Pôrodnica Nové Zámky. Máte skúsenosti?

psyxooo
19. máj 2007

Nenasla som tu este totiz ziaden prispevok o tejto porodnici. Som z Nitry, ale kamosky ma odhovaraju od tunajsej porodnice, netecie zevraj tepla voda, a sestonedelie je v katastrofalnom stave, tak rozmyslam nad NZ.
Mate nejake skusenosti?

tunzal
10. feb 2012

@lenka_21 ahoj ja som rodila u Bezákovej síce pred ôsmimi rokmi ešte v želiezovciach, môžem ti potvrdiť že je vynikajúca doktorka, vie čo a prečo robí, jedinú chybičku má že je taká nemastná neslaná, moc nekomunikuje s pacientkami. 😒

lenka_21
10. feb 2012

@tunzal Dakujem velmi pekne .... no to som si vsimla, robila mi kyret, zlahla sa po nej zem a uz som ju nevidela ... ani sa neprisla opytat ako sa mam 😕 😕 😕 Viem, ze je super odbornicka u mna je vsak dolezita vzhladom na moju diagnozu aj spatna vazba a komunikacia 😢

tunzal
10. feb 2012

@lenka_21 u nej to iste nenájdeš 😢

moon1979
10. feb 2012

@lenka_21 spatná vazba a komunikacia je dolezita pri kazdom pacientovi ...

lenka_21
10. feb 2012

@moon1979 Nechcem sa tu hadat ... urcite je, lenze pri uzkostno-panickej poruche je to horsie a nerada by som dostala zachvat, len preto, ze neviem co sa deje ... proste "zdravi" ludia spracuvaju informacie trosku inac ako ludia s touto diagnozou 😖 😒 Ak ak by sa to tykalo iba mna tak to prezijem, ale nechcem ohrozit babetko ... pri zachvate by mi museli pichat vysoke davky diazepamu a dalsich liekov ... ☹

lilaa
10. feb 2012

@lenka_21 ahoj,nahodou som natrafila na tuto temu,mam rovnaku diagnozu ako ty a za sebou porod.som tiez z nz.ak chces o to pokecat,mozme mimo fora.

moon1979
10. feb 2012

@lenka_21 v ziadnom pripade sa nechcem hadat, o to nemam najmensi zaujem 🙂 len som chcela poukazat tym komentarom na tom, ze komunikacia medzi pacientom a lekarom je velmi dolezita v kazdom pripade a za kazdych okolnosti ...

sse
10. feb 2012

@lenka_21 ahoj mne robila Halmešová cisársky pred 4 mesiacmi spolu so Smolarikom. Všetko bolo v poriadku pekne ma zašili a Halmešová ma ukludňovala pred CS. po pôrode ma informoval Smolarik. som bola veľmi spokojná. 🙂

alicia28
10. feb 2012

@lenka_21 , budes rodit prirodzene ? ja som rodila skoro pred 3 rokmi v NZ
...a lekari komunikuju celkom dobre
ale na sestricky som nenatrafila, 😒 ked som sa ich nedajboze nieco opytala tak horko tazko sa zmohli aby mi odpovedali,
boli otravene a unavene z prace,
ale ja ako prvorodicka som bola v strese lebo ked zacal porod nevedela som co sa s mojim telom deje a pytala som sa,,,
jedine co mi povedali ze mam byt ticho a sustredit sa ze oni ma pozoruju,,ja som myslela ze ma drbne ,,stale som sa ich pytala preco mi trpnu nohy a ruky a preco si necitim nohy a ruky a preco.....a co sa somnou deje nech mi vysvetlia ze ci je to v poriadku,,,
moc sa im teda nechcelo ,,ze to je ok a hotovo,,,ach jaj,,, drzim ti palce, aby si natrafila na sestry ktore budu komunikovat normalne,
ja uz teraz viem co ma caka
aj ked budem v strese
uz budem pripravena na tie zmeny, budem vediet co nasleduje a priblizne co ma caka,
ak nevies je to neprijemne a stresujuce

lenka_21
10. feb 2012

@sse Jeej super, dakujem za infosky ...

@alicia28 U mna je sekcia ista 😒 Viem o com pises, na mna boli vsetky sestricky straaasne mile, ale k ostatnym pacietkam to nebolo az take dobre ... ja som bola na porodnych salach ... dokonca pri mne kritizovali baby co isli rodit a vzdychali (lebo to bolo pocut do mojej izby) ... vraj to bude opat porod, co si myslia ci to pojde bez bolesti ... atd. Aj som snazila tie kocky obhajovat, ale nepomohlo ☹ ☹ ☹

katuskaaa29
10. feb 2012

@lenka_21 Ahoj Lenka viem ta pochopit, ja mam podobnz poblem ako ty, sice sa to uz u mna neobjavilo priblizne rok a pol, ale bojim sa toho, Totiz v strese, alebo v uzkostnej situacii sa mi "zablokuje" psychika a stiahnu sa mi priedusky, zacina to s tym ze neviem prehltat, a potom sa zacnem dusit, bojim sa aj ja, ze sa to stane pocas porodu, ale ja verim v tom, ze mi lekai pomozu vtedy, hlavne ak budu vediet dopredu, ze mam takyto problem.

lenka_21
11. feb 2012

@katuskaaa29 Urcite na to lekari dohliadnu len ich treba informovat ... chodila si s tymto aj k Dr? Ak ano, bolo by dobre keby ti napisal spravu ... ja ju mam a nosim aj v tehu knizke. U mna vsak Dr.trva na sekcii a mam to aj v odporucani, no mne sa uzkostno-panicka porucha prejavila po hormonalnych liecbach a preto nechce riskovat...

lenka_21
11. feb 2012

@sse Dakujem za info ... velmi pomohlo 😉

katuskaaa29
11. feb 2012

Ahojte baby sestra moja v noci rodila v NZ lekara vopred dohodnuteho nemala, uz som sa s nou rozpravala, ze bolo vsetko OK a ze boli velmmi mili, rodila klasicky.

ibakatka
11. feb 2012

@zzzz128 podla mna to oblbnutie na celej tej sekcii bol najmensi problem🙂))

zzzz128
11. feb 2012

@ibakatka No,možno,mne asi najviac vadilo že som nevedela rozprávať 🙂 A samozrejme bolesť,ale čo už 🙂

ibakatka
12. feb 2012

@zzzz128 bolest a ta sprosta cievka☹(((

zzzz128
12. feb 2012

@ibakatka No,aj to,nemohla som sa dočkať kedy sa jej zbavím 😀

mariamihalikova
12. feb 2012

Kočky, ja uvažujem, že sa dohodnem so Stankom....čo poviete, tie skúsenejšie? aké ste mali s ním skúsenosti? ďakujem za radu

tinaa78
13. feb 2012

@mariamihalikova odporúčam!!!! budeš spokojná na 100%!!!! Odrodila som pri ňom 2 deti a bol perfektný a velmi pomohol...Je to pán odborník,ktorý má dlhoročné skusenosti...

ibakatka
13. feb 2012

@mariamihalikova mne robil pred troma tyzdnami sekciu, ja k nemu, teda k renckovej chodim aj ako k lekarom. ziadne nervy, velmi mily, vsetko ak sa da riesi s pokojom, akurat rozprava trosku potichu. ja som so vsetkym velmi spokojna, jazvu mam uplne tenucku, myslim, ze ju nebude ani vidno. aj od viacerych som pocula len dobre, takze odporucam.

adrioska
13. feb 2012

Ahojte baby,
prave som mala kontrolu zo socialky. V prvom tehotenstve mi doktorka s istotou tvrdila, ze tehotnym nechodia, no ak to tak aj bolo, tak teraz uz nie je. Ale mam aj dobrovolne nemocenske, aj to mi potvrdzoval chlapik, takze asi aj preto som tu kontrolu mala.
Tak si davajte pozor kocky-tehulky na PN a drzte sa! 🙂

mariamihalikova
13. feb 2012

@tinaa78 ale ja by som chcela prirodzeny spontanny porod, myslis, ze by tam nebol problem?Ja k nemu ako gynekologovi nechodim, vies mi poradit ako sa s nim skontaktovat?? ci sa neurazi ak mu najskor zavolam.... 🙂

mariamihalikova
13. feb 2012

A čo hovorite na Mudr. Halmešovu? Rozhodujem sa, koho oslovit.... Stanko ci Halmesova.... rodim v aprili, tak je na case si niekoho vybrat

katuskaaa29
13. feb 2012

@adrioska Ako ja viem, vacsinou chodia k tym na kontolu co maju aj dobovolne nemcenske.

gabika783
13. feb 2012

@sandy80 ja si myslím, že je na tebe ako chceš rodiť. Rodíš TY a nie doktor. On by tam len mal byť keby náhodou si to nezvládala SAMA. 😀 Čiže ak si veríš a chceš rodiť prirodzene, tak ti musia vyhovieť. Tak ale budú ťa doktori strašiť a prehovárať na cisarák.. lebo tak si pre nich lepšie zaplatená pacientka od poisťovni. Druhý cisársky je väčšie riziko ako prirodzený pôrod hoc aj po prvom cisárskom.

výcuc z článku:

Riziká dvoch po sebe nasledujúcich sekcií
Citujem:
„väčší respiračný distres (nedostatok kyslíku pre dieťatko) z iatrogénnej nezrelosti a syndrómu mokrých pľúc
náhodné poranenie (škrabnutie) dieťaťa (v niektorých štúdiách uvádzajú túto nehodu u 2 – 6% cisárskych rezov)
väčšie poranenie a nebezpečenstvo infekcie pre matku
väčšie riziko úmrtia matky (riziko je 2X vyššie než u vaginálneho pôrodu)
viac komplikácií v budúcich tehotenstvách, vrátane vcestnej placenty (riziko je 7x vyššie ako po prvom cisárskom reze),
predčasného odlúčenia placenty (riziko je 3x vyššie),
placenty accreta (25x vyššie riziko)
a mimomaternicového tehotenstva“
ešte na vysvetlenie niektorých pojmov:
Placenta vcestná
(alebo i placenta praevia) je stav, keď je plodový koláč umiestnený pri východe z maternice a bráni tak normálnemu pôrodu. Môže spôsobiť krvácanie počas tehotenstva i ďalšie komplikácie.
Placenta accreta
je stav, keď placenta prerastie stenu maternice, resp. je vrastená do jej steny. Nedá sa vybrať, neodlúči sa.
Takže v skratke toľko o tom, že cisársky rez neznamená vždy med lízať.
Ešte ale doplním, že Ina May Gaskin vo svojej knihe píše i o tom, kedy ženám neodporúča VBAC, ale radšej cisársky rez.
Je to najmä u žien, ktoré už mali dva cisárske rezy za sebou.
Ďalej u žien, ktoré majú placentu uloženú práve na mieste predošlého rezu po sekcii.
A taktiež ženám, ktoré majú maternicu zašitú „v jednej vrstve“ namiesto vo dvoch.
Nuž, ako vidno, problematika to nie je ľahká. Vždy treba brať do úvahy viacero faktorov, zdravotný stav mamy aj dieťatka, ale i dôvody predošlého cisárskeho rezu.
A hlavne – neupnúť sa na myšlienku – ja teraz porodím normálne
aj keby fúriky z neba padali. Ale taktiež sa netreba dať zatlačiť do cisárskeho rezu IBA z toho dôvodu, že prvý bol tiež taký. Prediskutujte svoj stav s viacerými odborníkmi, hľadajte takých, ktorý myšlienku VBAC nevylučujú. V poslednej časti vám ešte prinesiem odporúčania od Henci Goer ako na to.

viac tu: http://tehotenstvo.rodinka.sk/rodime/cisarsky-r...

autorom článku je Ľuba Lapšanská

tinaa78
14. feb 2012

@mariamihalikova poslala som ti IP 😉

sandy80
14. feb 2012

@gabika783 no tak moc si ma neukludnila, pretože ak bude treba, aj tak sa rozhodnú pre cisarák, hociako budem trvať na tom, že porodím spontánne. A tieto riziká si teraz ani neprečítam, nebudem sa ešte viac znervôzňovať, hádam volako bude🙂

lenka_21
16. feb 2012

@mariamihalikova Aj ja sa rozhodujem medzi Bezakovou a Halmesovou ... tiez zbieram info 😀

@sandy80 Ja mam sekciu istu a radsej nic okolo toho necitam ... podla mna su rizika aj pri spontannom porode aj pri sekcii. U mna je vacsie riziko pri spontannom a tak sa nebudem do toho za kazdu cenu hrabat, ked mi to ani jeden lekar nedoporucuje 😕 😕 😕 Verim, ze vsetko bude dobre 🙂 😉 🙂

sandy80
16. feb 2012

@lenka_21 jasne že bude, nebudeme predsa dopredu panikáriť🙂 A samozrejme žebol aj spontánny pôrod má svoje riziká, a nie málo:( Hlavne keď rodíš u "dobrého" lekára:( Všetky to zvládneme - niektoré spontánne, ďalšie cisárskym, len aby to už bolo za nami🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre