Pôrodnica Nové Zámky. Máte skúsenosti?

psyxooo
19. máj 2007

Nenasla som tu este totiz ziaden prispevok o tejto porodnici. Som z Nitry, ale kamosky ma odhovaraju od tunajsej porodnice, netecie zevraj tepla voda, a sestonedelie je v katastrofalnom stave, tak rozmyslam nad NZ.
Mate nejake skusenosti?

alicia28
28. apr 2012

@gabriela88 , mne nemocnicne dudle vadia, a vadia mi akekolvek dudle, pretoze ja to davat nebudem, ani v nemocnici ani doma 🙂
@alzbet124 , chapem taky stav ze dieta matke odoberu lebo mala tazky porod, ja sa vyjadrujem k situacii ked je porod normalny ,,dieta je hned s mamou a ona si riadi ci oblece nemocnice oblecenie alebo da dietatu dudel, samozrejme ze su situacie ked dieta mat nemoze a zoberu ho na ine odd.
ja viem ze nemocnica ma hodnotenie baby friendly a preto som tam rodila 1x a idem tam aj teraz, bola som spokojna s pristupom a ocakavam ze to bude podobne ako to bolo pred tromi rokmi, ked bude porod ok daju mi dieta a staram sa sama,,,to chcem. nepotrebujem ziadnu nadstandard izbu a podobne hovadiny .... .......rozhodne nepotrebujem aby sa okolo mna v nemocnici tocil svet,,, kazdemu sa toci presne tak ako si to zariadi

moon1979
28. apr 2012

@alicia28 ale zrejme len na VIPke lebo ja som rodila pred dvomi rokmi a teda o klime ani chyru ani slychu ...

katuskaaa29
29. apr 2012

Ahojte baby vidim, ze sa tu rozbhela diskusia o obleceni i dudloch a podobne, Ked niekomu vadia tie nemocnicne veci, tak je na to jednoduche riesenie treba brat z domu. Npariklad ja neviem co a ako bude ale beriem vlastnu odsavacku, vlastnu cumlikovu flasu a aj dudel. Mozno to nebudem potrebovat (bodaj by tak bolo) ale clovek nikdy nevie, takze re istotu mam pobalene aj taketo veci. A inak ked sestra rodila, malemu hned dali veci co ona doniesla, sestricka sa spytala, ze kde mma veci pre malinkeho vybrala to z kufra a dali mu to. Ja si myslim, ze vsetko sa da vyriesit, treba len pekne poprosit personal a ochotne pomozu, aspon toto mi povedala moja sestra a ona rodila pred necelymim tromi mesacmi. Ja si myslim, ze v NZ je (bolo) aj horsie oddelenie, mam s tym skusenosti a teraz nemam na mysli pristup sestriciek.

alzbet124
29. apr 2012

@gabriela88 ja viem, že si nenarážala nato, že nevedia, čo majú robiť...zle som sa vyjadrila :( OSPRAVEDLŇUJEM SA 🙂...aj ja som bola veľmi spokojná so sestričkami(či už na druhom na gynekológii,na pôrodných sálach,na šestonedelí a aj na odd.patol.novorodencov)...aj ja som zažila maminku, ktorá nevedela čo so sebou :( a o cigánkach ani nehovorím...ale som toho názoru: Správaj sa k druhým tak, ako ty chceš, aby sa správali k tebe...ja som bola tiež SPOKOJNÁ...

alzbet124
29. apr 2012

@alicia28 tu nešlo ani a mňa...skôr o malú :( neviem pre koho bol pôrod ťažší, ale podľa mňa bol ťažší pre Mišku :( ani pre mňa nebola podstatná izba VIP, bola som rada,že som nebola sama na izbe(asi by som sa zbláznila,keby som bola sama :()...ale my baby sme silné a chvala bohu Miška nato, aké mala problémy na začiatku, sa zo všetkého dostala bez následkov 🙂 ...inak prajem bezproblémový pôrod 🙂

alicia28
29. apr 2012

@alzbet124 , dakujem, hadam to bude dobre, prvy porod som zvladla vselijako ale dali mi malu hned ako sa narodila a nikam ju neodniesli, tak som si to predstavovala .....preto som sa prestahovala z BA k svokrom blizko NZ aby som mala dieta hned pri sebe.
nemocnica v NZ ma tuto vyhodu ....co som rada, ked vladzem žiť nevidim dovod aby dieta odnasali na noc prec a pchali mu dudle lebo place, to sa ja mam uz o dieta starat ked je moje a nic mi nebrani aby bolo dieta stale pri mne,,,,mnohe nemocnice v tomto zaostavaju ze po porode beru deti na noc sestricky prec,,,s tym ja nesuhlasim, ked sa vladzem starat tak nechapem naco to je dobre odniest dieta matke na noc.
😉
VIP nechcem ani nahodou, presne ako pises, naco by som tam bola sama na izbe a este aj zato platila ? ved tych par dni vydrzim, a ciganky ubytovavaju stale spolu, ked som tam bola ,,,boli spolu lebo maju iny temperament a nie kazdemu to moze vyhovovat,,,tiez delili mamicky na madarky a nemadarky aby sa mohli rozpravat ako im vyhovuje,,,takze nemocnica je fajn.

alzbet124
29. apr 2012

@alicia28 ale určite bude dobre 🙂 ja som veľmi dúfala,že budem mať aj druhý pôrod ako prvý...a máš pravdu,keď sa my mamy cítime ok,nemal by sa nikto druhý starať o bábätko 🙂 švagriná rodila v novembri a ona mala malú pri sebe od pôrodu...

snehuliena
29. apr 2012

@psyxoo Ahoj. Ja som rodila v GA, jednak, že tu bývam a tiež som počula len samé chvály. Moja skúsenosť je však hrozná, nikomu by som neodporučila. Žiadna super starostlivosť, sestričky nepríjemné, pôrodník... aaach!! Na šestonedelí to tiež nebola žiadna sláva. Ale toto je moja skúsenosť...
inak maželova sesternica si pôrodnicu v NR nevie vynachváliť. Kamarátka o pôrodnici v NZ nepovedala ani jedno dobré slovo. Myslím, že záleží vo veľkej miere aj od momentálnej nálady personálu (aj keď by to nemalo tak byť, pretože ženy prežívajú počnúc od obrovskej bolesti rôzne nové veci... a to nie je žiadna sranda) a tiež či si vyberieš pôrodníka, alebo tam ideš "len tak". Ja som ale bola rada, že manžel mohol ku mne dobehnúť hocikedy cez deň, nemusel cestovať hodiny...

tomika
29. apr 2012

Aj ked je porod normálny bez problémovy,može sa stať že dieťatko vela plačká,možno aj 2 dni,mamička je unavená,nevie si oddychnuť.Aj vtedy sestričky sa opitaju či možu malého trožka odviezť,nech mamička oddychne.A podla mňa aj stym mamičky suhlasia-ale ani nemusia, lebo po porode maju aj tie nálady iné,je tam tá velká unava..Alebo skušaju spoločne s mamičkou nájšť riešenie,bud dudel,alebo po lyžičkách čajik..Ale ked mamička nechce,tak nesuhlasi stym,a ony nebudu dávať..

katuskaaa29
29. apr 2012

Baby taka otazka, poculi ste, ze Zifcak by sa uz mal vratit???

gabriela88
29. apr 2012

@alicia28 ja som samozrejme nenarazala na to ked je dieta s matkou...... to je samozrejme na matke ci bude dudel pouzivat alebo nie..... ja som narazala na tie mamicky,ktore tu pisali ze dieta dostalo nemocnicny dudel ako keby dostalo herpes alebo co....... Samozrejme ani ja nie som za to aby sa nasilu nieco davalo dietatu ...... a taktiez som hovorila o tych situaciach kedy dieta nie je,teda nemoze byt hned pri matke a vtedy daju dudel je nieco ine ako ked je dieta pri matke........

katuskaaa29
30. apr 2012

Ahojte baby, a mam to potvrdene MUDr. Zifcak nastupuje od 2. maja.

timety13
30. apr 2012

ahojte baby, chcela by som vas opytat, ci ma z vás niektorá skúsenost, ci sa dá dohodnút s dr. halmesovou, aby bola pri porode. Ja by som ju velmi chcela mat. Ak ano, tak v ktorom tyzdni ju treba poziadat. Dakujem vopred za odpoved.

alicia28
30. apr 2012

@katuskaaa29 , tak táto informácia potešila určite vela mamičiek 😀

trutka
30. apr 2012

@katuskaaa29
@alicia28 co je to za lekara,ked ho tu tolko spominate,mam sa na co tesit? 😀 😀

tomika
30. apr 2012

@katuskaaa29 aj ja som zvedavá aky je to lekár..Ja aké mám šťastie,tak určite ho budem mať pri porode 😒 ..

katuskaaa29
30. apr 2012

@trutka
@tomika no baby ja som zatial na neho nic dobreho nepocula, skor naopak, ale necham sa prekvapit, a dufam, ze nebudem mat na neho stastie

katuskaaa29
30. apr 2012

@alicia28 tomu ver, aj ja som sa "potesila" ked mi to povedali, doteraz som bola uplne kludna, uz som sa porodu ani nebala, ale teraz zase zacinam mat take stresove stavy

adrioska
30. apr 2012

Baby,ale prosim Vas nestresujte, lebo sa zablokujete k porodu a budete mat tazky porod. Mna pri prvom porode vysetrilo vela lekarov, kedze som sa tazko otvarala a ak sa dobre pamatam, jednym z nich bol aj Zifcak a zdal sa mi v pohode. Aj moj muz sa s nim rozpraval, kym ho pustili na porodnu salu a tiez sa mu zdal uplne vpohode. Tak neviem, ci mal v ten den dobry den alebo co. A mozno ku klasickym porodom ani moc nechodi. Lebo co pocujem, tak sa pri prirodzenych porodoch tocia stale tie iste mena mladych doktorov. Tak je mozne, ze on robi skor sekcie. A tam vam to uz moze byt jedno, kto vas operuje, kedze spinkate a nemate moznost ovplyvnit vyber lekara. 😉

katuskaaa29
1. máj 2012

@adrioska ja sa uz nestressujem moja, uz mi to je jedno, inak tak ako pises jedna znama mi hovorila, ze najprv tych mladych posielaju k porodu a ked je nejaky problem tak pride na rad starsi lekar, ale ja sa uz staviam k tomu tak, ze ziaden poblem nebude a vsetko bude OK, len ma ta informacia zo zaciatku troska vykolajila z mojej rovnovahy, ale uz som sa dostala do takeho stadia, ze mi je jedno kto tam bude len nech to uz mam za sebou a este do terminu mam tyzden a pol, ale uz to zacina byt pre mna take zatazujuce, ale asi nie som s tym sama, ako vidim ty mas termin par dni po mne, uz aj prer teba je to dost, alebo len pre mna?

moon1979
1. máj 2012

@adrioska presne ako pise Adrioska, on na 90% chodi len na sekcie, takze ziadny stres. Mna tiez vysetrilo 7 lekarov, kedze som rodila dlho a vymenili sa tri smeny, jednym z nich bol aj on, ale veru musim povedat, ze sa nasiel aj vacsi tvrdas nez je on ... Ale staci sa ozvat, aby boli citlivejsi, ved nebudte ticho a hotovo. Ja som aj primarovi povedala, ze jemnejsie, ze to boli a nevrcal 🙂 Tak klud, staci sa pekne ozvat a pripomenut sa, ze halooo som pri vedomi, citlivejsie a nebude problem 🙂

alicia28
1. máj 2012

@katuskaaa29
@adrioska
ja som ho mala pred 3 rokmi pri porode, porod bol vyvolany lebo som prenasala ale porodila som s jeho pomocou dobre,
mozno mu aj za vela vdacim lebo som mu povedala ze nechcem cisarsky nech urobi maximum a cisarky az ked to bude naozaj treba.....porod sa dal...ale peklo nastalo po porode,,,baby 😒 😒 😒 😒 pol roka som mala bolesti zo sitia,,,tak som sa potrhala ze na franforce zvnutra aj zvonka a sitie bolo nekonecne,,porod proti sitiu nic 😖
mozno keby mam cisarsky bolo by to v pohode,,,kamosky po cisarskom 3 mesiace ani nevedeli ze rodili a ze maju jazvu,,,u mna to hojenie bolo nekonecne a bolestive.... doktorovi mozno vdacim za vela ale neviem to posudit,,iny lekar by mozno robil inak ...........alebo tak isto,???,,len sa tesim ze je to uz za mnou a teraz stresujem ako zvladnem druhy porod o chvilku,,,,,nie je mi vsetko jedno ,,taky masaker uz nechcem veru zazit a preto mam vecsi strach ako som mala 1x.....kazdy hovori ze druhy porod je lahsi tak musim len tomu verit asi

adrioska
1. máj 2012

@katuskaaa29 No jasne, ze sa bojim,ale ani nie toho, kto tam bude (mozno by som mala aj toho? 😅 ), ale toho samotneho porodu, ze co ma caka, uz aj kvoli tomu, ze prvy bol velmi tazky a tiez mi ho vyvolavali, resp. mi pichli oxytocin, aby som sa otvarala a musela som potom cely cas lezat na stole a to ma pri tych bolestiach zabijalo, bolo mi zle a co ja viem co este...takze sa uz bojim v noci aj otocit na druhy bok, ze co ked mi rupne voda 😅 ☹ , no ciste sialenstvo uz so mnou... 😀 , ale aj to chcem mat za sebou a uz byt s malinkou doma.No co vam poviem, isto si viete predstavit...Ale nechcem sa stresovat kvoli lekarom, modlim sa, aby sa dobre rozhodli a urobili pre mna a babo maximum, aby to cele dobre prebiehalo a dobre dopadlo. A super by bolo, keby som rodila prirodzene a nie cisarskym, chcem mat malu hned pri sebe a chcem ju kojit, aby ju nenapchavali umelym mliekom a tak... 😅 Chcem vela,ale toto som mala aj pri prvom syncekovi a bolo super, tak snad sa mi to podari dosiahnut aj teraz...dufam. 🙂

adrioska
1. máj 2012

@alicia28 Tazko povedat, ale musis verit, ze teraz to bude o 100% lepsie. Takze len pozitivne mysliet, co ine nam ostava... 😉

adrioska
1. máj 2012

A tiez by som povedala Zifcakovi ale aj ostatnym doktorom, ze chcem rodit prirodzene a cisarsky len v nevyhnutnom pripade, s kludom a s rozvahou a snad to respektuju a neodhryznu mi z hlavy... 😅 😀

zuzukaa
1. máj 2012

baby, davali ste v nemocnici prepichovat dievcatkam uška? kolko to tam stoji?
- inak na temu spokojnosť s porodnicou: ja som nebola spokojna, nechali ma trapit celu noc, dr. co mal službu (maly, čierny) vyšetruje ako mäsiar,.. sestričky neochotne, nakoniec mi robili sekciu, na novorodeneckom ani nehovorim, sestričky neporadia ešte ta obvinia, ze si fajčiar, lebo dieta im plače a nevedia si rady... Prvorodičkam nič absolutne nepovedia ako by sme mali všetko vedieť...No cest vynimkam ako napr. pediatrička a gynekologička čo chodili každy den na vizitu...

adrioska
1. máj 2012

@moon1979 Vsetci chlapi co ma vysetrovali vratane Smolarika, vysetrovali bolestivo, ale pri zenach som snad ani necitila, ze ma vysetruju...

alicia28
1. máj 2012

@adrioska , jej ty uz si 39 tyzden, waw, to ja sa tesim ked budem, dam si porod planovane vyvolat, kedze prvy bol brutal na potrhanie ..........tak uz nebudem doma cakat kedy to na mna pride,,nejak nemam na to odvahu ,,,dam si v 39. tasku do auta a idem nato nech to dobre dopadne, oxytocin to pozenie a babetko nech je vonku, tesim sa

moon1979
1. máj 2012

@adrioska mna vysetrila len jedna zena, ale mala som dost ... a chlapi detto okrem Dr. Korčoka, ten bol velmi jemný a citlivý ... ale už na to nechcem myslieť ani spomínať 🙂 Každopádne ak je niečo pre ženu nepríjemné a bolestivé, treba sa ozvať, nie sme zvery ...

alicia28
2. máj 2012

@zuzukaa , ja som nedala prepichnut uši, mala ma 3 roky ale nechcem jej to dat ....az ked bude velka skolkarka,,nech sama povie ci to chce, nepaci sa mi to ,,deti si to tahaju a boli to,,,je jedno ci je dieta male alebo velke... bolest vnima rovnako. ale nie je to tam drahe, myslim ze do 10 € to bolo,,presne si nepametam, sestricky chodili po izbach pytat sa kto chce .....ale velmi malo ludi chcelo, skoro nikto.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre