Pôrodnica Nové Zámky. Máte skúsenosti?

psyxooo
19. máj 2007

Nenasla som tu este totiz ziaden prispevok o tejto porodnici. Som z Nitry, ale kamosky ma odhovaraju od tunajsej porodnice, netecie zevraj tepla voda, a sestonedelie je v katastrofalnom stave, tak rozmyslam nad NZ.
Mate nejake skusenosti?

delilah1
27. okt 2010

@moon1979 si ma nepotešila... každý mi zatiaľ tvrdil, že sa raz dva posielajú domov maminy - na 4deň 😒

tinusi
27. okt 2010

Moon ma pravdu... na stvrty den znamena 4x24 hodin. Cize ak rodila zena v piatok doobeda - vaginalny porod, v utorok ju pustia domov - ak je vsetko o.k. Po cisarskom v stredu.

tamka84
27. okt 2010

@moon1979 môže byť, ja sa nehádam, len sa tak pamätám, že keď som rodila pred 2 rokmi tak po normálnom pôrode chodili domov na 4deň a my po sekcii na 6. Mohlo sa to medzi tým zmeniť.

adrioska
27. okt 2010

Ono to zavisi aj od toho, ako je preplnene sestonedelie. Ked som bola ja pred 2 rokmi, tak nas tam bolo strasne vela, 3 sme boli na izbe, rodila som v stredu (5.11.) poobede a v nedelu ma pustili domov...chceli trosku vytriedit oddelenie... 😀 ale ja som sa velmi tesila, lebo tiez nemocnice nemusim a chvalabohu sme ani nemali ziadny problem.

35slavka
28. okt 2010

aj ja sa chystam rodit va zamkoch tak dobre vediet ako to tam vlastne chodi.....a chcela by som sa opytat ci ste mali niektora pri porode doktora banyho tusim tak sa pise je to gynekolog

delilah1
28. okt 2010

no ja som naposledy počula niečo také, že už mimo služby nemôžu lekári chodiť k pôrodom 😒

evickapooh
28. okt 2010

@35slavka odkedy robi dr. Banyi v nemocke?on je moj exgynekolog ale nepocula som ma sluzby aj v nemocinici......
@delilah1 ano je to pravda aj ja som to pocula ,viem aj konkretny pripad ze Matuska nepustil k porodu isteho lekara ktoremu s zacala sluzba o 6.00 ale porod sa zacal o 4 rano ....on tam bol lebo pacientka mu volala ale Matuska poslal tam naimesto neho dr. Zivcaka.....no dakujem pekne

delilah1
28. okt 2010

@evickapooh nevieš meno toho koho tam nepustil? no u živčaka by som nerodila ani keby mám porodiť v aute pred nemockou...

delilah1
28. okt 2010

ešte jedna otázočka pre tie ktoré nedávno rodili- dávajú bábätká po pôrode na bruško mamine? jedna tvrdí že jej dali iná že nie... no neviem sa z toho vysomáriť 🙂

katuskad
28. okt 2010

@delilah1 švagrine dali hneď, mne po chvílke tiež, len som mala ťažší pôrod, tak najprv malú skontrolovali ale potom mi ju hned priložili

delilah1
28. okt 2010

a smiem sa opýtať kedy rodila švagriná?

katuskad
28. okt 2010

@delilah1 no my sme obe rodili v roku 2008.

moon1979
28. okt 2010

@tamka84 a este jedna vec - DEN PORODU SA NERATA, takze tak si ratajte kedy je predpoklad, ze Vas pustia domov 🙂 ale nebojte sa, vydrzite to 🙂

dida81
28. okt 2010

ahojte ,
@delilah1 - davaju , ale už v perinke... čiže cca po desiatich minutach, najprv ho utreli, važili, merali ...skontrolovali proste.
Rodila som štvrtok rano a v pondelok sme sli domov, presne 4x 24 hodin (prirodz.porod)

tamka84
28. okt 2010

@moon1979 ja nič nerátam, ja viem že tam budem zase 5 dní minimálne, ked nenastanú komplikácie, čo dúfam že nie, lebo budem rodiť sekciou, ale ako si sa mohla dočítať že tu niekto písal čo tiež rodil pred 2 rokmi ako ja, že ich po prirodzenom pôrode púšťali skôr, keď mali plné oddelenie....a vtedy im zákony nejak nevadili, a ani tých 4x24 hodín.

delilah1
28. okt 2010

@dida81 tak to je škoda... môže byť krásne dostať bábätko hneď po pôrode na sekundičku na bruško 😔 a že baby friendly hospital 😠

tamka84
28. okt 2010

@delilah1 no to je tam podobne aj s kojenim, že BFH a dieťa ti na kojenie donesú až po tom ako ho poriadne nakŕmia umelým mliekom. Tomuto by som neuverila keby som to nezažila na vlastnej koži...potom sa môže mamička snažiť 😠

delilah1
28. okt 2010

@tamka84 a babo nie je od začiatku s mamou na izbe? ja im ho nedám odniesť a nakŕmiť!!! ešte to by chýbalo... 😠

tamka84
28. okt 2010

@delilah1 aha vidíš,keď rodíš prirodzenou cestou asi hej, po sekcii som mala malú až po 2 dňoch, 2 dni som sa im musela prosiť aby mi doniesli malú aspoň priložiť na prsia ☹

delilah1
28. okt 2010

@tamka84 to ma mrzí, to som počula aj ja, že po sekcii si musíš bábo doslova vyprosiť 😠

evickapooh
28. okt 2010

@delilah1 ak mas prirodzeny porod tak babo je s tebou od zaciatku az do konca je s tebou na izbe ,mozno zoberu ho na nejake vysetrenie -ladvin ,uzv mozgu na odbery.a pod.na cca takych 10 min
ak budes rodit sekciuo tak ti donesu kazdu 3 -4 na kojenia ale na 2 resp. 3-podla toho ako sa citis, den uz ho mas pri sebe...

klaudialip
29. okt 2010

Chcem sa opytat,ako si mam zbalit tasku pre mimco?myslim ked ho porodim,tak ci mam mat nachystane vecicky prenho a aspon jednu plienku niekde na vrchu,alebo zatial mu daju nieco nemocnicne,ide mi hlavne aj o tu plienku,pretoze mam dost velku tasku a plienky by som chcela dat na spodok tasky,tak ci mam vytiahnut alebo im najst radsej ine miesto

katuskad
29. okt 2010

@klaudialip najprv oblečú dieťa do nemocničných vecí, aj plienku mu dajú ich a až potom na izbe ked už budete, tak príde sestrička, dieťatko okúpe a až potom budeš potrebovať svoje veci, pri pôrode nie.

klaudialip
29. okt 2010

@katuskad dakujem,aspon uz viem ako sa zbalit :D a zvyknu davat aj zoznam co si mas zbalit ? niektore nemocnice to robia

katuskad
29. okt 2010

@klaudialip ja som zoznam nemala, ale môj gynekolog mal taký zoznam vycapený v čakárni, tak som si ho preštudovala tam 😀

stvura
29. okt 2010

@delilah1 zalezi koho mas pri porode a ci nie je komplikacia. Ja som mala zelenu vodu a hoci porod bol super, malu som mala az po 10 min na sebe. Rodila som u Halmesovej
@klaudialip zoznam je na stranke nemocnice
@tamka84 hehe...no ako si pisala....mne "super sestricka s praxou" chcela robit skusku dojcenia po tom co mala pred pol hodinou jedla...a bola hlucha ze ved uz nic nezje...doporucujem tu staru strigu, tusim sa volala Dana. Ja by som NZ kedze maju polovicu personalu ne BFH toto oznacenie vzala.
@delilah1 ja som sa modlila aby ten porodnik ktoreho vymaknem nebol Zifcak....ale dve baby co boli so mnou si ho chvalili - obe mali cisarske a Risko ich nechal vytrapit pocas jeho celej sluzby+pridruzili sa im pocas toho komplikacie
Domov sa ide na 4 den. Den porodu sa rata iba ak bol doobeda.

klaudialip
29. okt 2010

@stvura a nemozes mi napisat link?bo ja som to tam nenasla.a prosim vas to ten zifcak je naozaj taky hrozny?uz sa bojim aby som ho nahodou nedostala ked stale o nom iba zle pisete

stvura
29. okt 2010

@klaudialip moj oco ked ma odprevadzal do nemocnice povedal ze mu pripada ako krcmar.... 😀, mala som ho na prijme.
Ale fakt ako som pisala, dve kocky co tam boli ako som ja rodila ho velmi chvalili, lebo im spravil hned bez meskania cisarske a boli tam obe od rana a trapili sa. On je vraj fajn na cisarske, i ked...kamoska po cisarskom prevedenom nim mala velmi zle hojacu sa ranu a stale ju citi {to su dva roky co rodila}, plus vraj ma tak zle zasitu maternicu ze je mala pravdepodobnost druheho tehotenstva.

35slavka
29. okt 2010

@evickapooh preto sa pytam lebo viem ze je aj porodnik

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre