Pôrodnica Nové Zámky. Máte skúsenosti?

psyxooo
19. máj 2007

Nenasla som tu este totiz ziaden prispevok o tejto porodnici. Som z Nitry, ale kamosky ma odhovaraju od tunajsej porodnice, netecie zevraj tepla voda, a sestonedelie je v katastrofalnom stave, tak rozmyslam nad NZ.
Mate nejake skusenosti?

zzuzulinka
12. aug 2013

@kraskanz1 My sme sa tiez nevedeli dohodnut, ale nakoniec vybral priatel David a to ostalo. Ja som chcela najprv Richard, ale neuspela som ☹. Aj ja som z NZ. Dnes skusim zavolat pani Kalmanovej. Som zvedava ako sa dohodneme ci sa da este nieco dohodnut. A este robis ci si uz doma? 🙂

seemani
13. aug 2013

@zzuzulinka ahoj košele ti dajú, sú položené na takom stolíku na chodbe a berieš si koľko chceš a kedy chceš, nikto ti nič nepovie. Počas pôrodu som mala svoju a hneď po pôrode som sa osprchovala a dala som si ich a až do konca som striedala ich košeke, takže ti stačí v poho jedna na ten pôrod. Malého mi obliekli do nemocničného, ale hneď som si ho prezliekla, určite si aspoň pre neho zober šaty, podľa mňa by frflali, lebo odo mňa pýtali všetko. Odsávačku nepožičajú, ja som si odsávala rukou, aj ostatné baby. Čo sa týka prípravy, ja som začala chodiť v 35tt, a stihla som všetko, ale chodila som aj doobeda aj poobede. S p.Kalmanovou sa určite dohodneš, je veľmi ochotná.

zzuzulinka
13. aug 2013

@seemani A ako to tam prebieha? personal je v poho? Vsade hovoria, ze to nieje bohvie co, ale tu citam len pozitivne spravy. A hned po porode sa mozes ist sprchovat? Ja si urcite zoberiem pre maleho oblecenie, mam aj odsavacku, tak si zoberiem asi aj tu pre istotu. Volala som p. Kalmanovej, velmi mila, teraz nerobi sedenia cez prazdniny, zacina az 26.8. a tiez mi hovorila, ze mozem kludne chodit aj dva krat denne. A ona ti dala do knizky aj nejake potvrdenie? Hovorila, ze tu si mam zobrat. Kolko asi trvaju sedenia? Dakujem 🙂

seemani
13. aug 2013

@zzuzulinka No personál veľmi super, áno vraví sa, že sú protivné sestričky, ale vôbec to nie je pravda. Ako na pôrodnom tak aj na 600nedelí je super personál. Od upratovačiek až po primára 😉 P. Kalmanová ti zapíše do knižky, že si chodila, píše tam dátumy a dá ti aj taký papierik an ktorom zašktrne témy, ktoré si absolvovala. Sedenia trvajú asi 2-3 hodiny, hodinu je relaxačné cvičenia, tam ťa naučí dýchať a rôzne cviky a potom sú prednášky, od 1 a pol hodiny až po také tri, záleží jak sa rozkecáte :D

zzuzulinka
13. aug 2013

@seemani To je potom dobre, lebo vsade pocuvam, ze ako je tam hrozne a co vsetko tam robia. A prednasky zvyknu byt o com? Viem mam vela otazok, ale radsej sa popytam. Po porode po tych 2hodinach ti hned dali male uz k tebe na izbu? A ked sa chces ist osprchovat alebo na WC, oni male zatial strazia?Vizita je kazdy den? 🙂 Dakujem

seemani
13. aug 2013

@zzuzulinka v pohode rada odpoviem. Prednášok máš 7: životospráva počas tehotenstva, pôrod, masáž bábetiek, oživovanie, šestobnedelie, choroby v tehotenstve a problémi.
No ja som mala ťažký pôrod, bola som otvorená len na tri cm a malý už šiel von, sestrička mi ho aj lakťom pomohla vytlačiť, a malý stonkal, tzn. že sa nevie bábo dobre nadýchnuť, takže mi ho iba ukázali a hneď ho vzali na novorodenecké a tam ho pozorovali. Rodila som večer o 16,35 a malého mi doniesli až na druhý deň poobede. Začo som aj bola sčasti vďačná, pretože ísť som za ním mohla, aj otcovi som ho vzala ukázať, a aspoň som si po tom pôrode dobre oddýchla, lebo mi bol koniec. Ale štandardne, ak je všetko ok ti bábo dajú hneď , skúsi sa prisať, potom ho nachvíľu zoberú, ale to ti ho hneď prinesú naspäť čistučkého zabaleného a kým ty ležíš tie 2 hodiny na koze, tak jeho máš vedľa seba v postieľke a spolu potom idete na šestonedelie, kde ste celý čas už spolu. Ak vládzeš a cítiš sa celkom dobre, tak sa môžeš ísť hneď osprchovať, treba to samozrejme povedať sestrám a oni sa ťa opýtajú, či zvládneš sama alebo má ísť niekto s tebou. Ja som šla sama, ale dvere som nechala otvorené a vedeli o mne. Malé ti nestrážia, každé bábo má monitor dychu a oni keď počujú, že niektoré dlhšie plače tak ho idú upokojiť zatiaľ kým sa vrátiš. Ale dve baby sú vždy na izbe, takže kolegynka postráži 🙂
A vizita je ráno, a večer, aj cez deň zvyknú chodiť sa sestričky spýtať, či je všetko ok. Ak niečo potrebuješ, kľudne sa pýtaj alebo popros, ja som si pýtala najprv niečo na bolesť, potom zas na opuch, lebo som nevládala ani ležať . Ale na ten opuch som si pýtala na vizite od doktorky, na bolesť ti dajú aj sestry. A potom veľmi dôležitá vec! Ak budeš mať klistýr, a stolicu nebudeš mať ani na tretí deň, pýtaj si čípok, ak nezaberie, normálne povedz, že ťa to bolí a popros o preháňadlo. Ja som rodila pondelok, piatok som mala takú malú stolicu, že skôr nijakú, v sobotu ma pustili domov a v nedeľu ma muž bral so strašnými bolesťami na pohotovosť, už sa na mňa nemohol pozerať. Keď som primárovi povedala, že som nemala 6 dní stolicu, skoro ho prekotilo.. Ja som všetko, čo som zjedla za tých 6 dní, a nebolo toho málo! , držala v sebe na poslednej zákrute a ver mi, to sú strašné bolesti, skoro jak druhý pôrod. Dali mi preháňadlo a na druhý deň som už bola ok. A aj ma nato upozornil, že stolica po pôrode musí nabehnúť do 3-4 dní a treba ju mať pravidelnú, aby sa ti tie ochabnuté svaly dali späť do činnosti, kľudne si môžeš kúpiť aj Regulax preháňadlo, s tým môžeš aj kojiť, nevadí to. Takže na toto bacha..

zzuzulinka
13. aug 2013

@seemani No a myslis ze by som stihla vsetkych 7este? A to nevadi ze sa ides hned osprsit? A z coho si mala opuch? Pocula som aj take, kamoska hovorila, ze mala obviazane nohy. A vsade hovoria ze aj teple ponozky si mam zobrat. No nezavidim ti tie bolesti. A malinke este stale ukazuju cez sklo? Priatel tak ani nemoze byt s nim? A ja ked chcem ist von malinke ostava na izbe? No ked ma niekto tazky porod a hned si s malinkym na izbe je to asi dost tazke, este taka ubolena. A do porodnice pre maleho si mala biele vecicky? A ako je to so stravou po porode, ked aj kojis? Tam potom musis obmedzovat nejaku tu stravu? Ty si uz kolko po porode?

seemani
13. aug 2013

Ja som bola na šiestich, každý pondelok 2x, vynechala som životosprávu, keďže som už bola na konci tehotenstva :D. Záleží kedy sa ti bábo vypýta na svet, mne po týždni prenášania dali vyvolávačku, malému sa nechcelo 🙂
No ja som sa veľmi potrhala, keďže som bola otvorená na tri cm. roztrhla som si sval, čo ide popri pošve a konečníku a to mi strašne napuchlo, až ma ťahali stehy. Nohy mala zaviazané preto, aby jej nezapuchli, po pôrode, hlavne po cisárskom sa to stáva dosť často. Neviem ja som ponožky nemala ani raz, boli vonku riadne teploty, takže mi len v šlapkách sme behali. Ale mala som ich zabalené. Bábätko môžeš ukázať, na chodbe sú dva také vozíky, v ktorých sa nosia bábätká, je to ako prenosná postieľka, do nej dáš bábo a necháš ho za sklom, ty môžeš tým pádom vyjsť von a návšteva si kukne bábo cez sklo. Je to kvôli hygiene, čo schvaľujem, ľudia sú všelijaký a keby sa také početné rodiny, veď viete, motali po pôrodniciach, asi by mamičky mali dosť nervy. Takto je kľud. No aspoň ockov by mohli púšťať dnu, ale ak si nezaplatíte, aby bol pri pôrode, tak ho pomojká až keď pôjdete domov.
Inak tak po mimo, k tým vozíkom : bola tam jedna baba, mala tiež ťažký pôrod, ledva chodila, ale vkuse! mala návštevy. Behala hore dole s tým vozíkom aj s bábom a my sme sa stále smiali, že je jak v tescu na nákupoch. Už nám chvíľami aj liezla na nervy, lebo to malé brala aj 5x za deň a niekedy ho chúďa nechala v tom vozíku aj 2 hodiny, lebo ona sa vonku rozprávala. Vravia sestričky, že na takých 5 min, potom ho zobrať na izbu a ty môžeš ísť von aj bez neho. Ak spinká samozrejme :D Povieš im, že si vonku, že keby náhodou plakalo, nech ťa ohlásia, alebo nech ťa kolegynka na izbe prezvoní.
Pre malého som mala skoro všetko biele, asi dve bodynka boli s takým obrázkov vpredu, ale to je podľa mňa jedno, akej farby máš šaty.
No strava : jedz všetko, načo máš chuť, vyhýbaj sa akurát jedlám čo nafukujú, napr. kapusta, paprika, bublinky.. Inak musím pochváliť, varia tam veľmi dobre, ja som spapala všetko, aj napriek tomu, že ako jediná som jedla postojačky a bolo to strašne namáhavé.
A ja som po pôrode presne tri týždne boli včera 😉 po dvoch týždňoch som si prvýkrát sadla a absolvovala prvú prechádzku asi 300m a to som sa ledva doplazila domov. Ale už je to ok, oproti tomu ako som natom bola ... 😨

seemani
13. aug 2013

*mala som ich zabalené :D tým som myslela ponožky v taške, nie nohy zabalené. Lebo ako som si to po sebe prečítala, tak to vyznelo inak

franica
14. aug 2013

čaute baby, čo ste aktuálne v obraze ohľadne pôrodnice v NZ.. neviete mi povedať, či je vôbec možné dostať tam epidurálku, ale to nerobia? Lebo mne už povedali aj tak, aj tak, tak už neviem 🙂 Díky

maltinta100
14. aug 2013

@franica ja co som citala tak sa tam epiduralka nedava. Ja som rodila bez.

kraskanz1
14. aug 2013

@franica Ja tiez tak viem ze tam epiduralku nedavaju ale v KN davaju a stoji tusim 180ecok

zzuzulinka
14. aug 2013

@seemani Noo ako tak citam, tak si sa asi aj dobre potrapila. Ja sa bojim tie toho roztrhnutia. Ale teraz som bola u doktorky a hovorila ze, asi sa zacinam trochu otvarat mam nieco s krckom, ze mam vela oddychovat a to mam termin az na 15.9. Bolieva ma uz aj dole brucho, ako keby som mala dostat menstruaciu. Vtedy mi pomoze ked si lahnem na chvilu a prejde to. Moze to uz nieco znamenat? A co sa tyka stravy korenene as solene si tiez jedla? No kamoska mala cisarsky tak asi zato mala obviazane. A co sa tyka spolubyvajucej na izbe, boli ste 3. Nedaju ti na izbu nasich spoluobacnov 😀, ved vies. Kolko si bola v nemocnici?A maleho ste brali vo vajicku? A preco ta nechali rodit ked si bola len tak malo otovrena?

franica
14. aug 2013

@maltinta100 @kraskanz1 díky baby, tak asi fakt nie 😖 Nie som na to nejak vysadená, že by som ju na 100% chcela, ale prijala by som, keby to mali ako možnosť. Trochu som prekvapená, lebo som si myslela, že je to už dosť samozrejmá vec pri pôrodoch...no čo už, dáme aj bez 🙂

maltinta100
14. aug 2013

@franica ja si myslim ze to nebude ani potrebne 🙂 ja som mala pri porode super sestricku takze to islo rychlo 🙂 pomohli

franica
14. aug 2013

@maltinta100 tak to je super, verím, že to bude nejak podobne a aspoň ušetrím na nákupy 😝 😀

maltinta100
14. aug 2013

@franica prajem ti aby si mala rychly porod. Len tam musis vystihnut aj dobreho doktora. Ja som tam uz lezala a doktor dosiel pozrel ma a ze este je cas a on ide na obed. A o 5 min prisla druha lekarka a hned ma odrodila... Tak dufam ze ich dobre vystihnes 🙂

franica
14. aug 2013

@maltinta100 ďakujem 🙂 Celkovo treba mať aj trochu šťastia- na dobrý pôrod, na dobrého lekára...ale ja verím v to najlepšie, nič iné pre to spraviť neviem, ale pozitívne myslenie vraj zaberá 🙂

seemani
15. aug 2013

@zzuzulinka no to ano, potrápila som sa, ale už je to dobre, keď už ťa to prestane bolieť, inak nato pozeráš :D Inak to roztrhnutie som cítila veľmi jasne, ale nebolelo to, až potom :D. To čo ťa pobolieva sú poslíčkovia, sú to také prípravné bolesti, môžu prísť aj 2-3 týždne pred pôrodom, je to individuálne. Ja som ich mala tuším aj mesiac pred a stále boli častejšie a silnejšie. Ale to je nič, pravé kontrakcie neprespíš nebojsa :P
Jedla som solené v pohode, korenené menej, ja moc korenené nemusím.
Na izbe sme boli dve, a spoluobčanov dávajú spolu, neviem ako to riešia keď je nepárny počet, keď som ja bola, nebola tam ani jedna. Našťastie 🙂 Dokopy som bola tri týždne, dva na druhom a potom 5 dní s malým. Malého sme brali vo vaničke, ale môžeš brať aj vo vajíčku, ja som ho teraz po 3 týždňoch brala k lekárke už vo vajíčku. Je to na tebe.
Ráno o 9 mi pichli vyvolávačku, do 15 min som mala kontrakcie, také normálne, potom sa mi začala rozťahovať panva asi 4 hodiny vkuse, myslela som, že to neprežijem, chcela som v tú ranu cisársky alebo umreť, len aby to skončilo a po 4 hodinách mi prišli strašne silné kontrakcie, ale fakt že uf, medzi nimi som odpadávala, vždy som sa len nato prebrala že ide ďalšia. To trvalo asi ďalšie tri hodiny, potom mi praskla voda a ďaľšiu polhodinu som sa snažila netlačiť, i keď sa to nedalo, lebo ma varovali, že som málo otvorená, že sa potrhám. Ale ja som už bola tak vyčerpaná, že som nedokázala zastaviť tie tlaky a tak nebolo na výber, sestrička povedala dobre, poďme nato a malý bol do polhodiny vonku.

seemani
15. aug 2013

@franica myslím že nedávajú, aj som počas pôrodu šla za nimi 3x či nie je niečo proti bolesti, lebo to nezvládnem a povedali mi, že už som dostala injekciu( vôbec nezaberala a ak zaberala, tak si neviem predstaviť tú bolesť bez nej), myslím že keby bola možnosť epi, tak mi ju navrhnú.

franica
15. aug 2013

@seemani fííha takýto pôrodný scenár, veru nič moc, to si veru vychytala chúďatko 😖
Hmm tak fakt asi nemajú tú epi, pritom je to už taká bežná vec, neverím, že nejaká injekcia to môže nahradiť 😠 Čo už, hádam to nejak pôjde aj bez toho- bude musieť, lebo nič iné nenarobíme 😅

zzuzulinka
15. aug 2013

@seemani Nooo to sa bojim, ze neviem ake to je, ked pridu kontrakcie, aby som vedela. Dost dlho si bola aj v nemocnici. Malinky bol v poriadku? Dost dlho si sa aj trapila co sa tyka tych kontrakcii. To fakt si az odpadla, ta to bolelo? A kto ta odrodil? No ja som zvedava ako to chyti mna a ake to bude cele. Mala som zo zaciatku dost obavy, ale ako sa to blizi tak som nejaka kludnejsia. Co pride, pride, zvladnem to. A kedy si si balila tasku do porodnice? Mate malinkemu aj babyphone? Ja som pocula, ze velmi solene, korenene, a co nafukuje velmi potom nemozes, kvoli kojeniu. Ale teraz jem vsetko a takisto si malinky zoberie co potrebuje. A ozaj o kolkej byvali tie sedenia s p. Kalmanovou? Nie som si ista dobeda o 11:15 a pobede o tretej? Dakujem 🙂

seemani
15. aug 2013

@franica určite to pôjde bez toho, epi nie je moc dobrá, lebo keď necítiš kontrakcie, nevieš kedy máš tlačiť a tým môžeš ublížiť sebe aj bábätku. Som rada, že mi ju ani nenavrhli, lebo v tých stavoch by som nerozmýšľala a hneď by som ju brala, a potom by som to asi aj ľutovala :D

@zzuzulinka Nebojsa, ja som sa tohoto tiež bála, keď si kukneš asi 4 strany späť, nájdeš môj príspevok, ako sa pýtam presne na toto. Ale to budeš vedieť, keď to príde, nedá sa to pomýliť. Každá žena to má iné, ja som kvôli vyvolávačke mala také silné kontrakcie, lebo tá má za následok intenzívnejší pôrod. Keby to vtedy viem, tak ju odmietnem, ale čo už.
Treba byť kľudná, ver mi, zvládli to iné, zvládneš aj ty. Hlavne pozitívne, lebo strach ti nepomôže a keď dôjde na pôrod, aj tak sa zrazu prestaneš báť, Aj u mňa to tak bolo.
Ja som bola zbalená už mesiac pred pôrodom. A k malému máme iba monitor dychu, bez neho by som sa asi zbláznila, lebo niekedy tak potichu spí, že aj napriek monitoru sa idem na neho pozrieť. Babyphone nepotrebujeme, lebo žijeme so svorkou s starkým, čiže stále je niekto v dome, kto malého začuje plakať. a ja som stále pri ňom, takže by nám bol zbytočný.
Jedz kľudne všetko, len ako píšeš, tie nafukovacie veci nejedz :D, aby bábo nemalo zbytočné ťažkosti.
A tie sedenia sú 10:15 a 15:15, prvú hodinu je to relaxačné cvičenie, takže ak chceš, stačí prísť až na prednášku, viaceré tak chodili, čiže na 11:15 alebo na 16:15. Ale neviem teraz keď znovu nabehnú semináre, či p, Kalmanová nechá staré termíny.

zzuzulinka
15. aug 2013

@seemani Vcera vecer som mala tie bolesti dole, ale bolo to castejsie. Kazdu pol hodku asi ale preslo ma to. Citila som aj v noci ale dnes mi nie je nic. Kamoska mala taky porod, chytilo ju to doma v noci o 2hej, prisla do porodnice a sup isla hned na salu a maly bol na svete. Tiez sa potrhala, ale mala to za sebou. Toho potrhania sa aj ja bojim. My uvazujeme nad babyphonom, ale neviem. Byvame v byte a myslim ze to nieje take surne ved ho budem pocut. Mame aj mi monitor dychu. Ty nie si z NZ? Noo tie sedenia mi hovorila nejako takto, tak asi to ostalo. A vzdy po sedeni sa plati alebo az ku koncu? A koho mate pediatricku? Moja mamina robila na novorodeneckom, ale uz velmi davno.

vcielka410
15. aug 2013

Mnooo ja by som do NZ nemocnice ani len pozreť už v živote nechcela isť. Rodila som tam teraz v marci, a bol to des. akože porod akutnym cisarskym, pri ktorom lekar bol v pohode uplne, ale sestričky jeden hnus. Trhala sa mi placenta, tak som mala neznesiteľne bolesti, pri ktorých som e strašne krvácala a strácala hodne krvy,a sestrička ma tam hrešila, že som rozmaznanaa ked plačem. Po porode na oddelení že neni o čom. Sestrička nebola schopna mi odpovedať, či žije moja dcéra či čo, čo som si musela zistiť od mojho partnera telefonicky. Kedže som pred otehotnenim fajčila, tak mi vravela sestrička že som zla matka a mala ma nebude nikdy lubiť, že podpora najlepšia.

moon1979
15. aug 2013

@seemani ako ťa mohli nechat tlačiť ked si bola otvorená na 3 prstyy???? ved to je nereálne ... a druhá vec, ako je možné, že ťa prepustili z nemocnice ak si nemala stolicu? skôr jednoducho nepustia, kým nepovieš na vizite, že si mala stolicu a vetry riadne odchádzajú ...
mohli sa ti črevá pomotať ...

seemani
15. aug 2013

@zzuzulinka no to keď bdueš mať každých 15-20 min, min 2 hodiny tak sa terba pomaly vychystať, osprchovať a tak, a keď budú každých 5 min treba už utekať do pôrodnice.Kamoška to tiež mala tak, že jej odtiekla voda a do dve a pol hodiny porodila. Ona sa ani nepotrhala nič. Toho potrhania sa nemusíš báť, to bolo to najmenšie zlo z celého pôrodu, aj som to cítila ale nebolelo to, lebo to už máš tú časť takú napnutú, že v nej ani krv neprúdi, je taká jak umrtvená. To až potom bolo zlé, ale aj to ma bolelo len keď som chodila či stála, keď som ležala, bolo mi dobre. Ak si v byte nepotrebuješ ho, to budeš určite očuť, že plače a z bytu nebudeš odchádzať keď si sama, takže je to podľa mňa zbytočné. Ale však ako myslíš.
Ja som z NZ, ale my bývame v rodinnom, keby sme bývali sami, určite potrebujem aj babyphone, lebo po dvore sa motám okolo zvierat, ale my sme doma 3 takže má kto alarmovať :D

seemani
15. aug 2013

@zzuzulinka to sedenie platíš buď naraz, alebo zakaždým, ako chceš. dá sa s ňou dohodnúť.
@vcielka410 na novorodeneckom sú sestričky pre pacientky a sestričky pre bábätká. Ak si sa pýtala sestričky pre ženy, tá ti nevie povedať, lebo bábätká sú na druhej strane. Samozrejme, ti nevie povedať zdravotný stav, nato sa musíš spýtať detskej, resp. ak si po sekcii, mala by ťa informovať sestra sama, alebo detská lekárka. Mne tiež nevedeli ženské sestry nič povedať, jena mi dokonca vravela, že nesmú oni podávať informácie, ale potom prišla detská lekárka a všetko mi povedala. a to čo ti povedala o tom fajčení, po papuli by som jej dala, pretože práve naopak, si dobrá matka, lebo si prestala hneď fajčiť aby si neškodila bábätku. Koľko tam so mnou bolo takých, čo ledva tlačili brucho pred sebou, ale na cigaretku letela dole jak atlétka. Alebo už na novorodeneckom, kojí malé a smrdí celá izba od cigariet a to som len na chvílu vošla dnu za kamoškou, čo mala tú smolu, že s ňou bola na izbe. Ja som bola 10 rokov intenzívny fajčiar, ale ešte mesiac pred otehotnením som prestala definitívne. Takže nafackať ženské, ktoré si nevedia odtrhnúť od huby, lebo keď som to ja dokázala, dokáže to každá!
@moon1979 to aj mňa zaujímalo, viem že ma sestrička ešte rokou rozťahovala, cítila som ako masíruje do oblúka, ale mne už na kontrolách vraveli, že malý je strašne nízko, tak neviem, možno pretože už nebolo cesty späť. Oni ma nieže nechali tlačiť, ja som už bola tak vyčerpaná, že tie tlaky išli same, nedokázala som ich podržať, tak už sme nemali nejak na výber. Každé ráno an vizite sa ma pýtali, či mám stolicu, vravela som že nie, tak mi nosili čipky. Vetry som mala v pohode. Pondelok som rodila a piatok som mala takú stolicu, že asi veľkosti palca, vravela som im to a v sobotu ma pustili domov. Asi to brali tak, že stolica mi už nabehla. No ale nenabehla, až potom preháňadle som začala fungovať normálne.

zzuzulinka
15. aug 2013

@seemani Noo aj ja rozmyslam ci ho vlastne potrebujeme. A ako malinky? Kolko mate? Noci su v pohode? No ako tu citam niektore baby maju fakt zazitky z porodnice. No dufam, ze ja vychytim sestricky s dobrou naladou 😀. To potrhanie som pocula, ze ked ta siju si uz tak strpnuta, ze to ani necitis. Len potom som zvedava tie bolesti. Kamoska hovorila ze nevedela poriadne sediet este asi 3tyzdne. A tak ju zasili ze ked isla na WC tak cikala niekde bokom. No uvidime pomaly nas to caka, zacinam sa uz pripravovat. Teraz zacnem chodit asi uz kazdy tyzden k doktorke, myslim teda. Ty mas koho? A koho ste dali pediatra? My rozmyslame nad Pitonakovou

seemani
15. aug 2013

No malý je úžasný, má tri týždne, je náš prvý, ale my sme si to naplánovali tak, že v n noci bude spinkať, aby sa aj ocko vyspal do roboty a cez deň bude viac hore, aby sa mamička z neho mohla tešiť. a taký aj je, prespí nám v pohode aj 6-8 hodín, palče fakt len keď niečo potrebuje a keď je hladný, to je cirkusu jak na trhu :D ale to je vždy len chvíľku. keď sa prebúdza, tak hneď neplače len sa mrví a mrmle, vtedy viem že je čas vytasiť prso :D. Ja som cítila ako ma šili, trochu to aj pichalo, bolo to nepríjemné, jak ťahal niť .. To trhnutie som necítila.. To čo príde potom, je klasická bolesť zašitej rany. Ale veľmi dobrý je chlorofyl sprej a studená sprcha aj 5x za deň, to robí divy, ja som to takto zvládla bez problémov. Nesedela som 2 týždne, ale vôbec, ani na štvrťke riti. Po dvoch týždňoch som si sadla a to bolo radosti, že zas viem sedieť :D lebo dva týždne sa kŕmiť po ležiačky je naprd. Cikať bokom mohla aj kvôli ochabnutému svalstvu, mne to tiež niekedy tieklo do strany, ale už je to ok. Je dobré po pôrode cikávať v sprche, to tiež veľmi pomôže, ide to samo a mňa osobne to v sede dosť bolelo.. Ale nebojsa, ja pevne verím, že som len jedna z mála ťažkých pôrodov a že väčšina báb to má oveľa ľahšie. Ale rodila by som znova, za malého mi to rozhodne stálo. I keď po pôrode som na otázku : To je vaše prvé? , odpovedala : Áno, a aj posledné!! , ale teraz si už dokážem pripustiť myšlienku, že bude ešte jedno. Máme pani doktorku Cibulkovú, je veľmi zlatá, a Pytoňáková tiež, to je moja doktorka, ale už som tam nebola asi 3 roky :D
Gynekológa mám Danysa staršieho.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre