Pôrodnica Nové Zámky. Máte skúsenosti?

psyxooo
19. máj 2007

Nenasla som tu este totiz ziaden prispevok o tejto porodnici. Som z Nitry, ale kamosky ma odhovaraju od tunajsej porodnice, netecie zevraj tepla voda, a sestonedelie je v katastrofalnom stave, tak rozmyslam nad NZ.
Mate nejake skusenosti?

katuskad
19. okt 2010

@radka1188 ja som zavinovačku nemala ale prípadne jednu si zobrať pre istotu môžeš.

klaudialip
19. okt 2010

Ahojte,ja si zacinam pomalicky chystat veci co zbalim do porodnice,chcem sa opytat ci mi neviete poradit co vsetko ste si zbalili a v akom mnozstve,viem ze to tu uz bolo spominane,ale teraz ste prisli aj cerstve mamicky tak viete ci vym nieco chybalo,alebo ste to nepotrebovali

tamka84
19. okt 2010

@radka1188 ja si zavinovačku ani perinku neberiem, nemala som ani pri prvom pôrode, mne sa tie nemocničné páčia lebo sú také pevné a dobre sa v tom bábo drží, ale keď sa ti zmestí ešte do tašky môžeš zobrať, poprípade ti donesie niekto z rodiny keď budeš potrebovať, ale skôr nebudeš.

@klaudialip aj ja už pomaly chystám veci
nočná košela
župan
uterák, mydlo, zubná pasta, kefka
papuče (aj také do sprchy)
ponožky
nohavičky ( ja si kupujem do nemocky tie jednorázové)
podprsenku na kojenie 2 kusy
vložky do podprsenky
vložky

pre bábo
plienky, vlhčené utierky na zadoček, oblečenie, uterák

a nezabudni sobášny list

iné ma nenapadá, ak som niečo zabudla tak ma doplnte 😉

klaudialip
19. okt 2010

@tamka84 a sobasny list original ci im staci kopia?a este by ma zaujimalo ake konkretne oblecenie beries pre babo a kolko kusov z kazdeho.plienky si ake kupovala?a kolko ich beries?nechcem ist do nemocnice ako na zajazd 😀

tamka84
19. okt 2010

@klaudialip sobášny stačí kópia.
a oblečko zoberiem koľko sa mi zmestí 😀 , čo ja viem,
3-4 košielky, 2-3 kabátiky (také tenšie čo sa dáva ešte na košielku), ponožky 2-3 páry, rukavičky, čiapočky,
hlavne ber také oblečenie čo sa ti bude ľahko obliekať na bábo, čo sa zapína na gombíky, alebo tie zaväzovacie košielky, aby si nemusela preťahovať cez hlavičku kým do toho prídeš.
Ja sa tak pamätám, že malú mi vždy obliekli len do košielky a na nôžky len ponožky a tak ju zababušili do perinky, ale zober aj nejaké tepláčiky pre istotu.
A oblečenie v čom donesieš bábo domov ti potom dovezie manžel v deň odchodu, aj s fusakom.
A plienky som kúpila Huggiess newborn jedno balenie, neviem koľko je tam kusov, ale tiež ak mi nebude stačiť tak mi dovezie muž.
A nezabudni si vziať piť pre seba.

weronyka
19. okt 2010

Ahojte kocky, pocujte ja som rodila minuly rok v oktobri a prave prerabali aj sesto aj porodne saly ako to tam teraz vyzera???? bo idem v arili zase nato tak ze naco sa mam pripravit... a Zifcak tam este robi??? Mne bol pri porode ako vsetko by bolo ok aj pristup aj odroenie aj vsetko keby ma nebol nastrihol mimo kontrakcie a potom mi to este rozstrihnute hodnu chvilu neroztahoval...fakt to ze bolelo a na drzovku sa ma pya a co vas natom moze bolet??? ako pozeram nano no dray nic si to skus..ako sila ale inak ok.
A nie je tu este daka kocka co ma termin medzi 9 a 15.aprilom?????

benkovamartina
19. okt 2010

Ja som brala plienky na den 10-12 kusov, tak to písali niekde a stačil mi jeden bal.
Zifčák je ten čo má n krku bradavice, je šedivý..lebo asi aj mna rodil ale ako som si nemohla všimnúť meno?!
Síce cisársky ale pred tým 9 hodín ma nechal trápiť a od začiatku som prízvukovala, že malý je velký, mám interné spravené, lebo sa čakalo, že aj pojdem koli velkosti bábatka na cisársky.
O 14:00 som prišla tama prvý ultrazvuk mi robil o 21:00 !!!! potom mal dva cisárske čo trvajú každý hodinku a tak som sa dostala na rad o 23:00 !!!
Ozaj a s klistírom na mna asi nemali čas, lebo som nedostala.

radka1188
19. okt 2010

Dakujem za info.klaudialip a tamka84 ja doplnam ze je dobre si zbalit dve tasky jednu mensiu do vzdycharne a druhu do porodnice.Aby ste sa tam potom nehrabali vo veciach 😅 Ja osobne mam zbalenu aj jednu starsiu koselu na porod.klaudialip ja si beriem len kopiu sob.listu.
Neviete ako je to s odsavackou? treba alebo nie...

sasuliatko2011
19. okt 2010

@benkovamartina a kolko vážil tvoj syn? inak zmen si info v pase, lebo ešte stále si v 42.týždni 🙂 moja dcera v NZ tiež sekciou, 4400g a tiež kvoli velkosti 😀 😀 😀 a klistír sa pred sekciou nerobí

klaudialip
19. okt 2010

@radka1188 a co treba vlastne zbalit do vzdycharne?vies poradit?alebo aspon co si balis ty?

ericica
19. okt 2010

@weronyka zifcak tam este robi.....ja som mala doktora vybaveneho ale akurat mal urgentnu sekciu tak ma dosiel vysetrit a ani mne nebolo vsetko jedno lebo som o nom dobre veci necitala 😒 ale chvalabohu potom sa mu sluzba skoncila a mna odrodil moj dr 🙂

radka1188
19. okt 2010

klaudialip ja si zbalim: pitie,maly uterak,papuce,noc.koselu,vlozky 2ks,papuce do sprchy,mydlo alebo sprchovy gel (na sprchu pred porodom),kap.servitky,WC papier (na klistir),ziletku,zupan,gumicku na vlasy,ponozky,nohavicky (pre istotu),ja si zbalim mozno aj casopis a nezabudni na teh.preukaz,obc.preukaz,zdr.karticku a kopiu sob.list (tie maj poruke).to je asi vsetko.mislim si ze viac toho nebude treba.

tamka84
19. okt 2010

@radka1188 ja budem rodiť cisárskym, ale tiež som chcela akurát poradiť vziať si dve tašky. Tiež si balím do menšej také veci čo chcem mať po ruke, aj preto, že keď ma po sekcii previezli na izbu intenzívnej starostlivosti tak som sa 2 dni nevedela pohnúť a čo som potrebovala som vždy poprosila sestričku či by mi nevybrala s tašky, a sama som nevedela kde čo mám, tak sa mi musela vždy prehrabávať v taške aby našla nabíjačku na telefón, plienky pre malú prišli pýtať a tak. Teraz už budem múdrejšia a preto si beriem aj menšiu tašku.

A odsávačku beriem tiež, dobre že si pripomenula. 😉

radka1188
19. okt 2010

tuto je super stranka co si priblizne zbalit : http://www.dudel.sk/scripts/aktuality_detail.ph...
tamka84 aj ja by som sa zbalila do dvoch tasiek lebo je to omnoho prehladnejsie.

benkovamartina
20. okt 2010

@klaudialip ale ja som nemala mať najprv cisársky, normálny som mala mať a nechali ma 9 hodín otvárať, aj ked som sa pomaly a nedostatočne a malý mal 4 000 gramov. V Zámkoch čo so mnou ležali abby po cisárskom mali všetky klistír okrem mna.

tamka84
20. okt 2010

@benkovamartina po cisárskom mali klistír??? ani mne nerobili pred 2 rokmi.

benkovamartina
20. okt 2010

Pred cisárskym, dve mali cirásky neplánovaný a jedna plánová ale všetkým dali klistír. Ja som ho už dostala pred operáciou konečníka pred pár rokmi, takže som sa ho nebála, vedela som do čoho idem a vidite, nikde nič.
Dnes manželov kolega hovoril, že ked ma rodil Zifčák, tak ten že sa bojí "normálne" rodiť, ten len samé cisárske a vidite, u mna nie, mna nechal trápiť ale ja myslím, že mi len nechceli povedať, že majú plno až do 23:00. Normálne poradovník...

deina
20. okt 2010

A to je nejaka novinka? Mne ho tiez nerobili a obe deti mam cisarskym, sice to neboli planovane cs, ale ani akutne... ale tak ten posledny bol uz pred rokom.

moon1979
21. okt 2010

@benkovamartina no keby mna trapili len 9 hodin tak by som bola rada ... u mna to bol trojnasobok 😖

benkovamartina
21. okt 2010

to sa mi zdá zbytočne dlho, tých mojich nekonečných 9 hod. ked som mala predoperačné spravené a jednoznane pre velkosť bol potrebný cisársky. Ale vačšia komunikácia sestričiek a doktora so mnou by nezaškodila.

lili91
21. okt 2010

baby a neviete, su tam uz prerobene sprchy a zachody? lebo, ked som tam bola pred 4 rokmi, to bola hroza...dufam, ze aspon to sa uz zmenilo 🙂 inak, ja som prve rodila prirodzene a klistir mi nedali, comu som sa dost cudovala ale aj potesila 😉

ericica
21. okt 2010

@lili91 ja som rodila pre troma rokmi a pred 4 mesiacmi a je to stale take iste,,,,,a klistir mi dali pri oboch porodoch ,ale mozes aj odmietnut,sestra sa ma vzdy predtym spytala ci s nim suhlasim 🙂

hipolitka
22. okt 2010

@moon1979 A ja tak podobne. Od 23:00 keď som prišla už s bolesťami do druhého dňa večera. Obchádzali ma ako psa!

moon1979
22. okt 2010

@lili91 prerobene je len rizikove a porodne saly, sestonedelie ako mastal ...

moon1979
22. okt 2010

@benkovamartina ver tomu ze aj mne 27 hodin dalo zabrat ...

zebrasoma
22. okt 2010

Ahoj, je tu niekto kto bude cca 2.novembra v tejto pôrodnici?

baritus
22. okt 2010

@zebrasoma Ahoj! Možno ja 🙂. Keby že do utorka nič, tak asi od stredy tam budem isto ☹ . Ty kedy?

zebrasoma
22. okt 2010

@už som myslela že tam budem sama 😔
ja mám naplánovaný cisársky na 2. novembr. takže tam iste budem.
ako sa cítiš?

baritus
22. okt 2010

@zebrasoma Ja zatial fajn, žiadne bolesti,nič len som otvorená a maternica je dosť mäkká takže uvidíme kedy to príde 😀 .

zebrasoma
22. okt 2010

@baritus Tak to nie je moc potesujúce. ja som teraz este aj chora tak mi je pod psa. bude to prvé? čo to bude?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre