Pôrodnica Nové Zámky. Máte skúsenosti?

psyxooo
19. máj 2007

Nenasla som tu este totiz ziaden prispevok o tejto porodnici. Som z Nitry, ale kamosky ma odhovaraju od tunajsej porodnice, netecie zevraj tepla voda, a sestonedelie je v katastrofalnom stave, tak rozmyslam nad NZ.
Mate nejake skusenosti?

nika251
20. aug 2007

Ahoj Mirell- skus sa popytat v teme regiony- novozamcanky. Tam je to trosku zivsie. Popripade skus napisat na stranku nemocnice- malo by sa to dat. Drzim palce

zgurkaa
20. aug 2007

Ahoj Mirell. Tak EPI v N.Z zatial nepodavaju. Ked budem vediet nieco nove napisem sem. 🙂

renika
20. aug 2007

Baby tak ja som bola 14.8. na 3/4D ultrazvuku u doktora Havlasa a on hovoril, že traja lekári idú v septembri na školenie, ktoré trvá 3 dni. Z tohto školenia získajú papier, aby mohli zavádzať EPI. Zatiaľ má na to právo len primár, čo je málo pravdepodobné, že tam bude práve vtedy, keď ho my budeme potrebovať 😒 No ale vyzerá to sľubne, od septembra by mohli EPI opäť v NZ fičať 😵

deina
21. aug 2007

Jeej, renika, to si ma potesila! 😅 😵 A to staci na to len trojdnove skolenie? 😀

mirell
21. aug 2007

Deina, ja by som tiež nespoliehala na 3dnové školenie, to potom radšej bez EPI budem musieť.

klaudi68
21. aug 2007

Ahojte, teraz som vás tu objavila.
Mirell, na kedy máš termín? Aj ja budem rodiť v októbri.

renika
22. aug 2007

Havlas hovoril,ze staci 3 dnove skolenie, pretoze ti lekari uz su vystudovani anesteziologovia a len ich naucia pichat EPI. Vlastne to povedal tak,ze kazdy anesteziolog vie pichnut EPI,len na to potrebuje papier. Deina aj ty chces EPI?

deina
23. aug 2007

No chcela by som, vsak ked sa takto pomoct, tak preco nie? Bojim sa, ze by som sa velmi vycerpala pri porode (vsak niekedy okna nevladzem umyt, blba choroba), ale po cisarskom velmi netuzim, toto sa mi zda ako najlepsia alternativa.

renika
23. aug 2007

Deina aj mne sa to zda asi zo vsetkych alternativ najlepsia volba. Vela vela som o EPI citala a na zaklade toho som sa rozhodla. Mas pravdu,ked pises,ze sa bojis vycerpania,hlavne ked je dlhsi porod,tiez sa bojim,ze nebudem vladat. A EPI vtedy zvykne velmi pomoct. Havlasovi verim,ze EPI bude coskoro...

deina
24. aug 2007

Ked to on hovori, tak by to mala byt pravda, vsak to musi vediet. 🙂

mananka
24. aug 2007

Ahoj mamulky a budúce mamulky...Som zo Šurian a tiež sa chystám rodiť v Nových Zámkoch. Termín mám 18 septembra...Svoju už pomaly 4-ročnú malú som rodila v Topolčanoch do vody...Ale bola som z toho sklamaná a zbytočne som im tam nechala za to sumičku,ktorú som mohla radšej využiť pre bábenko...Takže teraz už nešpekulujem a pekne napochodujem do Nových Zámkov...Zháňam po nete všetko dostupné o tejto pôrodnici...Doktora si vybavovať nebudem,"oddám" sa tomu kto bude mať službu...Ale počula som veľké chvály na Mudr. Hlavatého...Bola som na ultrazvuku u Havlasa a tiež bol veľmi milý... 😵 😵

mirell
24. aug 2007

Ahoj Klaudi, ja mam termin na 09.10., ty????koho by ste ešte z lekarov odporučili? nechcem to nechať na náhodu....Korčok starší?

klaudi68
24. aug 2007

Ahoj Mirell, ja ho nepoznám, ale niekto tu spomínal, že s ním mal zlé skúsenosti. Mňa pred tromi rokmi prijímal Korčok mladší, bol milý, ale nakoniec som rodila u dr.Havlasa, ten je vynikajúci. Je tam ešte dr.Hlavatý, aj ten je dobrý, ale tých mladých nepoznám. Ja chodím k dr.Stankovi, som s ním spokojná, takže keby sa dalo, volila by som jeho alebo Havlasa.

mirell
4. sep 2007

Ahoj Mananka, tak ako sa cítiš? už sa to blíži.....aké máš pocity? všetko v poriadku?

mananka
5. sep 2007

Ahojky Mirell,
no cítim sa už všelijako...Bolí ma všetko,len dúfam že stihnem rozoznať že už sa to blíži... Akurát včera som bola v nemocnici v NZ na 2 posch. kde sú pôrodné sály na CTG a prietoky... Najradšej by som tam už zostala,keď som tam počula plačkať bábenko...Inak prietoky mi robila Mudr.Bezáková a mala som z nej veľmi dobrý pocit. Bola veľmi milá...
Mirell aj tebe sa to blíži....Chystáš sa aj ty rodiť v NZ???Tipujem že asi áno...Budeš mať vybaveného doktora,alebo bude ten kto bude???
Zatiaľ páááá 😉

mirell
7. sep 2007

Mananka, ano rodiť budem v NZ, doktora nebudem mať vybaveného, moja gynekologyčka bude pravdepodobne pri tom so mnou, a ak nie, tak to nechám asi na toho kto tam bude. Inak o Dr.Bezákovej som počula, že je mila, chválili ju. Tak na prietoky nebudem musieť chodiť až do NZ, nakoľko som zo Sturova, a moja lekárka si akurát kupila nový ultrazvuk, takže všetko mi tu bude robiť. Na "exkurzii" som na 2.poschodí nebola, aj by som sa šla pozrieť ako to tam vypadá, neviem dá sa len tak tam isť, pozrieť sa vopred????tak sa drž, za chvílu to máš za sebou, držím palce 🙂 😉

mananka
8. sep 2007

Mirell,no neviem o tom že by robili na pôrodnici v NZ nejaké exkurzie. Vieš ono tam nič extra na pozeranie nie je. Je to klasická pôrodnica,aj pôrodné sály sú klasické,myslím že aj izby na šestonedelí,tak asi by si tam nič prevratného neuvidela...Ale keby si to prišla omrknúť,tak hádam by ti to už len ukázali..Keď som malú išla rodiť do Topolčian,tak tam primár robil exkluzívne prehliadky celého oddelenia,povodil ma po všetkých izbách aj pôr.sálach a ukázal mi aj tú vaňu,v ktorej rodila práve jedna mamička,chudiatko mne by to bolo tiež blbé,keby ja rodím a on si tam robí prehliadky a pozerá na teba úplne cudzí človek...No to sa mi vtedy nepáčilo. 😨
Ja idem teraz v pondelok znova do nemocky na CTG a prietoky,no kráti sa mi to,ale tieto posledné dni sa neuveriteľne vlečú,ja len verím že nebudem prenášať...A keď budem a ty by si porodila o niečo skôr,tak sa tam možno aj stretneme...zatiaľ páááá 🙂

mananka
8. sep 2007

😢 Ozaj babenky,ktoré ste rodili v NZ,neviete mi poradiť??? Má sa mi narodiť dievčatko a chcela by som vedieť či už v pôrodnici dávajú naušničky,či si treba hneď svoje priniesť..... Ďakujem 😉

klaudi68
9. sep 2007

Ahoj Mananka, dávajú aj v porodnici naušničky, myslím, že to robia pred odchodom domov. Do porodnice si ich nemusíš nosiť, stačí keď ti ich niekto prinesie, keď už budeš s malou na novorodeneckom oddelení, tam sa potom od sestričiek opýtaš a oni ti povedia, že ako sa to u nich robí. Viem, že sa musia dať na 24 hod. do liehu. Ja budem mať tiež dievčatko, ale ja jej dám ušká prepichnúť u našej doktorky keď pojdeme do poradne 🙂

adus123
10. sep 2007

Ahojte,
ja som rodila v NZ pred mesiacom u MUDr. Kováčovej. Bola strašne milá. Pri pôrode bol chvílku aj MUDr. Hlavatý, ktorý jej trošku pomáhal, keďže je ešte veľmi mladá a zrejme ešte naberá skúsenosti. Ale určite by to zvládla podľa mňa aj sama. Bola šikulka. Ale boli obaja super. Aj ona, aj MUDr. Hlavatý. Takisto pôrodná asistentka Zuzana Ledniczky bola perfektná. Bola pri mne ku koncu prvej doby pôrodnej a tiež počas tlačenia malého, ale jej prístup bol neopísateľný. Trpezlivá, milá, zhovorčivá....proste nemôžem sa sťažovať na nikoho, koho som mala pri pôrode. Keby som mala šťastie na takýto personál už pri prvom pôrode, druhého pôrodu by som sa až tak nebála. Z prvého pôrodu som nemala dobré skúsenosti, ale tento druhý bol fakt "príjemný". Naozaj veľmi závisí aj od personálu, ktorý je pri pôrode.

mananka
10. sep 2007

Klaudi ďakujem za info...Ale asi aj ja tak rozmýšľam,že naušky dám malej až troška neskôr .Zasa ale niektorý hovoria,že čím skôr ich dám je to lepšie a bábatenko to má za sebou...A neviem od ktorého mesiaca,ale dajú sa už aj dať nastreliť,to ale najprv máš tie ich nejakú dobu a až potom si vymeníš tie svoje...No veď uvidím ešte...
Adus no to si mala super šťastie na takýto personál...O Mudr. Kováčovej som už počula..Že je mladučká ale veľmi milá a šikovná a o Hlavatom je to známe že je super...Takže si to perfektne vystihla...dúfam že aj mne sa pošťastí,keď ma to už konečne chytí... 😀

mirell
10. sep 2007

Jééé Ahoj Adus, teraz ťa vidim na fotke, si to ty, že????zo Sturova, takmer exkolegyna....tak to rada počujem že si mala príjemný personal. Manželíka si tam mala, nie? ja by som sa bála mladých, neskusených lekárov, Mudr.Hlavatý že je fajn, ale o tejto KOváčovej som ešte nepočula. Inak všetko v poriadku s vami? Maťko že sa narodil veľký som počula......ja ešte doma, všetko v poriadku, na prietoky a CTG budem chodiť už do sturova, sa teším. idem niekedy tento týžden. sem tam ma chytajú depky, ale už sa teším na nášho drobčeka 😀 🙂

numinka
10. sep 2007

nevie mi poskytnut niekto tel cislo do ambulancie p.dr Havlasa?

dddeni
10. sep 2007

dr.Havlas - boli sme u neho na 4D uzv. - tel. 035 - 642 6146

mirell
10. sep 2007

ahoj dddeni, konečne niekto zo Sturova.............poznáme sa??? a ty si u koho rodila? odporučaš niekoho????aj ty chodíš k dr.Ikrenyiovej?

dddeni
10. sep 2007

napíšem ti int.poštu, mirell, OK?

dddeni
10. sep 2007

Inak, chodím k Dr. Ikrényiovej a rodila som v NZ u dr. st.Korčoka - nemala som zaisteného lekára.

adus123
11. sep 2007

Mirell, sa mi zda, ze som niekde tu na MK citala,ze v NZ sa neda zaistit doktor.Aspon nie legalne. Ale mozno to nie je pravda. Ja som to nechala na nahodu, takze osobnu skusenost s tym nemam.

mirell
11. sep 2007

Zgurka nevieš o tej EPI v NZ nič? niekde som čítala že až od novembra to bude aktualne!? a o tom čo píše Adus...že sa nedá vybaviť doktor?

renika
11. sep 2007

mirell ja som to počula tak, že primár si neželal, aby sa k pôrodom objednávali Dr., pretože to spôsobovalo chaos v službách. Ale keď poprosíš tvojho gyn., dá sa to, určite. A o tej EPI by som tiež rada vedela, keďže ja som si ju plánovala dať, ale vidím, že je to asi nereálne 😖 V auguste som bola na 4D u Havlasa a on ma ubezpečil, že v septembri primár pošle na školenie anesteziológov, aby mali papier na to, že môžu zavádzať epi. To školenie trvá 3 dni, tak mi to povedal. Ale včera som bola u mojej gyn. a spýtala som sa na epi a ona, že anesteziológov je v nemocnici málo a že epi nebude ☹

mirell, kde si počula, že od novembra? Ja budem vtedy rodiť, že by som mohla mať také šťastie???

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre