Pôrodnica Nové Zámky. Máte skúsenosti?

psyxooo
19. máj 2007

Nenasla som tu este totiz ziaden prispevok o tejto porodnici. Som z Nitry, ale kamosky ma odhovaraju od tunajsej porodnice, netecie zevraj tepla voda, a sestonedelie je v katastrofalnom stave, tak rozmyslam nad NZ.
Mate nejake skusenosti?

katuskaaa29
23. nov 2011

@babula108 ak nepodali vypovede tak nas to nezastihne

babula108
23. nov 2011

@katuskaaa29 chvala bohu aspon budem kludnejsia aj ked ja v nemocnici kludna nebudem nikdy ale toto by ma este viac rozhadzalo

janinka84
23. nov 2011

Ahojte dievcata. Nemate nejake nove informacie ohladne epiduralky v Novych Zamkoch? Nechapen ako je to mozne v tak velkej nemocnici. ved by si tym aj financne prilepsili a rodicky by mali na vyber a zmensil by sa ich stres (aspon moj urcite 😒 )

katuskaaa29
25. nov 2011

@janinka84 ahojko, bohuzial neviem ohladom toho nic, no a podla toho co som citala, ze aj dost vela anesteziologov podalov vypoved, tak radsej sa uz zacinam psychicky pripravovat na to, ze z tej epiduralky nic nebude

dianap
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
martina786
30. nov 2011

@janinka84 ahoj,EPI v NZ nerobia,nemaju na to anesteziologov,jediny hlavny anesteziolog mal na to kvalifikaciu a ten ma dost ineho ako robit EPI a beztak maju problem s anes.Tak na nu uplne zabudni

janinka84
5. dec 2011

@martina786 Tak co uz, musim sa s tym zmierit. Ale je to skoda, mne by to znacne zmiernilo predporodny strach. Nuz, vydrzime, co ine nam ostava.

alicia28
6. dec 2011

@janinka84 ahoj, ja som rodila v NZ pred 2 rokmi, isla som z BA rodit do NZ , bola som sa pred porodom pozriet ako to v nemocnici vypada ...ake su lozka, porodna sala...../// epidural //// som myslela ze je to samozrejme ale nie je,,,pan primar si vraj nezela aby bola epidural sucastou porodov,,,tak mi to povedali pred 2 rokmi,,,vidim ze sa nic nezmenilo,,,

ja som bola sklamana lebo v BA je to v kazdej nemocnici samozrejmost,,,,ale ked nemaju anesteziologov tak nemozu davat epidural,,,,logicke :O),,

oni vam to daju ak si zozeniete svojho anesteziologa.... tak nebudu proti takze je to na vas.... ja som taku moznost ale nevyuzila a dalo sa to,,,nebojte sa ,,,porod bez vsetkych tych vymozenosti je celkom ok,,po porode ste v pohode,,,ked mate epidural musite len lezat a nie je mozne starat sa o dieta lebo nemate hybat hlavou
//// neviem kolko presne ci 24 hod alebo tak nejak/
ja som nakoniec bola rada ze ziadnu epidural som nemala lebo po porode mi dali dieta hned a nevzali mi ju ,,len na 20 minut...cele noci a dni od zaciatku bola malinka somnou,,keby som mala epidural tak by to mozne nebolo......preto sa NZ zaraduje ako

baby friendly hospital

,.,,,,,dieta mate hned a neberu vam ho sestricky na noc,,,preto som si vybrala NZ porodnicu,,,som znova tehotna a pojdem rodit zase tam,,,,ziadneho lekara som si neplatila ani neplanovala po znamosti,,prisla ,,,odrodila a bolo,,som spokojna a dufam ze aj budem :O)

gregina
7. dec 2011

Ahojte maminy
chcem sa len opytat, ake ste mali skusenosti s cisarskym rezom v NZ. Mne zacala odtekat plodova voda 5 tyzdnov vopred. Prijali ma v sobotu rano a az do pondelka som musela cakat na primara, kym pride a vyjadri sa, co s tym. Problem bol ze som sa neotvarala a voda len odtekala a odtekala. Az v pondelok rano ked prisiel primar rozhodol ze sa to bude riesit cisarskym. Vobec som na to nebola pripravena - preto by som sa chcela spytat ako ste na tom boli vy? a hlavne ako dlho to boli? este doteraz mam problem vstavat na pravu stranu

danielik79
7. dec 2011

@gregina trocha špatné obdobie na pôrod lebo ja ked som rodila v NZ pred 3rokmi a vyskytli sa komplikácie tak cisársky bol hned a bolí to velmi dlho a tiež kríže pri tom trpia a moja rada ked máš doma nízku postel je najlepšie a snaž sa spávať aj na druhéj strane lebo to potom bude pre teba velmi ťažké a dlhšie bolesť bude trvať manžel by ti s maličkou mohol pomôcť....aspoň v noci ti ju podať kým vstaneš.Ver tomu že viem o tom svoje po 2 cisárskych a ešte sa snaž vela chodiť a nenosiť obtiahnuté veci aby sa ti jazva dobre zahojila a večer pred spaním dobre pomáha teplá voda a na dobré zasušenie pomáha si jazvu umývať obyčajným mydlom.

1katkas
7. dec 2011

@gregina ahoj mne zacala pomaly odtekat voda 4.8. o 6:15.. cisarsky mi spravili na druhy den 5.8. ..a bolelo ma to dva tyzdne potom to uz bolo lepsie

me
7. dec 2011

@gregina - blahoželám k zuzanke, veľa zdravia a šťastia 🙂

gregina
8. dec 2011

@1katkas @danielik79
No baby nepotesili ste ma s tou bolestou. Som po cisarskom 10 dni a lepsi sa to ale nie tak rychlo ako by som si predstavovala. Horsie je ze na mna prisla nejaka kaslaju pliaga - co mi od bolesti moc nepomaha 😢 Inak jazva sa hoji celkom dobre, len brusko mi cez nu trochu previsa. poteste ma, ze sa vrati do povodnej formy.

@me Dakujeme velmi pekne 😵

katuskaaa29
8. dec 2011

@gregina opytaj sa od lekarky ci by si nemohla uzivat wobwnzym, to su enzimy, ktore pomahaju pri hojeni ran po operaciach a po roznych chorobach, aspon mne to odporucali sice na nieco ine, kolegyna , ktora bola operovana to uzivala a ze ovela rychlejsie sa jej zahojila rana, sice ze je to drahe, ale ked pomaha.

danielik79
8. dec 2011

@gregina no nepotešili ak kojíš lieky radšej neužívaj radšej si kúp nejaký čajík na podporu kojenia a bruško ti bude ešte nejakú dobu prevýsať kým sa ti nestiahne poriadne maternica .....určite ešte cítiš nejaké to bodnutie

1katkas
8. dec 2011

@gregina ja som uz po styri mesiace a uz vobec nic necitim akoby som ani cisarsky nemala..ziadna bolest..a stale sa ti to bude lepsit bude ta to boliet kazdym dnom menej🙂 a s tym bruskom to neviem za aky cas sa to upravi

gregina
9. dec 2011

@1katkas dakujem za povzbudenie. Od porodu pocuvam - Zajtra to bude lepsie 🙂 Je to pravda, len skoda ze to trva tak dlho.

alicia28
11. dec 2011

baby to vam zavidim, ja som rodila prirodzene a bola som tolko zasita ze porod bol proti zasivaniu nic,,,,, kym ma pan doktor zasil, som myslela ze to nevydrzim,,, bolo to daleko bolestivejsie ako porod, a este 5 mesiacov po spontannom porode som si nemohla poriadne sadnut k stolu a nejest sa, tak ma vsetko bolelo,,tie co rodili cisarskym po 4 mesiacoch ani nevedeli ze maju jazvy ......................... ja som to prestala citit a vnimat az 6 mesiacov po porode, drzim vam palce nech cas ubieha aby vas to nebolelo. idem rodit druhe dieta a uz teraz sa bojim co zas bude.

viktoriahad
11. dec 2011

Rodila som v NZ pred 2týždňami. Prišla som do nemocnice v noci , lebo mi začala odtekať plodová voda. Nechali ma trápiť sa 38 hodín až potom mi spravili cisársky. Asi sa čakalo na primára. Po narkóze keď som sa zobudila mala som bolesti, no sestričky boli super. Po 24 hodinách , keď som musela vstať z postele, som si myslela, že omdliem od bolesti. Mala som jedno šťastie, že tam v ten deň bola super sestrička.
Teraz som už doma. Brucho sa mi pekne vracia do pôvodného stavu. Bolesti už nemám len sem tam. Jazva sa mi nehojí pekne a krém ktorý mi odporučili sa nedá u nás kúpiť. Teraz používam na ranu aloe.
Takže hodnotiac nemocnicu. Bolo tam čisto. Sestry sú všelijaké, sú tam aj normálne aj nenormálne. Možno to bolo tým že oddelenie bolo úplne preplnené a je ich tam málo na toľko žien.
Na záver: veľmi som sa tešila domov z nemocnice...

alicia28
12. dec 2011

@viktoriahad , nerozumiem tomu preco sa stale zo vsetkym caka na primara, ja som rodila pred 2 rokmi a vtedy mal pan primar dovolenku................. tak som musela cakat na neho kym sa vrati ..............az potom mi vyvolali porod, prenasala som..... asi sa to nezmenilo stale to iste,,, / somnou cakali dalsie baby .....co s nami bude,,dokopy nas bolo 8 co sme cakali na pana primara ako rozhodne kedy nam vyvolaju porod /
nemocnica preplnena na gynekol. aj na sestonedeli.
chystam sa tam rodit zase ale uz rozmyslam ci si najdem lekara ktory bude somnou ...... 1x som nemala ziadneho lekara dohodnuteho,,,,,, som sa spoliehala ze to bude ok, bolo.....ale uz nechcem ist do takeho stresu co somnou bude, ci si ma niekto vobec vsimne ze tam som, uz je to vesci strach ked viem o com to je, a doma ma bude cakat moje 1 dieta .vobec sa neviem rozhodnut ako to mam riesit, budem tu sledovat prispevky co sa v nemocnici NZ deje ako to tam funguje, este mam vela casu na porod. dakujem baby ze tu pisete vase nazory

moon1979
12. dec 2011

@gregina ja som mala po CS priserne bolesti a to mam dost silny prah bolestivosti, dost toho vydrzim. Chodila som skrcena ako keby som mala hrb.... prisla som domov a nasadila som si liecbu UV lampou a za par dni bolo fakt po bolesti, pouzivala som stahujuci pas, ktory mi pevne drzal brucho a aj ten mi dopomohol k tomu, ze bolesti boli ovela mensie. Ked som isla po 600 nedeli na gyn na kontrolu, jazvu mi skoro nebolo ani vidiet a to som mala 18 stehov ... Takze mne infra lampa pomohla a velmi, nedam dopustit.. 🙂

gregina
12. dec 2011

@moon1979 Chvalabohu po dvoch tyzdnoch mozem povedat ze sa to lepsi, Uz mozem konecne aj lezat na boku. Najvacsie bolesti som mala, ked som sa mala otocit na bok a cele brusko ma bolelo. ☹ Chcela som sa spytat ten pas co si pouzivala je ten isty ktory sa pouziva v tehotenstve? Asi nie ze?

moon1979
12. dec 2011

@gregina nie nie, normalne stahovacie nohavicky take vysoke az pod prsia, netlacili (to je zaklad) ale pevne drzali brusko a to som potrebovala, pretoze ked som mala volne brucho tak ma to hrozne bolelo. No UV lampa urobila svoje vo vysokej miere, nahrievala som si aj krize, pretoze tie boleli snad este viac ako brucho a po nahrievani som potom mohla aj trosku lezat na boku. mozem len odporucat. a na jazvu mozes pouzit aj sprej zo zelenych rias - dostanes v lekarni - velmi rychlo hoji rany 🙂 len musis davat pozor lebo okrem koze zafarbi vsetko na zeleno, ale pomoze 🙂

giapetko
1. jan 2012

ahojte babulky....rada by som sa informovala ohladne zazmluvnenia si lekara na porod u nas v NZ...ja rozmyslam nad MUDr. Halmesovou ?
bola som u nej zatial len na 4D ultrazvuku a zdala sa mi velmi mila a vraj je to i dobra odbornicka...ja mam termin presne na Velku noc, tak mam strach......ako prebieha cele zazmluvnenie ?kedy mam ist za nou ?kolko sa cca plati ? dakujem Vam vsetkym velmi pekne za odpovede a rady........ 🙂

pointka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ibakatka
2. jan 2012

Ahojte, som v 36tt. Som u Dr. Renckovej, ale ta ma dlhsie volno. nie som z NZ a ked citam co tu vsetko pisete, tak zacinam mat fakt strach.....mam planovany CR, termin este nemam presne dohodnuty. Je to tam vsade naozaj take zle ako pisete??? ked robia CR, tak aj cievkuju? A co holenie??? normalne mam strach, ze tam bude ten Dr. Fifcak, ci ako sa vola...

garnelia
2. jan 2012

@ibakatka co sa Dr.Zifcaka tyka,neboj sa,on mi robil sekciu a je to skvely odbornik,aj prietoky mi robieval a vsetko o.k.,dokonca po sekcii sa na mna prisiel pozriet a povedat mi,ze je maly v poriadku,ze hned krical ako ho vybrali,proste ma uistil a stale sa opytal ako sa mame(ja a malinky)ked sme sa nahodou stretli na chodbe,ja nemam zlu skusenost 😉 pred operaciou ta oholia a daju aj cievku,ale to ti vtedy uz bude jedno,budes sa tesit ze to budes mat hned za sebou a hlavne na svoj pokladik 🙂 😉

alzbet124
4. jan 2012

@ibakatka ahoj...ja si nemyslím,že to je v Novozámockej nemocnici až také zlé...poležala som si aj na druhom tri dni pred pôrodom,jeden deň som strávila na pôrodnej sále a potom štyri dni na šestonedelí,odtiaľ som potom išla k malej na Patologické odd.novorodencov(mala som ťažší pôrod,vlastne pre malú bol ťažší :( ),takže som tam stávila dosť dní:( .Podľa mňa tam je na tie sestričky toho priveľa,vždy sú v službe po dve a na šestonedelí + dve detské sestry(aspoň sa mi tak zdalo,keď som tam bola ja) a vtedy tam bolo aj dosť pôrodov,tak ženy posielali domov(ak bolo všetko ok) aj skôr.Pri pôrode som mala super pôrodnú asistentku,ošetrovateľa aj pôrodníka(ale možno je to aj o šťastí).Podľa môjho názoru,sestričky sa na odd.správajú k ženám tak,ako sa správajú ženy k nim...aspoň tolko môj názor...PS: ja som išla s takým nenormálnym strachom do NZ nemocnice a bola som celkom spokojná,aj keď niektoré veci by som vedela vytknúť,ale to sa netýka šestonedelia a ani sestričiek...
@garnelia ahoj...mňa Dr.Žifčák vyšetroval raz počas pôrodu a som povedala,že nikdy viac :( nehovorím,že je zlý odborník,ale je strašne necitlivý :( ale chvala bohu nakoniec som nemala jeho pri pôrode...

pointka
5. jan 2012

@alzbet124 ja som nemyslela, ze to je az take zle, ze tam je zla starostlivost a pod. Praveze som bola velmi spokojna so sestrami, lekarmi a pod. To bolo len moje konstatovanie na ten stav, ze som v tej nemocnici bola tak dlho.

alzbet124
5. jan 2012

@pointka pochopila som,že si komentovala to,že si tam bola dlho ...mne stačili bohate dva týždne,takže viem ako si sa tam mohla cítiť,keď si tam bola toľko :( keď sa smiem spýtať,kedy máš termín...lebo vtedy baby,ktoré tam ležali sa sťažovali,že ich už nechcú pustiť tesne pred termínom...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre