Pôrodnica Nové Zámky. Máte skúsenosti?

psyxooo
19. máj 2007

Nenasla som tu este totiz ziaden prispevok o tejto porodnici. Som z Nitry, ale kamosky ma odhovaraju od tunajsej porodnice, netecie zevraj tepla voda, a sestonedelie je v katastrofalnom stave, tak rozmyslam nad NZ.
Mate nejake skusenosti?

renika
4. okt 2007

Mirell tiež sa pripájam ku gratuláciám. Keď budeš mať trošku čas, popíš aj o pôrode, strašne ma to zaujíma. A čo sestričky na novorodeneckom? A aké miery mal malý? Aké meno ste nakoniec vybrali? Tiež by som to už chcela mať za sebou a to ešte musím čakať minimálne mesiac 😖

mirell
6. okt 2007

tak som tu. dakujem za gratulácie všetkým 🙂 náš Roderik sa narodil s váhou 3100g a 50cm. Všetko to rýchlo prišlo, odtiekla mi totiž v noci plod.voda a museli sme ist...tam to už išlo pomalšie, celkom dokopy to trvalo 12 hodín, takže dosť dlho, neotvárala som sa, až po 2 injekciách a tabletke. napokon o 2-25 hod. sa narodilo naše malé bábo.Bolesti su ozaj bolesti, ale tak daju sa vydržať, vivite som tu. Ja som úzska, tak mi to išlo ťažšie, ale naozaj sa oplatilo, verte mi. Nebojte sa, tých pár hodín sa oplatí zabojovať a potom už tam bude vaše malé pri vás. Mne ho síce dali až na druhý den doobeda, sledovali ho ešte, kedže som ho hned nevedela vytlačiť, a sledovali mu dýchanie. potom na novorod.už bol so mnou, kojím, ale ani to nebolo také jednoducjé ako som myslela, nechcel sa malý chytiť, tak aj teraz ho kojím cez klobúčik, sem tam sa nám podarí aj bez. Mlieka mám dosť, v noci spíme aj nie, ako kedy a včera som už aj bola s ním vonku na pol hod. Rodila som u Dr.Kováčovej, je veľmiii milá, zlatá, fakt, a sestry boli tiež zlaté. Na novorod.boli sestry, ktoré boli v pohode, je tam aj 1 veľmi milá detská sestra, iné boli menej milé,aale tak vždy chodte za nimi a pýtajte sa. takže ako viete ja som sa bála personálu a lekárov akí budu, a som milo prekvapená, takže ozaj treba len dobre vychytiť. som rada, že som mala milu lekárku a sestry pri sebe.

vierkaaaa
7. okt 2007

aj ja sa pripájam ku gratulácii pre mirell, mňa to čaká každú chviľu taktiež v Nových Zámkoch.... 🙂

deina
12. okt 2007

U nas pustia manzela k porodu az nakoniec? 😕

emjee
16. okt 2007

zemlovka 16. okt 2007 o 09:26
Ahojte kocky, mate niekto skusenosti s porodnicou v NZ?

deina
16. okt 2007

Zemlovka, ja zatial nie, ale skus pozriet aj tuto temu, baby ti rady odpovedia: https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea... 😉

catrin23
21. okt 2007

ahojte...len dotaz k tym dr pri porode.... vacsinou chodia vsetci k porodom, zalezi na tom kto ma sluzbu, ti mladi su tam od pondelka do piatku cez den a mavaju aj nocne...sykora je tam tiez poobede, ja som ho mala posledne 2 tyz izboveho lekara.to bol horor.uz som bola v 36tt a on mi povedal ze som v 32tt.cely popleteny...a na uzv ho davali ale kym ho spravil tak preslo 20min...takze asi tolko...
pri porode som mala stanka. bol super, odporucam!!! a sykora mi tlacil na brusko. hned som porodila ked som ho tam uvidela 😀

renika
21. okt 2007

a primár k pôrodom nechodí vôbec?

deina
21. okt 2007

A co Korcok ml, chodi aj ten k porodom? Zda sa mi byt mily a zatial je to jediny doktor, ktoreho poznam.

renika
21. okt 2007

áno, Deini, on chodí. Má síce ordináciu v Štúrove, ale poobede alebo cez víkendy má služby v nemocnici v NZ, takže dobrá správa 😵

deina
22. okt 2007

Dobra sprava? Chystas sa k nemu? 🙂 Vyzera byt mily, doteraz bol stary zlaty, ked som ho stretla, ci uz v rizikovej poradni alebo na ultrazvuku.

renika
22. okt 2007

nechystám, lebo nemám k pôrodu vybaveného žiadneho Dr., ale keby tam bol on alebo Havlas, potešila by som sa 😉 Počkaj, keď pôjdeš na 4D k Havlasovi, aj ten je veľmi milý a ľudský 🙂

deina
22. okt 2007

Aj o nom som len dobre pocula, tak som zvedava. 🙂 V piatok sa u Korcoka ml. nachvilku zastavil ten stary (jeho otec?), no z neho ide strach, uz ked sa clovek nanho pozrie! 😀

catrin23
24. okt 2007

ano to je jeho otec Korcok st. 🙂
avsetci chodia k porodom ak maju sluzbu... aj primar zvykne chodievat ked je tam, ale vacsinou aj operuje dole na jednotke
havlas je mily 🙂
deina, renika a koho mate vy doktorov svojich??

renika
24. okt 2007

catrin ja mám Langovú a ty?

deina
25. okt 2007

Catrin, ja mam Hlavicku a ten, pokial viem, k porodom nechodi, hoci je porodnik. Skoda. Najprv som sa bala, aky bude, ked budem tehotna (obcas sa mi zdal taky lahkovazny), ale je skvely.

catrin23
25. okt 2007

ja mam Stanka
deina hlavicku nepoznam, toho som v nemocnici ani nevidela ani som o nom nepocula pokial som tam lezala

deina
26. okt 2007

On v nemocnici nerobi, tak preto si o nom asi nepocula. Sice je aj porodnik, ale asi nema zmvluvu s nemocnicou. Ambulanciu ma v starej poliklinike.

klaudi68
26. okt 2007

Catrin, aj ja chodím k Stankovi. Ja som rodila minulý týždeň u Sýkoru, podla mňa je to vynikajúci doktor, bola som s ním velmi spokojná.

deina
28. okt 2007

Je moznost si uz nas zazmluvnit lekara k porodu?

catrin23
1. nov 2007

deina ja som mala a vobec nelutujem

deina
2. nov 2007

Ako sa to robi? Da sa to aj pekne legalne, ze? Zase s obalkou by som behat nechcela, to je take trapne (ak by som sa rozhodla niekoho si zazmluvnit).

sorpresa
2. nov 2007

Havlasa nikdy!!! Ten len čaká na obálku a aj keď je zazmluvnený, nepríde. Už som to o ňon počula nie prvý krát...

deina
2. nov 2007

Mne sa celkom pozdava Korcok ml, toho aspon poznam. Ale v utorok ordinuje v Sturove, myslim, tak neviem... ale este casu dost, zatial iba info zhanam. 🙂 Kamoska rodila s Havlasom a obalkou, ale obalku by som davat nechcela, ved sa to da spravit aj legalne, nie?

sorpresa
2. nov 2007

Vieš,aký mám nato názor ja? Ten doktor, či už zazmluvnený, alebo nezazmluvnený, ťa jednoducho bude musieť odrodiť tak, či tak. Je to jeho práca a pochybujem, že sa bude snažiť o niečo viac,keď mu dáš obálku.Boli už aj prípady, keď sa obálka dala dopredu a doktor sa jednoducho k pôrodu nedostavil. Čo si budeš potom tie peniaze pýtať späť?

deina
2. nov 2007

Ale ja myslim normalne napisat s nim zmluvu a teda, ked nepride, peniaze bud vrati alebo ich dostane aj potom. Viem, ze v inych nemocniciach to tak funguje, neviem, ako to je u nas. Obalky, to nie.

sorpresa
2. nov 2007

Ako myslíš, ja by som za tie peniaze radšej kúpila bábätku výbavičku.

deina
2. nov 2007

To este neviem, ci chcem alebo nechcem zazmluvnit lekara, napokon to asi necham na toho, kto bude mat sluzbu, ale rozhliadam sa.

h0blinka
2. nov 2007

Ahojte baby,
chystame sa tiez do NZ porodnice 🙂
Neviete ako je to v NZ s cisarskymi? My totiz budeme musiet ist cizarskym ☹ velmi sa toho bojim

deina
2. nov 2007

Skus napisat IP nutke, ta napokon rodila cisarskym, hoci neplanovane.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre