Pôrodnica Nové Zámky. Máte skúsenosti?

psyxooo
19. máj 2007

Nenasla som tu este totiz ziaden prispevok o tejto porodnici. Som z Nitry, ale kamosky ma odhovaraju od tunajsej porodnice, netecie zevraj tepla voda, a sestonedelie je v katastrofalnom stave, tak rozmyslam nad NZ.
Mate nejake skusenosti?

h0blinka
9. máj 2012

@dulkagabulka verím že aj porod cisarskym môže byť krasny pôrod ale nie v NZ. Ale ked mas inu skusenosť v NZ tak ťa chcem za dulku 😎

dulkagabulka
9. máj 2012

@h0blinka na Slovensku to zatial nie je take, ako v tom pribehu...ale prave preto som to sem pridala, aby žienky vedeli a aby si to PYTALI 😉

alicia28
9. máj 2012

😀 pytat si to mozeme, ale odpoved bude asi taka,,,mozno nie tak vulgarne ako to napisem teraz ale povedali by.... 😀 😀 😀 drž hubu a zaraď sa.. 🙂 u nas to funguje inak 😀

stvura
9. máj 2012

kocky, neviete kto ma dnes vecer nocnu a zajtra dennu sluzbu? nejako sa uz necitim dobre a zrejme to do stvrtka nocnej k p. Halmesovej nevydrzim 😝

stvura
9. máj 2012

@sandy80 tak katka je uz od rana v nemocnici, zrejme to uz bude mat za sebou...dnes sme sa nestretli u Langovej a sestricka mi povedala ze uz caka!...super pre nu, hadam vsetko dobre dopadne

sandy80
9. máj 2012

@stvura jeeeeej, vážne, tak čakám od nej sms🙂 od rána??? dúfam že sa čoskoro ozve🙂 že to už má úspešne za sebou a Lucinku pri sebe🙂 aj tebe držím palce!!!

tomika
10. máj 2012

@katuskaaa29 Kati,si tuu????Alebo už si v nemocke???Držim ti palce!!!!!

sandy80
10. máj 2012

Dievčatá, katuskeee29 sa včera okolo druhej narodila dcérka Lucka, 52 cm 3850 g🙂 Bližšie neviem, ale teším sa s ňou a tíško (v dobrom) závidím, že má už miminko pri sebe🙂

adrioska
10. máj 2012

@sandy80 jeeeej, ze jej blahozelame! 🙂 Aj ja tisko zavidim, ach jaj, v noci som mala zase falosne kontrakcie... ☹ Inak miery ma mala ako moj syncek, ked sa narodil, len bol o 1 cm dlhsi... 🙂
takze nadalej cakam... 😕

sandy80
10. máj 2012

@adrioska aj u teba to je otázka dní - možno hodín🙂 dúfam že aj o tebe dá niekto info, ja ti pošlem IP svoje číslo mobilu, bola by som straaašne rada, keby si mi dala vedieť, keď už budeš mať malinkú pri sebe, ak budeš mať čas, ok? 😉

adrioska
10. máj 2012

@sandy80 Ahojky, no jasne, ze dam vediet, diki za cislo... 🙂

gabriela88
12. máj 2012

@beuska88 prepac,ale stale tu pises o tych nemocnicnych dudloch ako keby ho predtym dudlovalo cele oddelenie...... vies tie dudliky su sterilne a kazde babetko ma novy a vlastny dudlik..... nevie co to pre teba znamena : "nemocnicny dudel" ale podla mna to nie je nic co by to dieta nebolo znieslo..... mala by si sa tesit ze babatko je zdrave a aj ty si v poriadku .....

alicia28
12. máj 2012

@gabriela88 , ja si myslim ze kaslat na cele dudle
nech su ake chcu, sterilne musia byt
niektore deti to nechcu, mojej malej by to tazko pchali do ust.... ona to hned vyplula takze nepomohli by si,
ja tiez nie som za dudle ani sme ich nemali
ale ked dieta nie je s matkou a straju sa o neho sestricky..... tak ani nevieme co im vsetko daju, radsej nevediet a tesit sa ze je dietatko s nami a zdrave a potom nemusime riesit hovadiny s dudlami

beuska88
12. máj 2012

@gabriela88 ak by si bola citala od zaciatku, prišla by si na to že som sa astažovala koli tomu že moj malinky dostal tažku kožnu infekciu z nemocnicneho pradla a okrem neho ešte štiry detičky, a ako tyždnovemu dietatku som mu musela davat dvoje silne antibiotika - ma pet tyzdnov a aeste stale to neni uplne za nami... takže tak a ten dudel som podotkla ako čerešničku na torte - každemu dietatu ho vopchali do ust a vela mamickam to vadilo - hlavne ked nemali v plane imich davt!

gabriela88
12. máj 2012

@alicia28 vies, netvrdim ze kazde dieta musi mat dudel.... alebo ze je to spravne riesenie, ja som iba chcela povedat,ze ak nemoze byt dieta pri matke a place tak sa mu skusi dat dudel a ze ten dudel nie je nic co by to dieta neprezilo...... su deti ktore su chore a najmensim problemom by mali byt nemocnicne dudle..... drahe mamicky teste sa s toho ze mate zdrave deti a nerieste nemocnicne dudle.... viem ze nie kazdej mamicke je prijemne ak najde dieta v nemocnicnych veciach a pod., ale povzniest sa na to a tesit sa zo zdraveho dietatka by malo byt to najhlavnejsie .....

gabriela88
12. máj 2012

@beuska88 citala som cele tvoje prispevky a nehnevaj sa na mna ale niektore tie veci co si pisala su uplne prifarbene..... a ta tazka kozna infekcia ako si to ty nazvala nie je tazka kozna infekcia je to iba infekcia ktoru moze dostat uplne kazde dieta ..... mala si hned pri prijme dat veci sestricke ktore mu mali obliect hned po narodeni.... dalsia vec.... sestricky nie su odkazane na tvoje plienky.... a take ze netrep sa ti decko do p... jak ta mam odvazit tam urcite nezaznelo.. takze neviem na co kontretne si sa stazovala ale mozem ti povedat ze sestricky sa o dietatko dobre starali kym si ty nemohla..... a s tym odtrhnutym pupocnikom by som chcela ta vidiet co by si robila keby ho tam nechali a prepustili by vas tak domov a zacalo by to odhnivat..... mala si sa naucit ako to mas dezinfikovat a nemusela si mat s tym problem...... takze ak mam byt uprimna pripadas mi ako vecna stazovatelka.....

alicia28
12. máj 2012

dnes kontrola,,,zatial nic nove,, tak len cakat co prinesie dalsi tyzden

stvura
12. máj 2012

@adrioska takze i ty stalica si stale tu? Aj ja...a vraj tretorodicky ficia...no neviem, neviem...u mna to zrejme neplati.
@alicia28 myslim na teba, u nas tiez nic noveho 😒

adrioska
12. máj 2012

@stvura ahojky, no veru este som tu...ja som aj synceka mala presne na termin, tak asi aj tentoraz to tak bude...ktovie...ach jaj 🙂

stvura
13. máj 2012

@adrioska tak to sa vidime kazdopadne 😉 😎 , mi podla statistik po termine ak to ide smerom dole tak 18teho, jedine ze by prekvapil skorej

katuskaaa29
13. máj 2012

Ahojte babenky, ako vidim sandy uz vam napisala nasu novinku. Ano 9. maja sa nam narodila nasa Lucka o 13.40, mala 3850g a 52 cm. Rodila som spontanne u pana doktora Smolarika a porodnou asistentkou bola pani Kalmanova. Dakuejm im za najkakjsi zazitok v mojom zivote. Ale v poradi ako som slubila takze.
Bolesti som zacinala mat okolo 1.30 v noci, ale nevedela som ci su alebo nie su to kontrakcie, v 15 minutovych intervaloch mi tvrdlo brusko, hlienova zatka mi odisla o 3.30 v noci, tak sme sa pobrali do nemocnice, tam ma vzsetrili bola som otvorena na 1 prst, povedali, ze mozno v ten den nic z toho nebude, tak som sa rozlucila s manzelom a isla som na izbu, tam som si poolezala, spravili mi zaznamy ozvien plodu a podobne veci, potom som sa poprechadzala na chode asi hodinuku hore dole, a bolo mi fajn. Vedela som, ze v ten den ma sluzbu pani Kalmanova (v pondelok ked som bola u nej cvicit tak sa spytala ci sa stretneme v strredu lebo ma celodennu). Potom bolesti sa opakovali castejsie, ja by som to nenazvala bolestami, lebo pri menstuacii som zvykla mat ovela silnejsie krce, tak som sa este stale precahdzala po chodbe a chodila som na WC, dali mi infucku celaskon aby babatku neboo ale v brusku kedze som nemohla ani pit ani jest. Potom mi sa ma spytala pani Kalmanova ci nechecm fitloptu tak som si poskackala na nej, plodova voda mi odisla 10.17 potom o pol hodiny na to som dostala injekciu na zmakcenie poodnych ciest a potom to islo ako po masle, dosli, ze mam zavolat manzelovi, ze priblizne to bude za 3 hodiny, potom mi aplikovali dianatla gel (ten poodnicky gel, kupila som si to, za 106 eur, bolo to drahe ale vobec to nelutujem) zacala som sa ychlejsie otvarat, manzel uz pre istotu bol na chodbe, potom tie kontrakcie boli coraz silnejsie, kazdych 5 minut boliet to nebolelo, len ten tlak na konecnik to bol blby pocit, potom mi hovorili, ze mam ist na porodnu salu, ja som pedtym este odisla na WC 🙂 dosla som na salu, dosiel tam manzel a mala bola na svete na tretiu kontrakciu, z vnutra vobec nie som poranena, spravili mi nastrih, co som vobec necitila a mala bola raz dva na svete ani neviem ako, potom som dostala injekciu proti bolesti, pan doktor pockal chvilku a zasil ma, to zasivanie vobec som necitila, vobec ma to nebolelo, ani potom, citim, ze je to tam zasite, ale len to trosku tazko sa mi sada, ale je to v pohode, od zaciatku som bola ako rybicka vo vode. Zobrali nas hore na 3. poschodie, baby neviem preco, tolko zleho som tu citala na tie sestricky a podobne, ale ja ani 1 zle slovo neviem povedat na nich, su fantasticke a obdivuje ich za tu pracu a za ich trpazlivost, ja by som to nezvladala, niektore mamicky by som asi vyplieskala, ale co uz. Takze vsetko bolo v pohode, a som spokojna so vsetkymi, ci je to porodnik, poodna asistentka, sestricky detski lekari, teraz ani neviem coho som sa obavala.

tomika
13. máj 2012

@katuskaaa29 to sa tešim že to všetko takto pekne dopadlo.A v izbe si bola sama?Nie je tam vela tych "neprisposobivich"?

katuskaaa29
13. máj 2012

@tomika boli sme dve, vsetko je tam OK, tzch neprisposobivych netreba si vsimat, 4 dni clovek vydrzi bez problemov!!!

adrioska
13. máj 2012

@katuskaaa29 Blahozelam Ti a super, ze vsetko takto dobre prebiehalo u Teba, dufajme, ze to tak bude aj u nas ostatnych. 🙂 Dobre sa to citalo, trosku si ma ukludnila, ale toho strachu sa asi aj tak nezbavim... 😅

alzbet124
14. máj 2012

@katuskaaa29 Gratulujem 🙂 aj ja som mala dr.Smolárika pri pôrode a veľká spokojnosť 🙂 A naozaj...sestričky majú toho veľa,ale sú zlaté 🙂 ešte raz gratulujem 🙂
@adrioska strachu sa nezbavíš,ale naozaj sa nemusíš báť 🙂 a treba myslieť pozitívne a uvidíš,že všetko pôjde ako po masle 🙂

timety13
14. máj 2012

Ahojte babenky 🙂 ja by som sa chcela spýtať, či mala z Vás niektorá zazmluvnenú Dr. Halmešovú? Prosím Vás, ohláste mi do IP, mala by som pár otázok.... 🙂

adrioska
14. máj 2012

@alzbet124 dakujem pekne... 🙂

katka_1983
14. máj 2012

@katuskaaa29
ahoj, mala si zazmluvneneho toho lekara, co ta odrodil?
ja sa prave rozhodujem, ci si mam niekoho zazmluvnit, alebo ci to necham na nahodu...

katka_1983
14. máj 2012

ahojte 🙂
viete mi povedat, ktory lekari rodia u nas v NZ? viem ze tam je dr. Halmesova, dr. Renckova, dr. Stanko, dr. Bezakova a vraj tam je strasne vela mladych praktikantov, ale ony asi este nemozu rodit, vsak?
poradte mi, mam si niekoho zazmluvnit, alebo mam pôrod nechat na sluzbukonajuceho lekara....
ako to je u vas?

alicia28
14. máj 2012

@katka_1983 , ano je tak vela lekarov, ja si zazmluvnim lebo 1x som rodila a mam zle skusenosti,,ani nie tak s porodom to sa dalo,,,ale potom ako som sa nevedela spametat zo sitia a celkovo nechcem to nechat na nahodu, ked som rodila 1x bola som hrdinka ze netreba nic zazmluvnovat ale teraz si myslim ine.
teraz tu pise
@katuskaaa29 svoje skusenosti s porodom,,,uplne uzasne,,keby som ja tak rodila tak parada, skoda ze ja neviem nic pekne na porod povedat. mne sa to zdalo ako masaker ,,hlavne to sitie, to trvalo nekonecne dlho a 3x mi daval injekciu na umrtvenie a aj tak som myslela ze umrem od bolesti, sitie bolo brutalne,,porod proti tomu nic,,isla by som znovu rodit radsej ako aby ma šili,,,,,a potom tych 6 mesiacov co som nevedela sediet za stolom, druhe mamy ani nevedeli po 4 mesiacoch ze rodili a ja este na vianoce som sedela na pol riti pri stole a to sa mi narodilo dieta 3 augusta,,no a preto mam lekara zazmluvneneho,,,,na ten porodny gel som sa pytala uz 4 porodnikov a kazdy mi povedal ze je to viac hlupost ako pomoc,,,ale vraj psychicky to rodicke pomaha lebo si mysli ze jej to pomoze a preto si to aj kupuju ale lekari na to maju nazor ze 100 € sa da vyuzit aj rozumnejsie ako na tuto hlupost tak uz o tom ani neuvazujem ked mi tolko porodnikov povedalo to iste nezavisle na sebe,,,,samozrejme ked tomu niekto veri tak fajn,,aspon sa bude lepsie citit pri porode

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre