Pôrodnica Nové Zámky. Máte skúsenosti?

psyxooo
19. máj 2007

Nenasla som tu este totiz ziaden prispevok o tejto porodnici. Som z Nitry, ale kamosky ma odhovaraju od tunajsej porodnice, netecie zevraj tepla voda, a sestonedelie je v katastrofalnom stave, tak rozmyslam nad NZ.
Mate nejake skusenosti?

pufinkaaa
28. feb 2012

@beuska88 jáááj no ja neviem ja sa tam niako moc nechystam na naštevu 😀 ako píše napr. @adrioska budem sa spoliehať na to čo sa dozviem tu od mamičiek pripadne znamych aj @mandreaa píše dobre 😀 radšj to tam nechcem dopredu videť 😀 doklady tušim treba sobašny list ,zdrav. kartu, tehotensku knižku a OP... baby ešte dačo?

mandreaa
28. feb 2012

@pufinkaa okrem tych dokladov, co si napisala, netreba nic ine 🙂

beuska88
28. feb 2012

@pufinkaaa však ja ešte neviem, uvidim či tam vobec pojdem... podla rad bab co tu čitam asi fakt nepojdem, aj tak mam už dost strach z porodu tak to teda nebudem ešte zhoršovat 😀

beuska88
28. feb 2012

@beuska88 a ty ako si na tom, už sa chystaš na porod? myslim psychicky 😀 a aj chodíš na neaké cvičenie,?

beuska88
28. feb 2012

@pufinkaaa a ty ako si na tom už sa chystaš na porod😀 myslim psychicky 😝 a chodíš aj cvičit?

pufinkaaa
28. feb 2012

@beuska88 ja ti neviem nechystam sa nijak 😀 občas ma napadne že čo ked to na mňa pride a nebude ma mať kto zobrať do porodnice 😀 inak pomaly si balim tašku, perem detske veci... cvičiť nechodim... ty chodíš?

beuska88
28. feb 2012

@pufinkaaa no nechodim, sice už mam kupenu fit - loptu aj mam cvičenia z netu len sa mi do toho dako nechce 😀 akurat dnes som začala aj ja balit kufor.... no v poslednej dobe začínam mat paniku z porodu 😀 mam tehu - cukrovku a hrozi mi predčasny porod a tiež večšie babo ☹ takže som dost ustrachana ☹ inak už aj mne sa tvoria fialove strie a to sa kremujem aj dva razy denne...

pufinkaaa
28. feb 2012

@beuska88 ja mám fit loptu už veeeeeeeeeeeelmi dlho ešte pred tehu som ju kupila že budem cvičiť nech si vyformujem brucho...ale jak som ju nafukla tak len zavadzala 😀 a teraz cvičiť? mám dosť ked umyjem riady a trochu upracem poperem a padnem do postele 😝 ja sa kremujem aj viacej krat denne... ale nepomaha to 😒 a neboj sa toho porodu všetko bude ok.... ja si stale vravim že volako bude 😉 tak či tak von isť musííí 😀 a k tomu predčasnemu porodu v NZ je vraj vyborná starostlivosť o take deti...mna zas znepokojuje že už niekolko noci som sa nevyspala... všetko ma boli kríže.. nádchu mám hlava ma boli a neviem sa dostať s toho...lieky si nemožem dať... jeden paralen som si dala rano ale nepomohol mi...

beuska88
28. feb 2012

@pufinkaaa no o tom spanku viem svoje a to som ani neni chora a tie kríže ani nehovorím 😀 ja som bola asi pred mesiacom chora - mala som nadchu a lekar mi odporučil homeopatiká vyrobené schválne pre tehotné a kojace mamičky. ja som mala CORYZALIA od výrobcu BOIRON su to cmulacie tabletky a maju zazračné účinky 😀

pufinkaaa
28. feb 2012

a kolko stoja tie homeopatika asi ich skusim...

mandreaa
28. feb 2012

tie homeopatika odporucam aj ja, aj tu arnica montana, co sa berie pred porodom a potom aj po porode. Oni nie su velmi drahe, do 3 eur, a je to taka tobolka, kde je dost vela guliciek. A vlastne asi skoro vsetky homeopatika, aj ta coryzalia je okolo 3 eur, az sa nemylim. Ja ich vyuzivam aj ked je maly chory, a pomahaju 🙂
A existuju dokonca aj homeopatika na tvorbu mlieka. Skoro cely sortiment maju v lekarni Salvia na Andovskej, a ked nahodou nieco nemaju, tak objednaju. Oni tam maju aj taku knizku, kde je rozpisane, ze na rozne choroby ake homeopatika pouzit. U nich sa ta knizka dala volakedy aj kupit, mozno aj teraz sa da 🙂 Je to tam super rozpisane 🙂

beuska88
29. feb 2012

@pufinkaaa už sa presne nepametam ale zda sa mi že dačo okolo 10 euro... alebo tak dajako 😀 dufam že zaberu, mne zabrali po troch dnoch ...

beuska88
29. feb 2012

@pufinkaaa no ja som kupovala rovno dve bal. za tu cenu - pre istotu...

katuskaaa29
29. feb 2012

Ahojte ako vidim riesite nadchu, ja teraz beriem oscillococcinnum aj to celkom pmaha, lebo som aj kaslat zacala, teraz kasel ustupil, a pre zmenu je tu nadcha, mam uz doma tu corzyaliu, stalla 3,20 eura, od kedy somm tehotna len tieto homeopatika poouzivam ak nahodou je mi nieco, predtym mi vobec nezaberali ale teraz pomahaju. OKrem toho do nos pouzivam este hypoomer na zvlhcenie sliznice aj to je dobre.

katuskaaa29
29. feb 2012

Ako citam tak riesite aj to co do nemocnice, ja chodim k pani Kalmanovej na predpripravu vrelo to odpoucam, je to super a vela veci sa tam clovek dozvie, tento tyzden nam dala zoznam co do nemocnice tak vam to tu napisem.
Pre mamincku: OP, preukaz poistenca, tehotensky preukaz, sobasny list (pri slobodnych mamickach potvrdenie z matriky o piznani otcovstva ešte nenaodeneho dietata a o urceni priezviska dietata) dalej treba: toaletny papier, toaletne potreby, hygienicke tampony na bradavky do popdrsenky, silikonove klobuciky na bradavky (nie je povinne) prezuvky (zvlast do sprchy), osobnu bielizen (2 podpresenky na dojcenie, nohavicky jednorazove sietkovane z lekarne, nocnu koselu, zupan, ponozky)kuchynske utierky (na poutieranie si genitalii po sprche)vlozky obycajne a velke tzv. nocne aspon 3 balenia, detsky zasyp, papierove vreckovky, gumicky a sponky do vlasov (ak su dlhe).
Pre dietatko: kosielku, bavlneny kabatik, ciapocku, ponozky, plienky klasicke aspon 5 kusv, pampers jednoazove plienky (alebo aj inej znacky), vlhke vreckovky (utierky na zadocek) cumlmik

Ale ja sa este poinformujem u sestry co vsetko tam potebovala a coho kolko, rodila nedavno cca ped 3 tyzdnami a potom vam to tu dam vediet.

oscipovska
29. feb 2012

Ahojte, na pani Kalmanovú si spomínam s láskou. Chodila som k nej na predpôrodnú prípravu a rodila som s ňou svoje obe deti. Úžasná žena. Dúfam, že je takých v slovenských pôrodniciach viac. Páni doktori prišli len na záver potriasť manželovi rukou. Veľa šťastia... 🙂

trutka
29. feb 2012

@katuskaaa29 dakujem za info,mohla by si sa sestry opytat ako sa k nej spravali v porodnici?zatial som nic pozitivne nepocula 😒

beuska88
29. feb 2012

@trutka ahoj 😀 moja kamaratka rodila v NZ asi pred mesiacom. K porodu dostala jednu sestričku - no hroza, bola vraj príšerná, neohladulna... 😝 no na novorodeneckom boli vraj velmi zlate a prijemne sestričky 😀

katuskaaa29
29. feb 2012

@trutka Ahojko na toto som s nou uz debatovala, ona bola spokojna, ze kazdy bol pijemny ci to boli gynekologovia, detski lekai alebo aj sestricky, jedine na co sa stazovala, ze jeden lekar hovorl A a duhy B, ze neboli vsetci jednotni. Inak podla mna to, ze ako sa k tebe spravaju zavisi od vela faktorov, aku mas naladu ty, aky den maju oni, a hlavne ako sa spavas ty k nim tak sa budu spravat aj oni k tebe. Sestra moja je taka usmievava nekonfliktny typ cloveka, takze asi aj to tam zohrava rolu. Uz aj ja som pocula od inych zle veci, ale podla mna podstata je v tom co som ti pisala.

katuskaaa29
29. feb 2012

@trutka jaj a co sa tyka porodu nemala voped vybaveneho lekara odrodil ho ten lekar ktory mal sluzbu a bola s nim, aj so sestrickou a aj pristupom pocas porodu spokojna.

katuskaaa29
29. feb 2012

@oscipovska Dufam, ze aj ja budem mat na nu stastie pri porode, ja som s nou velmi spokojna na tej priprave, je velmi zlata a pekne vysvetli vsetko a aj porozprava, ze co a ako nie len z pohladu porodnej asistentky ale aj z pohladu zeny. Je to skvely clovek.

trutka
29. feb 2012

@katuskaaa29
@beuska88 dakujem vam baby 🙂

gabika783
29. feb 2012

@lion13 určite nie NZ. Tam sú doktori tak nasiakli starať sa do pôrodu, podávať medikamenty, urýchlovať ho, ponižovať a tým ho celý komplikovať, že tam by si s nimi musela veľa bojovať a obhajovať, že rodíš ty a že ony sú tam len od toho aby ťa čo najviac podporovali a keď to je nutné pomohli. Inak nič.
Lenže keby každá ženy porodila prirodzene tak by asi mohli zavrieť oddelenie.. lebo to by asi veľa nezarobili... keby nevyrobili pár komplikácií. Veď to sú najlepšie preplácané úkony od poisťovne.. taký neplánovaný CR, a iné lahôdky.
V prvom rade zohnať si k pôrodu dobrú pôrodnú asistentku a dohodnúť sa v trojke. Ty-asistentka-pôrodník aby ste si dopredu sadli a rozobrali čo si želáš pri pôrode. Vtedy vieš, čo máš čakať. Najlepšie ak si rodila len v "uvedomelou asistentkou" a lekár -mäsiar nech sa nestará.. a nech zasahuje len keď je treba. 😀

gabika783
29. feb 2012

@lion13 no najväčší kredit má Banská Štiavnica.. ale napr. moja kamarátka tam zažila strašne ťažký a hlboko traumatizujúci pôrod. Z toho vyplýva, že nejde ani tak o pôrodnicu.. ale hlavne o to, ako sa ti na pôrod naladíš a ako TY dovolíš - akými ľudmi sa pri ňom obklopíš. Pôrod je nádherné vyvrcholenie 9 mesačného súžitia s tvojim bábätkom. Pokiaľ rodíš prirodzene bez medikamentov a nikto ťa neruší negatívnymi zásahmi (napr. "dobré" rady sestier ako máš tlačiť, tlačenie hlavy dole a sesterský voltiš na tvojom bruchu) tak sa ponoríš do seba a dostaneš sa do zmeneného stavu vedomia kedy bolesť ktorú prežívaš si emočne "nezapisuješ".. . to znamená, že keď sa dieťatko narodí a ty pocítiš tú obrovskú radosť v momente zabúdaš na bolesť ktorú si prežila. Neskôr svoj pôrod opisuješ ako bezbolestný. 😀
Avšak toto sa nedá prežiť, keď ťa napichajú, už vtedy lieky menia fázu pôrodu a prirodzené reakcie sa nedostavujú...
*Rozhodne sa choď pozrieť do nemocnice, kde sa rozhodneš rodiť!! Zoznám sa s ľuďmi s ktorými budeš rodiť. Podľa mňa je to dôležité, aby keď tam prídeš v hodine dvanástej si sa cítila bezpečne na mieste, ktoré "poznáš" a s ľudmi ktorých si už videla a nie sú pre teba "úplne" cudzí. Rodiaca žena je najzraniteľnejšia. Keď rodíš mala by si sa cítiť v bezpečí a mali by sa správať k tebe dôstojne a s láskou. Vtedy sa uvoľníš a otváraš. Na to potrebuješ psychickú pohodu. Akonáhle pocítiš strach (napr. z neznámeho prostredia, ľudí atď) namiesto otvárania sa sťahuješ.. a pôrod sa o to predlžuje.
Je dobré sa hlavne naladiť, že pôrod je krásny a tak ako sa naladíš.. to môžeš aj zažiť. Nenechaj sa znechutiť "dobrými" radami.. ako si to odtrpíš veď odtrpeli všetky. Nie to trpeli tie čo chceli trpieť... si to privolali lebo sa tak naprogramovali. Aj ja som bola pred pôrodom sprostá.. a brala som pôrod ako niečo čo musím odtrpieť. Tak som si to zafixovala a veru tak aj bolo.
Ja som typický prípad naivnej prvorodičky.
Nič nenaštudované, pôrodnicu som videla až od cesty, v duchu však "doktori sa postarajú"... sa aj postarali! Po napichaní, násilne prasktnutej plodovej vody,zbytočnom urýchľovaní - vyvolávačky, neotváraní-nepostupujúci pôrod.. po zastrašovanie sestrou a veľmi ponižujúcom správaní, zlé ozvy malého až po - akútny Cisársky rez.

gabika783
29. feb 2012

@lion13 veľmi dobrá je aj dula. Kamarátka s ňou prežila nádherný pôrod v Banskej Štiavnici. Dula ju tak uvoľnila a upokojila, vybavila aby jej stlmili svetlo na sále, zapálila jej tam sviečku, pustila meditačnú muzičku.. a kamoška, tak ju utvrdila a naladila, že kamoška sa pohrúžila do seba, pri tlačení vlnila panvou aby malú lepšie uvoľnila cez pôrodné cesty. Malú mala hneď na hrudi, a keď ju šili (pôrodná asistentka ju natrhla ☹ lebo sa ponáhľala malú vytiahnúť, nemuselo k tomu dôjsť keby to nesilila) tak necítila žiadnu bolesť lebo bola v smiedmom nebi z malej na hrudi. Svôj pôrod hodnotí ako nádherný zážitok a nepamätá si žiadnu bolesť. Ani bolesť pri šití.. a to jej neumrtvovali 😉 . Prajem ti takýto krásny a bezbolestný pôrod. 😉

pufinkaaa
29. feb 2012

@beuska88 dnes som si ich kupila stali 2,92€ dufam že zaberu... celu noc som nespala ma boli hlava ☹ a paralen mi nezabera
@katuskaaa29 ahoj lekarničkA mi aj oscillococcinnum nukala ale tak kupila som ten coryzalia a inak diky za zoznam 😀 budem rada ak ešte prihodiš info od sestry 😀

beuska88
29. feb 2012

@pufinkaaa tak teda nech ti hlavne zaberu 😀 tu cenu som teda riadne nadsadila - sak uz som si nepametala... mam otazku, malinke si zoberieš domov v autosedačke? ked hej mas kupenu aj tu zavinovačku do autosedačky? neviem sa rozhodnut ci to kupit alebo nie a ci hrubšiu alebo tenšiu...

pufinkaaa
29. feb 2012

@beuska88 ano v autosedačke.... nemám kupenu taku zavinovačku... ani neviem či kupim...rozmyšlam či nepostači deka... ale ešte uvidim..ak kupim tak asi tenšiu a tu na MK...

beuska88
29. feb 2012

@pufinkaaa aj ja rozmyšlam či kupit, už som si vyhliadla tu na MK no ešte som stale neni rozhodnuta...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre