Pôrodnica Nové Zámky. Máte skúsenosti?

psyxooo
19. máj 2007

Nenasla som tu este totiz ziaden prispevok o tejto porodnici. Som z Nitry, ale kamosky ma odhovaraju od tunajsej porodnice, netecie zevraj tepla voda, a sestonedelie je v katastrofalnom stave, tak rozmyslam nad NZ.
Mate nejake skusenosti?

bubina1
6. jún 2010

oh...ericica...dufam, že až tak pretahovat nebudem..... 😀

ericica
6. jún 2010

no ale ani ja nebudem rodit na termin ale vikend pred aspon tak mi povedal dr.....ale ako sa dnes blbo citim mozno ano do konca juna nevydrzim 😒 mam taky divny pocit a strasne ma picha zospodu a kazd krok je pre mna utrpenim ☹ ☹ ☹
a strasne ma uz traaaaaaaaaapi ta moja zlata zila 😢 😢 😢 😢 😢 😢 au au

tinusi
6. jún 2010

@bubina1 - neboj, vsetko bude v poriadku. Naozaj je to tam o.k. Ak neocakavas, ze to tam bude vyzerat ako v banke (ktora mimochodom sa nachadza medzi organizacii, ktore na svojich klientoch zarabaju), tak budes spokojna. A personal je tam velmi ochotny. Samozrejme, ze je to o vzajomnom respektovani sa.

bubina1
6. jún 2010

ericica... no to pichanie je zname ... to nemam rada ani ja... ako by sa mi mala vrtala nechtikom v krcku maternice 🙂)))
ale este sa ty len pekne nechystaj rodit, este mas za to čas...
tinusi..tak je mi jasne, že to nebude ako v hoteli intercontinental...sice som v živote v nemocnici nebola, iba ako navštevnik a si myslim, že hadam gynekologicko porodnicke odd bude o niečo lepsie ako napr. chirurgia kde som bola parkrát na navšteve... a tam by som nechcela teda moc ležat...
no hadam nepatrim medzi osoby, s ktorými sa neda vychadzat, tak si myslím, že ten týžden v nemocke hadam prežijem... 🙂

tinusi
6. jún 2010

Urcite ano... kazda ma nejake ocakavania, je zvyknuta na nejaky standard a tak... napr. ja som zazila kopec bab, ktore pozreli do taniera a hned jedlo z hnusom vratili - pritom mne alebo mojej spolubyvajucej chutilo. Tak je to so vsetkym. Niekomu vadia spolocne toalety, ale ja mam skusenost, ze tam bolo vzdy cisto, malokedy som tam niekoho stretla a tak s tym problem nemam. Niekomu zasa vadi vizita na izbe - podla mna je to to najlepsie riesenie - ked lekar pride za tebou a nemusis ist ty za lekarom... takze je to individualne, ale podla mojho nazoru fain.

bubina1
6. jún 2010

tinusi...ako neviem ako budem s jedlom ja osobne... ja som dost prieberčiva... ale to nie je ich chyba... spoločne zachody nemusim tiež..... teda mam vtedy problém s potrebou, ale tak si myslim, že to prežijem tiež... je mi jasne, že za takéto vybavenie napriklad personal nemože.... a aj to mi je jasne, že personal su ludia, ktorí maju svoje lepsie a horsie dni.... a tiež mi je jasne, že tam nebudeme od toho aby personal okolo nas skakal a robil nam servis.... ja to beriem tak, že su tam od toho, že ak nastane nejaký problém tak dokažu pomoct......nemuseli pomahat, to by znamenalo, že je všetko uplne OK... 🙂

bubina1
6. jún 2010

tinusi..ale mam este jednu otazku..ako je to s taškami do porodnice.... odporučaju sa zabalit dve..pre mna a pre babo... tie si treba zobrat hned na prijem? potom ich budu nosit za mnou, alebo ako si to mam predstavit?

moon1979
6. jún 2010

bubina, ak si myslis, ze budu nosit tvoje tasky, tak si na velkom omyle. Lezala som na rizikovom a potom som isla na salu, tasky som s velkym bruchom vlacila sama, sestricka isla vedla mna, potom som dostala klystir, dali mi erarnu koselu a kazali sa premiestnit aj s taskami na zdycharen. No a pri prepustani z nemocnice po operacnej rane cez cely spodok brucha po vykonanom cisarskom som vsetky tasky znova vlacila sama na chodbu k manzelovi a aj maleho takisto na rukach vo vajicku. myslela som, ze mi potrha brucho, nikto ti nepomoze. nehovorim, ze na to tam maju sestry, to nie, ale osetrovatel, ktory cely den chodi s rukami vo vackoch a nudi sa by fakt pomoct mohol ...
takze radim ti, zabal si veci do co najpohodlnejsej tasky najlepsie na kolieskach a veci maleho zabal do igelitky a maj ju na vrchu tasky, aby sa ti sestricky neprehrabavali vo veciach ak pojdes nahodou na cisarsky a bude treba vybalit pre dieta veci

deina
7. jún 2010

Mne osetrovatel veci odniesol, nemusela som sa s nicim vlacit. A pri prepustani pomohla sestricka (z oddelenie pre rizikove deticky).

dajna11
7. jún 2010

aj mne odniesol ošetrovatel.....a pri odchode už som bola na to sama.

bubina1
7. jún 2010

dakujem za odpovede dievčata.... ja este dufa, že by mi mohol pomoct manžel, či to je nerealna predstava? 🙂

bubina1
7. jún 2010

a este sa chcem spýtat...kolko tých podložiek pre inkontinentných a poporodnych vložiek a obycajnych (normál a nočných velkých) ste brali so sebou?

dajna11
7. jún 2010

mna doviezli o pol noci....zatvorili do vyšetrovne na urgente...tam som sa prezliekla a sanitár ma zobrAL hore...viac som nikoho nevidela...MM šiel hore sám ale už do vnutra ho nevpustili. neviem ako je to teraz...je rozdiel ked prídeš behom dna a ako na pohotovosť v noci. aj ja mám obavy ako sa budem presuvať s taškami,no nejako to už len bude. viem že ked som bola po porode a brali ma na kresle hore,tašku mi položili na kolená a šla som🙂

jaja32
7. jún 2010

ahojte, tie ktoré sa chystáte rodiť v NZ a aj tie, ktoré tam už rodili. Ja som v NZ rodila 10.2., bábätko bolo zle otočené, tak som rodila KP. Doma mi odtiekla plodová voda, bez bolestí som prišla do nemocnice. Mala som obrovské šťastie, že práve mal nočnú službu Dr. Smolárik a Dr. Bezáková. Spočiatku som bola zarazená, keď mi dr. povedal, že nie je dôvod na cisársky rez, bábätko má cca 3 kg. Bála som sa spontánneho pôrodu, aby maličká nemala vykĺbené nožičky. S bolesťami som bola takmer stále v sprche, sestričky si ma moc nevšímali, pretože si práve menili služby (ranné) a mne ako prvorodičke to môže trvať ešte dlho. Po výmene si ma všimli, sestrička ma prezrela a ihneď volala lekára. Malinká sa narodila po 3 hodinách strávených v nemocnici a to spontánne. Bola som bez klistíru a vo vlastnej nočnej košeli. Všetko v poriadku a som šťastná, že som nemusela rodiť cisárskym rezom. Na pôrodnej sále som ležala cca 2,5 hod., nakoľko na oddelení nemali miesto. S taškami som problém nemala, ošetrovateľ mi ich aj so mnou odviezol na oddelenie. Sestričky na 3. poschodí sú celkom milé až na nejaké dve. Dokonca mi jedna povedala, že nemám malú kŕmiť, pretože "grcia". Nemali trpezlivosť mi ukázať ako malú kojiť, nechcela sa chytiť prsníka, bola som zúfalá. Dávali mi mliečko naskôr zo striekačky a neskôr celú fľašku aj s cumľom. To ľutujem, mali sme doma problém kojiť. Odporúčam ako pôrodníka Dr. Smolárika. Je to vynikájúci pôrodník, dokonca ma bol pozrieť na druhý deň na izbe a povedal mi, že som rodila ako treťorodička, bez kriku a emócií. Všetkým držím palce, aby ste to tam tých pár dní vydržali.

jaja32
7. jún 2010

...zabudla som spomenúť, že som si hrdinsky vypýtala čípky, aby som mala stolicu..... možno to niekomu pomôže, ale mne akurát z toho tlaku vyšla zlatá žila. Nestačilo, aby ma bolelo šitie, mňa bolela aj zlatá žila.... Nikdy by som to už neskúsila.

tinusi
7. jún 2010

@bubina1, ja som mala jednu velku tasku a tu mi manzel vylozil pred oddelenie. Odtial mi ju odniesla sestricka a po porode z druheho na tretie poschodie zasa osetrovatel. Ked som isla domov, pred oddelenie som si veci odniesla sama, odtial uz manzel. Keby som s tym vsak mala problem a poprosila by som personal, verim, ze by mi pomohli.
Podlozky pre inkontinentnych vlastne ani netreba, oni tam maju taku plachtu a pod nou igelit, ked ju uspinis, tak ti ju vymenia. Pradlo som si mohla kazdy den vymenit - teda, hlavne plachtu a koselu - mala som ich. Ale ked si ich chces vziat, tak asi jednu na den. Oni sa tak zosuveria, ked na tom lezis, tak preto.
@jaja32 ja som mala presne ten isty problem pri prvom porode - snazila som sa ist na velku, ale neslo to ani s cipkom. Potom horko - tazko, ale sitie, ktore uz bolo v pohode zasa zacalo po tych tlakoch boliet... pri druhom som s tym problem nemala. Myslim, ze ak ma niektora mamina problem so stolicou, netreba to silit. Mozno dbat na stravu, aby nezapekalo, ale inak pockat az sa to prihlasi samo.

adrioska
7. jún 2010

@bubina1 Ahojky, sice Ti tu uz niektore mamicky poradili, ale pridam aj ja svoj postreh. Do nemocnice mi tasku pomohol zobrat manzel, potom uz na oddeleni som si ju zobrala sama-dalo sa. Po porode ma posadili na vozik, ja som si drzala maleho a tasku mi odniesol osetrovatel. A ked sme isli domov, tak som to vyriesila tak, ze som pouzila vozik, do ktoreho davaju mamicky svoje babatka, ked pride navsteva, do neho som dala maleho a potom aj tasku a nemusela som ju vlacit.cez cele oddelenie..

jaja32
8. jún 2010

@bubina1 Ahoj, ja som nemala žiadne podložky pre inkotinentných. Dokonca som sa pýtala v nemocnici či ich potrebujem a pozerali sa na mňa dosť čudne. Vraj nie. Ja som si do nemocnice zobrala 2 balíky popôrodných vložiek (iné som nepoužívala), v prípade potreby by mi manžel priniesol.

marianas
8. jún 2010

Ahojte.
Ja som rodila v NZ 28. 5. Bohužial, to musel byť cisársky, lebo podľa ultrazvuku na príjme mal malý 3900 g a ja meriam 155 cm a vraj mám úzku panvu a neporodila by som ho. Tašku mi brala sestrička, manžel musel zostať vonku. Rodil ma Dr. Stanko s Renčkovou a sestričky chválili, že ma veľmi pekne zašil. Obaja ma potom boli aj pozrieť na oddelení a boli veľmi milí. Sestričky z novorodeneckého boli celkom fajn a ochotné pomôcť aj v noci, keď napr. malý plakal, prišla pozrieť na izbu či nepotrebujeme pomôcť. Trochu ma zarazilo, že hneď na druhý deň po cisárskom (rodila som v noci) keď som si pýtala malého, aby som mohla začať dojčiť, mi ho priniesla sestrička, položila mi ho na posteľ a odišla. Bez slova vysvetlenia čo mám robiť, ako si mám malého priložiť a pod. No malinký bol šikovný a hneď sa prisal. Ženské sestričky boli celkom fajn, až na dve, ktoré mi "vytkli", že som moderná mamička, keď som rodila cisárskym a nie prirodzene, vraj mi mladé sme už príliš fajnové na klasický pôrod. Ale ostatné boli milé, pomohli mi aj v noci, keď ma strašne boleli plné prsia mliečka. Prvé 3 dni som bola na "pooperačnej izbe, potom sa uvoľnil nadštandard a bývala som tam s manželom, ktorý mi veľmi pomohol. Na nadštandarde sa k nám správali milšie ako na normálnej izbe, takže to stálo za tie peniaze. Takže moje celkové hodnotenie je celkom fajn a druhé dieťa pôjdem rodiť znovu do NZ.

ericica
9. jún 2010

@marianas super spravicka a uz sa normalne tesim na ten porod 😉
aj ja budem mat stanka s renckovou 😉 😉 😉
zelame vela mliecka a aby malinky posluchal 😵 😵 😵

serpentina
13. jún 2010

@nivalis . Ahoj mila nivalis nechcem ta uraziť , ale vieš si vôbec predstaviť, že ak by si rodiula na 8 cm tak by si svoje prorodzenie nemala vôbec v celku? Bola by si potrhaná aj za ušami a nie to že by si rodila 26 hodín. Viem to posúdiť tiež mam niečo už za sebou. 😅
Týmto som ta nechcela vôbec uraziť.

nivalis
15. jún 2010

Ahoj serpentina🙂 mna si vobec neurazila, nemoze ma urazit niekto koho ani nepoznam, a co som napisala za tym si stojim!!! neviem ktory moj prispevok si citala, ale ocividne nie vsetky... prvy krat som tu cely svoj porod opisala uz davno, od vtedy uz len nejake utrzky.... do porodnice ma prijali piatok pred 11:00 s vysokym tlakom a po ctg zistili ze mam dost prudke kontrakcie, doktori sa ma furt chodili pytat ci to necitim, lebo pristroj ukazoval dost vysoke hodnoty, no mna chvalabohu len boleli krize... o druhej v noci som uz vsak stala opreta o postel na vzdycharni- a vzdychala...po osmej som isla na salu a dali mi oxytocin, lebo som sa vobec neotvarala, o jedenastej mi prepichli vodu, mala sa narodila po jednej hodine poobede!-tak si to spocitaj!!! a co sa tych cm tyka, ja som si to nekontrolovala... ale prisiel doktor, povedal ze som na 8cm a ja mu na to ze ja to uz nevydrzim, sa ma spytal ci mam tlaky, ja ze ano... odbehol este asi na pat minut a potom sa islo rodit...a ze som potrhana bola tomu ver, doktor si ohlasil este jednu doktorku na pomoc pri siti... ja nechcem nijako zvelicovat ani nikoho strasit ani sa predvadzat alebo co, jednoducho to takto bolo... 😉

nivalis
16. jún 2010

serpentina mozem este jednu otazocku- my dve sa pozname??? 😉

marianas
18. jún 2010

Ahojte.
Ja len tak pre zaujímavosť: viaceré ste tu spomínali, že ste mali dohodnutých doktorov na pôrod. Chcem sa spýtať, koľko sa platí za takýto pôrod, ak je vopred dohodnutý. Ako ste sa to spýtali doktora? Alebo si nechcú zobrať nič? Ďakujem za odpovede.

ericica
18. jún 2010

@marianas poslala som ti IP 😉 😉 😉

jaja32
18. jún 2010

@marianas ja som mala dohodnutého pôrodníka, ktorý nakoniec bol odcestovaný a nemohol byť pri pôrode. Vôbec neľutujem, ušetrili sme a s lekárom, ktorý bol pri pôrode som bola nadmieru spokojná. Dokonca som rodila v noci... a vraj vtedy je lekár nervózny, že nemôže spať... to sú asi len nejaké klebety. Tiež som sa informovala, koľko tak berú a bolo mi povedané,že 100 - 150 eur minimálne. My sme tie peniažky aspoň použili na kúpu monitoru dychu do postieľky. V NR napr. zoberú aj 300 eur. Mne sa to už teraz zdá ako zbytočne vyhodené peniaze. To si radšej priplať za nadštandard....

ericica
19. jún 2010

@jaja32 no tak ten nadstandart je super vec to vam poviem,akurat pred chvilou som tam bola kuk kamosku a ma tam vlastny zachod ,sprchu,telku nikto je nevyrusuje a navsteva moze za nou na izbu....aj obed jej zoberu na izbu 😵 😵 😵
klobuk dole......u mna to ma len jednu nevyhodu ja mam hrozne nerada samotu a preto sa asi potesim spolubyvajucej ,rychlejsie na pojdu tie dlhe dni bez rodiny 🙂

jaja32
19. jún 2010

@ericica ja som sa tiež tešila, že na izbe mám spolubývajúcu, ktorá mi poradila, nakoľko som bola prvorodička 🙂 Nebála som sa nechať bábätko na izbe... pekne sme sa striedali.... Nadštandard má svoju výhodu... telka, sprcha... návštevy.....otecko na izbe. Ja som radšej uprednostnila možnosť, že otecko bol doma keď sme prišli z nemocnice. Predsa doma mi viac pomohol.....

jaja32
19. jún 2010

@ericica držím palce....termín sa blíži 🙂

moon1979
19. jún 2010

o svojom porode som tu uz pisala a napisala som tiez, ze keby som mala este raz rodit, tak si prinajhorsom aj vrtulnik zaplatim, len aby som sthla inu porodnicu. Neviem ake mate vy skusenosti, ale napr. mna zarazala este jedna vec - ci som bola v sprche pol hodinu uz na porodnej sale, alebo hodinu, nikomu som nechybala, nikto sa neprisiel pozriet ci som niekde neodpadla, ci vobec zijem. Prechadzala som sa po tej dlhej chodbe sama, total nervy v ...., dovtedy som strach z porodu nemala, potom prisiel, nikoho to netrapilo, sestricky sa najprv bavili a potom sa rozvalili na porodnych kozach a oddychovali. Zazila som tri smeny, kedze som rodila 26 hodin, ale su to zazitky, na ktore BOHUZIAL nikdy nezabudnem :((

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre