Pôrodnica Nové Zámky. Máte skúsenosti?

psyxooo
19. máj 2007

Nenasla som tu este totiz ziaden prispevok o tejto porodnici. Som z Nitry, ale kamosky ma odhovaraju od tunajsej porodnice, netecie zevraj tepla voda, a sestonedelie je v katastrofalnom stave, tak rozmyslam nad NZ.
Mate nejake skusenosti?

ivoninka
12. apr 2013

@katuskaaa29 dakujem 🙂 a stacilo ti zo vsetkeho ked si mala veci podla tohto zoznamu?

katuskaaa29
12. apr 2013

@ivoninka ano stacilo, potom mi doniesli jedine nejake klasicke latkove plienky lebo ich mala ogrckala poslala som domov oprata adoniesli naspat
ak mozem odporucat tie kosielky netreba su neprakticke, radsej bodynky su ovela lepsie, alebo tie pyzamka z tesca a velmi by som nekupovala ani velkost 56 mala to nosila asi tyzden a bolo jej to potom male, tak radsej 62 trosku to bude velke, ale dlhsie si to vyuzije

ivoninka
12. apr 2013

@katuskaaa29 ja uz mam saty nateraz nakupene a ostatne budem doplnat neskor podla velkosti..ale nekupovala som vela tych 56..a zavinovacku treba brat do nemocnice?

miamoja2012
12. apr 2013

baby, mne sestricky hovorili, ze ciganky sice davaju zvlast na izby, ale na veci si treba davat pozor...lebo este aj jedlo pokradnu a potom davaju svojim mnohopocetnym rodinam pri navsteve...
takze ja si urcite beriem na kufor zámok, ako do lietadla a mozno aj retaz a kufor pripnem o postel 🙂)) žial.
Ale snad mi nevyfuknete nadštandard a tam sa bude dať zamknut.

jajus18
12. apr 2013

@miamoja2012 ahoj.velmi by som sa na ten nadstandart nespoliehala..ja som tam chcela ist,dokonca som ho mala zajednany,ale po porede mi sestricky povedali ze som tretia v poradi..tak som isla na normalnu izbu.potom sa ma prisli sestricky opytat asi na treti den ci tam este chcem,lebo ze uz je volny...no na dva dni sa mi uz neoplatilo stahovat,tak im potom ostal prazdny 😀

ivoninka
12. apr 2013

@miamoja2012 a co take mozu ukradnut?okrem mobilu?akoze saty a tak?ci?neviem si predstavit ze by nejaka kradla nejake hygienicke potreby a tak, saq aj tak sa neumyvaju 😀 a doklady sa zamykaju u sestriciek v trezore ci si ich len odfotia a vratia?

miamoja2012
12. apr 2013

@ivoninka
neviem co,,, len ma upozornili...ale ak dobre, viem beru vsetko co nie je zaliate do betonu. No to je jedno.
Ale ani bez topánok by som nechcela isť domov 🙂)
A zas mobil, foťák, odsávačka, monitor... o nič by som nechcela prísť :( lepšie je báť sa ako sa prekvapiť... a ked sama sestra povie...

ivoninka
12. apr 2013

@miamoja2012 no vsak to je pravda..ozaj a treba si aj odsavacku priniest?lebo niekde maju, ale ja by som radsej svoju vlastnu..a monitor si tiez beries?

jajus18
12. apr 2013

@ivoninka ahoj.manitor dychu je v kazdej postielke 😉

ivoninka
12. apr 2013

@jajus18 takze svoj nemusim brat?lebo ja som tu niekde citala ze len pre tych rizikovych novorodencov maju..ale tak nerada by som tam nosila svoj..

jajus18
12. apr 2013

@ivoninka nie,urcite nenos svoj..ja som rodila teraz vo februari 😉

ivoninka
12. apr 2013

@jajus18 dakujem 🙂

jajus18
12. apr 2013

@ivoninka a k tomu kradnutiu veci...boli sme dve na izbe a nikdy sa nestalo,ze by ostala izba prazdna,aj ked sme sa isli sprchovat tak sme sa vystriedali a tak si aj postrazili deturence a tak isto aj pri obedoch vecerach atd... 😉

miamoja2012
12. apr 2013

@ivoninka
vraj maju z 1980 🙂) taku na dvojčatá ... ked si to predstavim,... fuj,... no nemam ju zbalenu, ale bude pripravena, ked budem potrebovat.
A monitor som sa pytala, ze maju jeden ks - ten podlozkový nanny, ale to maju asi rizikové deti. To si asi zoberiem radsej.

miamoja2012
12. apr 2013

@jajus18 a na nadstandarde nie je, je?

jajus18
13. apr 2013

@miamoja2012 neviem na co si sa pytala,ale ked na monitor dychu,tak isto je aj na nadstandarde..ked je na normalnych izbach tak tam urcite.ja a ani moja spolubyvajuca sme nemali rizikove deti 😉

janesa1984
13. apr 2013

baby pozor v NZ nemajú odsávačku na mlieko. Ak budeš potrebovať nebudú ti mať akú požičať ☹ ☹
Mne utekal manžel kúpiť a priniesol mi lebo sa mi strašne naliali prsia a stvrdli a malý málo papal lebo mal žltačku.
takže odporúčam bud si hned priniesť alebo zabezpečiť niekoho kto vám ju v prípade potreby donesie

adrioska
13. apr 2013

Baby, naco by ste si brali monitor, je tam pre kazde babo...odsavacku mozte ked chcete a ked sa bojite, ze vam ju ukradnu, tak si budete odsavat rukou, myslim si, ze je to take iste rychle ako s manualnou odsavackou (mam jednu doma a mne to teda prislo rovnake, takze odsavam rukou). Ale nemyslim si, ze ciganky by kradli taketo veci, oni taketo nepouzivaju 😀 a nevedia to ani spenazit... 😀 Ten mobil si berte vzdy so sebou alebo si ho schovajte a co ja viem, fotak, ten som si ja pre istotu nebrala, vsak ked som chcela, odfotila som s mobilom...doma sa nafotite este dost...A tak ako tu uz niekto pisal, ak ste na izbe aspon dve, tak si postrazite aj babo aj veci a vtedy nemaju sancu nieco vam ukradnut. Ale ako som si vsimla, tie ciganky boli skoro furt vonku, lebo mali navstevy, im nebolo dobre na izbe, najradsje by odtial zdrhali, keby mohli...furt boli vonku, deti im zas na izbe plakali (cest vynimkam). A tie co mali cisarske sa ledva pohybovali, takze...nechcem to zlahcovat, ale az tak sa nemusite bat o veci...

katuskaaa29
13. apr 2013

@ivoninka ja som nebrala mali tam, ale este tie z komunizmu by som povedala, mozno pred 30 rokmi aj ja som v tom bola zavinuta 🙂

katuskaaa29
13. apr 2013

@miamoja2012 monitor dychu chces brat do nemocnice???dobre som pochopila??? netreba ma to tam kazde babo v postielke

katuskaaa29
13. apr 2013

Baby ja som bola na predposlednej izbe, na poslednej boli ciganky, a nic sa mi nestratilo, niekedy na izbe nebol nikto lebo naraz sme mali navstevu, mala som tam aj penazenku, aj nausnicky pre malu, a nic mi neukradli, skor by som povedala, ze zmizli veci z chladnicky aj ked tam musis napisat svoje meno, ale odtial sa brali veci, to nas aj upozornovali, ze ked tam dte, ze to tam aj najdeme

miamoja2012
13. apr 2013
janesa1984
15. apr 2013

@mirell mna rodila doktorka Halmešová a bola skvelá. Zašívala ma doktorka Farulová (mladučká). Velmi pekne mi to spravila. Ani velmi nebolelo. umrtvila mi to. ale už posledné 3 štichy štípali jak ....
Ja som bola velmi spokojná. Malý bol jeden den na oddelení dok. Bauera (bol pridusený, šnúru 2x okolo krku). Sesričky super, treba sa pýtať a pomôžu vždy, lekári super, strava napodiv dosť dobrá.... no u mna max. spokojnosť 😵

amelin
16. apr 2013

@nany12 ahoj, ja som ti len chcela poradiť a trošku ťa upokojiť, nič sa neboj, ja som tiež rodila v NZ a bola som spokojná. Sestričky na šestonedelí boli veľmi milé, naozaj. Aj lekári boli všetci veľmi fajn, kľudne som sa popýtala, čo mi nebolo jasné a vždy mi poradili. Na predpôrodný kurz som nechodila a ani mi to nechýbalo, úplne mi stačilo počúvať, čo mi hovorili na sále. Určite to zvládneš, neboj 🙂 Držím palce, nech to dobre dopadne 😉

nany12
16. apr 2013

@amelin ďakujem velmi pekne za správu už aby to bolo za mnou 🙂

janesa1984
17. apr 2013

@nany12 presne tak ako hovorí @amelin treba počúvať čo ti hovoria a rob tak a bude to v poriadku. ani ja som nechodila na žiadny kurz. a aj som zle dýchala počas kontrakcií. ale pôr. asistentka mi ukázala ako dýchať a ako tlačiť a vedela som to 😉

amelin
17. apr 2013

@nany12 neboj, rýchlo ti to prebehne 🙂 podľa mňa je základ nestresovať a nerobiť paniku zbytočne, to ti aj tak nepomôže, len sa budeš cítiť horšie. Ja som ku koncu, keď boli kontrakcie najbolestivejšie len úplne normálne zhlboka pomaly dýchala a to mi najviac pomohlo a hneď bolo po bolesti. Takto sa to dalo úplne v pohode vydržať 😉 Ani samotný pôrod nejako extrémne nebolel, naozaj. Hlavne nad tým veľmi nerozmýšľaj, podľa mňa inštinktívne prídeš na to, ako dýchať, aby sa ti uľavilo. Aspoň ja som to tak mala 🙂

nany12
17. apr 2013

@janesa1984
@amelin Tak ženy dufam ze to vsetko dobre dopadne este mame pred sebou dobrý mesiac tak sa mozem psychicky pripravovat. Velka skoda ze tu nemoze byt manzel so mnou kym su este len bolesti bolo by to fajn ale tak zvladnem to jednoducho budem musiet. Ja pevne verim ze to na to nebudem spominat nejako velmi zle to by som nerada ako väčšina mojich znamich a preto ma to mozno velmi ovplivnuje ale mate pravdu je to otazka toho ako sa clovek nastavi tak dufam ze sa mi to podari. 🙂

ivoninka
18. apr 2013

@nany12
@janesa1984 baby a davaju tu u nas v nemocnici aj nejaky aktualny zoznam veci co potrebujeme do porodnice?alebo niekde na nete to je?

nany12
18. apr 2013

@ivoninka mne dala sestricka len taký všeobecný

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre