Pôrodnica Nové Zámky. Máte skúsenosti?

psyxooo
19. máj 2007

Nenasla som tu este totiz ziaden prispevok o tejto porodnici. Som z Nitry, ale kamosky ma odhovaraju od tunajsej porodnice, netecie zevraj tepla voda, a sestonedelie je v katastrofalnom stave, tak rozmyslam nad NZ.
Mate nejake skusenosti?

moon1979
13. júl 2010

@zanulienka no to bolo tiez minimalne na zalobu ...

zanulienka
13. júl 2010

moon1979-som bola nahnevana na kazdeho,ze az,svine jedny.ze sa opavazili dat par dnove dieta do ruk nejakej mladej soplane.a ked mi mala vkuse plakala,tak niektore mile sestricky 😠 ,dobreze nekricali somnou,ze preco vkuse reve...som plakala tam kazdy den,lepsie povedane cely den.a ked sa mi narodila,isla von zadockom,zobrali mi ju a dva dni som sa vypytovala sestriciek a lekarov kde mam malu-a oni,ze ked vy neviete tak mi to mame odkial vediet.tak som urobila mensi cirkus a za 5 minut mi ju doniesli,ze akoze je vsetko ok.

moon1979
13. júl 2010

@zanulienka kks srandujes?

maja22
13. júl 2010

Ani mne nikto nepovedal, kde mám malého a hlavne, že čo je s ním. Rodila som pred treťou poobede, hneď ho vzali, bol celý fialový, to som aj ja videla ešte hneď pri pôrode, inak sa boli len 2x spýtať, že aké choroby som prekonala, čo už bolo aj mužovi podozrivé, že čo sa deje. Ja som bola ešte dosť pokojná, lebo aj so starším tak bolo, že ho vzali - povedali, že na vyšetrenia, lebo je na svoj vek maličký a aj Tomi bol, tak som predpokladala, že je na oddelení pre novorodencov. Ale keď som sa už potom večer pýtala sestry na izbe, tiež mi nevedela povedať, že však určite za mnou niekto príde, ale keď ešte o pol jedenástej v noci za mnou nik neprišiel, vybrala som sa ho hľadať sama. Najprv som sa vybrala do tej časti, kde bol starší syn (on nebol v inkubátore, len na pozorovaní), tam o ňom nič nevedeli, to už mi riadne cukalo, že čo sa deje a našla som si ho v inkubátorovej časti, až tam mi dr. povedala, že malému zlyhalo dýchanie a noc bude kritická, keby v noci došlo k najhoršiemu, dajú mi vedieť... To ma položilo, celú noc, ak som začula kroky na chodbe som sa modlila, nech nejdú do našej izby... Ale prežili sme, malý je, chválabohu, zdravý a veselý chlapček 😵 No ale preto to píšem, že tiež som si musela informácie o dieťati zháňať sama. Bola som na tom zdravotne dobre, som si po pôrode dve hodiny pospala a keď som sa zobudila, akoby som ani nerodila, nič mi nebolo, nič ma nebolelo, nemala som problém pobehať v noci celé oddelenie... Ale ktovie, kedy by ma prišli informovať, keby som to nechala na nich... Jedine, že by prišli v tom čase, keď som spala, ale o tom nič neviem... Na druhej strane - starali sa, aj vďaka nim je Tomáško nažive a to vyváži fakt všetko. Za to im budem vďačná do konca života, ako aj všetkým, čo sa za toho nášho malého drobčeka v tom čase modlili, aby bolo dobre 😵

andika10
13. júl 2010

@berryvajt ja som tam rodila dvojičky pred 2 rokmi a všetko bolo ok. Som spokojná aj s prístupom pôrodných asisteniek aj doktorov aj sestričiek

deina
14. júl 2010

@zanulienka, uz rozumiem, no chuda mala. A co na tie praktikantky nikto nedohliadal?

My sme s informovanim problem nemali, ale to sme hned zacali sami, manzela kratko po porode k drobcom pustili (na JISku k inkubatorom), takze som mala informacie od neho + tam pravidelne telefonoval, kym som bola na posteli (po cs). Prvykrat za mnou aj lekarka prisla, ktora bola pri porode (Dancziova) a ta mi povedala vsetko, ako sa ma, co je s nim, co ocakavat a pod. A zakazdym, ked som sa prebrala, pri starsom, aj pri mladsom, mi sestricka povedala, ze mali su v inkubatore, povedala mi vahu + dlzku a ze viac nevie, ale urcite mi niekto pride povedat, ako sa maju. Podla toho, co tu citam, som asi mala stastie. Pravda je, ze som sa na vela veci musela pytat, inak by som sa toho asi tolko nedozvedela.

zanulienka
14. júl 2010

deina-asi veria tym mladym ucnicam ci co 😠
ja si neviem vynachvalit nemocku-porodnicu v Zeliezovciach.som sa citila ako medzi rodinou,sestricky uplne uzasne,bozkavali tie deticky,rozpravali sa s nimi...ako v nz ti hovorili,ze dieta nemoze spat s tebou v postely,v zeliazovciach mi ju automaticky dali na moju postel,aby dieta citilo moju blizkost,kazdy vecer zobrali deticky k nim,aby mi sme mohli kludne spat v noci.okupali ich,nakrmili,ucesañi na kohutikou a rano okolo 6.00 nam ich priniesli..vtedy tam boli dr.bezakova,bauer,stanko...a vela dobrych.skoda tej nemocnice

deina
14. júl 2010

V posteli matky mohlo byt dieta aj tu, moje spolubyvajuce ich tak mali a nikto im na to nic nehovoril, dokonca im to sestricky aj odporucali. Ono asi fakt velmi zalezi na tom, ktora smena tam akurat je.

moon1979
14. júl 2010

to je svata pravda, jedna sestricka prisla narobit hurhaj, ked zbadala ze je dieta v postielke pri matke. potom bola druha smena - nocna - velmi zlata detska sestricka, spolubyvajucej velmi plakavalo dieta - az hrozne by som povedala - tak prisla a dala jej ho do postele k nej. az sme vyvalovali oci ...

inak necudujme sa pristupom niektorych sestier, co mam info, 80% sestier co tam pracuje su stare dievky ...

desszi
14. júl 2010

@zanulienka ahooooj 🙂

zanulienka
14. júl 2010

ahoj desszi.ako sa mate a malinky?

sonelka
16. júl 2010

ahojte,
chcem sa spýtať, či niektorú z vás odrodil mudr. Georeogh. Neviete aký je?

martul
16. júl 2010

Mudr. Georeogh je môj doktor. Chodím k nemu už veľmi dlho. Až na jeho nedochvíľnosť je úžasný. Bol pri mojom 2 pôrode a potom som si ho dojednala aj k 3. Kľudný, rozvážny presne mi hovoril kedy čo mám robiť pri pôrode. P ňom išiel aj malého pozrieť, lebo sme mali problémy v tehotenstve a celý šťastný dobehol mi povedať, že je OK. A šije perfektne, keď prestala prvá injekcia účinkovať hneď sa ma spýtal či mi môže ešte jednu dať. A potom pri mne zostal a rozprával mi ako kojiť, prikladať čo robiť na podporu mliečka. SUPER.

desszi
17. júl 2010

@zanulienka je to celkom OK, bojujeme s ekzemom, Dado zacal liezt a uz sa popri nabytku presuva, zuby mal doteraz v upirskom postaveni (dolne jednotky a horne dvojky), teraz sa vsak prerezavaju dalsie, ale vobec nie podla ucebnic - tak vyzera jak "gereble" 😀
Co noveho v Espanola, okrem tepla a pomarancov?

groka
1. aug 2010

posim vas je tu niekto kto rodil v tomto case niekedy?potrebovala by som vediet,co vsetko treba pre babatko do porodnice pocas pobytu tam a co pre mna
bola som zbalena do inej nemocnice,no len vcera sme sa rozhodli ist sem a tusim tu treba vsetko pre dietatko
dakujem za odpovede,dost to suri

tinusi
1. aug 2010

@groka par stran dozadu sme to preberali dopodrobna. Ano pre babo treba takmer vsetko takze napisem, co ti daju: kremik na ritku, lieh na pupcek, vatu na osetrenie pupceka, odsavacku, zavinovacku, monitor dychu a v prvy den aj ohrievaciu deku.
Ostatne si zober: plienky, vlh.obrusky, bodynka, overalik, prip.kosielky, ciapku, ponozky, rukavicky a cca 4 ks bavlnenych plienok a jednu bavln.plienku - uterak. Oblecko si zober viac kusov.
To je asi vsetko...ono ked ti nieco zachyba, tak ti prinesu z domu, alebo sestricky pohladaju a pozicaju. Ja som zazila velmi dobry personal, ozaj ochotny.

groka
2. aug 2010

@tinusi dakujem velmi pekne

lenuska311
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ericica
10. aug 2010

@lenuska311 to je velmi smutne....inac na zajacovu som pocula velmi vela zleho a mala som tu cest ju osobne stretnut na vizite..neprijemna to osobka ☹
dufam ze sa ta maminka aj s babetkom maju uz dobre
@groka a pre seba nezabudni hygienocke potreby ..... 😉

andel7766
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
klaudika81
11. aug 2010

@ericica co sa stalo???? 😕 co je hrozne??? ja mam termin v pondelok 😕 😕 😕

adrioska
11. aug 2010

Co pisala Lenuska? Admini to zmazali...

lenuska311
12. aug 2010

nic neriesme to...som uz len na ip.....

klaudialip
14. aug 2010

@tinusi ahoj,chcem sa opytat mydlo pre babatka netreba brat?aj take umyvat.podlozky?bo do Galanty to ziadaju

sandra25
14. aug 2010

@klaudialip - ani mydlo, ani podlozky netreba 😉

lucynocka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katuska2323
14. aug 2010

Ahojte ja mam termin na 17 novembra. Dcerku som rodila pred 26 mesiacmi. Ja som bola velmi spokojna s personalom hlavne na por. sale. Rodila som u Dr. Renckovej a u sestricky Andrejky priezvisko neviem (taka vysoka troska pri tele/ Obe boli velmi prijemne a hlavne trpezlive , sestricka sa mi venovala hned od prijmu vsetko mi vysvetlila , mala som tazky porod ale bola trpezliva do poslednej chvile. Ked som bola prelozena na seston. prisla ma dokonca pozriet a pomohla mi pri kojeni lebo som mala problemy s prsnikmi a mala sa mi tazko prisala. Vdaka nej som kojila az 13 mesiacov. Dufam ze sa mi zase podari pri nej porodit - som jej velmi za vsetko vdacna. Cudujem sa ze tolko mamiciek je nespokojnych s porodnicou v NZ. Mojim zelanim je porodit rychlo a bez problemov ...

sandra25
14. aug 2010

@lucynocka ahoj, no nedavno som tam bola...ale pred 3 rokmi som rodila v BA na Kramaroch...takze ten rozdiel ja posudit neviem 🙂 A babatka sa podla "noveho" nebalia na siroko...aspon tak mi povedali v nemocnici. Ale zas ked som bola s malym na sone klbikov, ortoped mi povedal, ze mam balit na siroko...takze tak...kolko doktorov, tolko nazorov 🤐

lucynocka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ericica
14. aug 2010

@lucynocka aj ja som si pobalila az dva kusy ortopedickych nohaviciek a ked mi sestricka okupala malu a vyberala som pre nu vecicka tak ked uvidela ze vytahujem ortopedky tak mi hned povedala aby som to ani nevytahovala ze to netreba..... 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre