Pôrodnica Nové Zámky. Máte skúsenosti?

psyxooo
19. máj 2007

Nenasla som tu este totiz ziaden prispevok o tejto porodnici. Som z Nitry, ale kamosky ma odhovaraju od tunajsej porodnice, netecie zevraj tepla voda, a sestonedelie je v katastrofalnom stave, tak rozmyslam nad NZ.
Mate nejake skusenosti?

roza632
1. dec 2010

dakujem za odpoved este by som sa opytala klaudialip vyvolavali ti porod alebo si dostala bolesti lezalo na druhom vela zien ked som tam ja bola tak boli na izbe po 4 roch este stastie ze tam dali aspon telavizore na izby ten cas isiel rychlejsie

evickapooh
1. dec 2010

@orchidea1980 ahoj ja som mala dohodnuteho lekara aj pri prvom aj pri druhom dietati -isota je istota ,nenachala som to na nahodu ,napr. ked by tam sluzil njaky drzy gyndos prave ked rodis tak zbytocne by si dala aj obalku ,nebude iny ,nebude iny .nechce menovat isteho lekara alebo lekarov ale vedela by som...prvy porod bol normalny ,druhy akutny cisarsky ,rodila som ked mal sluzbu....nie spontanne ...s druhou dcerkou som aj prenasala...s lekarom som bola spokojna .. treti krat by ho vybrala ---ale uz od min. tyzdna tam nerobi. resp. nechodi k porodom ☹

tamka84
1. dec 2010

@klaudialip no tak to sme tam boli obe na 100%...no škoda, že sme sa nespoznali. Ja by som ťa aj spoznala, len tu máš takú fotku že ťa nevidno poriadne do tváre tak preto 🙂
No veru niektoré sestričky sú fakt hrozné, a odmerané, ale ja som z väčšinou nemala žiadny problém, až na jednu detskú ktorá ma rozrevala. A baby ak môžem poradiť, sledujte menovky ako sa volajú sestričky detské, lebo posledný deň keď odchádzate, vám dajú vyplniť dotazník a tam sa pýtajú že s ktorou sestričkou ste bola najspokojnejšia a naopak. aj meno sa pýtajú a ja som samozrejme nevedela po mene ani jednu napísať ☹

ericica
1. dec 2010

@tamka84 tami ak sa smiem spytat ktora ta rozrevala???lebo ja som revala pri prvom porode ked boli dost arogantne ale pri druhom som si uz otvorila hubu na spacir a jedna tam bola fakt mila taka mlada mala take kucerave vlasy,moja malinka bola dost placliva a ona mi ju vecer zobralana izbu a tam mi ju na rukach uspala lebo ja som uz bola fakt velmi ospala 😒

tamka84
1. dec 2010

@ericica no veď práve, že neviem ako sa volala, ale ona bola vedľa na tom detskom oddelení, a keď už som vedela chodiť a ešte som nemala Viki pri sebe, tak som ju išla pozrieť, lebo mi ju málo nosili prikladať a ja som chcela čím skôr začať dojčiť, no a prišla som tam prvý krát pozrieť malinkú a som ju pohladkala po rúčke, a ona na mňa hneď vyletela, že čo si to dovoľujem ju budiť, že potom jej tu bude revať, a že keď prídem na ich oddelenie, že si mám láskavo župan nechať na chodbe a umyť si ruky...tak som kukala na ňu ako puk, že o čo jej ide, a že mi to mohla aj krajšie povedať, veď to nemajú nikde napísané a keď som tam bola prvý krát odkiaľ som to mala vedieť...a keď som jej povedala, že by som si ju rada priložila keď bude hore, a ona na to, že čo si ja myslím že to dieťa nebude jesť vtedy keď si to ja želám ale keď bude hladná...no a mne bolo dosť už vtedy, tak som z revom odtiaľ odišla.
Ale niektoré sú fakt milé a doniesli mi malú keď bola hore a niektoré radšej rýchlo nakŕmili umelým mliekom aby mali od nej pokoj a potom jasné že malá sa už nechcela prisať ☹

ericica
1. dec 2010

hnusoba 😠 😠 😠 mala si jej povedat svoje 😠 😠 aj ked viem ze vtedy uradovali hormony 😝 takze nekojis?

klaudialip
1. dec 2010

@roza632 porod mi vyvolavali,na zaciatku nas tam bolo dost,boli niektore aj po styroch,my sme boli tri ale ked som odchadzala uz sme boli len dve.uz nas tam bolo menej,ono je to tazko povedat,a na tretom sme boli dve na izbe

mamuli
1. dec 2010

@klaudialip Klaudi, veľmi by ma zaujimalo akym spôsobom ti vyvolavali pôrod. Tabletkou, injekciou? Robil to tvoj pôrodník alebo službukonajúci? A ešte či ti aj dopredu povedali a opísali, že čo ti robia a prečo ti to robia, dakujem.

klaudialip
1. dec 2010

@mamuli tabletkou,davala mi to doktorka a ta ma potom aj kontrolovala ako sa otvaram,ale rodit ma nerodila.ja som vedela dopredu ze pojdem rodit,bo som tam uz lezala.porodnika som svojho nemala.a povedali mi,co budu robit a preco?to som uz vedela

mamuli
1. dec 2010

@tamka84 Tami, to mi je fakt luto, ked počuvam o takychto sestričkach, by som ich.... 🤐
Spomenula som si, že pred rokmi pri prvom pôrode aj mna jedna rozplakala - nevedela som ani prestať - a druhá mi vynadala, že sa tu nemôžem takto hystericky (tíško som plakala) správať, že tým stresujem ostatné mamičky. Dakujeme za radu, že si mame dobre pozrieť meno sestry - to si iste zapamatam.

mamuli
1. dec 2010

@klaudialip dakujem za odpoved, len som chcela vedieť či ti náhodou nerobili Hamiltonov hmat - je to vyšetrenie, pri ktorom doktor rukami robí niečo z krčkom a blanami maternice, aby vyvolal pôrod, je to veľmi bolestivé. Mne to bez upozornenia a vysvetlenia spravili (tiež na druhom som ležala, lebo som prenášala) pred rokmi pri prvom pôrode- aby mi vyvolali pôrod a bolo to vyslovene neznesiteľne hrozné. Tak ked to tebe teraz nerobili - tak to možno už nerobia - chvááááááááála bohu. Tabletku potom dali aj mne - a musela som tri hodiny ležať na chrbte, aby tabletka nevypadla, ale to už bola po tom hmate malina, ten bol fakt uplne najhorší zážitok v mojom živote. Teším sa, že to tebe pri vyvolávaní pôrodu nerobili - a dúfam ani nikomu inému to už robiť nebudú.

tamka84
2. dec 2010

@ericica našťastie kojím, potom sa mi mliečko roztieklo. 🙂

radka1188
3. dec 2010

Ja som bola na druhom 3 tyzdne a sestricky boli v pohodicke 😀 dokonca mam s nimi aj nadalej kontakt 🙂 no na tretom je to velky rozdiel 😢 .Aj mne vyvolali porod tabletkou a po troch hodinach na koze 😖 som o pol hodinu porodila 😵 a to mi hovorili ze v ten den urcite neporodim a budem tam musiet cakat este jeden den a potom to skusia znova.No nastastie som ich prekvapila 😀

lucia23611
3. dec 2010

ahoj kočky. ja som rodila v NZ pred troma mesiacmi. Sestričky na treťom sú podľa mňa v pohode, ale jedna tam bola pre mňa fakt nepríjemná. Rodila som cisárskym a predčasne a malá nechcela papať. Kojiť som nemohla kvôli vyso, vysokému tlaku, a tak ju krmili s UM. keď som ju dostala na izbu, samozrejme nakrmiť som ju nevedela lebo bola spavá, a tiež po mne vyskočila sestrička akože som neschopná a prečo mi tak strašne malá vreští. Bola som hore do 4tej rána, a potom mi už bolo zle a museli ma preložiť na interné. Ona mi ju po troch hodinách nosila preč krmiť s rečami ktoré tam nepatrili. Ženské sestričky boli veľmi super.
Ležala som aj na Neonatológii na tzv. druhej strane a tam bola tiež jedna taká šibnutá. Vždy po nás kričala a jednu noc keď mala službu mi malá strašne plakala a nevedela som čo s ňou, vtrhla do izby, aby som ju vybalila a pritúlila ju k sebe. Samozrejme malá plakala ďalej a potom mi ju na 3 hodky zobrala. S ostatnými sestričkami som problém nemala, vychádzali nám v ústrety. Ja som sa malou nebola skoro 2 týždne, a všetko mi o nej povedali. Síce som za ňou chodila no to nie je také isté.
Ale poviem Vám, že oproti nemocnici čo je v Komárne, to je 5 hviezdičkový hotel.

moon1979
3. dec 2010

najhorsie je, ze sa pacienti neozvu, ak sa s nimi zaobchadza netaktne alebo ako so zvieratom. netreba byt ticho a ozvat sa, co si myslia o sebe? nech si kazdy uvedomi, ze zdravotnicky personal je tu v prvom rade pre potreby pacienta. Platite si kazdy mesiac nekrestanske zdravotne poistenie, zdravotnici dostavaju plat vdaka tomu, ze maju pacientov, tak nech sa patricne kazdy aj podla toho sprava. Ked idete do obchodu a predavacka sa k Vam sprava nevrlo, tak este sa do toho obchodu vratite? Ja nie ... Zdravotnictvo je sice trosku ina sfera, ale tak trosku podobna. Treba sa stazovat ... Nikto nema pravo zaobchadzat s Vami ako s handrou...

Mne raz jedna sestra tak vpalila do izby, ze som skoro vyletela z postele tak som sa zlakla. Narobila som s nou taky bordel, ze ma v zivote nezabudne. Kde sme? V mastali? A bol pokoj ... nech si mysli kto chce, co chce, ja sa tiez ku kazdemu spravam slusne, to iste ocakavam od ostatnych. A ked to niekoho nebavi, nech to nerobi. Na uradoch prace je plno nezamestnanych, ktori by radi pracovali ...

moon1979
3. dec 2010

@lucia23611 akym pravom po tebe stekala ako pises a stresovala ta este viac, ked si mala vysoky tlak??? a potom si skoncila na internom ... pekne

... a aj keby si ten vysoky tlak nemala, nema pravo sa takto spravat ... ty keby si sa takto spravala v zamestnani na niekoho ineho napr. na klienta, tak mas do hodiny padaka ...

lucia23611
3. dec 2010

no veď práve, vôbec som nechápala. ako bolo tam stokrát lepšie ako u nás v Komárne, aj tam boli sestričky ok no ale tu sa to ani nedá porovnať. aj lekári sú v NZ super aspoň ja som mala šťastie, naozaj sa o mňa dobre starali, len tie dve sestričky mi nejako nesadli. Možno tá na druhom nevedela pochopiť, že som prvorodička, nemala som ešte skúsenosti, a proste aj oni mali čo robiť aby mi malú nakŕmili, keďže 2 týždne v jednom kuse prespala. Tiež som si veľa poplakala, aj sestričkám na internom som plakala a počúvali ma z toho som bola prekvapená, ale tam boli väčšinou všetky mladé. Druhé bábo síce neplánujem pretože mi stačili tie trápenia aj s malou, ale ak by náhodou, tak by som určite išla rodiť znova do NZ, aj keď s tými dvomi sestričkami som mala problém.
Ale aj na Neonatológii sú super sestričky, aj lekári a hlavne primár Bauer. Prišiel na vizitu večer už, a začal ma hladkať po tvári, aby som bola v klude, a keď som šla za ním čo s nami bude, všetko mi ok vysvetlil. Keď mi povedali, že môžem ísť domov, som sa normálne rozplakala, a sestričky sa so mnou tešili. Aj mi povedali, že im bude malá chýbať🙂 to bolo také zlaté

cukrik138
5. dec 2010

ahojte,aki mate nazor na porodnicu v novych zamkoch?

radka1188
5. dec 2010

@cukrik138 je lepsia ako namocnica v Galante,Leviciach a Komarne.To je moj nazor.

klaudialip
6. dec 2010

@radka1188 pripajam sa k nazoru,i ked ja som v tych nemocniciach nebola ale GA mi nikto neodporucal,i ked kolko ludi tolko chuti.mozno nie je stopercentna ale ja som s nou bola velmi spokojna,myslim s porodicou NZ

evickapooh
6. dec 2010

2 krat som rodila v nz tretikrat budem uz inde-nepaci sa mi ze v NZ nemozes mat dohodnuteho porodnika len ak rodis planovanou sekciou a ze na vzdycharni nemoze byt s tebou manzel len uz ked si na koze ,v roku 2005 este mohol tam byt somnou na vzdycharni mali na to urcen miestnost kde sme mli sukromie ,v roku 2009 uz to tak nebolo ze vraj to zrusili.vyber miesta zalezi aj od toho kde byvas? v leviciach maju peknu modernu porodnicu je mozny aj vyber lekara ale je cca 70 km od nas .....tak ked porovnavam nemocku v KN alebo NZ tak jednoznacne NZ je na vyssej urovne a neonatologia je tiez velmi moderna -pre pripad ak by bolo nieco s babatkom tak nemusia ho zobrat inde -tam maju uplne vsetko.

baritus
6. dec 2010

@evickapooh Máte pravdu.Už len niektoré detské sestričky by bolo treba vymeniť.Vlastne 95% detských sestier by som vymenila.

stvura
6. dec 2010

@klaudialip jeje, gratulujem....uz ste na svete? Ako sa ti pacilo v NZ nemocnici? Vsetko prebehlo hladko? Na koho si mala ako porodnika stastie?
@evickapooh fakt nemoze byt manzel na vzdycharni, az pri porode? Ani som nevedela, lebo moj manzel prvy porod zmeskal uplne a pri druhom dobehol uz ked bola hlavicka vonku....ale co ja viem, mali kocky zajednanych lekarov.

klaudialip
7. dec 2010

@stvura ahoj,uz sme,uz mame dva tyzdne.pacilo sa mi tam az na niektore veci.v porodnici super,mala sluzbu akurat super sestricka,ze kebyze tam ona nie je tak asi neviem,bo bola aj druha tam a ta na mna maximalne hnusna,uz ked mi dali vyvolavacku a lezala som na ctg a mala som kontrakcie tak mi povedala a co ste taka napata,sa uvolnite,sa jej to hovorilo,ked som mala uz bolesti.no proste hruza,ale nastastie sa nezapajala.

porodnika som mala Smolarika,bola som s nim velmi spokojna,aspon nemam pocit ze by nieco pokazil 😀

no a na oddeleni-sestricky hruza,ale povedala som si ze to vydrzim,i ked som jednej sestricke uz povedala svoje 😀

stvura
7. dec 2010

@klaudialip super, dobre si to zvladla...Smolarik je dobra volba...tak nech sa dari aj malej Terezke..krasne meno...

klaudialip
7. dec 2010

@stvura dakujem,tak volba ci nevolba,on mal akurat sluzbu,ale pocas dna ma vysetrovala Bezakova a uz som sa bala,ze ma bude aj rodit,bo pri vysetrovani bola dost drsna.tak som nakoniec bola rada,ze to dopadlo tak ako to dopadlo

lucia23611
7. dec 2010

ahoj. no MUDr. Smolarik je veľmi super doki. on ma prijímal keď ma prevážali z nemocnici v KN do NZ. Jedine on mi vedel povedať, presne s akou váhou sa malá narodí a aj to, že placenta je vo veľmi zlom stave a treba spraviť rýchlo cisársky. správal sa ku mne veľmi dobre a dokonca bol aj za mojimi rodičmi ktorý čakali na chodbe, a všetko im vysvetlil. Cisársky mi robil Živčák aj s tým som bola veľmi spokojná, stále za mnou chodil, aj keď som bola na internom a pýtal sa ako sa mám...... ja som bola veľmi spokojná až na pár sestričiek ale inak super

evickapooh
8. dec 2010

@lucia23611 ahoj!mozem sa spytat preco si bola na internom mala si komplikacie?

miska333
8. dec 2010

ahojte musim sa k vam pridat co sa tyka detskych sestriciek, tie by sa fakt mali vymenit, mne tam zneprijemnovali cely pobyt.
mala som malo mlieka a ked som bola u nich pitat tak povedal 5 min a boli z toho skore 2hodky. 😠
rodila som cisarsky a najprv mi vyvolavali porod ale marek bol velky takze mi neklesal tak cisarsky a ked som povedala ze chcem byt pri vedomi nedovolili mi, inak rodil ma primar Matuska a z jeho pristupom som bola maximalne spokojna 🙂

lucia23611
8. dec 2010

evicapooh - no všetko sa to začalo tým, že som od 33.týždňa mala eklampsiu a ležala som v nemocnici v KN. mala som vysoké tlaky, a 30.8.2010 v noci mi tlak stúpol na 200/130 a previezli ma do NZ, kde mi spravili cisársky. 3 dni som si poležela na ARE a potom ma dali na novorodenecké. Vo štvrtok v noci mi znova prišlo zle, keďže som tlak nemala upravený, no ďalej na ARE som nebola ochotná ležať. Keďže malá bola spavá, nepapala, aj sestrička bola nepríjemná, tak mi tlak stúpol, a v piatok ráno ma preložili na interné,kde mi po 4 dňoch tlak konečne znížili nastavili liečbu.
No poviem Vám, že to čo som videla na ARE a na internom neprajem ani jednej mamičke. Ešte, že ma na internom dali na nadštandard, lebo ani neviem ako by som vydržala na tzv. koronálnej jednotke, kde ľudia umierali:(
Už som plakala lekárom, sestričkám, priateľovi, rodičom, každému kto bol na blízku, lebo jednoducho to bolo na psychiku moc. Už som bola aj v stave, keď som sa sama pýtala za psychológom, lebo som to jednoducho nezvládala. Fakt to nikomu neprajem. Malú som mohla vidieť len 20 minút denne.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre