Pôrodnica Nové Zámky. Máte skúsenosti?

psyxooo
19. máj 2007

Nenasla som tu este totiz ziaden prispevok o tejto porodnici. Som z Nitry, ale kamosky ma odhovaraju od tunajsej porodnice, netecie zevraj tepla voda, a sestonedelie je v katastrofalnom stave, tak rozmyslam nad NZ.
Mate nejake skusenosti?

tinci
6. feb 2012

@crystalskye to by som aj ja chcela vediet,ked som bola na 3D tak som sa jej pytala ci by mi mohla prist k porodu,zatial mi iba povedala ze sa mam u nej ohlasit mesiac pred porodom a potom sa uvidi...Ty uz mas iste ze bude pri porode?

alicia28
6. feb 2012

mne moj gynekolog povedal ze lekar sa v NZ dohodnut k porodu neda, ☹
je to tam cele divne, ☹ ja si to chcem tiez vybavit ale neviem ako to mam riesit,
pravdepodobne sa to da nejako vybavit ale neviem ako to robia ostatny , treba to spravit asi tak ......aby sa to primar nedozvedel 🙂 on to vraj nema rad...som zvedava ako to ja vybavim.... na koho sa mam vlastne obratit...ma niektora z vas ohladom toho info? alebo svoje skusenosti?
ako ste rodili v NZ so svojim dohodnutym lekarom? da sa to vobec? ja sa bojim ze zase to bude tak ze pridem a kto bude mat sluzbu ten ma odrodi a to neviem co tak chcem...

alicia28
6. feb 2012

@crystalskye , ty mas porod planovany? ked vies ze tam bude pri porode tvoja lekarka ?a bude mat zrovna v tedy sluzbu? alebo si to tak naplanujete?
nenapisala si presne ci ides na planovany porod alebo pojdes ked to na teba pride,,,vtedy si neviem predstavit ze zavolas svojej lekarke a ona bude mat prave volno a rychlo sadne do auta a bude letiet za tebou do nemocnice lebo ty rodis.....
a potom ked by to tak aj bolo ze uteka za tebou k porodu ,,,zadarmo to urcite nebude,,,kazdy lekar ked sa dohaduje k porodu sa plati,,maju nato aj cennik kde je vyznacene kolko % ma z toho lekar a kolko % nemocnica,,,
ale ja mam info ze v NZ je to problem a tam sa neda lekar k porodu dohodnut ,
tiez by ma zaujimalo ako to vlasne je,,,lebo idem rodit koncom maja

stvura
6. feb 2012

@tinci
@alicia28
@crystalskye
tak som sa i ja dnes spytala Dr. Halmesovej ako s tym porodom...tiez to iste co pisala tinci, v porodnici ma utorky, okrem toho tam daktore dni byva, no kedze ma dve male deticky, tak to bude troska problematickejsie. Planovany porod je cisarsky a komplikovany porod. Ja som a sa s nou predbezne dohodla ze ma pozrie v tom 36-38tt a uvidime. Kedze dve predchadazjuce deti mam so zelenou vodou, porodene v 41tt, tak by som sa tomu chcela vyhnut, takze...ak sa bude dat, dame vyvolavacku v 40tt, aby som nemala zelenu vodu. To sa da naplanovat, ako vsak zareaguje telo...no neviem, kedze obe deti mam prenasane...necham sa v maji prekvapit 😎 ...ta suma by ma tiez inac zaujimala

alicia28
6. feb 2012

@stvura .... ja som na tom ako ty,,,aj ja som moje prve prenasala a zelena voda a bolo to take nezabudnutelne stresujuce ze uz to nechcem znovu zazit,,,
mne moj lekar povedal ze oficialne sa porod dohodnut v NZ neda a preto aj cennik nie je ,,cennik je asi vsade na SK len v NZ nie
das lekarovi len tak do vačku....hovori sa ze 300 € a aby sa to nikto nedozvedel,,,lebo inak ak by si to chcela oficialne platit tak to nie je mozne,,primar to nepovoluje,.....sakra ja mam z toho uz stres,,,ako to budem riesit,,,tiez by som chcela planovany porod,,,toto druhe nech sa mi narodi tak ze pridem do nemocnice daju mi vyvolavacku a rodim prirodzene ak sa bude dat,,,prve tak vyslo,,,ziadny cisarsky...,,,lenze aj ked si to s nejakym lekarom tak dohodnem a pridem tam a niekto s personalu to natre primarovi ze tam rodim planovane..... tak neviem co potom ten lekar,,asi by mal problemy,,,je to cele v prdeli,,,neviem ako to vybavim aby ma niekto odrodil planovane ☹

giapetko
6. feb 2012

@mandreaa dakujem ti moc pekne za tvoj nazor...urcit, ak bude volny nadstandart, dam si ho... 😉

crystalskye
7. feb 2012

@tinci
@alicia28 Ahojte baby, ja som sa pýtala jej sestričky, že ako to je s pôrodmi a ona mi potvrdila, že dr. Halmešová stále je pri pôrode svojich pacientiek..podľa mňa ona vidí, že ako to vyzerá a príde..nevie to síce sľúbiť na 100 %, nakoľko má dve malé detičky, ale zatiaľ to tak vždy vyšlo, že bola pri pôrode a to má riadne veľa tehotných pacientiek, naposledy keď som sa pýtala, bolo nejakých 56, čo nie je malý počet 🙂 ja si myslím, že sa dá sa s nou dohodnúť a keď bude vedieť, tak určite príde..jedine na ňu sa spolieham, inak by som asi ani nechcela rodiť v NZ, ale ona je perfektná a viem, že aj pri pôrodoch je super 🙂 jeeej Ali, ja idem rodiť, teda termín mám 14.mája, takže budeme mať obe májové detičky 🙂 inak možno to nie je oficiálne, že si dohodneš lekára, ale v okruhu mojich známych 90 % z nich rodilo tak, že si dopredu dohodli lekára, takže robí sa to bežne 🙂

zuzin78
7. feb 2012

@sandy80 ahoj ja som bola u Stana na 4d robila mi t dr.Rencikova a stalo to 50€ ju om ala aj pri porode ,uzastna doktorka rodila som u nej druhu dcerku neplanovane cisarskym

zuzin78
7. feb 2012

@alicia28 ja som si k porodu dohodla Rencikovu a ako povedala tak aj bolo odrodila ma ona a nik iny naplanovali sme to na jej sluzbu

alicia28
7. feb 2012

@zuzin78 , tak to si mala dobre ze ta odrodila a prave vtedy sluzbu mala,
ja neviem ako to spravim, ked si lekara dohodnem a zacnem rodit ked nebude mat sluzbu a nepride mi k porodu tak potom mi to uz bude asi jedno kto tam bude v tej chvili ☹
lebo si asi nepomozem nijako,
chcela by som si preto vybavit planovany porod, uvidim ci to bude mozne

zuzin78
8. feb 2012

@alicia28 ja som Zarinku rodila o 12 dni skor , dala mi doktorka aj vyvolavacku a nic a potom sa rozhodli so Stankom, ze cisarsky, ze ma nebudu trapit. dakujem im za to dodnes. s prvou som si uzila poriadne, mala som vybavenu doktorku a ani neprisla,ked som jej volala, hlavne ze peniaze zobrala, 😠 nastastie tam bol mlady Korcok tak robil co mohol,
s Rencikovou sa da dohodnut, skus ja ju odporucam vsetkymi desiatimi 😉 😉

h0blinka
8. feb 2012

Koho si mala dohodnutu a neprisla? @zuzin78

zuzin78
8. feb 2012

@h0blinka to uz bolo davno v roku 2008, je stale tam, takze ked pocujem jej meno, je mi zle, ale nie som ani prva a ani posledna ku komu neprisla. zacina sa jej priezvisko na B

adrioska
8. feb 2012

@zuzin78 No, niektori lekari su uz paradne rozmaznani... 😠
Nie je to moja vec, ale ja by som si od nej tie peniaze vypytala... 😒

lenka_21
8. feb 2012

@tinci @crystalskye Baby, oficalne sa zazmluvit gynekolog k porodu v NZ nemocnici neda ... prave ma odtial prepustili a pytala som sa na to 😖 😒 😖 Jedine neoficialne, vobec nechapem preco je to tak, lebo v inych porodniciach sa to da, dokonca aj porodnu asistentku.

Tiez sa chcem opytat na Halmesovu, je tu niekto komu robila sekciu ... ake mate skusenosti?

lenka_21
8. feb 2012

Jaaaj a pochopila som este jednu vec, jed dolezite kolko atestacii ma Dr.kt Vas rodi, lebo v pripade komplikacii dalsi postup moze schvalit iba 2 atestovany Dr. popripade urobit sekciu ... v NZ maju tieto atestacie Matuska, Bezakova, Halmesova, Stanko ... Rencikova si ju este len robi (tusim by ju mala mat za 2tt). Na klasicky porod je tam este velmi mila Dr.Koprdova ...

Ja som lezala na porodnych salach a tak som vsetko pocula ale najmilsie sa ku mne spravali prave Halmesova, Koprdova (Rencikova tam nebola) ... primara nekomentujem 😖 😒 😖 (des), Bezakovu a dlasich Dr. som stretla na chvilku a tak neviem posudit ....

sandy80
8. feb 2012

Ja som syna tiež rodila u doktora Stanku, ale bola prítomná aj Renčíková, Stanko prišiel neskôr a robil potom sekciu. Je to u každej rodičky strašne individuálne, ja som napr. na Bezákovú počula samé chvály, takisto na Halmešovú, ku ktorej idem začiatkom marca na 4D, aspoň ju spoznám, možno ona bude pri pôrode🙂 Každopádne sa chcem dohodnúť s Renčíkovou alebo so Stankom aj tentokrát, dúfam že sa bude dať. A peniaze im dal manžel keď už sa pôrod rozbiehal, tam na pôrodnej sále🙂

moon1979
8. feb 2012

... ja tomu nerozumiem ... žijeme v dobe, kedy je SLOBODNA volba lekara a aj zdravotnickeho zariadenia, tak ake NEDA SA ???

lenka_21
9. feb 2012

@moon1979 No nechapem ani ja, ale v NZ sa fakt neda (oficialne), preto uvazujem nad BA, lebo mam aj ine komplikacie a tak potrebujem niekoho kto je o tom uplne informovany....

lenka_21
9. feb 2012

Baby, tak nie je tu nikto co ma skusenosti s Halmesovou alebo Bezakovou pri sekcii???

alicia28
9. feb 2012

@moon1979 , v NZ je slobodna volba,,,mozes si vybrat tuto nemocnicu 😀 a asi aj lekara, ....a cakat ze ked to na teba pride a on nebude mat prave vtedy sluzbu............. ci to riskne a pride za tebou ta odrobit,,, alebo sa vyprdi nato a odrodi ta ten kto sluzbu nahodne mat bude 🙂 ,
ja prave zistujem ako sa da naplanovat porod ....aby mi vyvolali napr. tyzden pred terminom a s tym lekarom s ktorym sa tajne dohodnem za nejake €
lebo oficialne sa to neda,,moja skusenost .......uz som tam rodila a odvtedy sa nic nezmenilo aj ostatne baby tu pisu ze oficialne to stale nie je mozne ☹

alicia28
9. feb 2012

@moon1979 , tuto otazku by si mala smerovat na pana primara,,nie na nas,,, preco to tak je?,,,to rozhodol on

moon1979
9. feb 2012

@alicia28 no ja by som sa tvrdo postavila a ziadala to, na co mam podla zakona pravo 🙂 "neda sa" len dovtedy, kym nepride informovany pacient, ktory pozna svoje prava 🙂

h0blinka
9. feb 2012

@lenka_21 rodila so u Bezakovej pred 4 rokmi. Bola som velmi spokojna s jej starostlivostou. Vsetko sme si dopredu dohodli, termin, ako to bude prebiehat, ako ma zasije. . . Nakoniec mi odtiekla plodova voda o den skor. Volala som jej o 4tej o 6 som prisla do nemocky na prijem, asi hodku na to prisla,Vybavila hned vsetko potrebne. A islo sa na to. Potom ma bola vzdy pozriet ked mala sluzbu. O tyzden na to mi vybrala drotik.
teraz vsak pochybujem ci si este berie nove pacientky. Konci tu a otvara si svoju ambulanciu v zeliezovciach. Slubilamprimarovi ze zosrane do konca roka v nemocnici ale velmi tomu neverim.U stanka uz neordinuje vobec. Toto vsetko viem priamo od nej a jej sestricky. A povrava sa ze sa uz neda na tak spolahnut. Osobne si myslim ze si tu dotiahne svoje tehotne rodicky a potom sa uz bude venovat svojej ambulancii.

h0blinka
9. feb 2012

Daj potom prosim ta vediet ako si dopadla so svojimi pravami lebo porody v nz riesi kazdy @moon1979

moon1979
9. feb 2012

@h0blinka
ak budem mat druhe dieta, uz nikdy to nenecham na nahodu, ako som to mala pri prvom porode ... Vsetci sa stazuju, ale nie na spravnom mieste a to je ta najvacsia chyba 😠

h0blinka
9. feb 2012

To uplne chapem takych nas je vela. Lenze to by si musela riesit inkde. A nie tu ne oddeleni. Lebo tu ti aj primar povie ze oficialne sa to neda. Mozno aj zato odtialto vsetci dobry odchadzaju, lebo uplatky brat im uz cuka a oficialne v medziach zakona sa to neda

lenka_21
9. feb 2012

@moon1979 Tak to by si bola prekvapena aky som informovany pacient 🙂 🙂 🙂 , ale v tomto pripade neuspejes ... je to na zvazeni nemocnice ci ti takuto sluzbu poskytne a ci ju ma v cenniku. Ja som sa oficialne stazovala aj po kyrete, lebo som nebola spokojna ako sa o mna postarali, ale nepomohla som si ...kym niekto nezomrie nic sa nedeje 😕 😕 😕 Bohuzial ☹ ☹ ☹ Teraz som mala opat nepredvidatelny problem a aj sme s mm uvazovali kde ist, ale sme sa bali, ze ohrozime drobca a tak som radsej isla opat do NZ ... a kdekolvek budes hladat neonatologia je jedna z najlepsich v Sk, dalsia na Antolskej v BA ... takze som vedela, ze ak by sa nieco udialo mam sancu, ze nam tu zachrania dietatko ... To je podla mna jediny dovod preco tu zeny rodia, inac by to vyzeralo keby tu nebola spickova neonatologia .... No tento krat sa o mna spickovo postarali ... nemozem povedat ani jedno zle slovo akurat, ze lekari su fakt prepracovani (je ich malo 😕 )

@h0blinka Dakujem ... ja fakt musim mat dohodnuteho porodnika kvoli komplikaciam co mam ... nemozem riskovat. Co sa tyka Bezakovej, moja gynekologicka je jej kamoska a vie mi to u nej vybavit, aj kyret mi u nej vybavila, akurat som bola prekvapena, ze so mnou skoro vobec nekomunikovala a po kyrete sa na mna ani nepozrela ... ja potrebujem Dr.co mi bude davat spatnu vazbu... bohuzial som po vsetkych neuspesnych IVF dostala z liekov uzkostnu poruchu a potrebujem, aby sa so mnou komunikovalo, lebo ak nie tak sa to u mna nabaluje a moze to vyvolat zachvat co by mohlo ohrozit babetko 😖 😒 😖 Preto zistujem, lebo mam este moznost ist rodit na Kramare, ale kedze mame vsetko co treba aj tu v NZ tak zvazujem ....

alicia28
9. feb 2012

@moon1979 , ale toto nie je o informovanosti,, primar rozhoduje ako to bude na jeho odd, vyzerat ,,,a ked si on nezela aby sa dal dohodnut porodnik tak to bude dovtedy pokial sa nerozhodne ze to zmeni
alebo pokial ho nevymeni iny primar,,, 🙂
mozes sa stazovat kolko chces, povedia ti ze tu taku sluzbu neposkytujeme a ked sa ti nepaci mozes ist do inej nemocnice a vybavene
nikto to nebude rozoberat,,poslu ta prec, ked sa ti to nepaci, 😒
ja som to zazila pred 3 rokmi a je to stale rovnake,,,nic sa nezmenilo... ako citam tu na fore ☹

lenka_21
9. feb 2012

Jaaaj baby, o tych skusenostiach s Dr.Bezakovou a Dr.Halmesovou to mozete napisat aj do IP 🙂 😉 🙂 Dakujem!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre