nepouzila ani raz - ja som si nemerala teplotu uz roky. Keby som mala horucku, tak to predsa citim. Ale sestricky vzdy len prisli a spytali sa, ci mame teplotu, alebo nie. S jedlom to bolo tiez v pohode, dokonca mi podrzali dlhsie obed, ked som rodila, lebo maly sa narodil o 11.00 a tak som prisla na izbu az po jednej. Tacku mi dali rovno do postele a mohla som sa kludne najest. Ozaj a leni, ja som bola v roli matky, ktorej babo vkuse revalo a ostatne dve boli take tichucke babatka. Skoro ma z toho porazilo, uz som sa aj hanbila, ze ich len budime. Ale to bolo tym, ze moj mal 1 den a ich dievcatka uz takmer 4. Aj moj bol neskor lepsi. Vtedy som sa vsak hanbila ako drak.

moon1979
21. apr 2010

tinusi, tak ti zelam, aby si take dobre skusenosti mala aj pri dalsom porode 🙂 ... aspon niekto nech ma dobru skusenost

jankamanikova
21. apr 2010

Ja este napisem, ze manzela som mala pri sebe odkedy sme prisli na nemocnice. A to sme nemali ani protekciu, ani nikoho vybaveneho, ani sme nevedeli po madarsky. Ja sa nemozem stazovat. Je mi velmi luto, ze su zeny, ktore maju zle skusenosti a velmi im zelam, aby sa to obratilo a mali na porod dobre a krasne spomienky. Velmi im to zelam!

maja22
21. apr 2010

Ja som prvýkrát manžela mala - rodila som v noci a boli sme len dve, bol pri mne celý čas - pred aj po. Pri druhom pôrode ho poslali domov (chceli aj mňa, neverili mi, že mi odtiekla voda 😒 , nemala som ešte kontrakcie, ale vďaka protekcii ma tam nakoniec nechali, inak by som sa otočila asi v pol ceste 😒 ), potom ako začali kontrakcie, že nech príde, ale rodiť budeme až okolo tretej, skôr nech nechodí... A ja som rodila o trištvrte na tri, ledva to stihol 😝 Aspoň tie dve hodky potom tam bol so mnou... Pripisovala som to tomu, že bol deň a rodilo nás viac, asi 3 alebo 4, preto ho skôr nepustili... A bola som tam od rána, na izbu ma dali po piatej večer a jedna známa, čo tam robí, mi doniesla niečo, čo zvýšilo z obeda po prepustených pacientkach, aká som vďačná za teplú polievku! Aj pri prvom pôrode priviezli na izbu mamičku, čo sa dole trápila niekoľko hodín - sa mi zdá, že viac ako deň, už si presne nepamätám, bola večer taká hladná, ale nikto sa jej na potreby nepýtal, ponúkla som ju aspoň chlebíkom, ako mi jej bolo ľúto... 😒 Sestričky inak boli rôznych pováh, chýbalo mi prvýkrát, že sa nestarajú o prvorodičky, akoby mali mať všetko v malíčku... Začiatok kojenia som si riadne odplakala, nemala som malého pri sebe, o tri dni prsia boľavé, mlieko mi z nich vytekalo, malý sa neprisal, bolelo to, ale jedna setra, že čo chcem, ešte sa laktácia nespustila, na čo jej druhá hovorí: pozri, však jej už tečie...a potom ma dostískala, až som videla hviezdičky, že to mlieko musí von, inak sa mi zapália žľazy a pod. 😖 No nič, prežila som, druhý raz som už vedela, čo a ako, bolo to oveľa lepšie a hlavne žiadne ilúzie.... 🙂

maja22
21. apr 2010

Také že záchody alebo sprchy som neriešila, tiež som bývala všelikde, už som si zvykla a hlavne som im napísala do dotazníka, žeby sa mohli pokúsiť zlikvidovať v sprchách plesne na závesoch... Jedlo bolo jedlé, s tým som nejaký extra problém tiež nemala, bola som tam skoro mesiac, tak občas sa opakovali, ale to sa dá v pohode prežiť... Mamička po pôrode potrebuje hlavne citlivý prístup a tam sú sestry, čo to vedia, a sestry, čo na to zabudli... Alebo len mali zlý deň...Na druhej strane, ak som o niečo požiadala, vyhoveli, takže dalo sa 🙂 A tých dobrých sestier je tam viac, ako tých so zlou náladou, resp. bolo, teraz neviem... 🙂

datkova
22. apr 2010

v podstate porodnica, o ktorej sa tu všetky bavíme, je stale ta istá, len su medzi nami baby, ktoré su nad vecou, povedali si: o.k. prežijeme, šak to neni také hrozné a potom su tu baby, ktoré to možno len tak lahko nepredýchaju.. podla mna sa v dnešnej dobe robí okolo porodu velké halóóó, proste pridem, porodím, odležím, zabúdam a papa domov... tak ako sem možem napisat, že sprchy boli otras, že brucho ma po cisarskom bolelo jak šlak, že sestry boli odporné(niektoré), že babo mi tri dni chodili len ukazovat, tak isto možem napisat, že tie sprchy sa celkom dali, bolest stála za to a na druhý den som už prešla za manželom na chodbu, že sestričky su v pohode, stačí si ich trochu nevšímat a za tie tri dni bez Sašky som si aspon trochu oddychla a zregenerovala sa a hlavne pripravila na to, čo ma s nou čakala potom.... a to už je trochu iné kafe ako celé tehotenstvo, porod aj s novozamockou nemocnicou dokopy 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

tinusi
22. apr 2010

Datkova, tak to si teraz naozaj vystihla... presne tak to je.... 😉 😀 😀 😀

andy1985
22. apr 2010

Ahojte! ja si v NZ rodit uz nebudem....lebo mám svoje zasebou...ja chodim po nemocniciach v Bratislave(na kramare chodime s malou)tam tie detské sestricky su velmi milé....a maju tam tiez nadstandardku ale neohováraju mamicky ze su ake bohácky jednoducho chcu klud....ja by som tiez brala tu izbu ale ja to nemozem dovolit lebo mi sme tam casto a min. 2 týzdne!nie je tu taká mamina ktoru by som mohla poznat, a práve rodila zaciatkom marca 2009?

maja22
22. apr 2010

Ale neonatologické oddelenie je výborné, tam vypiplú detičky a starajú sa o ne veľmi dobre. Ja som tam mala oboch a bola som rada, že som v NZ 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre