Pôrodnica Nové Zámky. Máte skúsenosti?

psyxooo
19. máj 2007

Nenasla som tu este totiz ziaden prispevok o tejto porodnici. Som z Nitry, ale kamosky ma odhovaraju od tunajsej porodnice, netecie zevraj tepla voda, a sestonedelie je v katastrofalnom stave, tak rozmyslam nad NZ.
Mate nejake skusenosti?

elisadavinci
4. jún 2012

ahojte baby, spomínate tu pani Kalmanovú a jej prípravu na porod. pripravuje aj na kojenie? prvý porod som mala akutnu sekciu a teraz sa neviem rozhodnuť čo mam chcieť. Dr. povedal, že to bude pravdepodobne cisarsky zas, ale že sa rozhodne až tesne pred porodom. neviem či mam za každu cenu žiadať cisarsky alebo skusiť normalny a dakde som sa dočítala, že vraj sa dá vybrať či v celkovej anestéze alebo len v spinálke cisarsky (na nejakom fóre odpovedal na otazky samotny Matuška na to, že sa da vybrať). ale potrebujem poradiť hlavne v kojení. 😖

trutka
4. jún 2012
elisadavinci
4. jún 2012

@trutka Ďakujem

sisi1986
4. jún 2012

@darinka.b Ahoj, ja chodím k Hajduškovi. Na 4D idem teraz v stredu, ja idem na 4D k Halmešovej do starej nemocnice. O Havlasovi som nevedela nájsť žiadne fóra, že aký je a ako sa venuje tehotným pri 4D a ani koľko sa platí. Koľko si platila, ak sa smiem spýtať. Je to možné, že sa stretneme :D, len ja si myslím, že ja budem rodiť skoro ako 27.9. Ja si myslím, že to bude o týždeň skôr :D

sisi1986
4. jún 2012

@darinka.b Dari, pokiaľ viem, v NZ EPI nedávajú. Máš nejaké iné info? ... inak ja som čítala, čo vypracovávali na nete nejaké hodnotenie nemocníc za minulý rok, že vôbec manžel nemusí mať predprípravku v NZ. Tu som sa tiež dočítala, že by stačilo aj jedno sedeniu u psychlogičky a tiež som čítala aj názor, že iba niektorí lekári vyžadujú tú prípravu, iní vôbec. Takže sa neviem rozhodnúť, že kam ísť alebo či vôbec niekam ísť. Nie som priamo z NZ, takže by mi tie predprípravné cvičenia nejak nevyhovovali, to už keď musím, to radšej poôjdem na to jedno sedenie k psychologičke aj s manželom.

stvura
4. jún 2012

@elisadavinci obrat sa na NZ laktacnu Misku Griecovu, na stranke mamila najdes na nu t.c./ ak nenajdes pastnem ti ho do spravy 🙂

elisadavinci
4. jún 2012

@stvura vďaka, našla som.

elisadavinci
4. jún 2012

@sisi1986 mam pocit, že je to biznise, ta príprava manželov. moj muž to absolvoval pred 5 rokmi a keď som sa pytala, či to plati, ved už bol pri tom, chce isť zas a citi sa na to, tak asi je sposobily, nie. - dr. povedal, že musi zas absolvovať 😝

alicia28
4. jún 2012

@darinka.b
@sisi1986 , prave pred par dnami som sa vratila z nemocici v NZ, ano mate pravdu Epidural nedavaju, spinal pri cisarskom je mozny ale moc to teda nevyuzivaju skor daju hned do celkovej anestezy, lekari vraj nemaju spinal moc radi lebo mamicka je pri vedomi a niekedy to vraj nie je pre lekarov dobre tak im viac vyhovuje celkova anesteza...ja som rodila psontanne ale velmi vela nas nebolo, skoro vsetky na odd, boli cisarsky co som dost prekvapena ze nie ze kazda druha ale skoro kazda cisarsky a len malo prirodzene, sa mi ani nezda ze by mali vsetky zdravotne problemy,,,skor tie cisaraky robia asi na zelanie,,,ja by som to nechcela ,,,ked som videla ake su ubolene a znicene,,,,ach jaaaaaaaaaj, ja som porodila a hned som bola fit a behala som jak rybka,,,a hlavne som mala dietatko pri sebe.

adrioska
4. jún 2012

@elisadavinci A to ktory Dr. Ti to povedal? Lebo moj muz teraz nebol na ziadnej priprave a bez problemov ho pustili...ved v nemocke aj tak musis zaplatit tych 10 eur, tak im to moze byt jedno... 😒

tomika
4. jún 2012

@sisi1986 ahoj,aj ja som bola u dr.Halmešovej na 4D,platila som 35 eur,a som spokojná.Aj dr.Havlasa velmi hvália,ale tam sa plati 65 eur.

elisadavinci
4. jún 2012

@adrioska moj gynekolog na poradni mi to hovoril.

adrioska
4. jún 2012

@elisadavinci a u neho budes aj rodit? Lebo ak nie, tak nemyslim, ze ma do toho co hovorit, to rozhodnu potom v nemocke, ci Tvojho muza pustia alebo nie...

stvura
4. jún 2012

@sisi1986 moj muz bol na priprave v r. 2008, ten porod na ktory sa pripravoval nestihol a odvtedy absolvoval 2 porody 🙂
@tomika uz je ta suma vraj ina 😉 u Havlasa

elisadavinci
4. jún 2012

@adrioska nie, on nechodi k porodom

adrioska
4. jún 2012

@elisadavinci tak potom plati to, co som pisala aj vyssie, nech Ta nehaluzi, v nemocnici rozhodnu, ci Tvojho muza pustia alebo nie, zaplatili by ste si sedenie a mozno zbytocne. Podla mna Ti ho pustia, ked uz to raz absolvoval, naco by znovu chodil...

niky1984
4. jún 2012

@alicia28 ja som rodila v NZ cisarákom pred dvomi rokmi a už vtedy to bolo ako na bežiacom páse ja som musela mať bo malý nebol otočený a bol veľký Inak, podľa mňa NZ pôrodnica bude zachvílu vyhlásená za profi pôrodnicu v cisárskom čo som sa pýtala báb prečo mali cisarák každá mala dáky problém ale vyzerá to tak ako keby sa potom rodili v NZ kraji len problémové deti 🙂 možno tie mamičky rodia teraz zase aj ja mám termín v novembri a už mám napísaný cisársky pretože nedovolia po 2 rokoch rodiť obyčajne pretože nebudú riskovať že praskne maternica a ešte k tomu uboleniu každá je tak ubolená ako sa cíti bo ja som to zvládala fajne jeden deň ma robili a na druhú noc som už bola v samostatnéj izbe a ďalšiu noc som už mala malého pri sebe ale napr. baba čo bola somnou na izbe robili ju predomnou a tá prišla na normálnu izbu skoro o 3 dni a nezvládala ani malú ledva sa vedela postaviť celý týždeň no som zvedavá aké to bude druhý krát 😒

sisi1986
5. jún 2012

@tomika ďakujem veľmi pekne za povbudenie, a myslím si, že ušetriť 35 Eur je celkom fajn 🙂. Môžem to minúť na výbavičku 🙂 a budem si vidieť aj bábätko 🙂 a môj mužíček konečne tiež. Myslím, že sa na to teší viac ako ja sama :D

katuskaaa29
5. jún 2012

teraz som videla na facebooku fotku sandy ma uz synceka Matiasa vazi 3000g a 49cm gratulujem jej

pitbullka
5. jún 2012

cawte babeny 🙂 chcela by som sa spytat, že ako to je tesne po porode, co obliekaju babätkám?? a co mam vziat pre malu co sa tyka kozmetiky ako kremiky atd??? kolko oblecenia ste brali??
ja som bola v piatok sa popytat za dr. Smolárikom.. (mimochodom velmi milý lekár, aj priatel ho chvlail)... moja lekarka mi dala termin na 9.7. no on mi vravel, že uz toho 19.6. by sa mohla malinká narodiť... že to uz mozeme odvtedy ocakavat... vravel mi ze priatel kvoli priestorom moze byt pri porode az na poslednu fazu porodu, u neho nepotrebuje absolutne ziadny papier od ziadneho psychologa ani z pripravky 🙂 a po porode kolko moze byt pri mne a malinkej??? a co presne ste dali na spinkanie malinkym pokladom??? viem vela otazok, tak snad sami dostane odpovedi na vsetko 🙂))

pitbullka
5. jún 2012

a ešte malickost kolko sa presne plati za to ked bude priatel pri porode???

nadoviva
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pitbullka
5. jún 2012

@nadoviva ja som si myslela ze viac sa platí.... no tak toto je v pohode potom... takze on potrebuje iba prezuvky a samoska ze fotak :D

alicia28
5. jún 2012

@pitbullka , babetkam oblikaju to co si zoberies a to aj oblecies babetku, ja som mala svoje veci od zaciatku a ani mi neponukali nemocnice oblecenie pre malu.
kremiky a rozne picovinky 😀 si brat nemusis lebo dostanes kufrik v nemocici a ten bude plny kremikov sebamed a aj tak deti sa nemaju natierat, moja mala ma tyzden aj 2 dni a este som ju nicom nenatrela...babetka sa po narodeni šúpu a nemaju sa nicim mastit,,,,,a kupu sa kazdy 3 den aj v nemocnici to tak bude,,,ked som bola pred 3 rokmi rodit v NZ kupali kazdy den a teraz takato novinka 🙂

@niky1984 moja kamoska rodila prve dieta cisarakom na kramaroch v BA a druhe rodila prirodzene ,,,lekari jej povedali ze nie je dovod znovu na cisarak a maternici sa nic nestane aj ked je to 2 roky co rodila cisarakom,,tak neviem co doktor to iny nazor,,,ale poviem ti vytlacila dieta bez problemov tak ten cisarak nebol naozaj potrebny , ja si to ani neviem predstavit ze by som mala cisarsky,,,,,dieta mi daju az po dlhom case, najlepsie na porode je ze sa narodi a hned je pri mame ,,,dali mi ju hned a aj na vytahu na 3.poschodie som isla s malou v naruci a nikto mi ju nikam neodnasal ani na noc....to je to krasne na celom porode,,,,cisaraky to je nejaka nova mooooooooooda lebo pomaly uz nikto nebude rodit prirodzene a vzdy sa najde dovod preco nie spontanny porod 🙂

tomika
5. jún 2012

@alicia28 ano,je to prekrástny pocit že hned ti malého donesu,tie 2 hod čo tam ležim-mali leži pri mne v postielke 🙂 😵 ,a aj mne obidve detičky dali do náručia,a tak na voziku ma s vytahom zaniesli na 3-poschodie.Dufam že teraz pri tretom bude tak..už sa neviem dočkať 😵 😵

katuskaaa29
5. jún 2012

@pitbullka Ahojko, ja som mala to stastie, ze akurat Dr. Smomlik mal sluzbu ked som rodila a bolo to super, bola som s nim velmi spokojna, vela pocas toho nenaozprava ale men to nevadilo, sice ten moj porod ani netrval dlho max 10 minut a ja som mpocas toho nic nevnimala, mozno aj rozpraval nieco 🙂 Mala som manzela pi poode, tak ako pises na poslednu fazu kvoli tym priestorom, akonahle sa mala narodila dali mi ju do naucia, potom ju zobrali vedla na vysetenie, manzel tam isiel s nou a dokonca, on napisal meno na stehienko, lebo nemool odstihnut pupocnu snuru, Smolarik to musel odstrihnut lebo mala cez hlavicku a potom by mohol byt poblem, vysetrili malu, zabalili ju do plienocky a zvainovacky dali jej ciapkou (nemocnicnu) pootom mi ju manzel doniesol v naruci, aj mi ju sesticka prilozila k prsniku, potom ju dali do postielky a tie 2 hodiny po poode sme boli spolu na porodnej sale vsetci 3 🙂 bolo to nadherne a neopisatelne 🙂 potom nas zobrali hore na 3. poschodie a tam detska sestricka ju okupala a dala jej vlastne saticky. Vsetko tam dostanes, kremik na zadocek, alkohol na pupocek no a plienky a vlhcene utierky to musis zobat ty. Tieto veci ti tam stacia, kupat ich kupu kazdy 2. den.

darinka.b
5. jún 2012

@sisi1986 ahojky, mno o EPI mam rovnake info ako si napisala ze ho nerobia, zistovala som ci sa neda vybavit tak ako lekara k porodu ale vraj nie a samozrejme kedze ho nerobia tak ho ani neodporucaju, mozme sa len spoliehat na nejake ine lieky, ale tak baby sem pisu ze to zvladli aj bez EPI tak to berem tak ze to bude muset byt ok 🙂 hm neviem ako je to s manzelom my sme tak ze radsej nech to muzik absolvuje a potom sa uvidi na poslednu chvilu ci ano alebo nie, aj ked chcel by byt pri tom 🙂 mno ked nemas moznost chodit na predpripravku tak ten psycholog bude pre vas najlepsia volba 🙂 ja chcem k pani kalmanovej lebo neviem vobec nic o babetkach aj ked citam vsetkomozne na nete mam aj knihy a ludi okolo seba obcas ma chyta stres, upokoujuje ma toto forum kde to mamicky krasne zvladaju, pisu si co ich trapi a tak 🙂 na 4D som o hlavlasovi pocula same pozitiva a nasla som ho cez google xi ma stranku su tam info aj cennik 62 eur sme platili, ale musime ist este raz lebo maly sa velmi vrtel a bol zle otoceny tak nic moc foto tak verim ze buduci pondelok sa nam krasne ukaze 🙂

darinka.b
5. jún 2012

@alicia28 ja by som asi radsej spontanne rodila aj ked si budem muset tu bolest zazit, este nikdy som nebola hospitalizovana, z nemocnic ma vzdy take zmiesane pocity, tak ked nebudem muset tak nerada by som absolvovala operaciu. tak uvidime dufam ze maly sa bude pekne nachystany a pojde pekne von 🙂 ked sa ti malicke narodilo prilozili ti ho hned k prsniku? lebo som citala ze v zamkoch prikladaju az neskor. a da sa s lekarom pred porodom dohodnut co sa tyka nastrihu, alebo ze co sa bude diat a tak - myslim ci tam nebudem ako hlupucka cakat co sa deje anikto mi nic nepovie. mam ja otazky ale vobec nie som v obraze co ma caka. mala si muza pri porode? skor by ma zaujimalo ci moze byt muz aj vo vdycharni ci az ked zena tlaci.

rheia27
5. jún 2012

@niky1984 nepovedala by som za v NZ len problemove, podla mna je to tym ze je tam dobra prenatalna starostlivost 🙂
mna by ale skor zaujimalo ze ako je to ked si musim dlhsie polezat v tejto nemocnici az do porodu, aka je tam starostlivost a tak

niky1984
5. jún 2012

@rheia27 ja som mala termín napísaný na 7meho a nastupovala som do nemocnice 2hého do pôrodu som ležala na 2hom poschodí a ja som nemala problém na izbe sme boli tri aj sme si dobre rozumeli ten týždeň sa to tam vydržať dalo neviem ako by mi tam bolo keby tam mám tráviť tolko, čo kočka vo vedľajšej izbe ale to by už asi každá bola znudená a pomaly by jej vadilo komplet všetko a čo sa týka personálu úplne v pohode sestričky zlaté podľa mňa sa snažili robili si svoju robotu a pokiaľ nieje niekto očividne drzý tak aj oni sa správajú normálne 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre