Pôrodnica Nové Zámky. Máte skúsenosti?

psyxooo
19. máj 2007

Nenasla som tu este totiz ziaden prispevok o tejto porodnici. Som z Nitry, ale kamosky ma odhovaraju od tunajsej porodnice, netecie zevraj tepla voda, a sestonedelie je v katastrofalnom stave, tak rozmyslam nad NZ.
Mate nejake skusenosti?

dzsiuka
28. sep 2012

@sisi1986 , szia. Malého dali pod " bilibed" a ked to nestacilo , lebo sa mu zhorsili vysledky tak sme dostali inkubátor a vtom bolo modré svetlo hore aj dole, a to naozaj pomohlo 🙂
Mna v sobotu tzv. prepustili, a isli sme 3. poschodí na druhú stranu, tam aj otecko nás mohol príst pozriet sa donútra.
Ohladom záchodov, más pravdu, upratovacka svoju robotu spravila na jednotku, ale niektoré zeny " neupratali " po seba. Hanba, ked toto spravia tak potom aké vecko majú doma.

timety13
29. sep 2012

ahojte!
vedela by niekto povedat, ze cez utorky kde presne v nemocke nájdem dr. Halmesovu? má niekde kanceláriu? alebo kam treba íst za nou?

zuzulka772
29. sep 2012

Ahojte mam termin 26 .oktobra ide niekto este rodit do Novych Zamkov? 🙂

zuzulka772
29. sep 2012

@timety13
bola som u nej na ultrazvuku velmi fajn zena ale,kde ma kanc...to ti nepoviem jaj stale chodila na niake zakroky .... 😒

trutka
29. sep 2012

@timety13 mne sa zda ze oni maju ako keby ordinacie za tymi velkymi vytahmi

timety13
30. sep 2012

@zuzulka772 ja mám termín 25. oktobra. ale asi to bude o 2 tyzdne skor.... uvidíme.... 🙂

darinka.b
1. okt 2012

ahojte ja mam termin na 8.10, mozno to bude uz tento tyzden - je tu niekto koho tam mozno stretnem?

elisadavinci
1. okt 2012

@darinka.b možno mňa 😉 . mam sice termín na 15.10., ale bude to cisarsky a vraj mi ho urobia 7-10 dni pred terminom.

darinka.b
1. okt 2012

mno u mna to bude asi tiez cisar, uvidime, maly je veliky skoro 4500g ak nie viac a to nepojde asi klasicky 🙂

@elisadavinci

elisadavinci
1. okt 2012

@darinka.b a to počkaju, kym sa ti začnu kontrakcie? alebo ideš skor? ja som velmi zvedava, zajtra už budem hadam mudrejšia, idem do poradne.

alzbet124
1. okt 2012

@darinka.b ahoj 🙂 ja som síce rodila minulý rok v septembri a malú mi odhadovali na 4200g...rodila som normálne a malá sa narodila s váhou 4900g 🙂 dá sa to zvládnuť 🙂 a držím palce nech všetko dopadne dobre 🙂

timety13
2. okt 2012

Baby, poradte mi.
co ste dávali do hlbokého kocika, do vanicky? matrac? deku? podlozku? vobec neviem, ze co zvyknu davat... :S

darinka.b
2. okt 2012

@elisadavinci mno doktorka povedala ze ak by to slo prirodzene ze sa porod spusti a pojde to tak ideme prirodzene - asi som sialena ale tiez som za prirodzeny porod a ze ked nie tak cisarsky tak uvidime aky bude teraz nalez 😉 napis potom ako si dopadla 🙂

darinka.b
2. okt 2012

@alzbet124 ahojky konecne pozitivna odpoved xi - resp. taka aku som chcela pocut - kto ta rodil? ja tiez stale dufam ze to pojde prirodzene, uz sa len snazim malemu vysvetlit ze moze ist von ze ho tu cakame 🙂
jaj a este dotaz - aku velkost si malej obliekala? 56 bola mala si akurat? vacsinou mam nakupene 56-62 velkosti, take uplne mini veci mam len dva tri kusy, tak snad mu to bude dobre 😝

katuskaaa29
2. okt 2012

@timety13 deku, popripade fusak, teraz nasa Lucka ma 5 mesiacov a davam jej fusak mam taky tensi a vydrzi to aj teraz sme boli vonku a stacilo to,

zaneta88
2. okt 2012

Ahojte, kto má termín na začiatok novembra tým myslím 1.11 alebo 11.11 sama doktorka my to nevie povedať presne ale podla mojho stavu to vyzerá na prvý termín lebo malú mám veľmi nízko.

zuzulka772
2. okt 2012

@timety13
inac aj ja mam takeho tusaka ze to bude skvor vo stvrtok idem ku lekarovi uvidime co mi povie....

elisadavinci
2. okt 2012

@darinka.b dnes som bola v poradni, dačo tam splietal, že to môže byť každú chvílu, odobrali mi krv kvoli predoperačnému vyštreniu, zajtra si mám ísť pre vysledky a s nimi na interné Klobučníkovej. a že mám dať vedieť, ak sa zajtra už nestihnem zastaviť a že pre istotu pošle krv len sem do zamkocv, aby si to mohli zistit. Tak som vytreta teraz, že to až take, že v noci ma to môže chytiť? 😅

a ešte mi napisal dalšiu poradnu 9.10. ale on si myslí, že sa už nestretneme. som zvedava. ja som si myslela, že spravi predoperačne, jeden mi nakáže nastúpiť a druhý den to spravia. ale podla toho mi to vychádza, že počkaju kym sa to spustí samé. zajtra sa ešte opýtam, lebo vždy niečo iné hovoria 🙄

timety13
3. okt 2012

ahojte!
je tu medzi vami taká, ktorej pocas tehotenstva velmi, ale ozaj velmi boleli lonová kost a bedrové kosti? poradte mi, co mám robit.... uz je mi do placu, tak mi bolia. cez den nemám s tym problém, ale v noci je to katastrofalne. otocenie z jednej strany na druhú sa nedá vydrzat.
Tí, ktorí ste mali taky problem jak ja, ako ste zvládli porod? dalo sa to vydrzat? alebo vtedy to este viacej bolelo? a po porode uz nemáte s tym ziadny problem?

elisadavinci
3. okt 2012

@timety13 ja už 2 mesiace prežívam to isté. keď sa v noci otáčam, trvá to hodných pár minút, musím meniť stranu každu hodinku, lebo ma boli ako ležím na boku, keď potrebujem isť na WC ledva sa postavím na nohy, strašne to boli. moj muž sa mi už posťažoval, že sa nevie vyspať, lebo sa budi furt na moje vzdychanie, ked sa otáčam 😠 . cez den je dobre, rozchodím to vždy. ale posledných pár dní ma dokonca bolí aj pošva zvnútra - pocit akoby mi kosti vnutri rozťahovali niečím nasilu. dokimu som to hovorila a on že sa stym nič neda robiť, že to sa kosti rozťahuju, chystaju na porod. a že už len vydržať, že to mám za pár.

timety13
3. okt 2012

@elisadavinci akoby si napísala moj pripad.... ja takisto.....

alzbet124
3. okt 2012

@darinka.b ahojky...rodil ma dr. Smolárik a ku koncu pôrodu došiel aj primár, nakoľko nastali komplikácie, ale našťastie všetko dopadlo dobre...ale bola som veľmi spokojná. No mala som nakúpené aj veľkosť 56, ale to som malej ledva natiahla a veľ. 62 jej bola akurát, tak som je už doma oblikala veľ. 68 🙂 a sestričky mi aj museli povymieňať plienky za väčšie, lebo som mala New born a tie sa jej strašne zarezávali, tak vymenili s maminami, ktoré mali mini bábätká s plienkami s č.1 :D

nika251
4. okt 2012

@timety13 Ahoj. Mna to tak pocas tehu bolelo- ledva som sa postavila. Cez den som rozchodila ale v noci to bola hruza. A nepotesim ta, dost dlho trvalo, kym sa to dalo do poraidku. Bola som rozhegana ako stara stolicka :D . Potom som zacala brat calcium, kupila si fakt dobre topanky, zacala trosku civicit a teraz je to uz ok. Je to asi prudkym roztahovanim kosti :(

timety13
4. okt 2012

@nika251 a aky porod si mala? tieto bolesti skomplikovali ti porod?

elisadavinci
4. okt 2012

ahojte baby, prosim vas neviete, kto ma kedy službu? patrala som na fóre, že v utorok má Halmešová, stredu Stanko a renčková a ostatné dni má kto? to som nenašla.

adrioska
4. okt 2012

@elisadavinci ja som rodila v utorok vecer a bola tam Dr. Koprdova a Dr.Bezakova...

adrioska
4. okt 2012

@elisadavinci ako pozeram podla stranky nemocnice, tak Bezakova tam uz nie je...

tomika
4. okt 2012

Piatok nočnu mala dr.Tarbajová a v sobotu ráno od 6:00 začinal dr Smolárik.U neho som rodila.

elisadavinci
4. okt 2012

@adrioska @tomika baby ďakujem

sunnyrose
4. okt 2012

caute baby je pravda ze v NZ nemocnici uprednostnuju cisarak pred klasickym porodom ? nie osm si ista ci by som chcela cisarsky..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre