Pôrodnica Nové Zámky. Máte skúsenosti?

psyxooo
19. máj 2007

Nenasla som tu este totiz ziaden prispevok o tejto porodnici. Som z Nitry, ale kamosky ma odhovaraju od tunajsej porodnice, netecie zevraj tepla voda, a sestonedelie je v katastrofalnom stave, tak rozmyslam nad NZ.
Mate nejake skusenosti?

andrejko81
23. feb 2014

@adri27 veru, veru, presne viem o čom píšeš a ako to myslíš 🙂

pistinka2
24. feb 2014

@adri27 sorry, ale vacsinou je to pravda, vy ste skoncili dokrmovani... je lepsie radsej dieta nervozne dva dni a dobra sestricka, ktora sa s Vami a dietatom natrapi a nepopusti, kym sa drobec neprisaje, ako hento... mlieko jednoducho niekedy nie je , pokym to dieta neroztaha. Mne urobil maly po cisaraku take ragady krvave, ze som pri kazdom prilozeni videla vsetkych svatych a to som mala mlieka plno, len nevedel vdaka takym sikovnym sestrickam, ktore tajne decka v noci krmia s cumlami prvých 48 hodin pit z prsnika. Dosla Kalmanova a prilozila a drzala, pokym sa neprisal ako mal. Kojeny bol potom do dvoch rokov, mala som aj dva x zapal prsnika, vsetko vytahal, nemuseli sme dokrmovat... takze tak k tym pindom ohladom dokrmovania. Lepsie je prezit rev dva tri dni, ako dokrmovat

andrejko81
27. feb 2014

Ano určite máš pravdu, materské mlieko je to najlepšie čo môžeš drobcovy dať, ale nie každej z nás sa to podarí. Mne ani tretí deň nenabehlo mliečko, hoci malý sa prisával a cuckal ako o život, dokonca aj cez klobúčiky a tiež som mala krvavé bradavky. A v noci chytil taký amok, že sa mi nevedel nadýchnuť, celý zmodrel bol strašne vyhladovaný...

michala1515
27. feb 2014

Maminky, moze prist na nadstardandnu izbu na navstevu aj dieta?

adrioska
28. feb 2014

@michala1515 ano moze...🙂

michala1515
28. feb 2014

@adrioska dakujem, to je super 🙂 takze 3-rocna dcerka ma moze prist kedykolvek navstvit do porodnice. lezala si na tej izbe prosim ta?

adrioska
28. feb 2014

@michala1515 Nelezala som, ale tak viem, ze tam moze prist na navstevu hocikto...neviem, snad sa vyjadria aj ine dievcata, co tam boli...ja tak viem, ze moze 🙂

sksko
28. feb 2014

@michala1515 lezala som tam -ano moze. prisiel za mnou nas starsi syn.. vtedy 5 rokov...
dokonca sme absolvovali aj navtevu ze 10 ludi ( pred pol rokom) na izbu a medzi nimi aj 2 rocna slecna...
nadstandard je o rozhodnuti mamicky koho si tam pusti...( sestricky si mozu povedat svoj nazor 🙂 ) ale mne sa to nikdy nestalo ze by to to tam kritizovali....

inviav
28. feb 2014

@andrejko81 @adri27 citam tu, ze aj vy ste mali so sestrickami na sestonedeli podobnu skusenost ako ja...mne malinka ale cez tu striekacku mliecko v pohode vypila...jediny problem bol v tom, ze mi to UM nechceli davat a vzdy som onho musela doslova zobrat...co je velmi smutne, tak viem, ze nabuduce si beriem UM pre istotu, lebo kojit cez dokrvavene bradavky nie je nic moc 😒 nemusim sa aspon nikomu doprosovat, kym sa mliecko spusti

tinaa78
1. mar 2014

@michala1515 ano,potvrdzujem,že môže..Ja som rodila v roku 2008 a ležala som v nadštandarnej izbe a mohli za mnou prísť na návštevy kto chcel...Každý deň prišiel mm aj s mojim vtedy 3-ročným synčekom...Bolo tam super,klud na nezaplatenie...

michala1515
2. mar 2014

@sksko @tinaa78 dakujem, tesim sa z toho, uz len dufat ze bude volna 🙂 bude to lahsie aj pre mna, aj pre dcerku, ked nas bude moct prist navstivit.

tinaa78
3. mar 2014

@michala1515 držím palce 🙂

lenka1980
5. mar 2014

Ahojte. Rodila som v NZ v 2012 prirodzene, epidurálku nedávajú, mala som dobré skúsenosti a lekára som si nevybavovala. Odd. šestonedelia je ok, je tam jedna nadštandar. izba, inak ostatné sú po dvoch, je to slušne vybavené, sestričky na šestonedelí sa starajú sú ochotné pomôcť a a poradiť len sa treba pýtať. 🙂

jaja32
6. mar 2014

Ahojte, píšete o nadstandartnej izbe, ano, je to mozno super, no v NZ na nespravnom mieste, priamo na oddeleni. Pride mi trosku smiesne, že za mamickou, ktora nemá zaplatenu izbu, nemoze prist navsteva, len po vchodove dvere oddelenia, pretoze ...a povedia tisíc dovodov preco. No na platenu izbu mozu? Ti neprejdu tou istou chodbou ako ostatne neplatiace mamicky, tie navstevy prejdu pred vstupom na oddelenie nejakou ocistou? Ked nadstandard, tak urcite mimo spolocnej chodby. Lezala som tam 2x a citila som akoby moja rodina bola infekcna, len po dveře. A vybavenie nic moc za tie peniaze. Nemaju to dobre vyriesene, no peniaze robia svoje.

moni182
7. mar 2014

ahojte, je tu nejaka mamicka, ktora ma aktualne skusenosti s porodnicou v nz, co bolo fajn, co nebolo, co si so sebou priniest, co netreba? som prvorodicka a mam z toho trosku strach 🙂

claudinka2008
13. mar 2014

@moni182 aktualne nemam ziadne spravy.. len viem ze je to tam personalne zmenene... ja som tam uz rodila 2008r. a nestazovala som si vsetko bolo v poriadku... no a priniest si mas vsetko ... na nete najdes co do porodnice a to maj aj zbalene..a hlavne maj mineralku... na kedy mas termin? mozno sa tan stretneme 🙂. ja som 36tt a nebij sa nicoho..vse bude ok a budes sa tesit z drobceka 🙂

claudinka2008
13. mar 2014

@moni182 http://najmama.aktuality.sk/clanok/224681/balim... http://www.dietaaja.sk/taska-do-porodnice.php vsetko potrebne co pouzivas doma a co potrebuje dietatko.. a z kazdeho si daj aspon o jedno viac a plienok ti staci 40 ... na zaciatok aby si mala potrebne veci a potom ked ti uz aj prinesu 🙂

moni182
13. mar 2014

@claudinka2008 ja mam termin 1.aprila, tak uvidime, kedy sa malá vypyta na svet 🙂 zbalila som si asi vsetko, co som nasla na nete, ze odporucaju 🙂 mozno niektore veci ani nebudem potrebovat, ale radcej viac ako menej...som z nz, tak ak nieco bude chybat, priatel donesie... ja som zacala teraz 38tt a zatial nic nenasvedcuje tomu, ze by to malo byt skor, tak mozno sa tam naozaj stretneme 🙂 a dakujem, trosku sa bojim, ale to asi kazda prvorodicka, lebo nevie, do coho ide...ale velmi sa tesim na drobca...prajem aj tebe, nech vsetko dobre dopadne 🙂

janan82
13. mar 2014

@claudinka2008
@moni182
Ahojte kočky. Aj ja sa chystám rodiť v Nových Zámkoch. Som zo Šurian a som 36 tt. Termín mám 15.4., tak uvidíme kedy to bude.Držím nám palčeky.

claudinka2008
14. mar 2014

@janan82 @moni182 ja som na 16 aprila ale neiekdy mam pocit ze pojdem skor.. ty ako prvorodicka sa neboj.. ale druhirodicka uz vie do coho ide...a to chcem mat este 2 deti 🙂 🙂 konoec 🙂 aj ja som tak bola mala som vela veci... tam z jednym kufrom a domov kufor a jedna velka cest taska plus baby nabalena ako z vyletu 🙂
verim baby starch opadne nabereme sili a dovedieme nasich drobcekov na svet nech nas to stoji co chce... 🙂 oni stoja za to..tak drzim palce

janan82
14. mar 2014

@claudinka2008
@moni182
No aj ja mám pocit, že to bude skôr,.lebo mňa museli šiť. Začala som sa skoro otvárať a teraz okolo 25.3. by mi mali dať dole stehy, takže to môže byť hocikedy po tom, ale vraj môžem aj prenášať. Tak uvidíme. Baby, aj máte niekoho zajednaného, myslím dr. Ja nie, lebo keď som tam v decembri ležala 2 týždne, tak sa mi zdalo, že netreba, že je tam celkom dobrá zostava. Ja už mám zbalenú jednu tašku a jednu, kde sú len plienky a veci, čo si oblečiem dole na príjme.
Ja som prvordička a tiež neviem do čoho ideme, ale za ten malý zázrak v našich rukách to stojí.

moni182
14. mar 2014

@claudinka2008
@janan82 dakujem baby, uz sa nejak aj prestavam bat, skor v poslednom case mam pocit, ze sa tesim tak, ze uz by som sla rodit aj hned 🙂 aj tak to raz pride a urcite to za ten maly uzlicek stoji...
ja mam tiez jeden vacsi kufor, mam to vsetko spolu, myslite, ze si to mam rozdelit do dvoch tasiek? neviem ako tam funguje prijem...mne sa to zda v tom kufri lepsie, vacsi prehlad 🙂 ja som tu v nz v nemocnici nikdy nelezala...zajednaneho lekara nemam, ani ich nepoznam, nechavam to na nahodu, snad sa o nas postaraju 🙂

moni182
14. mar 2014

@claudinka2008 este ma napadlo, v nejakom zozname na nete bola pisana aj zavinovacka doniest...neviem, ci si mam zobrat...

janan82
14. mar 2014

@moni182 Aj ja mam vlastne len jednu tasku, tam mam veci pre seba a aj pre maleho. Ja som tam lezala prvykrat, tak som tiez nevedela postup. Ides dole na prijem, vypisu Ti papiere a ides tam dole do jednej miestnosti, kde sa musis prezliect do nocnej kosele a zupana a dat si slapky. Veci si bud nechas tam a oni ti to spisu a daju cislo, alebo to tvoja rodina zoberie domov. Tak tie veci na prezlecenie mam v igelitke, nech sa nemusim hrabat v taske. Takze ked sa prezleciem, tak mi ostane len ta cestovna taska.

janan82
14. mar 2014

@moni182 A zabudla som, ze hore na gynekologicke ides uz tak oblecena, v zupane a kosielke. A co sa tyka.zavinovacky, tak som pocula, ze netreba, to az ked pojdete domkov. Ale to som si neni ista.

moni182
14. mar 2014

@janan82 aha, tak uz mam nejaku predstavu 🙂 dakujem...tak drzim ti palce, nech vsetko dobre dopadne...

zzuzulinka
14. mar 2014

Ahojte, ja som rodila pred pol rokom..je to tam uplne v pohode aj sestricky..drzim vam palceky..ja som tam prisla v noci..idete dole na prijem, tam vam vypisu papiere a prezleciete sa v tej miestnosti a potom vas beru hore.tam vas vysetria a cakate a cakate co sa bude diat..budu vas napajat na ultrazvuk ake mate silne kontrakcie..aspon ja som tak bola..ale nakoniec som mala cisarsky..takze o pol 3tej v noci som tam prisla a o 10:20 bol maly na svete..trosku som mala kontrakcie ale tie najvacsie som uz necitila lebo ma brali na salu..obviazali mi nohy a uz som len videla hviezdicky pred ocami a spinkala som..zobudila som sa pobede o pol2hej, dost unavena a otapena z narkozy.maleho mi prisli len nachvilu ukazat a potom ho zobrali.ja som mala vysoky tlak tak ma museli na druhy den zobrat hore na 11.posch.takze maleho som videla az vo stvrtok pobede a v sobotu sme isli uz domkov..personal uplne v pohode velmi mile sestricky, nie ako na druhom. po nociach tam vyspavali a ked som tam prisla v noci tak ma ochrapane vysetrovali a boli strasne neprijemne. toto su moje skusenosti..

claudinka2008
15. mar 2014

@janan82 @moni182. zuzka ano tak nejako to prebieha na prijme..ale take vystresovane nebudeme ani vediet kde mame hlavu 🙂 a zavinovacku som si vzala nech je vo svojim vonavuckom dr.zajednaneho nemam aj ked som mala pri prvom akoze zajdnaneho menila sa mu sluzba a odrodil ma primar.. ja sa nastastie neotbaram ani nic len maly je uz tak vsade natlaceny ze uz neviem ktora kosticka vydutinka je moja 🙂 aj ja by som uz najradsej porodila lebo ma toto uz nebavi nikde nemozem ist stale curam jem trav.problemy uff 🙂

ossr
17. mar 2014

Ahojte prosím Vás na pôrod mi dajú ich nemocničnú košelu či si mam hned obliect svoju. Svoj župan a šlapky. Ďakujem

jaja32
17. mar 2014

@ossr niekedy automaticky davaju, niekedy si treba pytat. Ja som prvu dceru rodila vo svojom a potom mi uz dali ich koselu, pri druhom porode sa ma pytali, ci sa nechcem prezliect do ich kosele, aby som si nezaspinila svoju. Zalezi od personalu.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre