Pôrodnica Nové Zámky. Máte skúsenosti?

psyxooo
19. máj 2007

Nenasla som tu este totiz ziaden prispevok o tejto porodnici. Som z Nitry, ale kamosky ma odhovaraju od tunajsej porodnice, netecie zevraj tepla voda, a sestonedelie je v katastrofalnom stave, tak rozmyslam nad NZ.
Mate nejake skusenosti?

katuskaaa29
4. okt 2012

@sunnyrose no ja som mala klasicky, ale dost bolo tych co mali cisarak, neviem, ci uprednostnuju cisarak, ale ked nemas planovany cisarak, tak len v akutnom pripade ti to spravia, popripade pred tym sa "potrapis" kto ako a az potom ti daju cisarak ked to inak neide aspon toto su tie posledne informacie co mam od znamych co tam rodili, daju vyvolavacku akk inak to neide a ked ani tak to nepojde tak potom cisarak

sunnyrose
4. okt 2012

@katuskaaa29 ja som predtym rodila v ba u znameho takze bola som v dorych rukach..ale teraz budem pravdepodobne rodit tu a neviem co ma caka..bola si spokojna so sestrickami s lekarom ? a ked porodis nechaju ta trosku vyspat sa alebo oddychnut bez dietata alebo ti ho hned daju ?

elisadavinci
5. okt 2012

@sunnyrose cisarsky uprednostnuju v tom zmysle, že ak si rodila prve cisarskym ,tak druhy porod maš cisarsky, neriskuju. ale ak bol prvy porod normalny a nemaš nejake komplikacie napr. že je dieťa zadočkom alebo nepostupujuci porod, tak ideš rodiť normalne. a čo sa tyka oddychu, ja som tak videla mamičky po normal porode, že si brali dieťa same na izbu - teda ošetrovatel ju tlačil na voziku a ona si držala dieťa v naruči a boli spolu cely čas. po cisarskom davaju dieťa na izbu mamičke na tretí deň.

gabuci
5. okt 2012

@elisadavinci ja som rodila prvé pred 14-mi rokmi v tej nemocnici.Už vtedy to robievali tak,ako píšeš,mamičku tlačil ošetrovateľ a bábätko mala v náručí.Potom hned vedľa seba v postieľke.Takže od začiatku sme sa starali ked sme mali normálny pôrod.Rodila som ráno o 5-ej,dali ma na izbu o 7-mej,vizita bola po pol ôsmej,manžel mi došiel okolo jedenástej sa na nás pozrieť,celý den návštevy aj som sa starala o malú.Neviem ako je to ked niekto nevládze.Asi je to tak aj teraz.

elisadavinci
5. okt 2012

@gabuci oni sa nestaraju či vládzeš alebo nie, máš, tak sa staraj. ale aby som nekrivdila, našla sa aj taká sestrička, ktorá pomohla. keď som v noci už nevladala, prebdené 3 dni a noci za sebou, tak sa zlutovala a vzala si syna na pár hodín aby som sa mohla trošku vyspať.

sunnyrose
5. okt 2012

@elisadavinci aj viete baby ci sa oplati si priplatit za nadstandartnu izbu ? ja som sa po porodoch nevyspala z toho dovodu ze ked utichlo moje zacali postupne dalsie dve babatka plakat jednoducho som nic nenaspala prisla som ako troska domov.Mate zvlast kupelnu aj toaletu v nadstandartnej izbe ? a co vlastne stoji ?

elisadavinci
5. okt 2012

@sunnyrose ja nad nadštandardom nerozmýšlam. ked som tam bola pred 5 rokmi, tak som mala "šťastie". mamička bola taka ticha, celých 5 dní sme sa vôbec nerozprávali, hoci z mojej strany snaha bola, ale potom som to vzdala. proste ani len dobré ráno nezapriala, žiadna slušnosť. a dieťa mala tiež take tiché, len jemnučko zamrnkalo. zato moj sa hlásil riadnym hlukom a aj z vedlajších izieb cez stenu bolo počuť ostatne deti plakať. neviem či je nadštandard nejak viac izolovany zvukovo. cenovo uvadzaju na stranke http://www.nspnz.sk/odelenie/gyn/gyn.htm vraj 33,19 na deň. žial na to nemám a keby som mala, tak by som radšej zaplatila nejaky pobyt, dovolenku s rodinou a nie v nemocnici. je tam aj opísané, čo všetko je v izbe.

jaja32
5. okt 2012

Dr. Bezakova uz nerobi v NZ. A ak este nahodou, tak jej plynie vypovedna lehota. Rozpravali sa o tom sestricky, ked som rodila, ze dala vypoved. To bolo zaciatkom augusta.

jaja32
5. okt 2012

Na nemocnicu nemozem nic zle povedat. Mne bola pri porode mladucka pani doktorka Tímea Wiedermann. Neskutocne mila a hlavne vie co robi. Koncila jej sluzba a aj tak ma este odrodila. Cakala na izbe a sestricky ju mali zavolat, ked sa to rozbehne. Nastastie dlho necakala. Pri vstupnom vysetreni mi vzdy povedala co meria a pozera. Dokonca som ju mala 3x na vizite. Ona tam tusim bola stale. Pri porode som mala super porodnu asistentku, len ma mrzi, ze som si nezapamatala meno. Zartovala, pytala sa ma ako sa citim, masirovala mi chrbat. Oslovovala ma menom, co mi bolo v tej chvili sympaticke.

Nemala som problem ani s jednou sestrickou. Maju toho vela, tak sa dali niektore poznamky prehliadnut. Ved aj my sa na vsetkych neusmievame. Jedna starsia pani doktorka na novorodeneckom este stale preziva komunisticke praktiky ale dalo sa aj to predychat.

Neskutocne teplo bolo v izbach. My sme mali na izbe 35 st. Moja dcera mala teplotu 38st., taka bola zahriata. Uz som nevedela co s nou mam robit. Zvladli sme to.

Strava nekomentujem, univerzalna pre vsetky oddelenia a celu nemocnicu.

nika251
5. okt 2012

@timety13 Akz som mala porod? :D Pre mňa šokujúci 🙂. Ked som prišla do nemocnice s ,, bolesťami,, ktoré som ešte ani nepradýchavala- po troch minútach - na pase mi nič nenamerali a chceli ma poslať domov ze nerodím. Vyšetril ma jeden mlady Dr. a ze som len na 4 prsty ale ze nech si ma tam nechaju, ze na druhy den dakedy doobeda porodim. A nech mi daju 1/2 davky klistyru :S . Isla som pod sprchu atd... :D . Potom na salu kde som si hrozne chcela sadnut bo to trosku prituhlo ale nic extra. Sestra ze si nesmiem sadnut, max. na tu porodnu stolicku- co nema dno. Sadla som si, dostala som krc jak hora, praskla voda a uz ma s muzom tahali na stol. Prisiel Dr. chytil dieta a bolo :D Cely porod mam zapisany od 23,18 do 23,21 :D :D Takze ziadne komplikacie tie bolesti nepriniesli- len sok pre mna lebo som nechcela este ist do nemocnice, len MM panikaril ze musime- z KN :D :D

nika251
5. okt 2012

Ospravedlňujem sa za pravopis, ale ponahlala som sa 🙂

moon1979
5. okt 2012

@nika251 na pôrodnú stoličku? nebodaj aj také tam majú?

adrioska
5. okt 2012

@moon1979 ano maju, aj mne ju odporucili, ale nesla som na nu... 🙂

mata211
5. okt 2012

ahojte,...je tu niekto kto ma termin v decembri ??? 🙂))) baby co vsetko si vyzaduju v nemocnici ??? ...inak vraj dr stanko nemoze rodit v NZ v nemocnici ???? :O ja chodim k dr renckovej, no teraz uz stankovej .....a dufam ze ju vychytim aj pri porode .....

moon1979
5. okt 2012

@adrioska aj rodiť na nej môžeš, alebo len sedieť a predychavať ?

moon1979
5. okt 2012

@adrioska ale co pozerám na stránku nemocnice, nejak vela nových lekárov tam je ...

erzulik
5. okt 2012

@sunnyrose ja som rodila 9/2011 mala som aj izbu stji okolo 33 na den mozes prijimat navstevy kedykolvek, aj sprcha tamje WC ale ja by som uz v NZ nikdy nerodila. Katastrofa ........ mam velmi zle skusenosti...........

katuskaaa29
6. okt 2012

@sunnyrose sestricky aj lekari boli super, ked som porodila tak hned mi dali mallu boli sme spolu 2 hodiny na sale a potom nas zobrali na izbu a tam od zaciatku bola so mnou mala

sunnyrose
6. okt 2012

@elisadavinci ano mas pravdu..je to trosku drahe..len mam take zle spomienky na tie nemocnicne kupelne 😢 boli otrasne..v podstate radsej by som mozno bola s nejakou prijemnou osobou na izbe ako osamote

sunnyrose
6. okt 2012

@erzulik ano ale ked chces rodit mimo mesta to uz asi nebude spontanny porod ale planovany nie ?

alzbet124
6. okt 2012

@sunnyrose ja som rodila v septembri 2011 a kúpelky boli zrekonštruované a čisté 🙂

moon1979
6. okt 2012

@alzbet124 aj na 600nedeli? lebo len na gynde a na sálach boli zrekonstruované, 600 nedelie ešte z čias, keď nemocnicu postavili ...

alzbet124
6. okt 2012

@moon1979 aj na 600nedelí 🙂

katuskaaa29
7. okt 2012

@sunnyrose
@moon1979 baby ja som rodila v maji, a kupelky boli bezproblemoe, pekne zrekonstruovane, takze netreba sa toho bat a hlavne ze aj ciste boli

adrioska
7. okt 2012

@moon1979 juj to neviem, podla mna rodit asi nie, ked som uz mala ist tlacit, tak ma posielali na por.stol, ale aj ten bol novy, velmi pohodlny 😀 -naozaj kebyze nemam bolesti, tak sa mi tam super lezalo...hehe. Ano, je tam vela novych lekarov, ale s ktorymi som prisla do styku ci uz na porodnom alebo potom v ramci gynek.vizit na 600-nedeli tak vsetci boli strasne mili. 🙂

tomika
8. okt 2012

@moon1979 rodiť nie,pred 4 rokmy ked som mala aj manžela pri porode,aj mne dali tu stoličku-aby som na tom predychavala..Teraz tam mm nebol,bola som v vzdychárni-a potom rodiť som išla na stol,a naozaj su to pekné pohodlné postele...V noci ked som išla na oddelenie-niekto z personálu tam aj na tom spal 😀 (bola pokritá plachtou)

timety13
9. okt 2012

Ahojte baby!
Videli ste uz novy cenník? Za prítomnost otecka treba zaplatit od 1. októbra namiesto 9,96 uz 20 EUR. Co hovoríte? Vyse o 100 % viacej... 😠

katuskaaa29
9. okt 2012

@timety13 co?????? za to 20 EUR ze otecko ti pride vtedy ked uz rodis??? Alebo a tych 20 eur moze byt uz aj na vzdycharni s tebou???

katuskaaa29
9. okt 2012

@timety13 to si kde pozerala ja tu tuto nevidim http://www.nspnz.sk/odelenie/gyn/gyn.htm

timety13
9. okt 2012

@katuskaa29 dnes som bola v nemocke, a na nástenke som videla.... 😖

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre