Pôrodnica Nové Zámky. Máte skúsenosti?

psyxooo
19. máj 2007

Nenasla som tu este totiz ziaden prispevok o tejto porodnici. Som z Nitry, ale kamosky ma odhovaraju od tunajsej porodnice, netecie zevraj tepla voda, a sestonedelie je v katastrofalnom stave, tak rozmyslam nad NZ.
Mate nejake skusenosti?

mirell
12. sep 2007

Renika, niekde to písalu tu vo forume. Neviem už ale predne ktorá tema, ja chodím len na Regiony, Spoločný termín, Porod a tehotenstvo. Tak sa tam skus pozrieť. tak snad už to nejak vybavia s tym EPI, ved koľkí by to chceli, nie???? tak ale ked je malo lekárov tak.....to naše zdravotníczvo! Ozaj a ešte taká otázka? Koľko sa platí za porod? alebo koľko obyčajne dávajú ďakovné, má s tým niekto skusenosti?

mananka
12. sep 2007

😉 Ahojky Mirell a ostatné babenky,ja som zatiaľ ešte celá,zajtra idem znova do NZ na CTG a prietoky...Som zvedavá čo nové..
Mirell,ja som sa dočítala že je dané,ak chceš mať vybraného doktora pri pôrode,teda dá sa to vraj na normálnu zmluvu s nemocnicou a vtedy je to tuším cca 7000Sk,tuším 2 tisícky idú nemocnici a 5 tis. doktorovi... No a ako ďakovné si myslím podľa každého uváženia...Ale keďže na zmluvu mu ide tých 5 tis.,tak podľa mňa od tých 3 do 5 tis...Kamarátka dávala v pôrodnici v Senci ako ďakovné 4 tisícky.
😀

renika
12. sep 2007

ja nemám vopred vybaveného lekára, nechám to na náhodu a budem dúfať, že bude mať službu dobrý lekár a tiež, že pôrod bude bez problémov - to by chcela každá 😅 Ak budem spokojná s odvedením pôrodu, tak určite niečo lekárovi dáme. A vôbec som nerozmýšľala, že čo je normálna suma. Asi tak tri tisíc, nie? A keď budem veľmi spokojná, tak aj päť tisíc 🙂

nikusska11
12. sep 2007

ahojte neviete co to znamená nizko placenta a kolko je už nebezpečné pre miminko

mirell
13. sep 2007

ahojky, ja idem na CTG a prietoky prvýkrát až buduci pondelok. tak už som veľmi zvedavá. ešte some sa stále nerozhodli na 100% či vybrať lekára alebo nie, ale pravdepodobne nie, lekárka mi vravela, že je to zbytočné nakoľko v NZ je tak málo lekárov, že ked je operácia alebo hocičo "vážnejšie" on/a aj tak ma tam musí nechať a ist k operácii a pod. Takže asi to nechám na náhodu. a ďakovné som aj ja myslela tak, že podľa spokojnosti, takých 3-5 tisíc. Len aby sme mali šťastie na skúsených lekárov a personál, tak si to každá mamička praje. Ja inak nepociťujem žiadne opuchy, bolesti v chrbtici, sem tam ma pichne v brušku, a častejšie v panvovej kosti a to je všetko. Tak asi sa moj anjelík tam veľmi dobre má.....ešte sa mu nechce von. Síce ešte máme 3 týždne, nech je ešte v tom dobrom teplúčku 🙂

renika
13. sep 2007

mirell potom daj vedieť kde to vlastne treba ísť na tie prietoky a CTG, na ktoré poschodie a tak. Neviem vôbec kde sa to robí. A napíš, koľko sa tam čaká, či tam treba ísť s výbavou - minerálka, jedlo, alebo ťa vybavili hneď.

katika1
13. sep 2007

reni, v nemocnici je to na druhom poschodí.. to nájdeš.. ide to celkom rýchlo, ale záleží od toho, či nemajú nejaké vážnejšie prípady.. vtedy doktor operuje a tehulky musia čakať 😝 ale vždy sa vtrep dopredu a rýchlo natlač sestričke tehotenský preukaz.. ja som sa vždy postavila k dverám a dala jej ho medzi prvými..a medzi prvými ma aj vzala dnu 🙂

renika
13. sep 2007

Katika ďakujem za radu 😉

fabienamata
13. sep 2007

Renika - Epi sa neda naucit za 3 dni na skoleni,treba na toho prax.... a kedze anesteziologov je ,malo a este tych par malo, by odislo na kurz neviem kto by uspaval napr. na operacke ....ale mozno by stalo za pokus ist osobne za anesteziologom ,a dohodnut sa s nim ci by sa nedalo i ked oni fakt si nevedia velmi planovat co bude ani o den ..dva a hlavne ked ich je malo.Ale za pokus nic nedas.

mirell
13. sep 2007

Renika ja budem chodiť na prietoky do Sturova, (tu aj byvam) ak všetko vyjde tak ako plánuje moja lekarka. Takže neviem ti poradiť.

adus123
13. sep 2007

Mirell, myslim,ze vsetci lekari v NZ su dobri odbornici a to je hlavne. Ja viem, ze je ine, ked sa niekto na Teba pocas porodu usmieva, alebo mrasti, ale babetku pomozu na svet podla mna vsetci velmi odborne. Tak neviem, ci za ten vyber lekara nie su zbytocne vyhodene peniazky. Ved lekar je pri Tebe aj tak vecsinou len tych 20 - 30 minut, kym vytlacis babetko, tak sa to da vydrzat aj ked nie je velmi usmievavy - vid moj 1. porod. Ale pravdou je, ze lekar s usmevom znamena aj prijemnejsi porod v kludnej atmosfere.

deina
15. sep 2007

Dava sa dakovne? 😕 Tak to keby moj manzel pocul...

Ozaj, kde je v nemocnici rizikova ambulancia? Vedie ju tusim Korcok ml., je to niekde na prizemi alebo na tom druhom poschodi, neviete?

renika
15. sep 2007

Deina my sme boli teraz pozrieť kamarátku v pôrodnici a išli sme aj na druhé poschodie, aby som aspoň videla, že ako to tam vyzerá. No a tam je riziková ambulancia, hneď na prvých dverách to bolo napísané ako sme išli od schodov. Ešteže som si to všimla, aby som ti mohla pomôcť 😉

deina
17. sep 2007

Jej, super, myslela som, ze je to na prizemi, to by som sa nahladala. 😀 Lekar mi to vysvetlil tak, ze som nepochopila (ocividne ma problemy s orientaciou a vysvetlovanim, esteze ine veci vie dobre vysvetlit).

mananka
18. sep 2007

😵 Ahojte babulky,nejak je tu v tejto téme ticho...Ja mám presne dnes termín a stále som tu celá...No keď neporodím do bud. pondelka,tak v utorok idem do NZ pôrodnice na vyvolanie...Len dúfam,že hádam sa mi to začne dovtedy spontánne...Len bambulke sa nejak asi nechce...
Nie je niečo nové v tejto nemocke??? Ja som len veľmi zvedavá koho vystihnem v službe keď pôjdem rodiť... 😅

deina
18. sep 2007

Jej, tak ty to mas uz blizko. Potom nam napis svoje dojmy. 😅 Inak nic nove neviem.

mananka
18. sep 2007

😉 Jasné,potom dám určite vedieť... 😵

mirell
18. sep 2007

Ahojte, tak ja som bola akurát dneska v nemocnici v NZna CTGa prietokoch. čo vám poviem????......nič moc, akože personál "ozaj milí", doktorka ktorá mi robila ultrazvuk a prietoky mi nič nepovedala, a ked som sa potom pýtala sestričky či je všetko ok,tak povedala, aby som sa nabuduce spýtala doktorky, ona mi nevie povedať. Doktorka prišla narýchlo, pozrela cca 2-3 minutky a odišla. Napísali mi to tknižky, že 0,53 viete čo to znamená??je to ok?

mananka
18. sep 2007

Ahojky Mirell,
a nevieš ako sa tá doktorka volala? Ja keď som bola v 38 týždni na prietokoch,tak som mala 0,59. Ony majú nato tabuľky a podľa týždňa tehotenstva sú tie prietoky určené od-do. Ja som to mala v poriadku,tak asi si aj ty v norme,nie je to o moc menej ako som mala ja.
Inak býva to tam dosť hektické,doktory tam lietajú hore dole.Ja som zatiaľ vždy natrafila na tých prietokoch na milých doktorov. Robili mi to najprv Havlas,potom Bezáková a teraz naposledy Kováčová.Všetci boli milí a oznámili mi či je to v poriadku..Asi si nemala šťastie na doktorku...Ak neporodím do štvrtku, idem tam znova a verím že už posledný krát za toto tehu. Mám si brať aj tašku,vraj keby si ma tam už chceli nechať. jaj keby tak chceli,asi sa im aj sama ponúknem...Tieto posledné dni sú strašne dlhééééé... 😖

mirell
18. sep 2007

Mananka, v tehu knižke mám jej meno , hned sa pozriem

mirell
18. sep 2007

Bola veľmi mladá, taká tenučká, jej meno nejaká Repaková alebo Repčáková,Repčanová, neviem to prečítať. A ešte tam mám také že: CTG, KSC=0b
Inak som sa potom od inej lekárky alebo sestry(?) pýtala na EPI, nepodávajú, málo lekárov je, ale že dá sa aj dohodnúť s anesteziologom ak...tak ja to hádam nechám a ideme nato bez toho, snáď to nejak prežijem 😉

dddeni
18. sep 2007

asi Dr. Renčková Michaela - mňa ona prijímala na pôrod... 🙂

mananka
19. sep 2007

Mirell,poznám tam skoro všetkých,len túto Renčkovú nepoznám...Ale na to že je ešte mladá,tak trocha miloty by nezaškodilo. Tí starší to už zvyknú brať ako na bežiacom páse...To KSC=0b je tiež v poriadku,neviem presne čo to je,ale môj doktor vždy na to povedal že je všetko OK. Takže aj ty to máš fajn.
No tú epi tam fakt nedávajú,vraj hádam od novembra začnú. Niekde som sa to tu dočítala.Ale to mi už nestihneme. Zajtra idem znova na tie prietoky a CTG,ak bude niečo nové dám vedieť....
Pekný dník 😉

deina
21. sep 2007

Napokon je ta rizikova ambulacia na prizemi. Ledva som to nasla, take zasite to tam je. Kedysi som si myslela, ze tam uz nic nie je, mozno tak upratovacky alebo WC. 😅

mananka
21. sep 2007

Ahojte babulky,
tak som ešte tu celá 🙄 Ja už som maximálne unavená z tohoto tehu.Mám pocit,že už celý život budem s týmto bruškom...
Včera som bola na tom CTG a prietokoch a tá náhoda,mala som doktorku Renčkovú.Mirell,keď si bola ty,tak mala asi zlú náladu.Nebola nejak extra milá,ale aspoň mi oznámila čo a ako.Mám to v poriadku,KSC=0b a prietoky 0,49.
41 týždňa tehu to vraj zodpovedá. Mala som so sebou aj tašku,ale vedela som,že pôjdem ešte domov. Takže ak neporodím do najbližšieho pondelka,tak v utorok nastupujem do nemocky.Pýtala som sa tam sestričky,či mi to potom hneď v ten deň aj vyvolajú,ale vraj o tom rozhodne primár,takže s tým nepočítam,že už v utorok porodím.Ale utešujem sa aspoň tým,že do konca budúceho týždňa už budem mať bambuľku pri sebe... 😀

renika
21. sep 2007

Deina a bola si na druhom poschodí? Prečo je na tých dverách napísané, že Riziková ambulancia, keď tam nie je? 😕

deina
21. sep 2007

Na druhom poschodi je tiez nieco rizikove, ale lozkova cast, tak som to pochopila. Ale ambulanciu maju na prizemi.

Mananka, tak to sa uz zanedlho dockas. 🙂 A malicka si mozno povie, ze stacilo a zachvilku sa ohlasi.

kila
21. sep 2007

Deinuš, tak čo bolo, vybavila si? Nemusela si ho zbiť? 😅

maryloou77
21. sep 2007

ahoj mananka
ja ta obdivujem, uz mas aj po termine a ty si tu v pokoji pises 😀 😀 😀
tiez by som to chcela takto v pokoji prezivat 😀 😎
prajem vsetko dobre a ozvy sa potom ked uz bedete dve 😉
tesime sa na tvoje zazitky 😉

stanka9
21. sep 2007

baby moje,všetci schopní anesteziologovia,ktorí za niečo stáli z nemocnice odišli a odchádzajú stále,takže myslieť si,že trojdňové školenie niekoho naučí ako sa má robiť epidurálka je smiešne.A aby sa na mne niekto učil ako sa to robí,tak to nie ,brrrr.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre