Pôrodnica Nové Zámky. Máte skúsenosti?

psyxooo
19. máj 2007

Nenasla som tu este totiz ziaden prispevok o tejto porodnici. Som z Nitry, ale kamosky ma odhovaraju od tunajsej porodnice, netecie zevraj tepla voda, a sestonedelie je v katastrofalnom stave, tak rozmyslam nad NZ.
Mate nejake skusenosti?

gabuci
15. apr 2012

@sandy80 Ja som mala do pôrodu len 6 kg,z toho malá mala 3.40kg.Do konca určite ešte sa niečo na teba prilepí.Váhu bábätka aj tak nepovedia presne,niektorej sa poriadne pomýlili.Aj 0,60-0,80kg ako to tu píšu.

moon1979
15. apr 2012

@sandy80 mam kamošku, čo pri dvojičkách pribrala len 8 kg, fuuu tak to je fakt uctyhodne 🙂

katuskaaa29
15. apr 2012

@sandy80 ahojkko sandy podla mna ti to povie stanko, len ja som tolko kecala so svojou gynekologickou popitom, ze volaako sme zabudli na to ze kolko vazi, inak z tej vahy nerb poblem, sestra do porodu pribrala dokokpy necelych 7 kg a po porode maly mal 3850 g a 53 cm

katuskaaa29
15. apr 2012

@moon1979 ano tak to robim vzdy rano po vycikani, tak ako pises, a viem ze rano ked mam 84,9 tak na vecer budem mat cca o 2 kg viac

alicia28
17. apr 2012

ja tiež nie som tabulkovy priberač pocas tehotenstva 😀 zacala som 61 kg a teraz mam len 68 kg takže asi nic moc, čo som pribrala to mam v bruchu, ale stači mi to,,,,ledva fučim ,,,ešte tolko dlho kym sa to narodi,,možno nejake kg ešte navyše naskočí 🙂

gabuci
18. apr 2012

@lenka_21 čítam,že tu píšeš,že onedlho vypadne aj Stanko.ja k nemu nechodím,no dneska sme dostali do poštovej schránky NZ -Grátis.je tam reklama:Citujem:
Rozširujeme pre Vás Gynekologickú ambulanciu:
MISTA gyn,s.r.o.,Kmeťová 18,
Nové Zámky 940 01
(predtým gyn.ambulancia MUDr.Tomáša Stanka)
Ambulujú:MUDr.Tomáš Stanko,MUDr.Michalea Renčková
Prijímame nové pacientky.Tel:0918819916,035 6430231
Rozširujeme ambulantné hodiny aj na víkendy a večerné hodiny
K dispozícii máme 2 kompletne vybavené ambulancie s najmodernejšou prístrojovou výbavou.
Realizujeme 4D ultrazvukové vyšetrenie plodu.

beuska88
18. apr 2012

milé mamičky čakatelky. Píšem aby som upozornila, viem že je to u každeho inak, no chcem sa podelit o svoje skusenostiz porodnice NZ. ak by som mala ešte raz rodit porodim asy radšej na poli než v NZ. rodila som 7.4.2012. co sa tyka lekarov nemožem sa stažovat, boli mili, ochotny a ohladuplny. Sestričky ktore mali na starosti mamičky boli tiež zlate a starostlive, no sestričkynovorodenecké to bol horor. Malinke detičky nam "kupali" oni my sme nemohli, no po tom kupani sa mi malinky vždy ešte hodinu triasol - to bolo bez citu, drsne... na studenu vahu zakaždym to dietatko len tak "capli" a ked si mysleli ze nepočujeme tak eše aj nadavali " do piči nehmyr sa jak to odvažim ty decko" . posledny den v nemocnici malinkemu odtrhli pupočnik - ked to zbadala naša detska lekarkatak sa zhrozila, lebo malinkemu sa to ned začalo zapalovat, tak sme sa trapili, umivali, dezinfikovali... Ledva sa nam dal pupoček do poriadku, malinkemu na celej nožičke navreli velke hnisave pluzgiere!!!!!!!! vraj je to normalne z NZ si vraj bežne malinke detičky nosia domov všeliake zapalykože a vyražky. Malinky bol totiž prve dva dni oblečeny v ich pradle, nakolko som bola po cisarskom a on nebol pri mne.... tak teraz ked už mame pupoček zahojeny možme sa trapit znova. neviete si predstavit co to malinke preživa pri každom prasknutom pluzgieri ☹ a do takeho malinkeho telička musime davat antibiotika.... je to hrozne ed matka vidi tak velmi trpet svoje babatko a nevie mu pomoct a ked viem že to všetko za tu .... porodnicu tak ma ide rozhodit!!!!!!!!

lenka_21
18. apr 2012

@gabuci Ja neviem ako to s nim je, ale teraz chodim kazdy tyzden do nemocky na kontroly a tam mi hovorili, ze viac nerobi ako robi ... ja som sa o to zaujimala, lebo on tiez robi sekcie a dokopy je tam iba 5 lekarov, kt. mozu robit sekcie ... Aj teraz je primar na dovolenke a zastupuje ho Bezakova.
Dnes mi tiez internistka hovorila, ze je dost chory ... tak fakt neviem 😕 😕 😕

sandy80
18. apr 2012

@lenka_21 tak Stanko má službu v nemocnici vždy v stredu, ostatné dni ordinuje spolu s Renčkovou. Ja neviem či je chorý a čo chystá, ale v júni by som mala rodiť, bude to plánovaná sekcia, a keď som sa pýtala, či mi príde k pôrodu (boli obaja aj pri prvom), hovoril že žiadny problém, tak neviem🙂

lenka_21
18. apr 2012

@sandy80 Naozaj netusim, ja som chodila na merania v stredu od 30tt a viac tam nebol ako bol ... Renckova je uz naspat z atestacie a robi normalne. Kvoli tomuto ma presunuli na utorok ked je tam Bezakova a Halmesova, lebo mna vraj musi sledovat 2 atestovany Dr. 😕 😕 😕 Mozno to boli famy a urcite by som to riesila az pred porodom, lebo ja nestiham sledovat ako sa to tam meni 😀

moon1979
18. apr 2012

@beuska88
treba podat stažnosť a hotovo ... keby som počula na vlastné uši že sestra sa tak nemiestne vyjadruje, nadava a ešte k tomu k môjmu dieťaťu, tak by ma v živote nezabudla, také problémy by som jej narobila ... treba konať hneď a nenechať so sebou robiť ako s odpadom, lebo potom to tak aj vyzerá ...

stvura
18. apr 2012

@beuska88 fiha, no to je sila...ono to tam nebolo ruzove ani pred tri a pol rokom a rok a pol ako som rodila, ale az take zle nie ako popisujes. Skutocne ako ti moon1979 poradila treba sa do toho opriet a nenechat to tak...mne napr. malu nekupali, kupala som si sama a tiez som odmietla aby mi ju prikrmovali a davali jej cumel...sice som bola za najhorsiu ale po odchode som to mala tak "nahaku" a rychlo to upadlo do zabudnutia (teraz si to znova obcerstvim v maji).
@lenka_21 takze kto tam vlastne rodi, uz len Bezakova, Halmesova, Risko, primar a Smolarik, ci rodi este niekto iny? Co som pocula od kamosky co ide rodit koncom aprila, tak Stanko ju bude rodit uz len v Komarne, ze uz v NZ nerodi a vyssie kocky pisali ze uz ani Havlas a postrach Zifcak nerodia...na stranke nemocnice uvadzaju este Goroga, Mamouna a Zajacovu.

lenka_21
18. apr 2012

@stvura Zalezi ako ides rodit ... ak klasicky porod, tak 1 atestovanych lekarov je tam kopec ... 1 atestovani su tam: Gorog, Smolarik, Zajacova, Koprdova, Tarbayova, Wiederman, Zsembyeova, Mamouna a urcite este zopar dalsich, ale tychto poznam a viem, ze su tam ... Zifcak uz urcite nerobi a ani Havlas. Ak ides na sekciu potrebujes 2 atestovaneho lekara (samozrejme tito robia aj klasicke porody) a zatial tam je Matuska (primar), Bezakova, Halmesova, Stanko, Renckova.

trutka
18. apr 2012

@beuska88 uzasne,to clovek uz naozaj dobre veci na nemocnicu nepocuva.asi naozaj treba podat staznost,a kazda jedna mamicka,ale asi sa to tam nikdy nezmeni

moon1979
18. apr 2012

@trutka no pokial sa budu ludia stazovat len na forach, tak sa urcite nic nezmeni ...

sandy80
18. apr 2012

@stvura To je Korčok, ktorý odišiel do KN, nie Stanko podľa mňa. Kamoška chodí ku Korčokovi, a budúci týždeň má plánovanú sekciu, a hovorila, že ide do KN, lebo že už je tam🙂

dulkagabulka
19. apr 2012

Na otvorený list o nástrihoch, adresovaný MUDr. Cupaníkovi sa podpísalo viac ako 100 žien s dlhodobými problémami po nástrihu. Mnohe z nich nam poslali svoj pribeh. Nie je to radostne čitanie , ale je dôležité, aby sa táto téma odtabuizovala.Tu je vyber z reakcii :

http://www.zenskekruhy.sk/nase-aktivity/item/12......

gabuci
19. apr 2012

@sandy80 Máš pravdu,Korčok odišiel do Komárna,už vlanajší rok tam robil tiež v nemocnici(myslím má tam služby)okrem toho má ordináciu v NZ a v Štúrove už roky.Stanko mal ordináciu aj dávnejšie v NZ,potom chodil aj do Želiezoviec,lenže tam už pôrodníctvo nie je(vraj bola tam aj Bezáková),takže je v NZ.Veľa lekárov sa vystriedalo v nemocnici za posledných 10 rokov,dosť ich odišlo,alebo otvorili vlastnú ambulanciu.No neviem Stanko ako je na tom zdravotne,však ked otvára ambulanciu pod tým názvom ako som to písala,že som čítala o tom včera,tak určite chce ešte robiť,no to nikto nevie dopredu komu ako dlho zdravie slúži. 🙂 Ked ti povedal,že nie je to problém ,tvoj pôrod,tak určite sa nechystá preč z nemocnice...Však ako sa ti blíži termín tak uvidíš...

stvura
19. apr 2012

@lenka_21 no ja normalne...teda dufam, bola by to skoda ak by nie po dvoch super porodoch...ale vela novych mien si tam uviedla ktore si uviedla a vela mi nehovoria...som zvedava ako to dopadne, ved sa mozno stretneme (kedze by som mala rodit trocha skorej kvoli tomu ze som pri predchadzajucich porodoch mala deti po termine s velmi zlymi plodovymi vodami)...mna naposledy rodila Dr. Halmesova s p. Kalmanovou a predtym Dr. Gorog a bola som spokojna, takze tychto by som brala...
@sandy80 nie nahodou Andy? uz som sa pytala, hej, vraj tak to je ako si pisala...super

lion13
19. apr 2012

@beuska88
@trutka
@moon1979 sťažnosť by bolo treba podať bud v nemocke alebo na úrad na dohľad nad zdravot.strarost. Neviem či to pomože ale určite by to malo vačší význam ako ked sa napíse sťažnosť len na fore. Ja mam termin az o 2,5mes. ale mam obavy z tejto nemocnice ☹

sandy80
19. apr 2012

@stvura Ale áno 🙂 Andrejka🙂

lelacrima
19. apr 2012

@beuska88 ja som rodila pred rokom sekciou - bezakova koprdova )dodnes mam na ne len uzasne slovo). Odviezli ma na novorodenecke. Uprimne, cast sestier ok, druha des. Co sa tyka kupania, nas kupala super detska sestricka, ktora mi ponukla, ze mozem aj ja, odmietlka som, bala som sa. Doma maleho kupal asi mesiac manzel, potom aj ja. tato setricka bola stale, co si pamatam. Aj doktorka detska, len teraz neviem rychlo meno, uzasne ochotna. Co s malym robili tie dva dni som neskumala a som rada, ked mi ho doniesli, prisal sa a uz nebl problem, cely cas bol kojeny. Takze tak. Treba napisat staznost, inak to nejde.

trutka
19. apr 2012

@lion13 aj ja mam obavy.ale ak sa mi nieco takeho stane,tak to urcite budem riesit

moon1979
19. apr 2012

@lion13 ja by som podala staznost aj aj, nech je to pekne dvojmo 🙂

lenka_21
19. apr 2012

@stvura Vidis, mozno ano 🙂 ... ja by som mala mat sekciu bud koncom buduceho tyzdna,alebo najneskor ten dalsi utorok ... musim sa este doliecit, lebo ma teraz na konci skolila nejaka alergicko-anginoidna pliaga a je to des ... aj B.zalomila rukami ked ma dnes videla 😖 Hej teraz to tam menami vynovili a preto je lepsie to riesit mozno par dni pred porodom 😀

bambulka248
22. apr 2012

Ahojte. Prosim vas baby nemate nahodou zoznam veci ktore treba zobrat do porodnice v novych zamkoch? Treba mat aj porodny plan? dakujem

katuskaaa29
22. apr 2012

@bambulka248 ahojkok takze ohladom zoznamu, ja mam tieto veci prichystane, mam to od mojej sestry ona tam rodila cca pred 2 mesiacmi:
MAMINKA
- župan
- 2 nočné košele ( vpredu na zapínanie )
- 1 osuška + 1 uterák na tvár , ruky
- 2 dojčenské podprsenky
- 1 bal. Tampónov do podprsenky
- 1 bal. Pôrodníckych vložiek ( ja som ich kúpila v zdr. Potrebách v FNsP NZ, ale majú aj inde )
- 4 ks jednorázových podložiek do postele
- 5 párov ponožiek
- Papuče
- Prezuvky do sprchy
- Ak chceš môžeš si zobrať aj fén na vlasy
- Kozmetické potreby: Zubná pasta
- Zubná kefa
- Sprch. Gél
- Šampón
- Telové mlieko
- Balzam na pery
- Krém na bradavky
- Toal. Papier
- Papierové vreckovky
- Hrebeň alebo Kefa na vlasy + gumička do vlasov
Kozmetické potreby som kupovala v Dm Drogerie lebo tam majú také malé cestovné balenia.
- Mobil + nabíjačka
DOKLADY
Občiansky preukaz
Kartička poistenca
Tehotenská knižka
Sobášny list ( stačí kópia)
Adresa + tel. pediatra
BÁBÄTKO
3 dojčenské košele veľ. 56
2 body veľ 56
2 čiapočky
3 rukavičky
3 ponožky
3 – 4 bavlnené dupačky
1 bal jednorázových plienok pre novorodencov od 3 -5 kg
5 ks bavlnených plienok
1 bal. Utierky na zadok

Krém na zadoček + Lieh na pupok+ Teplomer + Jednorazová odsávačka ( Toto Ti dajú v pôrodnici)

Ohladom porodneho planu, na predporodnej priprave nam hovorili, ze to netreba, lebo ze oni vychadzaju z takychto planov, jedine pi pijme treba poziadat, ze chces mat patnera pri poorode (ak dobre viem musi mat papier z predporodnej pripavy alebo od psychologa, mi mame z predporodnej pripravy) a popripade ked chces mat nadstandardnu izbu, tak treba na prijme poprosit sestricku, aby zistila ci je volna ta izba

adrioska
22. apr 2012

@katuskaaa29 Ahoj a nevies, ci otecko potrebuje to potvrdenie aj v pripade, ze uz bol pri porode starsieho dietatka? dufam, ze nie... 😖

me
22. apr 2012

@adrioska -ja som sa na to pýtala, povedali mi že nepotrebuje, ale ked som rodila tak nám to nejak nevyšlo a nebol pri druhom pôrode ☹

me
22. apr 2012

tú podprdu si prvé dni po pôrode nedávajte, nechajte si prsia volne, lepšie sa naplnia a pustí sa mliečko,

@katuskaaa29

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre