Pôrodnica Nové Zámky. Máte skúsenosti?

psyxooo
19. máj 2007

Nenasla som tu este totiz ziaden prispevok o tejto porodnici. Som z Nitry, ale kamosky ma odhovaraju od tunajsej porodnice, netecie zevraj tepla voda, a sestonedelie je v katastrofalnom stave, tak rozmyslam nad NZ.
Mate nejake skusenosti?

katuskaaa29
22. dec 2012

Baby krasne sviatky prajem kazdej!!!!

adrioska
22. dec 2012

@katuskaaa29 Aj vam! 🙂

adrioska
22. dec 2012

@zsuzsula Aj vam! 🙂

zsuzsula
2. jan 2013

Stastný nový rok vám prajeme.

dankamat
4. jan 2013

ahojte mamičky.. tak aj ja sa chystám rodiť do NZ, keďže chcem byť čo najbližšie domu, len mám pár otázok. Čítala som, že mamičky si nosia svoje vecičky pre deti, či to nie je pravidlo? Treba mat aj vlastnu perinku? Ja som predtym rodila v BA, tiez je to baby friendly hospital, tak snad tam budu podobne podmienky.

dankamat
4. jan 2013

aha ešte to by ma zaujímalo, či treba chodiť pred pôrodom do poradne do pôrodnice, aj na tie pásy.

adrioska
4. jan 2013

@dankamat Vecicky pre babo si zober, bude si ich sestricka pytat od Teba, ked Ti okupe babatko...perinku nemusis mat vlastnu, daju ti nemocnicnu, ale ked chces aj tu mozes mat vlastnu...a na pasy do nemocnice netreba uz chodit, uz posielaju len v odovodnenych pripadoch...

jana_jana
5. jan 2013

@dankamat veci pre babo si urcite zober, ak by ti nieco chybalo, tak ti pozicaju, spolubyvajuca napr. nemala ciapocku, tak jej kym bola v nemocnici pozicali, men zas syna zavinuli do nemocniccnych latkovych plienok. ale jedna znama mi vravela, ze je lepsie mat vsetko vlastne, lebo tie veci sa peru v nemocnicnych prackach so vsetkym ostatnym, teda aj vselicim spinavym ogrcanym a krvavym a pod, takze tak. a perinku ti daju, no ale su to take perinky, ze pri niektorych to ledva drzi pokope, chybaju snurky a pod., ale ja som ich pouzivala, lebo syn moju hned prvy den precural, navyse, v kufri to zabera dost miesta. ale inak su vcelku baby friendly 😀

zukana
5. jan 2013

Ahoj, K tým veciam, ja som rodila cisárskam a tam bábo berú na oddelenie novorodencov a dajú ho matke až tuším po 2 dňoch. Zatiaľ ti ho budú cez deň nosiť na kojenie a kým bude na tom oddelení tak ho budú obliekať do ich vecí.
Tak sa stalo, že malý hneď po pôrode zareagoval a vyhádzal sa. Trvalo to asi 2 mesiace, kým sa z toho dostal. Aj s dcérkou som tak bola, ale ona nedostala alergickú virážku. Sestričky hovorili, že tie veci perú vo všelijakých chlóroch a desinfekčných prostriedkov.

michelle79
7. jan 2013

ahojte aj ja mam termín 24.februara čím sa to blíži,tak mam viac strachu s toho..som prvorodička

janesa1984
10. jan 2013

@marianas kamarátka rodila v NZ asi pred 7-8 mesiacmi cisarskym a so spinálkou 🙂

zsuzsula
14. jan 2013

@michelle79 Ahoj.Aj ja mám termín na 24 februára.Ja som už druhorodička.Neboj sa my ženy to zvládneme 🙂 Len pozitívne 🙂

moon1979
14. jan 2013

@janesa1984 ale bol asi nejaký problém, keď jej dali spinál, alebo po protekcii, lebo bežne spinál nedajú v NZ 😠

moon1979
14. jan 2013

@zukana no fuj, mala si trvať na tom, aby ti dieťa obliekali do tvojho oblečenia a nie do toho ich hnus ...

janesa1984
14. jan 2013

@moon1979 no to ti neviem povedať. ale opýtam sa jej to

moon1979
14. jan 2013

@janesa1984 určite je to tak, buď má nejakú dg. pri ktorej uspávať nie je moc vhodné, alebo bola najedená ... alebo ako som písala - známosť ... inak spinál v NZ nedajú ... to je jeden z dôvodov, prečo idem rodiť inde, teda bude to zase sekcia a po celkovej narkoze naozaj netúžim ...

zukana
14. jan 2013

@moon1979 No, ale všade po sekcii zoberú dieťa na novorodenecké. Matka sa preberie neskôr a to už je dieťa oblečené v ich veciach. Už hneď v ten deň keď sa malý narodil tak sa vyhádzal. To už bolo neskoro.

moon1979
14. jan 2013

@zukana tak ja by som už druhýkrát dala na sálu veci, keď sa narodí nech ho hneď oblečú do toho ... je otras čo ti povedala sestra ...

janesa1984
14. jan 2013

a nemáte tu niektorá zoznam vecí do porodky v NZ. dávajú ževraj neaký zoznam

zukana
14. jan 2013

@janesa1984 Ja som dostala taký všeobecný zoznam od mojho DR. Pre dieťa: plienky pre novorodencov (stačí jedno balenie, ak budú nebodaj komplikácie, tak Ďalšie ti vedia blízky doniesť), 2 ortopedické plienkové nohavičky, zopár bavlnených plienok (pod hlavičku a na odgrgnutie na pleco - ja som mala 5 ks) ,vlhké obrúsky na utieranie zadočka pri prebaľovaní (1,2 balenia), čapičky, ponošky, košielky alebo bodinká, dupačky, alebo dupačkové nohavice, rukavičky, ak v zime, tak aj nejaký svetrík, môžeš aj perinku alebo zavinovačku, ale v NZ ti dajú, môžeš však použiť aj svoje, a ja som brala aj deku, takú malú a osušku pre mimi. Mastičku na zadoček ti dajú, ale môžeš zobrať, aj do kúpela dávajú oni, ale tiež môžeš zobrať. Ja som brala aj vatové tyčinky na čistenie uška, s tým sa dobre čistí aj pupok dieťaťa, teraz si nespomínam, či dali lieh na čistenie pupka? Pre istotu som brala Espumizan kvapky pre bábetká, staršia dcérka mala koliku, tak som si s nimi pomohla, pri malom som nemusela. Nejaké cumlíky.
Pre teba: hygienické potreby, a vložky môžeš aj 2 balenia, odporúčam väčšie. Uteráky, pyžamo, nohavičky, ponožky a tak, čo budeš potrebovať, župan. wc papier, pohár, mala som aj príbor, vodu na izbu, kým ti ďalšiu nedonesú. Zober 2 litrovú flašu. Ak chceš kojiť treba veľa piť, takže ostatné vody mi potom doniesli. Nejaký keksík, Ja som rodila dcérku v noci a do druhého dňa kým ma prišli navštíviť bolo dlho, tak som mala niečo na pitie aj jedenie po ruke. Brala som si homeopatiká na podporu tvorby mlieka (to len medzi nami) a aj čípok na stolicu, a aj som ho využila. papuče, aj gumené do sprchy ak chceš, sprej chlorofil, alebo ako sa volá je zelený a je dobrý nastriekať na zošitie (tam dole), lepšie sa hojí, stačí ak ti to donesú potom, to mi poradil môj DR. to boli moje zlepšováky. Inak ak ti niečo bude chýbať, tak ti do manžel donesie.

zukana
14. jan 2013

@janesa1984
a zabudla som tehotenskú knižku, preukaz poistenca, sobášny list alebo potvrdenie o otcovstve z matriky.

mobil s nabíjačkou!!!

katarinatibi
14. jan 2013

Ahojte, som tu nova a mam len otazku ohladom porodu, kedze uz to mam za necely mesiac. Chcem mat pri porode manzela, o tom som tu v poslednych prispevkoch nic nenasla. Moj lekar ma posiela na predporodnu pripravu aby tam moj manzel mohol byt, no dnes som na nete nasla toto : Prítomnosť partnera / sprievodcu pri pôrode:
áno
Za akých podmienok: Absolvovanie kurzu predpôrodnej prípravy nie je podmienkou, po dohovore s personálom pôrodnej sály - poplaok 300 Sk, prezlečenie sa do ústavného prádla

Neviete ako je to? Dalej sa chcem spytat ci je nutne si brat odsavacku. A s tymi vecickami pre babetko, nieje lepsie nech mi ju zabalia do ich perinky a po kupani im dam svoju? Neviem ako sa to totiz da vyprat ked je babetko krvave a krv tazko ide dole. Ake mate skusenosti? aj celkovo s vecickami co si male oblieklo, dalo sa to vyprat?

adrioska
15. jan 2013

@katarinatibi Ahoj, pripravu manzel asi nemusi mat, resp. pustili uz aj bez nej, ale poplatok je uz 20 eur, nie 10 ako predtym...nech si donesie slapky , ostatne oblecenie mu daju...plati sa v pokladni na centralnom prijme...
Co sa tyka oblecenia pre babo, ked porodis, babatko ti oblecu do nemocnicneho oblecenia a daju aj do perinky a potom ked prides na izbu, tak sestricka ti ho okupe a vypyta si od teba oblecenie pre babo, treba zobrat aj bavlnene plienky. Perinku si mozes nechat ich, ale ked chces tak uz tam na izbe mozes pouzivat svoju. Je to na Tebe. Ale satocky maj nachystane...Vsetko dobre... 😉

adrioska
15. jan 2013

@katarinatibi odsavacku na mlieko si myslela? Maju aj oni, ale ked chces tak si zober...

jajus18
15. jan 2013

Ahojte.prosim vas.ma niektora prehlad aky dr.su na gynekologii ako porodnici?co som pozerala stranku nemocnice,tak vsetko nezname mena,tvare.je tam niekto na koho sa da spolahnut pri sekcii?dakujem

pede
15. jan 2013

To presne zaujíma aj mna, poradte niekoho na sekciu zo Zámkov, bola som tam pred 8 rokmi ale noví Dr. mi nič nehovoria...

adrioska
15. jan 2013

@jajus18
@pede Dr. Halmesova 😉

jajus18
15. jan 2013

@adrioska A nevies mi nahodou povedat ci sa s nou da dohodnut na planovanej sekcii?to nikto iny tam nieje..

adrioska
15. jan 2013

@jajus18 Na planovanej sekcii neviem, mozno ked mas nejaky zdravotny problem tak ano, to by si sa mala teda jej spytat, ze co a ako a su tam aj ini, ale o nej viem, ze su s nou pacientky velmi spokojne. 🙂

jajus18
15. jan 2013

@adrioska jasne to si zistim,dakujem ti velmi pekne 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre