Pôrodnica Nové Zámky. Máte skúsenosti?

psyxooo
19. máj 2007

Nenasla som tu este totiz ziaden prispevok o tejto porodnici. Som z Nitry, ale kamosky ma odhovaraju od tunajsej porodnice, netecie zevraj tepla voda, a sestonedelie je v katastrofalnom stave, tak rozmyslam nad NZ.
Mate nejake skusenosti?

perla200
25. júl 2009

lenulla porodila v nedelu.... písala do júloviek....

katka881
26. júl 2009

Chcem sa spýtať. Na 10ty deň po termíne dávajú do nemocnice. Vyvolávajú pôrod hneď alebo ak sú výsledky vyšetrení OK tak sa stále vyčkáva? Ak áno, dokedy? Zisťujem, čo ma čaká...

perla200
26. júl 2009

bože katka, ty už tolko prenášas???? no vyvolávajú tuším na druhý den ako prídeš..... ale záleží aj na okolnostiach

katka881
26. júl 2009

No dnes mám 8my deň po termíne. Takže v utorok bude 10ty. Malý sa drží ako kliešť 😀

perla200
26. júl 2009

no to ano...ako kliest🙂

ematea1
28. júl 2009

Ahojte, mám pár otázok na NZ nemocnicu :
-koľko košielok alebo body bude potrebovať bábätko
-koľko látkových plienok si mám brať
-dáva sa "ďakovné", koľko (rodila som tu pred 8 rokmi, vtedy sme nedali nič a bola som spokojná s lekármi aj sestričkami)
Ďakujem

julenka
28. júl 2009

ahoj,v nemocnici ti babätko oblecu do ich oblecenia a az ked ti ho daju na izbu si ho mozes prezliect do vlastneho,ale nemusis,ja som mala 4krat na kratky rukav a 2 krat na dlhy,latkoviek som mala 5 a pampersiek som brala 30 a asi 5 som brala domov

nivalis
30. júl 2009

Ahojky🙂mam taku trosku trapnu otazku na tie co uz rodili v NZ: kedze som o ich sposobe holenia uz pocula vselico 😒 , rada by som sa oholila sama este doma, len akurat neviem, ci treba oholit uplne vsetko, alebo staci len okolie hradze???dik 😉

julenka
30. júl 2009

ahoj,radsej daj dole vsetko,nemusis celkom cerstvo take 1-2 dnove "strnisko" je ok.

deina
30. júl 2009

Veru, radsej doma a ak nejdes na cisarsky, tak vsetko - neviem, ci sa to zmenilo, ale ked som tam bola ja, holenie mal na starosti taky mlady chlapik (ja som to doma nestihla). 😀 S klasickou ziletkou, ani som sa nehla, nech ma nahodou neporeze...

julenka
30. júl 2009

hej,taky mladas to tam robi,mne musel rychlo brucho pred cs oholit,a teraz mi tam veselo rastie take cudo,co tam pred tym nebolo.Ale to su dufam este poblaznene hormony 😕

nivalis
30. júl 2009

dobre vediet ze to holi chlapik 😒 tak to sa budem radsej az do porodu holit aspon kazdy druhy trreti den aj ked je to uz fuska s bruskom 😀 ale vdaka za info julenka a deina!
Nemate nahodou este nejake rady pre prvorodicku 🙂 nieco co vas zaskocilo, na co by som sa mala pripravit, co je dobre si zo sebou vziat (teda okrem povinnej vybavy 🙂), no proste rady co ulahcia porod a potom ten radostny pobyt v nemocnici 😉 diky

julenka
30. júl 2009

vies,co nivalis,ja som mala pred porodom z tych vsetkych procedur pocit,ze su strasne ponizujuce,ale ked sa to uz dialo,tak mi to bolo uplne jedno,ze ma holi nejaky max.25r chalan,atd.Uz som sa nevedela dockat babätka.

desszi
1. aug 2009

Ahojte dievcence, maminky,
tiez to mam za par a chystam sa rodit v Zamkoch, ale ako som to tak rychlo prebehla, tak sa mi zda, ze kazda ste odrodili cisarskym. To hadam nerobia spontanne porody? 😕
A to nemyslite vazne ze nedavaju epi? V dnesnej dobe?
Lekara som si nevybavovala, ze vraj aj ked mas vykaslu sa na teba, ale pridu az ku koncu, a navyse ti ostatni ta beru ako protekcnu a nechaju ta trapit - ked si si vybavila, tak cakaj. Ake mate s tym skusenosti?
O tej nadstandardnej izbe som pocula, dufam ze bude volna.
Este sa chcem opytat na vybavu - ci mi vobc daju nieco na mna a babatko, alebo nie? Ja som si viac-menej zabalila vsetko, aj kozmetiku pre babatko, len neviem ci to ma vyznam.
A partner moze byt pri porode az ked budem na sale? Nemoze byt uplne od zaciatku? Ved prave na prekonanie bolesti ho potrebujem.... ☹
Asi som vas teda riadne zasypala otazkami,ale velmi ma potesite aspon nejakou odpovedou. Dakujem 🙂 a dobre ranko vsetkym.

christy699
1. aug 2009

ahojte kocky.aj ja som sa rozhodla rodit v novozamockej a kedze doktora mam v nitre tak sa chcem spytat ci sa treba ist nejak dopredu ohlasit do nemocnice ze tam chcem ist rodit.termin mam zaciatkom septembra takze este mam nejaky ten mesiac 🙂 dakujem

desszi
1. aug 2009

christy ja si myslim, ze tam sa netreba dopredu hlasit, ja mam lekarku v Sturove (ona robila predtym v Zamkoch) a idem rodit do Zamkov, nikam som sa nehlasila, aj som sa jej pytala, ze ci sa tam teoreticky musi ist dopredu akoze obhliadnut a tak a ona vravela ze nie, jedine vtom pripade, keby tvoj lekar nemal uzv a ctg-cko. dnes si uz mozes vybrat.

christy699
2. aug 2009

dakujem desszi moc si mi pomohla 😉 diky

desszi
2. aug 2009

christy IP

katica5
2. aug 2009

desszi rodi sa tam aj spontanne neboj aj ja som tak rodila, nocnu koselu by ti mali dat erarnu, pre deti preferuju vlastne oblecko nejake bodinko s dlhym rukavom, kozmetiku pre deti tiez daju. Maju tam vzdycharen pre mamicky spolu s otckom ale nepustia ho dnu az k porodu mne priatela nepustili dnu aj ked som mala vybaveny papier ze moze byt pri porode takze to je individualne

desszi
2. aug 2009

Katica, potesila si ma, chcem rodit spontanne ak sa da a nebude dovod na cisarak. Skoda s tym ocinkom, ale mozno sa nam podari byt spolu od zaciatku. Velmi ti dakujem za info 🙂

katica5
3. aug 2009

desszi nemas za co, od zaciatku ti to urcite nedovolia tusim musis byt aspon na 5cm otvorena, bola tam jedna baba co rodila po mne a jej manzel bol pri porode ale hned nemohol ist dnu

mirusqa
10. aug 2009

Ahojte, je tu niekto kto bude rodit v NZ zaciatkom novembra? Ja mam termin na 8-meho....

deina
12. aug 2009

Mirusqa, ja mam termin na 9.novembra. 😉 Uz som ta aj videla v novembrovkach.

kika86
12. aug 2009

Ahoj Desszi, neboj rodi sa aj spontanne, aj ja som tak rodila 🙂
Epi este stale nedavaju... 😒
Co sa tyka zazmluvneneho doktora, ak ma sluzbu, tak je s tebou, ak ju nema, potom prichadza len ku koncu... Lekara som zamluvneneho nemala, ale mame tak znameho a ten zavolal kolegyni, aby to zmakla za neho... Ale raz ma vysetroval iny doktor a ten utrusil "nadhernu" poznamku: " Dufam, ze nebudes lutovat, ze mas tu mladu"!!! 🙄 Bola som rada, ze som toho doktora nemala pri porode, lebo bol velmi neprijemny a ked ma vysetroval skoro som umrela od bolesti. Dufam, ze pri druhom porode na neho nenarazim, lebo zutekam z nemocky... 😔
Manzel/priatel moze byt pri teba az ked si na 5cm otvorena, dovtedy si na vzdycharni (ja som cely cas sedela pri stole na chodbe 🙂 ).

stvura
12. aug 2009

Hehej...aj ja som rodila spontane u Goroga a bola som velmi spokojna...je to taky pohodovy ujo. Na siti si dal zalezat = sil ma dlhsie ako som rodila, no pohoda. Ta Epi ...no je vela nazorov pre aj proti, v NZ je to rozhodovanie o to lahsie ze ju nedostanes...xixi.
Inac s tym ocinom...ak budes rodit v noci alebo nadranom, tak bude moct byt pri tebe, vtedy je tam maximalne lazo plazo, nikto sa o nikoho nestara (ja som vystihla striedanie sluzieb nadranom a bolo to hrozne, ak by som sa neustale nevypytovala na vlhcenie pier, tak by som od smadu odpadla).

mirusqa
12. aug 2009

ahoj Deina, videla som, ze si mi tam odpisovala 🙂 si z NZ? ja som z SA. ako budes rodit? ja musim cisarskym, nakolko mam uzku panvu. uz teraz ma z toho chyta des 😖 este som neni na 100% rozhodnuta pre NZ. uvazujem este nad GA, lebo moj lekar chodi len tam, ale ked som tam lezala, tak som sa zaprisahala, ze GA uz nikdy. bolo to tam hrozne 🤐

angelka75
13. aug 2009

Ahojte kocky.Aj ja som sa rozhodla rodit v Zámkoch a kedze dokiho mám v Stúrove.Som tu nová a chcem spítat,ze aké máte skúsennosti?Aké sú tam lekáry a sestricky?Nebude niekto zvás náhodou rodit v septembri?

desszi
13. aug 2009

ahojte,
kika, stvura dakujem ma to trosku ukludnilo 🙂 veru s tym epi to mame v NZ fakt jednoduchsie - jednoducho nemame na vyber 🙂
aha takze zazmluvneny pride az ku koncu....a dovtedy co? aj sa ti niekto venuje? lebo ja som pocula ze veru ani moc nie ☹ preto som si ani nikoho nedohodla.
Kika a ktory doki bol v uvodzovkach taky velmi prijemny k tebe? nejaky masiar 😠
pocujte babenky, hlavaty je este tam? pocula som ze uz nie. a ten sykora? toho by som nechcela 😒

desszi
13. aug 2009

ahoj angelka,
ja mam tiez lekara v sturove a idem rodit do nz, ale ja to uz mam za par...

stvura
13. aug 2009

Deszi...uz ja ked som rodila tam nebol Hlavaty /pred rokom/...ja som bola spokojna s Gorogom, ale i dve mlade kocky co su tam su hrozne fajn, tak sa neboj. Skor baby co so mnou rodili neboli spokojne s primarom.
Podla mna dohadovanie niekoho...no neviem kto by ku mne prisiel o stvrtej rano...asi nikto...xixi.
Sestricky su velmi dobre = ked vystihnes vybornu smenu. Ja som mala nocnu smenu vybornu, rano nastupovala nie velmi dobra smena, no to uz mi bolo jedno.
Mirusqa...aj ja som Salanka, byvajuca uz 5 rok v NZ, no do Galantskej nemocnice by som teda rodit nesla. Ovela lepsia je NZ nemocnica co sa personalu a odbornosti tyka.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre